SPF Összefogás: Segítsünk Csabán (csabax)!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Leírom az egyik orvosi vizsgálat "élményét".
Ez volt az ENG-vizsgálat. Érdemes tudni, hogy ez az ENG-vizsgálat (electroneurographia) az idegek vezetési sebességéről ad felvilágosítást, amelynek eltérései az idegrendszer különböző kórállapotaira utalnak. A mozgató idegek vizsgálatakor a vizsgálandó ideg ingerlése történik elektromos árammal, elektródák segítségével.
Azaz áramot vezettek belém.

Nem azt mondom, hogy féltem, hiszen ez nem igaz, viszont tény, hogy az a tudat, hogy áramot vezetnek belém, nem volt kellemesnek nevezhető. Erről az ENG-vizsgálatról nekem elsőre mindig a villamosszékben kivégzett elítéltek jutottak eszembe. Hiába tudtam jól, hogy ennél sokkalta kisebb lesz a dózis, s egyáltalán nem lesz semmi bajom amiatt, hogy áramot vezetnek belém, sajna már maga a tudat sem segített sokat.
És, persze, azóta, amikor olyan filmeket látok, amelyekben árammal kínoznak embereket, szóval azóta már a nullánál picivel több elképzelésem van arról, ami történni látszik a filmjelenetben.

Az még tényleg simán elviselhető volt, amikor az alkaromon tevékenykedett (a könyöktől az ujjaimig) a vizsgálatot végző doki, viszont amikor az ENG-vizsgálat során a lábamba vezette bele az áramot (a térdtől a lábujjakig), akkor önkéntelenül is rugdosódás lett a dologból. A korábbi tapasztalatokból jól tudta az orvos, hogy nem a láb előtt, hanem oldalt kell ülni, ugyanis egyértelmű volt, hogy az áram hatására önkéntelenül is mozgásba lendül majd a lábam.
Szerencsére nem tartott sokáig az orvosi vizsgálat.
Amúgy, természetesen, egyáltalán nem veszélyes egy cseppet sem és mindössze csakis egy teljesen veszélytelen rutinvizsgálat ez az ENG-vizsgálat. Ám az azért még így is maradandó élményt jelentett számomra az, hogy áramot vezettek belém.

Az ENG-vizsgálat napján egészen késő estig ,,megviselt" állapotban voltam. Hiába, na, a szervezetem tiltakozott az ellen, hogy áramot vezettek belém. Nem azt mondom, hogy fájdalmas volt, mert egyáltalán nem volt az, hanem csak maximum kényelmetlennek lehet nevezni ezt az ENG-vizsgálatot, s az is nagyon valószínűsíthető, hogy mások és a nálam egészségesebbek sokkal jobban viselik, hogy villanyáramot vezetnek beléjük. Az az igazság, hogy az én szervezetem egyáltalán nem díjazta ezt a fajta orvosi beavatkozást.

Megértem.

Az imént átküldtem csabaxnek az eddig összegyűlt adományokat. Köszönjük!  :cya:


Kérnék némi segítséget.

Idén februárban lejárt az Európai Egészségbiztosítási Kártyám érvényességi ideje. Úgy tudom, hogy érvényben van a magyar kormány azon kormányrendelete, miszerint a magyarországi veszélyhelyzet megszűnését követő második hónap utolsó napjáig érvényes rengeteg különbőző dokumentum, igazolvány, szociális-, gyermekvédelmi-,  gyámhatósági- és egyéb eljárás, szolgáltatás, intézkedés, stb.

Magyarországon tavaly november eleje óta veszélyhelyzet van.

Kérdés:
Vajon az Európai Egészségbiztosítási Kártya is azon dokumentumok vagy igazolványok közé tartozik, amelyek érvényessége nem járhat le a magyarországi veszélyhelyzet ideje alatt, hanem automatikusan meghosszabbodik a lejárati idő és a magyarországi veszélyhelyzet megszűnését követő második hónap utolsó napjáig érvényes?

Ismét megköszönöm mindenkinek a segítséget! Nagyon hálás vagyok!

Az elmúlt hónapokban a leszázalékolási bizottsághoz való felülvizsgálatra oda-vissza utazáshoz használtam a tőletek kapott pénzösszeget: Erdélyből Bajára, majd Bajáról Kecskemétre. És vissza.
(Kecskeméten volt a kötelező megjelenés a felülvizsgálatra, oda kellett menni, mert ha nem megyek oda személyesen, akkor elvették volna a teljes betegnyugdíjt. Ezzel fenyegettek.)
Jelenleg ismét Erdélyben vagyok, de már nem sokáig, mert július második felében visszavisznek Magyarországra. Ugyanis megérkezett az értesítés az egyik budapesti rehabilitációs intézettől, hogy felvesznek rehabilitációra.

Hatalmas segítséget jelentett számomra a támogatásotok, hiszen nagyon megdrágult az üzemanyag, s nekem kellett fizetni minden szállítási költséget. Ami természetes is, hiszen mindenhova autóval kellett vinni-hozni engem.

Sajnos egyelőre még jelenleg sincsen meg a leszázalékolási bizottságnál való felülvizsgálat eredménye. Május végén voltam ott személyesen, s Kecskeméten azt mondták, hogy június második felében fog érkezni hivatalos levélben a határozat. Ám még a mai napig, július elejéig, nem jött semmiféle levél a határozattal.
Hiába, na, ez is a magyarországi bürokrácia, simán és büntetlenül megtehetik, hogy még a saját maguk által jelzett határidőt sem tartják be. Én nem tehetek mást, mint azt, hogy várom a leszázalékolási bizottság határozatát.

Köszönöm a segítségeteket!
 :beerchug:  :beerchug:  :beerchug:  :beerchug:  :beerchug:

Sziasztok!

Én nemrég regisztráltam az oldalra és csak tegnap olvastam ezt a kezdeményezést, ami nagyon megérintett.
@Admin , van arra lehetőség, hogy az aktuális SPF Klub eredmények utáni nyereményem majd @csabax részére jutassátok el?
Biztos még korai, csak szerettem volna jelezni a szándékomat.
Üdv, és szép napot!

Idézetet írta: szumi0411 Dátum július 19, 2022, 08:12:15Sziasztok!

Én nemrég regisztráltam az oldalra és csak tegnap olvastam ezt a kezdeményezést, ami nagyon megérintett.
@Admin , van arra lehetőség, hogy az aktuális SPF Klub eredmények utáni nyereményem majd @csabax részére jutassátok el?
Biztos még korai, csak szerettem volna jelezni a szándékomat.
Üdv, és szép napot!
Köszi szépen, @szumi0411!

Idézetet írta: szumi0411 Dátum július 19, 2022, 08:12:15Sziasztok!

Én nemrég regisztráltam az oldalra és csak tegnap olvastam ezt a kezdeményezést, ami nagyon megérintett.
@Admin , van arra lehetőség, hogy az aktuális SPF Klub eredmények utáni nyereményem majd @csabax részére jutassátok el?
Biztos még korai, csak szerettem volna jelezni a szándékomat.
Üdv, és szép napot!

Természetesen van rá lehetőség, viszont a hónap zárásakor ezt jelezned kell mielőbb nekünk.

Idézetet írta: Admin Dátum július 19, 2022, 11:37:57Természetesen van rá lehetőség, viszont a hónap zárásakor ezt jelezned kell mielőbb nekünk.
A mielőbb nagyjából hányadikát jelent?
Illetve milyen formában, hol jelezzem?

Idézetet írta: szumi0411 Dátum július 19, 2022, 12:13:30A mielőbb nagyjából hányadikát jelent?
Illetve milyen formában, hol jelezzem?

Amikor az itteni egyenlegeden megjelenik az SPF Klubért járó jutalék (köv. hó ötödikén vagy utánna).

Ha megjelent akkor írj privátot, vagy jelezd a hűségprogram oldalán:
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=17572.0

Remélhetőleg nem utaljuk ki a nyereményeket túl gyorsan.

Az az újdonság történt mostanában, hogy végre megérkezett a leszázalékolási bizottság felülvizsgálatának eredménye. Ismét megállapították, hogy tényleg továbbra is gyógyíthatatlan beteg vagyok, s továbbra is folyósítják a betegnyugdíjt.
Jelenleg Erdélyben vagyok, de várhatóan a jövő héten ismét Magyarországra kell mennem. Ezúttal ott is fogok maradni, mert előgondozásba vesznek az otthonomban, s miután letelik a várakozási idő, bevesznek Budapestre az egyik rehabilitációs intézetbe.

Idézetet írta: csabax Dátum július 19, 2022, 13:20:08Az az újdonság történt mostanában, hogy végre megérkezett a leszázalékolási bizottság felülvizsgálatának eredménye. Ismét megállapították, hogy tényleg továbbra is gyógyíthatatlan beteg vagyok, s továbbra is folyósítják a betegnyugdíjt.
Jelenleg Erdélyben vagyok, de várhatóan a jövő héten ismét Magyarországra kell mennem. Ezúttal ott is fogok maradni, mert előgondozásba vesznek az otthonomban, s miután letelik a várakozási idő, bevesznek Budapestre az egyik rehabilitációs intézetbe.

Kitartást, és sok erőt kívánok!  :cya:

A Dec.11. és Dec.13. napi tippjátékán elért 2*750ft-ot @csabax részére szeretném felajánlani, és ha lehet olyat kérni akkor a további összes nyereményem is mehet neki, ha ez így megoldható. Úgy vagyok vele hogy azt a keveset amit néha itt nyerek úgyis eljátszom 2-3 perc alatt, így legalább lesz motiváció hogy jobb eredményeket érjek el itt a jó ügy érdekében  :cya:

@Admin

Idézetet írta: Bucak77 Dátum december 15, 2022, 16:53:13A Dec.11. és Dec.13. napi tippjátékán elért 2*750ft-ot @csabax részére szeretném felajánlani, és ha lehet olyat kérni akkor a további összes nyereményem is mehet neki, ha ez így megoldható. Úgy vagyok vele hogy azt a keveset amit néha itt nyerek úgyis eljátszom 2-3 perc alatt, így legalább lesz motiváció hogy jobb eredményeket érjek el itt a jó ügy érdekében  :cya:

@Admin
Köszönöm szépen, @Bucak77!

Jelenleg az a helyzet, hogy 2 kérelem közül az egyiket már elutasították.
Néhány hónappal ezelőtt úgy tűnt, hogy bekerülhetek rehabilitációra, de ez sajnos nem történt meg, mert az állam azóta is egymás után hozza meg azokat a szociális intézkedéseket, amelyek megnehezítik a hozzám hasonló helyzetben levők rehabilitációs lehetőségeit.