Kérsz majd védőoltást?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kérni fogod a védőoltást?

Igen
24 (64.9%)
Nem
13 (35.1%)

Összes szavazó: 35

Idézetet írta: lacuss Dátum december 09, 2020, 05:56:19
"A koronavírus elleni védőoltásra készülőknek az immunizáció előtt két hétig, valamint az első injekció után 42 napig le kell mondaniuk az alkoholfogyasztásról – jelentette ki Anna Popova tisztifőorvos, az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet (Roszpotrebnadzor) vezetője kedden a Komszomolszkaja Pravda című lap rádiójának nyilatkozva." - Index.hu


Akkor már inkább a halál  ;D

Itt bukott az orosz vakcina. :)

Nem kérek,nekem csak a puffin ad erőt, és mindent lebíró akaratot :)

Idézetet írta: JohnnyFirpo Dátum december 10, 2020, 11:19:35
Nem kérek,nekem csak a puffin ad erőt, és mindent lebíró akaratot :)
Top komment Johnny Firpótól. ;D ;D :beerchug:

#18 december 15, 2020, 12:07:27, Alk
Bár Messiással egy véleményen vagyunk a levezetést illetően, én nem fogom igényelni, mivel igen távol állok a veszélyeztetett csoporttól. Ha beteg és/vagy idős lennék, ez változhatna. Személy szerint nem tudok egy olyan világjárványt túl komolyan venni, ami szinte kizárólag csak azokra veszélyes, akiknek már egy combnyaktörés is végső csapás lehet. Persze vigyázzon mindenki magára, de sok egyéb veszély leselkedik ránk, amikre a következetesség jegyében ugyancsak illene figyelni. De ez már más téma.

Idézetet írta: Alk Dátum december 10, 2020, 12:46:55
Bár Messiással egy véleményem vagyunk a levezetést illetően, én nem fogom igényelni, mivel igen távol állok a veszélyeztetett csoporttól. Ha beteg és/vagy idős lennék, ez változhatna. Személy szerint nem tudok egy olyan világjárványt túl komolyan venni, ami szinte kizárólag csak azokra veszélyes, akiknek már egy combnyaktörés is végső csapás lehet. Persze vigyázzon mindenki magára, de sok egyéb veszély leselkedik ránk, amikre a következetesség jegyében ugyancsak illene figyelni. De ez már más téma.

És abban az esetben ha korlátozzák az utazási lehetőségeid? Például nem mehetsz külföldre, csak ha be vagy oltva?

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 10, 2020, 16:10:51
És abban az esetben ha korlátozzák az utazási lehetőségeid? Például nem mehetsz külföldre, csak ha be vagy oltva?

Igen, ez valós gondot jelenthet, hiszen most teszt kell, amit majd az oltás megléte válthat fel, mint beutazási feltétel. Igazából abban bízom, hogy a majd széleskörben elérhető vakcina megnyugtatja a kormányokat, és ugye, ha a lakosság nagy része be van oltva, úgy járványtól sem kell tartani, így én sem jelentek kockázatot.

De ha a mozgásban való szabadságom függne tőle, beadatnám.

Idézetet írta: Alk Dátum december 10, 2020, 20:06:31
Igen, ez valós gondot jelenthet, hiszen most teszt kell, amit majd az oltás megléte válthat fel, mint beutazási feltétel. Igazából abban bízom, hogy a majd széleskörben elérhető vakcina megnyugtatja a kormányokat, és ugye, ha a lakosság nagy része be van oltva, úgy járványtól sem kell tartani, így én sem jelentek kockázatot.

De ha a mozgásban való szabadságom függne tőle, beadatnám.

Ez a jövő kérdése, de lehetnek akár ilyen jellegű döntések is.

És ha ő adja be a védőoltást, aztán ápolgat amíg jobban leszel?


Idézetet írta: TiB Dátum december 15, 2020, 10:13:38
És ha ő adja be a védőoltást, aztán ápolgat amíg jobban leszel?


https://www.youtube.com/watch?v=YTPgDyCKlG0
Ahogy Dezsőke mondaná:Milyen szép csinos csajok vannak benne xd feszíteném alá kajakra  :)

#24 december 23, 2020, 20:58:17, BvB_09
Bejött amitől tartottunk: egy csomó helyre csak oltási igazolással lehet menni.

A briteknél például focimeccsre is csak az mehet majd, aki beoltatta magát.

Sőt, a britek azt mondták, elképzelhető, hogy aki nem oltatja be magát, egy nap azzal szembesülhet, hogy nem dolgozhat.  ;D

Beregisztráltam próbaként.
Alul csak a felső négyzetet pipáltam be, a későbbi kapcsolattartást engedélező, és faszszopó Rogán adatkezelő négyzetet természetesen nem.

Leokéztam, kiírta a rendszer, hogy amennyiben a kapcsolattartó négyzetet is bejelöltem, akkor majd tájékoztatnak a továbbiakról valamint a vírushelyzetről.

Semmilyen visszajelzést, emailt nem kaptam.

Mondjuk a potrohos csúti cigány ma azt mondta, hogy aki regisztrál és odamegy az oltópontra, ahol olyan vakcina van, amit nem akar, akkor hátra kerül a sorban. Hülye faszok.

Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a regisztrációkor lenne egy menüpont, ahol be lehetne ikszelni több választással is, hogy melyik vakcinát fogadod el, a végén lehetne egy bármelyiket pont is, aztán szevasz.

Komolytalan ez így nagyon.

Szóval az lesz ebből, amit már írtam, ősszel veszek majd a gyógyszertárban Pfizert 4*5 ropiért a családnak, aztán a potrohos takony elmehet a kurva anyjába Cilikével és sleppel együtt.

Idézetet írta: zbking Dátum február 06, 2021, 10:12:18
Beregisztráltam próbaként.
Alul csak a felső négyzetet pipáltam be, a későbbi kapcsolattartást engedélező, és faszszopó Rogán adatkezelő négyzetet természetesen nem.

Leokéztam, kiírta a rendszer, hogy amennyiben a kapcsolattartó négyzetet is bejelöltem, akkor majd tájékoztatnak a továbbiakról valamint a vírushelyzetről.

Semmilyen visszajelzést, emailt nem kaptam.

Mondjuk a potrohos csúti cigány ma azt mondta, hogy aki regisztrál és odamegy az oltópontra, ahol olyan vakcina van, amit nem akar, akkor hátra kerül a sorban. Hülye faszok.

Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a regisztrációkor lenne egy menüpont, ahol be lehetne ikszelni több választással is, hogy melyik vakcinát fogadod el, a végén lehetne egy bármelyiket pont is, aztán szevasz.

Komolytalan ez így nagyon.

Szóval az lesz ebből, amit már írtam, ősszel veszek majd a gyógyszertárban Pfizert 4*5 ropiért a családnak, aztán a potrohos takony elmehet a kurva anyjába Cilikével és sleppel együtt.


Nem kell egyeterteni Orbannal sem az intezkedeseivel. De igy megnyilvanulni..ez a legalja..

Pedig tudom hogy értelmes ember vagy, nagyszerű meglatasokkal es otletekkel. De nem kene egy szint alá sullyedni. Plane nem itt. (szerintem)

Nem hiszem, hogy ebből politikai kérdést kellene csinálni. Én abszolút pártsemleges vagyok, minden politikust ugyanúgy utálok... A vakcináról meg annyit, már ott tartok, hogy pont nem érdekel, ha csak csapvízzel oltanak is be, csak legyen vége a korlátozásoknak, lehessen újra élni!

Kérdés
Ti mit választanátok az országok vezetői helyében, ha lenne egy világjárvány: évente való oltakozást a vakcinákkal (ami évente x millió dollár/forint/euró stb.), vagy kifejleszteni egy olyan gyógyszert, amivel 3-4 nap alatt meg lehet gyógyítani az illetőt az adott betegségből, ami a járványt okozza? Melyiket választanátok? Beoltatnánatok évente több milliárd embert, vagy inkább specifikusan azokra fókuszálnátok, akik megkapták a betegséget, ehhez mérten alakítanátok át az egészségügyi rendszert is?

Utobbi egyertelmuen

Amugy van par orszag, aki benyilatkozta h: "A betegek 95 százaléka felépül, ezért úgy számolunk, hogy a vakcinák egyelőre nem szükségesek."

Ennyi ;D