Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem volt itt semmi balhé, nem is baj, Atinak maradt a rózsaszín, gond nem volt, ne is legyen Milánóig.  8)

7. szakasz végeredménye:
1. Caleb Ewan
2. Davide Cimolai
3. Tim Merlier
4. Matteo Moschetti
5. Andrea Pasqualon

7. szakasz:
1. @Powell 9 pont
2. @GreenEagle , @Latzka és @Hajdunorbert89 6-6 pont
3. @peshark 5 pont
4. @BvB_09 , @LuckyBeny és @Rwilla 4-4 pont
5. @firgabácsi 3 pont
6. @curpy82 1 pont

Összetett állása:
1. @Hajdunorbert89 32 pont
2. @Powell 30 pont
3. @LuckyBeny 27 pont
4. @GreenEagle 25 pont
5. @Latzka és @Rwilla 21-21 pont
6. @BvB_09 20 pont
7. @peshark 19 pont
8. @curpy82 16 pont
9. @firgabácsi 14 pont
10. @Giggs 8 pont
11. @RedMunchen 6 pont
12. @csacsi1899 4 pont

Gratulálok a szakazgyőzelemhez @Powell , szép volt!  :beerchug:
Számoljátok át a pontokat, ha hibát észleltek, írjatok bátran!


Megtartja a holnapi etap után a rózsaszín trikót Ati? Mit gondoltok?

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 14, 2021, 21:31:53
Megtartja a holnapi etap után a rózsaszín trikót Ati? Mit gondoltok?

Azt mondanám 70-80% esélyt adok rá hogy igen. A holnapi egy tipikus szökős szakasz, két nem túl acélos emelkedővel, az első hosszú de nincs 5% a meredeksége átlagban, a végén meg egy rövid kaptató van csak, szintén nem vészes.
Nagy menést nem várok, semmi értelme erőlködni a menőknek itt, ezen a szakaszon nem nagyon tudnak időt adni egymásnak. Persze a Girón ilyet mondani eretnekség, pont ilyenkor szokott jellemzően jönni az égszakadás-földindulás   ;D
De ha a realitásoknál és Valter képességeinél maradunk, ő ezen a szakaszon képes megtartani a trikót.
Meglepődnék ha nem menne végig szökés holnap, pont most gondolkozom rajta hogy ki nyerhet, de azt hiszem ezt a szakaszt most fogadásiügyileg kihagyom. Rengeteg forgatókönyv van és rengeteg versenyző aki nyerhet, a H2H-ek között sem látok semmi jót, de lehet ez változik, annyira nem néztem még át

Giro 8. szakasz

1. Ulissi
2. Bettiol
3. Mohoric
4. Sagan
5. Gallopin

Szerintem is a holnapi napot még kibírja. Vasárnap, az viszont már valószínűtlen számomra.

Giro 8. szakasz

Na eddig bírtam, hogy nincs tipp  :) H2H-et nem látok amit szívesen tennék. Holnap szinte tuti a szökés és én adnék egy olyan 80-90% esélyt hogy végig is mennek, sok értelme nincs az összetett menők csapatainak üldözni a szökevényeket egy ilyen szakaszon és vasárnapra is kell majd az erő.
Nagyon sok favorit van, én hat nevet tettem, némely odds az elmebaj határát súrolja, talán Mohoricon kívül mindegyik.

Mohoric 18.17 - Nagyon nagy formában van láthatóan, ha kell sprintelni is tud, nem tudom a Bahrain mennyire engedi menni, majd meglátjuk, de Mader is mehetett és nyert is szakaszt. A Bahreinnel számolni kell úgy fest ilyen típusú szakaszoknál. Mehetne Mader is holnap megint, de szerintem még egy ilyen szökés neki most sok lenne, aztán majd meglátjuk.

Sagan 60.00 - Elvileg túl sok neki az utolsó emelkedő, főleg ha klasszikus puncheur-ok is lesznek ott vele akiknek az ilyen szakaszok a specialitásuk márpedig lehetnek, na de Sagan attól is Sagan hogy akár egy ilyen szakaszon is benne legyen a szökésben és megpróbáljon nyerni, a pontverseny miatt elég jól jönne neki ez most + az önbizalmának is jót tenne.

Narvaez 122.00 - Hátha előre küld valakit az Ineos előörsnek a szökésbe. Csapatok bevált taktikája ez, hogy jobban tudják kontrollálni a versenyt az ilyen szakaszokon. Ebből néha szakaszgyőzelem is kisülhet, konkrétan pont vele előfordult ez a 2020-as Girón. Elvileg Ganna is mehetne egyébként a szökéssel, be tudná fejezni egy ilyen emelkedőn a végén, lényegében menne egy időfutamot.

Cavagna 116.05
Honoré 41.67 - Ugyanaz a helyzet mint az Ineosnál, talán elenged valakit a Quickstep előre és nem tart vissza mindenkit, hogy hozzák Evenepoelt. Ebben az esetben ők ketten ott lehetnek.

Tony Gallopin 108.81 - Ideje lenne villantani neki valamit. Egy próbálkozása már volt ezen a Girón. A szakasz vége elvileg fekszik neki. de sokat volt sérült.

A legnagyobb favoritok nem ők lesznek holnap, hanem Ulissi, Bettiol, Guerreiro és Mollema, de gondoltam most ilyen vadakat rakok vicctéttel inkább :D




8. Szakasz

1.Mohoric, Matej
2.Grossschartner, Felix
3.Sánchez, Luis Leon
4.Bettiol, Alberto
5.Bernal, Egan

8. szakasz

1. Bettiol
2. Mollema
3. Guerreiro
4. Ulissi
5. Mohoric

8.szakasz

1. Grossschartner
2. De Gendt
3. Visconti
4. Guerreiro
5. Felline

8.szakasz

1. Diego Ulissi
2. Matej Mohoric
3. Alberto Bettiol
4. Bauke Mollema
5. Thomas De Gendt

8. szakasz

1. Mohoric, Matej
2. Ulissi, Diego
3. Bettiol, Alberto
4. Guerreiro, Ruben
5. Grossschartner, Felix

8.

1. G Ciccone
2. B Mollema
3. T de Gendt
4. D Ulissi
5. M Mohoric

8. Szakasz

1. Dan Martin
2. Bettiol
3. De Gendt
4. Brambilla
5. Ciccione

8. szakasz

1. Ulissi
2. Mohoric
3. Brambilla
4. Grossschartner
5. Luis Leon Sanchez