Sportoló ne politizáljon?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egyetértesz Zlatannal?

Igaza van, ne politizáljanak a sportolók.
16 (53.3%)
Nincs igaza, mondják el politikai véleményüket a sportolók.
14 (46.7%)

Összes szavazó: 29

február 26, 2021, 13:32:18, Chan
Zlatan szerint nem mutat jól

"Én például focista vagyok, azért mert ebben vagyok a legjobb. Nem politizálok" - mondta a svéd támadó. Olvasd tovább


Ez egy nagyon nehéz kérdés, vannak érvek pro és kontra is. Egyrészt minden sportoló ember, így nyilván meg lehet a véleménye bármiről, így a politikáról is. Mint ahogy van véleménye a politikáról egy asztalosnak, pincérnek, könyvelőnek, stb., neki is lehet. Másrészt azért közszereplők is több ezres/milliós rajongótáborral, így talán nagyobb a felelősségük egy-egy politikai állásfoglalásnál. Én talán Zlatannal értek egyet, illetve hadd idézzek egy port.hu-s cikkből, bár ez a színészekhez szólt, de hát ők is ugyanolyan "celebek":
"Ricky Gervais tanácsai a celebritásoknak utolsó Golden Globe-fellépésén:
Ha nyertek valamit ma este, ne használjátok politikai platformként a színpadot. Semmi jogotok arra, hogy kioktassátok az embereket bármiről is. Semmit nem tudtok a való világról. Többségetek kevesebb időt töltött az iskolapadban, mint Greta Thunberg. Szóval, ha nyertek, gyertek fel, vegyétek át a szobrot, köszönjétek meg az ügynökötöknek és az isteneteknek, és húzzatok el a francba."

Nagyon tetszik tonijani idézete, mikor az Oscar-díjat átveszi a köztudottan drogos, alkoholista, teljesen hibbant színész és elkezd beszélni a helyes életmódról, meg erkölcsről, akkor azt érzem, nincs alapja a mondandójának.

Gulácsi esetében sem érzem, hogy feltétlen neki kellene kiállni a szivárványos témában, kicsit mintha divatból vagy barátnői nyomásra csinálná, mert eddig még egy velősebb nyilatkozata sem volt. Viszont vannak olyan helyzetek, amikor a sportolóknak is ki kell állni, és erre tökéletes példa Magyarország jelenlegi helyzete. Beszűkültek a kommunikációs csatornák, beszűkült a demokrácia a kormánynak köszönhetően, a közszereplők egy része behódol, és inkább önmagát védve belemegy a diktatórikus irányelvekbe, viszont ha egy közszereplő fellép az elnyomó intézkedések ellen, az szerintem nagy dolog.

Ha például Szoboszlai Dominik kiállna a magyar utánpótlásképzés ellen, hogy máshogy kell csinálni, stadion és TAO pénz lenyúlás helyett a képzés a lényeg és ilyenek, az egy jó politikai lépés lenne szerintem. Vagy ha például Gera Zoltán szót emelne a kaszinók nyitvatartása ellen, meg hogy nem elég hatékony a kormány fiatalok szenvedélybetegség elleni harca, azzal is egyet tudnék érteni.

Már talán másodjára olvasom, hogy lehetséges az, hogy Gula barátnői nyomásra cselekedett. Ez csak feltételezés; és speciel nem gondolom, hogy ez így lenne. Ad ő a csaj alá koszt és kvártélyt és stb.-t :) Nem gondolom, hogy ennyire bevihetné más véleménye a málnásba; kivéve, ha ő is maximálisan egyetért azzal.

Idézetet írta: Latzka Dátum február 26, 2021, 20:46:50
Már talán másodjára olvasom, hogy lehetséges az, hogy Gula barátnői nyomásra cselekedett. Ez csak feltételezés; és speciel nem gondolom, hogy ez így lenne. Ad ő a csaj alá koszt és kvártélyt és stb.-t :) Nem gondolom, hogy ennyire bevihetné más véleménye a málnásba; kivéve, ha ő is maximálisan egyetért azzal.

Tipikus hozzáállás. Ott van a háttérben a csaj, akkor biztos ő mondta, hogy tennie kell valamit.  :D

Mondják ezt azok akik nem képesek felhúzni a zoknijukat az asszony nélkül.

És most nem az itteni fórumtagokra gondolok feltétlenül akik ezért írták, csupán általánosan akik egyből ilyeneket írnak. Egy férfi már nem dönthet, nem nyilatkozhat, mindent a nő diktál, mi?  ;D

#5 február 26, 2021, 22:14:39, Sound
Drága Fogadótársaim!

Ha a politikusok beleszólnak a sportba, sőt döntenek sportolók, sportágak feje fölött akár önkényesen egyeztetések nélkül....
Akkor ne már hogy ez fordítva akár kritika, vagy vélemény enyilvánítás szinten ne működhessen....
Csak mondom, hogy szó sincs mellérendeltségi viszonyról a politikusok/társadalom közt. Kőkeményen alá/fölérendeltség van. Döntenek rólunk/felettünk és beszabályoznak, s a társadalom 98 %-a a szopóágon van. Hát akár a Gulácsi évi 60 meccset tolni...külföldön élni? - mert azt a pénzt amivel arányos a tudása itthon nem kapja meg....nehogy már ne lehessen politikáról véleménye a szopóágról senkinek se? Már az se?

azér má na felbaszom magam...

Ha szivárványozásra nem is, de a hajbeültetésre a felesége beszélte rá Gulácsit :D https://ripost.hu/sport/oldalvonal/elarulta-titkat-gulacsi-peter-a-felesege-beszelte-ra-a-mutetre-2321122/

A téma lényege amúgy mélyebben leledzik, mint Gulácsi vagy a felesége vagy Gulácsi haja.

Idézetet írta: TiB Dátum február 26, 2021, 22:34:27
Ha szivárványozásra nem is, de a hajbeültetésre a felesége beszélte rá Gulácsit :D https://ripost.hu/sport/oldalvonal/elarulta-titkat-gulacsi-peter-a-felesege-beszelte-ra-a-mutetre-2321122/

A téma lényege amúgy mélyebben leledzik, mint Gulácsi vagy a felesége vagy Gulácsi haja.

Véletlenül rákkatintottam erre a szennylinkre, cikk mellett mi olvasható oldalt: