Kínai Liga

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mivel fogadás szempontjából elég jónak tartom a kínai ligát,ezért indítok egy topicot neki. Ma elkezdődött a bajnokság, de úgy látom a csapatok nevei eléggé megváltoztak. Tudom, hogy sok idegenlégiós távozott, de azért maradtak jó néhányan. Abba kérnék segítséget, hogy a régi és mostani nevű csapatoknak van-e valahol valami összefoglalása? A maiakat még kisilabizáltam, de a holnapi első meccsen dunsztom nincs, hogy voltak régebben elnevezve a csapatok.

Name changes

Ahead of the 2021 season, the Chinese Football Association ordered all clubs to eliminate any corporate references in their names.[4]

    Guangzhou R&F changed their name to Guangzhou City in December 2020.[5]
    Guangzhou Evergrande Taobao changed their name to Guangzhou in January 2021.[6]
    Shandong Luneng Taishan changed their name to Shandong Taishan in January 2021.[7]
    Shanghai SIPG changed their name to Shanghai Port in January 2021.[8]
    Shijiazhuang Ever Bright F.C. moved to Cangzhou and changed their name to Cangzhou Mighty Lions in January 2021.[9]
    Tianjin TEDA changed their name to Tianjin Jinmen Tiger in January 2021.[10]
    Qingdao Huanghai changed their name to Qingdao in February 2021.[11]
    Shanghai Greenland Shenhua changed their name to Shanghai Shenhua in February 2021.[12]
    Hebei China Fortune changed their name to Hebei in February 2021.[13]
    Wuhan Zall changed their name to Wuhan in February 2021.[14]
    Henan Jianye changed their name to Henan Songshan Longmen in February 2021.[15]
    Chongqing Dangdai Lifan changed their name to Chongqing Liangjiang Athletic in March 2021.[16]
    Beijing Sinobo Guoan changed their name to Beijing Guoan in March 2021.[17]

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Chinese_Super_League

Ez nekem is nagy kedvencem, mikor nem elég, hogy most nevet változtattak, de visszamenőleg is átírták őket. Érdekes egyébként, hogy mennyi idegenlégiós felvette a kínai állampolgárságot mostanában.

Kádár + 10 kínai = csúfos 6-1-es vereség :-\

Guzmicsot idézve: "Eljutottam Sanghajba, Pekingbe – olyan helyeket láthattam, amelyeket nem mindenki." ;D