Biathlon 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Németország - Svédország:a párosítás ismét a német svéd amit kinéztem.A németek az egyénire összekapták magukat ami jó előjel a mai napra nézve.A svédek egész vb-e hatalmas csalódás.Ponsilouma és Doll a két gyenge láncszem a váltókban.Rajtuk sok múlhat.Jobb lövők a németek és futásban sem gyengébbek a svédeknél.Németország 1,65

Idézetet írta: Powell Dátum február 20, 2021, 13:25:37
Németország - Svédország:a párosítás ismét a német svéd amit kinéztem.A németek az egyénire összekapták magukat ami jó előjel a mai napra nézve.A svédek egész vb-e hatalmas csalódás.Ponsilouma és Doll a két gyenge láncszem a váltókban.Rajtuk sok múlhat.Jobb lövők a németek és futásban sem gyengébbek a svédeknél.Németország 1,65
A németek kiválóan lőttek,de futásban a mezőny egyik leggyengébb eredményét produkálták.A Asvédek hasonló lövészettel ezüst érmesek lettek.Filliot Maillet a büntetőkörrel elintézte a franciák győzelmi és érmes esélyeit.Az olaszoknak is megvolt az esély az éremre de Windish és Giacomello gondoskodott róla,hogy ne le legyen így hiába futott extrát Hofer.A norvégok óriási előnyét ismét Boe dolgozta ki egy cirka 45 másodpercet. :laugh:

Roseiland-Chevalier:A tegnapi napon a norvég borzasztóan lőtt,meglepő lenne ha ismét ennyire gyengén muzsikálna Roseiland.A francia pedig lépni nem bírt kis túlzással tegnap,pedig még bőven versenyben voltak.Valószínű sok neki ez a terhelés.A norvég nagyon erős száma a tömegrajtos.Roseiland 1,4 tippmixpro

Wierer-Vitozzi: párosítás is jó lehet 1,45-ért Wierer.Sokkal stabilabb Dorothea és kisebb csoda lenne,ha Vitozzi ismét egy ilyen lövészettel állna elő.Ebben a szezonban nincs ilyen kiegyensúlyozott versenyző óriásiak a szórások nála és ráadásul ő tuti kifutotta magát,mert mikor ő ment még nagyon jó esélyei voltak az olaszoknak.

Szia Powell!

Jó a tipp szerintem is a norvég ma előrébb végez.
Tippmix szelvényen játszom a tippeket, miket ajánlasz még mellé ami jó lehet?
Eckhoff Top3 jó lehet?

Szia

Nem a legerősebb versenyszáma Eckhoffnak ezért én kerülném,azért itt gyakran betlizik.Majd a férfi tömegrajtosra is nézek,de még nem néztem.Más tippet nem szívesen ajánlok,mert pron nem volt olyan ami tetszene.Ha mindenképp tippelnem kellene a top3-at akkor Roseiland,Simon,Wierer

Idézetet írta: Powell Dátum február 21, 2021, 10:23:17
Roseiland-Chevalier:A tegnapi napon a norvég borzasztóan lőtt,meglepő lenne ha ismét ennyire gyengén muzsikálna Roseiland.A francia pedig lépni nem bírt kis túlzással tegnap,pedig még bőven versenyben voltak.Valószínű sok neki ez a terhelés.A norvég nagyon erős száma a tömegrajtos.Roseiland 1,4 tippmixpro

Wierer-Vitozzi: párosítás is jó lehet 1,45-ért Wierer.Sokkal stabilabb Dorothea és kisebb csoda lenne,ha Vitozzi ismét egy ilyen lövészettel állna elő.Ebben a szezonban nincs ilyen kiegyensúlyozott versenyző óriásiak a szórások nála és ráadásul ő tuti kifutotta magát,mert mikor ő ment még nagyon jó esélyei voltak az olaszoknak.
Wierer sokat rontott,de hogy Vitozzi így lőjön az nem semmi.Chavelier teljesen elkészült ahogy mondtam.Roseiland taktikailag nagyon rosszul versenyzett.Értem én hogy félt Eckhofftől,de miért hitte hogyha végig elől megy leszakítja Tandrevoldot.Tandervold végig tapadt majd a végén az egyik utolsó emelkedőtt meghúzta és meg is előzte Roseilandot, a célban még rosszul is lett.Hauser hibátaln lövészettel nehéz lett volna megfogni bárkinek is.Bendikát sajnáltam,de borítékolható volt hogy az utolsó lövészetnél nem fog hibátlanul lőnni hiszen ekkora esély kapujában még soha nem állt.

Dale-Doll:a norvég csalódott volt,hogy tegnap kimaradt a váltóból azonban a tipp és a mai versenye szempontjából inkább pozitív szempont.Doll viszont versenyzett szépen lőtt,de nagyon gyengén futott(bár a kommentár a vakszolásra gyanokodott,mert mindenki elég gyengén muzsikált a csapatban)Ettől függetlenül is piszok jó futó Dale.A német is jó futó,de a norvégtól gyengébb és a lövészete is rosszabb a szezont nézve.Tegnap hibátlanul lőtt a német,pedig jobban járt volna ha ezt a formát a mai napra tartogatja.Kétlem hogy Doll megint ilyen szép lövészetet produkálna,mert nem egy kiegyensúlyozott lövő.Dale 1,52 tippmixpro

Idézetet írta: Powell Dátum február 21, 2021, 13:22:30
Dale-Doll:a norvég csalódott volt,hogy tegnap kimaradt a váltóból azonban a tipp és a mai versenye szempontjából inkább pozitív szempont.Doll viszont versenyzett szépen lőtt,de nagyon gyengén futott(bár a kommentár a vakszolásra gyanokodott,mert mindenki elég gyengén muzsikált a csapatban)Ettől függetlenül is piszok jó futó Dale.A német is jó futó,de a norvégtól gyengébb és a lövészete is rosszabb a szezont nézve.Tegnap hibátlanul lőtt a német,pedig jobban járt volna ha ezt a formát a mai napra tartogatja.Kétlem hogy Doll megint ilyen szép lövészetet produkálna,mert nem egy kiegyensúlyozott lövő.Dale 1,52 tippmixpro

Ez elsőre simának tűnik, Doll többször ellőtte már magát ezen a VB-n. J.T. Bo szerintem ma nyerni fog (eddig egyéniben nem sikerült), így Fillon Maillet ellen 1,39-ért fogadható.



Doll ellőtte magát ma is, de sajnos Bö is..... 5x hibával lehúzhatja magát a ....

Fak-ot nagyon sjnáltam,az utolsó lövését rontotta el,ha az megvan akkor éremmel búcsúzhatott volna a hazai VB-től az öreg harcos.

Idézetet írta: Powell Dátum február 21, 2021, 13:22:30
Dale-Doll:a norvég csalódott volt,hogy tegnap kimaradt a váltóból azonban a tipp és a mai versenye szempontjából inkább pozitív szempont.Doll viszont versenyzett szépen lőtt,de nagyon gyengén futott(bár a kommentár a vakszolásra gyanokodott,mert mindenki elég gyengén muzsikált a csapatban)Ettől függetlenül is piszok jó futó Dale.A német is jó futó,de a norvégtól gyengébb és a lövészete is rosszabb a szezont nézve.Tegnap hibátlanul lőtt a német,pedig jobban járt volna ha ezt a formát a mai napra tartogatja.Kétlem hogy Doll megint ilyen szép lövészetet produkálna,mert nem egy kiegyensúlyozott lövő.Dale 1,52 tippmixpro[/b]
A tipp az nagyon simán jött.Én is sajnáltam a három nagy öreget(Eder,Fak,Hofer) majdnem a dobogóra állt és sajnos végül egyik sem.Hofer ha nem ront az utolsóban megnyeri.Fak rontása is nagy dráma volt az biztos.Jaquelin mit művelt az elején az durva volt.Egy korongot sem talált el,neki biztos jól jön a szünet.Boe nagyon sokat ront mostanában.Az összetett elsőséget is elbukhatja még ha így folytatja.Lagreid mesterien lőtt ismét.Filliot Maillet és Dale párharcát tudtam ha elől megy a francia el fogja bukni,mert pláne ez a kissé kásás nehéz pálya Dalenak fog kedvezni és ugyanott ahol Tandrevold otthagyta Roseilandot ő is otthagyta a franciát.Legközelebb március 1-én lesz futam

Nem tudom hallottátok e,de elég nagy port kavart hogy Jaquelin a tömegrajtoson a második lövészetben ugye egy korongot se talált el ezt követően már abszolút letojta a versenyt.

Mi ilyet sosem csinálnánk - nyilatkozta a svédek edzője Johannes Lukas - ha egy versenyzőm megállna a pályán menet közben, biztos, hogy megbüntetném. A tömegrajtos versenyen csak 30-an indulhatnak, így mindenkinek kötelessége, hogy az elejétől a végéig teljes erőbedobással hajtson.

Jesper Nelin elől kiállt Jaquelin a verseny alatt és azt mondta neki, hogy menjen csak nyugodtan, őt ez a verseny már egyáltalán nem érdekli.
Vetle Sjastad Kristiansen ki is fakadt:
"Tipikus francia viselkedés; ha nincs esélyed a jó helyezésre, akkor le is szarod az egészet.

Jaquelin is reagált az esetre:
Az is az én hibám, hogy a svédek nem nyertek érmet? Talán megzavartam őket? Mindenkinek megvan a saját személyisége és a saját céljai, én érmet akartam nyerni.

Személy szerint túlzásnak érzem ezt a kirohanást az északiak részéről.Más se szokta megszakítani magát például a váltóban amikor már elúszott a verseny és másnap egyéni számok jönnek.

Mind a két oldal érvei korrektek. Minek hajtsa szet magát a 28.helyert a francia, hátra van még jó néhány verseny a szezonbol. Ugyanakkor ha beleszarik teljesen akkor azzal szembe megy a versenysport íratlan szabályaival.

A fene se tudja.


Azert megallni verseny közben tényleg durva, elég lett volna mondjuk 70%kal bekocogni.. Es a kutya se szólt volna ha 10hibaval kap 5percet.

Oroszország-Ukrajna nők:elég meglepő szorzó párok jöttek ki erre a párosításra.Az orosz női csapat a vb-t leszámítva nagyon jól összecsiszolódtak és szép eredményeket produkáltak.Az elmúlt időszakban dobogó környékén voltak.Ha büntetőkört nem csinálnak meglepetés lenne ha nem végeznének előrébb.Az ukrán csapat magához képest pedig extrém jól szerepelt ami egyáltalán nem reális. Oroszország 2,1

#164 március 04, 2021, 18:34:34, Powell
Idézetet írta: Powell Dátum március 04, 2021, 10:37:55
Oroszország-Ukrajna nők:elég meglepő szorzó párok jöttek ki erre a párosításra.Az orosz női csapat a vb-t leszámítva nagyon jól összecsiszolódtak és szép eredményeket produkáltak.Az elmúlt időszakban dobogó környékén voltak.Ha büntetőkört nem csinálnak meglepetés lenne ha nem végeznének előrébb.Az ukrán csapat magához képest pedig extrém jól szerepelt ami egyáltalán nem reális. Oroszország 2,1
A tipp és a verseny is elég kalandos lett.Az ukrán büntetőkört is futottak,de az oroszok utolsó embere sokat rontott a lövészetben így nem lett volna esély megelőzni az ukránokat.Azonban itt jön a de.. 8) Az ukránok az egyik váltást elrontották és szerintem ezért zárták ki őket.Ugyanis a zónán belül csak a fegyvert érintette meg a váltótárs.A testét pedig csak a váltó zónán kívűl.Ha mind a ketten visszacsoszognak a zónába akkor lehet nem történik mindez.
A verseny ezenkívül sem volt izgalommentes.A németek és a csehek már az elején elszálltak.Aztán jöttek a franciák egy büntetőkörrel.Majd ugyanebben a váltásban Lien teljesen elremegtek az egészet és ő is futott egy büntetőkört ezzel elrontva az egész versenyt a norvégoknak.Ha nem Eckhoff van hamarabb,mint Lien akkor talán egy donogó meglehetett volna.A svédek győzelmének egyik legnagyobb kulcsa nyilván hogy jól lőttek,de valójában az hogy nagyon gyorsan lőttek.Óriási meccs volt egyébként a fehéroroszokkal az aranyért csak az utolsó 100m-en dőlt el a verseny.Ezzel a sikerrel viszont a Szakágit is Svédország nyerte.Solát és Vitozzit emelném ki,mint pozitív meglepetés nagyot mentek, no meg Elvira Öeberg lövészete volt extra.
Frissítés:Az ukránokat jelenleg visszarakták a 4.helyre :'( még egyenlőre nem hivatalos