Ép testben ép sportfogadó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jók a hozzászólások, és mivel engem is érint, követem a témát. Lehet hogy érdemes lenne egy külön topicokot nyitni neki, ha időlegesen is. Én régóta próbálkozok mindennel, sajnos az esti nasi nehezen marad el, és a lustaság is könnyen elérhető. CSaládilag is öröklődő a túlsúlyunk sajnos, nagymamám, édesanyám (és testvérei), de elmondások alapján már a dédnagymamám is ezzel küzdött. Nem eszek többet - sőt, lényegesen kevesebbet, mint 18-25 éves koromban - de a kilók ha nem is látványosan, de folyamatosan jöttek fel az évek alatt. Nálam a 115 a lélektani határ, ott mindig bepánikolok. 2-3 hét alatt ilyenkor "visszaedzem" magam 110 alá, de rövidesen megint a határon találom magam. Persze ekkora többletnél már napi 2 kg ingadozás szinte alap. Ami biztos, ha tudatosan odafigyelek, hogy este már ne nassoljak, akkor lényegesen hamarabb megy lefelé a mérleg mutatója, ugyanannyi mozgás, illetve hasonló napi étkezés mennyiség mellett is. Egy kifejezetten erősen túlsúlyos emberekkel foglalkozó orvos javasolta, hogy ha ilyen esetben este rátör az éhség az emberre, akkor egy marék dió, mogyoró, egyéb olajos magvak elfogyasztása segíthet csökkenteni az étvágyat, de csak nyersen! Nem sózott, nem piritott, hanem natúr formában.

Idézetet írta: Lacapi Dátum január 25, 2021, 10:37:15
Jók a hozzászólások, és mivel engem is érint, követem a témát. Lehet hogy érdemes lenne egy külön topicokot nyitni neki, ha időlegesen is. Én régóta próbálkozok mindennel, sajnos az esti nasi nehezen marad el, és a lustaság is könnyen elérhető. CSaládilag is öröklődő a túlsúlyunk sajnos, nagymamám, édesanyám (és testvérei), de elmondások alapján már a dédnagymamám is ezzel küzdött. Nem eszek többet - sőt, lényegesen kevesebbet, mint 18-25 éves koromban - de a kilók ha nem is látványosan, de folyamatosan jöttek fel az évek alatt. Nálam a 115 a lélektani határ, ott mindig bepánikolok. 2-3 hét alatt ilyenkor "visszaedzem" magam 110 alá, de rövidesen megint a határon találom magam. Persze ekkora többletnél már napi 2 kg ingadozás szinte alap. Ami biztos, ha tudatosan odafigyelek, hogy este már ne nassoljak, akkor lényegesen hamarabb megy lefelé a mérleg mutatója, ugyanannyi mozgás, illetve hasonló napi étkezés mennyiség mellett is. Egy kifejezetten erősen túlsúlyos emberekkel foglalkozó orvos javasolta, hogy ha ilyen esetben este rátör az éhség az emberre, akkor egy marék dió, mogyoró, egyéb olajos magvak elfogyasztása segíthet csökkenteni az étvágyat, de csak nyersen! Nem sózott, nem piritott, hanem natúr formában.
Igen, ez nekem is bevált, sztem vmilyen szinten a nassolás egy pótcselekvés. Ha rámtör, szotyizni szoktam. Szigorúan csak a hántolatlan verziót, azzal lekötöm magam. Tudom, hogy az olajos magvakban is van kalória, de amíg megpucolgatom egyesével, lehetetlen nagy mennyiséget megenni.  :ok:

most meg is néztem, a családi (200g-os) kiszerelésben 298 kalória van, és azzal azért pár napig elvagyok.  ;D

Mondjuk az sem mindegy szerintem, hogy milyen a fogyni kivánó illető napirendje. Lehetséges, hogy heti 5 alkalommal megy edzeni (1-1,5 órát), de a nap többi részében mondjuk ülőmunkát végez. Munkába kocsival megy, este pedig a TV előtt ül, mondván úgyis edzettem ma 1 órát. Lehet érdemesebb mondjuk bringával vagy gyalog menni munkába - ha nincsen annyira messze és nem a belvárosban kell megtenni az egész távot -, és heti rendszerességel erdőben (vagy valamilyen "ligetes" részen) sétálni. Nekem volt olyan lakótársam, aki eljárt hetente többször is futni a városban, majd idővel rájött, semmi értelme. Tüdejét szennyezi csak, nagyobb kárt okoz, mint hasznot. Ha mondjuk napi 8-10 órát kell dolgozni, legfőkébb ülve, akkor is érdemes óránkénti 5 perces mozogni (nemhiába mondják). A szervezetünknem sem tesz jót, ha sokáig egy pozícióban vagyunk: nyaki merevség (ami utána mondjuk vállban lévő görcsökhöz vezet, ami fülzúgást vagy nyakfájást okoz), beleinknek sem jó, főleg akkor, ha úgy eszünk, hogy utána rögtön ülünk is le dolgozni (emésztés is rosszabb). Mondjuk ezeket csak magamon tapasztaltam, lehet másnak nem voltak ilyen problémái. Régebben nézegettem a neten olyan gyakorlatokat, amiket simán el lehet végezni 5-10 perc alatt egy irodában is.

Nem feltétlen csak az edzés hozza meg a fogyást. Hallottam sok olyan esetről, hogy a fogyni kivánó fiatal fogta, elkezdett edzeni, aztán utána kialakult nála egy sérv, mert a semmiből nagy erőltetésnek tette ki a szervezetét. Ez is olyan szerintem, mint a sportfogadás: le kell tenni megfelelően az alapokat, eldönteni milyen irányba akarunk indulni, aztán lassan haladni, hiszen hosszú éveken át szennyeztük a szervezetünket, nem fogjuk 1 hét alatt megoldani a problémát.

Idézetet írta: Punter Dátum január 25, 2021, 08:27:12
Szerintem a pékáruknál jobban becsapósak az egészségesnek feltüntetett ételek (pedig annyira nem is azok), mint pl. müzliszelet, mindenféle kekszek vagy gyerekeknek szánt reggeli kakaós italporok és még sorolhatnám.

Meg a 0%-os zsírtartalmú joghurtok, miközben ott van 10-12 g cukor 100 g termékben. Ezek mind a fogyasztói tudatlanságra építenek. Mint az "E szám" mentes ételek. Ki tudja pl, hogy az E300 mit jelöl? Aszkorbinsav, azaz C vitamin.

Egyébként, hogy egy magyar testépítőt idézzek: " Ha bírjuk a diétát, akkor úgy bírunk kinézni, mint a szobrok." Füzessy Tibor

Idézetet írta: mikisun Dátum január 24, 2021, 13:09:19
Főleg az erdekel,H ki mivel tartja formában magát,amit esetleg ki tudnék próbálni és talán jó lenne.

Az a helyzet, h ez mindenkinél más, nyílván mki azt csinálja, amit szeret. Én heti 3-4x teniszezek 2-3 órát, meg heti 4-5 kondi, és próbálok normálisan étkezni, nyáron, vagy ahogy az idő engedi biciklivel járok melóba(2x15km)

elég sokan nyomják az éhgyomros kardiót reggel, vagy már hajnalban is, futnak 40-50 percet meló előtt, én nekem ez nem annyira jött be

az étkezést is úgy kell igazítani, hogy neked jó legyen, hiába mondják, h ne egyél este 6 óra után, ha mondjuk 8-9 órakor mész el edzeni..

Idézetet írta: hubika88 Dátum január 25, 2021, 11:23:41
az étkezést is úgy kell igazítani, hogy neked jó legyen, hiába mondják, h ne egyél este 6 óra után, ha mondjuk 8-9 órakor mész el edzeni..
Az a kedvencem, de azért 17:55-kor még legyűrik a magyaros pizzát, utána meg a Fantát.  ;D

Lehet jobb nem is fogyókúrának nevezni, hanem életmódváltásnak, hiszen ha csak időszakos a próbálkozás, akkor visszajöhetnek a kilók.

Nálatok mi az olcsó megoldás nassolás (leginkább szotyi) kiváltására? Annyira rá tudok pörögni, hogy egyszer focimeccs közben is szotyiztam, futás közben :D

Idézetet írta: mikisun Dátum január 24, 2021, 12:03:41
Háj!
Egyesek szerint alacsony intenzitáson jó a mozgás kb 40-60 percig,mások szerint,nagyon nagy intenzitás max 20 percig.
Szerintetek melyik a jobb?
Vagy egyszer így,egyszer úgy?
Köszi!

Szinte mindegy alacsony vagy magas az intenzitás a lényeg, hogy fáradj el hajtsd ki magad. (én egyébként a magas intenzitást preferálom)

Szeva Skacok!
Most újra kérdezek!
Főleg a testépítésben járatosoktól!
Én is csinálom már vagy 2000 éve de még mindig keresem a megfelelő széria/ismétlésszámot!
Próbáltam már a sima 3x8 at,4x6-ot,5x5 öt,3x12 őt meg vegyesen is nyomtam ezek egyfajta hibridjét!
Ebből indul a kérdésem.
Ha izmosak akartok lenni de mellette durván erősek is,akkor ti melyik vagy milyen széria/ismétlésszámot használnátok/használjátok?
Tudom,fehérjebevitel,jól kajálni,mert az fontosabb de akkor is...:)
Csináljak 5x5 öt,mint a rögbisek sokszor vagy inkább nyomjak 4x10-12-őt,mint az NBA playerek!
Szal,kíváncsi vagyok!
Köszi!

#25 január 30, 2022, 10:29:24, Alk
Erősödni talán az össszetettebb gyakorlatokban, az erőemelés számaiban (guggolás, fekvenyomás, felhúzás) érdemes, de bevehető egyéb kedvenc gyakorlat is. Ki lehet indulni a testépítésből, és úgy módosítani a láb, mell és hát napokat, hogy azok a kapcsolódó erőemelő gyakorlatokat támogassa. De jó elgondolás lehet egy erőemelő edzéstervet kiegészíteni testépítő gyakorlatokkal, hogy valahogy azért ki is nézzünk (pl: egy hobbi erőemelőnek, aki soha nem foglalkozott testépítéssel, közel sem biztos, hogy arányos, és így impozáns a megjelenése).

A fix és azonos ismétlésszámú sorozatokat már rég elvetettem (pl 4x8 stb), mert vagy az első sorozatok indokolatlanul könnyűek, vagy a végét már képtelenség teljesíteni (maximum extrém hosszú pihenőkkel). A bemelegítésről és felvezetésről nem is beszélve. Mindig van egy-két gyakorlat, amiben szeretnék erősödni, s nem feltétlen az 1 RM-ben. Van több maxom is, guggolásban 1, 6, 20, 25 és 51-es ismétlésekhez is tartoznak megdöntendő súlyok, mint ahogy a fekvenyomáshoz és az egykezes 30 fokos padhoz. Ezek támogatják a versenyszellemet.

Az ideális fejlődéshez szerintem fel kell hagyni az agyonszerkesztett edzéstervekkel, és az aktuális erőszint függvényében kitérni egyik vagy másik irányba. A saját edzéstervem is már csak annyit tartalmaz, hogy adott nap mely 1 vagy 2 izomcsoportot edzem, megvannak a fő gyakorlatok, a gyakorlatok mennyisége, de a sorozatok száma, ismétlésszám nincs kőbe vésve.

Másik fontos tényező szerintem a változatosság minden tekintetben. Gyakorlatok, ismétlések, sorozatok, intenzitás megspékelve néhány rövid távú céllal az erőt illetően.

Összegezve iránymutatásnak jók ezek az edzéstervek, de ha figyelünk a testünkre és van némi tapasztalatunk, egyes korlátok és megkötések elhagyásával akár nyerhetünk is.

Tudom, hogy a tudomány másként vélekedik az élsportolók edzésoptimalizálásáról, de a testépítésben nem azon múlik a siker, hogy 4 vagy 5 sorozatot végzünk, és nem is azon, hogy azt 8 vagy 12 ismétléssel végezzük.

A teljes értékű növényi étrend sokat segít, rengetegen fogytak vele, javult a vérképük, stb.

https://prove.hu/tobb-mint-80-kilot-fogytam-a-novenyi-etrenddel/

Ne kövezzetek meg ;D , tudom hogy a Greger könyv címe marhaság, a fórumot valószínűleg nagyrészt húsevő férfiak látogatják és eretnekség a növényi étrend, de húsfogyasztás MELLETT is remekül működik.

https://nutritionfacts.org/video/dr-gregers-daily-dozen-checklist/

Nagyon jó alkalmazás a Daily Dozen és - ha mindent elvetnétek a fentiekből még akkor is! - a Cronometer (vagy https://cronometer.com/). Utólag jót röhögtem magamon, hogy mennyi pénzt elköltöttem pl. K vitaminra, persze az állítólag legjobban felszívódóra..... :crazy:  :bash: , közben meg elég lett volna némi zöldet az étrendembe iktatnom. A Cronometerben a makro-, mikrotápanyagok, nyomelemek az egyes élelmiszerekre lebontva a lehető legrészletesebben vannak megjelölve.

Állítólag a lábnapok is fontosak, de a legfontosabb a Brain Day, sose hagyjuk ki!  ;D

Ha a lábnapokat kihagyjátok, tehát kisebb marad a lábatok, akkor nagyobbnak fog tűnni a fa.... ;D

#jótanács