Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 12, 2021, 17:55:02
Kórházba szállították, feladta a versenyt. Sportigazgatója, Pellizotti szerint nem törés, de majd ez most derül ki. Sajnálom őt, mert benne lett volna lehetőség támadások szempontjából.

Sajnos kulcscsonttörése van és több bordája is eltört. Sajnálom, nagyon jó versenye lehetett volna  :(

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 12, 2021, 22:14:14
Hát ezen majd behugyoztam a nevetéstől! ;D
Nézem a 22 órás sporthíradót, és volt egy mini-összefoglaló a Tour de Hongrie-ról. A szökevényeknek meg kellett állni több, mint egy percre egy vasúti sorompónál,mert jött a vonat. Ez, de gáz. Full amatőrizmus.

Vicces lehetett (nem láttam az etapot), de ez nem egyedi eset, volt már Paris-Roubaix-n is.  ;D 
https://www.youtube.com/watch?v=NOfOuvgdPaU

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 12, 2021, 22:48:36
Sajnos kulcscsonttörése van és több bordája is eltört. Sajnálom, nagyon jó versenye lehetett volna  :(
Akkor az lehet egy karrier vége, 32 éves lesz (jönnek a fiatalok), valószínűleg ez a szezon kiesik, sajnálom, pedig benne ott volt egy GT.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 12, 2021, 22:14:14
Hát ezen majd behugyoztam a nevetéstől! ;D
Nézem a 22 órás sporthíradót, és volt egy mini-összefoglaló a Tour de Hongrie-ról. A szökevényeknek meg kellett állni több, mint egy percre egy vasúti sorompónál,mert jött a vonat. Ez, de gáz. Full amatőrizmus.
Ez sem "piskóta":

"A somogyi városban szerda délután három után még gőzerővel aszfaltoztak, hogy mire késő délután háromnegyed hat tájban odaér a legmenőbb magyar bicikliverseny, a Tour de Hongrie mezőnye, legyen út, amin hajtani tudnak."

Gőzerővel aszfaltoztak Kaposváron, mert baromi gyorsan közelített a Tour de Hongrie bringaverseny mezőnye, de az út fel volt marva
https://444.hu/2021/05/12/gozerovel-aszfaltoztak-kaposvaron-mert-baromi-gyorsan-kozelitett-a-tour-de-hongrie-bringaverseny-mezonye-de-az-ut-fel-volt-marva

Giro 7. szakasz

Ciccone vs Carthy ki végez előrébb - Ciccone 2.50 unibet

Igazából az odds miatt tetszett meg. Ciccone láthatóan nincs rossz formában, igaz Carthy sem, sőt. A 4. szakaszon azért Ciccone ugye szökésben volt, akkor nem tudott ott maradni a végéig Dombrowskival és De Marchival, de mikor jöttek a nagyok be tudott nekik állni és végig is ment velük a célig, ez a Landa, Bernal, Vlasov, Carthy féle csoport volt, a sprintben meg jobb volt mint Carthy.
Ez a holnapi hegyi szakasz, de annyira nem vészes az az utolsó emelkedő, igaz hosszú. Ha együtt érnek fel akkor szerintem jó esélye lehet ennek a tippnek, Ciccone jobb hajrás mint Carthy.
Egyébként Ciccone lehet megpróbál szakaszt nyerni megint, elengedni nagyon nem fogják az elején mert jól áll összetettben, de azt el bírom képzelni hogy az utolsó km-en megpróbál egy kései támadást és ott már nem mennek utána. Ő nyilvánvalóan szakaszgyőzelemre hajt, mindig nagyon fontos neki a Giro, mondhatni a fő versenye a szezonban, összetettben nem lesz veszélyes, ezt tudják Bernalék is.
Akkor bukik szerintem a tipp ha szökés megy végig amiben Ciccone nincs benne mert akkor már nem fog izmozni hátul a végén, tartalékol, Carthy-nak viszont fontos az összetett. Szóval ilyen esetben nagy valószínűséggel Carthy fog előrébb végezni.

Pontosítva. Ciccone nem volt benne a 25 fős szökevénycsopiban, ő az esélyesek csoportját hagyta ott 5km-rel a vége előtt elég jó tempóban. Néztem az egész szakaszt ;)

6.szakasz

1.Bernal, Egan
2.Ciccone, Giulio
3.Brambilla, Gianluca
4.Evenepoel, Remco
5.Yates, Simon

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 12, 2021, 23:36:22
Pontosítva. Ciccone nem volt benne a 25 fős szökevénycsopiban, ő az esélyesek csoportját hagyta ott 5km-rel a vége előtt elég jó tempóban. Néztem az egész szakaszt ;)

Pedig én is néztem, de ez már akkor öregkori szenilitás   :D
Ezzel együtt tőle várok valami akciót ma, persze sokismeretlenes mint mindig, szökevények nyilván lesznek, Ciccone meg nem nagyon szökhet ma még mert nemigen engednék el, ahhoz túl jól áll összetettben. Ezért késői támadást tudok elképzelni részéről ha nem megy végig a szökés. Az is kérdéses, hogy üldözi-e majd kitartóan a szökevényeket bárki ma.
Egy másik érdekes téma, hogy mi történik a Bahrainnál most hogy szegény Landa kiszállt? Ez tippelés szempontjából is fontos lehet. Bilbao lép elő kapitánynak vagy esteleg Caruso? Rámennek az összetettre Bilbaóval vagy szakaszgyőzelmekre inkább?
Mára pl. párba rakták H2H Bilbaót és Carusót, szóval nem lenne rossz kitalálni mi lesz a csapatutasítás. Bilbao jó formában van amúgy meglehetősen, de eddig Landát segítette, ezt meg is mondta verseny előtt hogy a Bahrainnál ez lesz az alap, de most ugye minden borult.


6. szakasz

1. Grossschartner
2. Bernal
3. Yates
4. Carthy
5. Vlasov

6.szakasz

1. Egan Bernal
2. Giulio Ciccone
3. Simon Yates
4. Dan Martin
5. Bauke Mollema

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 13, 2021, 08:09:07
Egy másik érdekes téma, hogy mi történik a Bahrainnál most hogy szegény Landa kiszállt? Ez tippelés szempontjából is fontos lehet. Bilbao lép elő kapitánynak vagy esteleg Caruso? Rámennek az összetettre Bilbaóval vagy szakaszgyőzelmekre inkább?
Mára pl. párba rakták H2H Bilbaót és Carusót, szóval nem lenne rossz kitalálni mi lesz a csapatutasítás. Bilbao jó formában van amúgy meglehetősen, de eddig Landát segítette, ezt meg is mondta verseny előtt hogy a Bahrainnál ez lesz az alap, de most ugye minden borult.

Ahogyan nézegettem a híreket és interjúkat, vegyes kép alakult ki bennem. A Bahrain sportigazgatója, Franco Pellizotti azt mondta, hogy innentől Pello Bilbao a vezér, elsősorban a tavalyi Giro 5. helye miatt. Ezeket a spanyol lapok írták (Mundo Deportivo, Marca), majd jöttek az olaszok, akik szerint Damiano Caruso előtt itt a lehetőség, hogy vezér legyen. Az olaszok már jóval megengedőbbek voltak, ott rendszerint a co-capitano kifejezés szerepelt. Fogalmam sincsen, hogy Pellizotti mit nyilatkozott (ezeket ugyanis nem láttam az olasz sajtóban), szóval érdekes helyzet.

Az biztos, hogy Bilbao jóval támadószelleműbb versenyző, mint Caruso. Az olasz inkább segít, védekezik, ritka az olyan, mikor egymaga megindul. Bilbao sokkal inkább tud magáért küzdeni. A 4. szakaszon borzalmas időjárás volt, az nem feltétlenül kedvez Bilbaónak, ma elvileg jobb lesz az idő. Az biztos, hogy a felkészülés során a spanyol jobb állapotban volt, ezért sem tudom mire vélni a 4. szakasz visszaesését (még akkor sem, ha segítő volt). Lehetséges, hogy tényleg annyit vett ki belőle Landa segítése azon az etapon, hogy nem bírta a végét, ha így van, illetve igazak Pellizotti nyilatkozatai, akkor van érték a 2.00-es szorzóban.

6. szakasz

1. Bernal, Egan
2. Mollema, Bauke
3. Yates, Simon
4. Vanhoucke, Harm
5. Ciccone, Giulio

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 13, 2021, 08:48:16
Ahogyan nézegettem a híreket és interjúkat, vegyes kép alakult ki bennem. A Bahrain sportigazgatója, Franco Pellizotti azt mondta, hogy innentől Pello Bilbao a vezér, elsősorban a tavalyi Giro 5. helye miatt. Ezeket a spanyol lapok írták (Mundo Deportivo, Marca), majd jöttek az olaszok, akik szerint Damiano Caruso előtt itt a lehetőség, hogy vezér legyen. Az olaszok már jóval megengedőbbek voltak, ott rendszerint a co-capitano kifejezés szerepelt. Fogalmam sincsen, hogy Pellizotti mit nyilatkozott (ezeket ugyanis nem láttam az olasz sajtóban), szóval érdekes helyzet.

Az biztos, hogy Bilbao jóval támadószelleműbb versenyző, mint Caruso. Az olasz inkább segít, védekezik, ritka az olyan, mikor egymaga megindul. Bilbao sokkal inkább tud magáért küzdeni. A 4. szakaszon borzalmas időjárás volt, az nem feltétlenül kedvez Bilbaónak, ma elvileg jobb lesz az idő. Az biztos, hogy a felkészülés során a spanyol jobb állapotban volt, ezért sem tudom mire vélni a 4. szakasz visszaesését (még akkor sem, ha segítő volt). Lehetséges, hogy tényleg annyit vett ki belőle Landa segítése azon az etapon, hogy nem bírta a végét, ha így van, illetve igazak Pellizotti nyilatkozatai, akkor van érték a 2.00-es szorzóban.

Igen, nem tudni igazából, de nem bírtam ki, hogy ne próbáljam be.
Szóval a fenti H2H mellé még ment ez:

Caruso vs Bilbao ki végez előrébb - Bilbao 1.94 pinnacle

Egyébként ha szökés akkor Mollema, Vanhoucke, Brambilla hármasból nyerhet esetleg valaki úgy gondolom, bár a Giro mindig olyan utóbbi években, hogy a legképtelenebb, legváratlanabb dolgok történnek meg, ez a mai is egy olyan szakasz hogy simán nyerhet egy 100x odds is, nagyon meg sem lepődnék rajta.


6. szakasz

1. Bernal
2. Mollema
3. S. Yates
4. Vlasov
5. Ciccone

6.szakasz

1.Varhoucke
2.Brambilla
3.Bernal
4.Mollema
5.Martin

Egész nap ezt kell hallgatni, hogy Ati most a Bernal-féle csoportban vagy a De Marchi-féle leszakadókban van?! :bash: