Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


7.

1. C Ewan
2. T Merlier
3. P Sagan
4. G Nizzolo
5. D Cimolai

Giro 7. szakasz

Nizzolo vs Viviani ki végez előrébb - Nizzolo 1.60 pinnacle

Sok újat nem tudok mondani erről, nem nagy odds most már, de én eddig látottak alapján megteszem megint. A szakasz vége enyhén emelkedik ha nem is Sagan típusú szakasz, ez is kedvezhet Nizzolónak. Többször is láttuk az idei Girón, hogy a végsebessége jelenleg jobb mint Vivianinak.
Igazából szerintem ha nem követ el helyezkedési hibát akkor megint előtte végezhet, de helyezkedésben is elég jó Nizzolo.
Nyilván az hogy elesik vagy bezárják bármikor benne van.

7. szakasz

1. Ewan
2. Nizzolo
3. Merlier
4. Sagan
5. Viviani

7. szakasz

1. Ewan, Caleb
2. Sagan, P
3. Merlier, Tim
4. Nizzolo, Giacomo
5. Gaviria, Fernando

7.szakasz

1. Nizzolo
2. Merlier
3. Sagan
4. Groenewgen
5. Gaviria

7. Szakasz

1.Ewan, Caleb
2.Groenewegen, Dylan
3.Merlier, Tim
4.Sagan, P
5.Viviani, Elia

Megnéztem a mai szakaszt, könnyedén lehet ez megint egy kaotikus nap. Nem lesz eső, elvileg végig felhős idő lesz, de folyamatos szél. A tenger mellett mennek majd, jöhet az oldalszél is, illetve írnak szembeszélről, ami elsősorban a hajránál lesz fontos. Az utolsó 30 km rendkívül feszült lehet, ha összeáll egy-két olyan csapat, akik képesek nagy tempót menni, ezen a keskeny ss16-os úton szétszakíthatják a mezőnyt, mivel folyamatos lehet a szél.

Elsőre ez egy pihenős napnak tűnt, de ha az időjárás bekavar és a szélirány és erősség nem lesz kedvező, akkor itt sokan gondban lehetnek. A befutó nagyon technikás és emelkedik, gyakorlatilag Peter Sagan miatt tervezték ilyenre. Valószínűleg a Bora nagy tempót fog menni, de akiktől én ma meglepetésre számítok az a Jumbo-Visma. Az UAE Tour első szakaszán látható volt, ahogyan a szélben szétesett a sor, majd David Dekker második lett. A 4. szakaszon Dekker megint második lett, akkor Bennett és Ewan közé ékelődött be. Most a Jumbo-Vismának van két jó felvezetője, akik bírják a nagy tempót és a szeles szakaszokat: Affini és van Emden. Több variánsuk is van, ugyanis Dekkerrel is lehet sprintelni a végén, illetve ott van Groenewegen, akinek feküdhet egy ilyen technikás hajrá.

Lehetséges, hogy minden úgy történik, ahogyan az irodák várják, nem lesz meglepetés, Ewan ledurrant mindenkit, de ha a szél egy kicsit si bekavar, valaki pedig kedvet kap egy nagyobb tempóhoz, akkor felforgathatnak mindent. Sok csapat pedig most már csak a szakaszgyőzelmekre mehet rá, nekik kellenek az ilyen kaotikus etapok: Jumbo-Visma, AG2R és a Qhubeka (Nizzolo és Walscheid).

7.szakasz

1. Caleb Ewan
2. Tim Merlier
3. Dylan Groenewegen
4. Dylan Nizzolo
5. Elia Viviani

7. szakasz

1. Ewan
2. Merlier
3. Sagan
4. Nizzolo
5. Gaviria

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 14, 2021, 08:52:33
Megnéztem a mai szakaszt, könnyedén lehet ez megint egy kaotikus nap.

Érdekes meglátások. Az oldalaszél az nagyon csúnya dolgokat tud művelni a mezőnnyel.
Azt néztem hogy a céltól nem messze, 1.6 km-re van egy rövid 250 m-es kaptató, az eleje 10%-os azt írják. Lehet semmit nem jelent és lendületből átmegy rajta mindenki, de azért láttunk már olyat mikor az általad említett Affini típusú emberkék ( de mondhatnám Gannát, Cavagnát stb. ) egy ilyenen erőből elmentek a többiektől és szakaszt nyertek. Főleg ha akkorra már szétszakad a mezőny az oldalszél miatt.
Nyilván az alapforgatókönyv persze az, hogy Ewan mindenkit ledurrant.

7. Szakasz

1. Ewan
2. Merlier
3. Sagan
4. Groenewegen
5. Bettiol

7.szakasz

1.Ewan
2.Nizzolo
3.Merlier
4.Moschetti
5.Gaviria

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 14, 2021, 10:04:57
Érdekes meglátások. Az oldalaszél az nagyon csúnya dolgokat tud művelni a mezőnnyel.
Azt néztem hogy a céltól nem messze, 1.6 km-re van egy rövid 250 m-es kaptató, az eleje 10%-os azt írják. Lehet semmit nem jelent és lendületből átmegy rajta mindenki, de azért láttunk már olyat mikor az általad említett Affini típusú emberkék ( de mondhatnám Gannát, Cavagnát stb. ) egy ilyenen erőből elmentek a többiektől és szakaszt nyertek. Főleg ha akkorra már szétszakad a mezőny az oldalszél miatt.
Nyilván az alapforgatókönyv persze az, hogy Ewan mindenkit ledurrant.

Annyira átnéztem a szakaszt, hogy ilyenkor "muszáj" tenni egy párszázas ajánlatot.  ;D Nekem végül Dekker volt a tippem (9.00-es szorzón), de simán látok fantáziát egy Cavagnában vagy Gannában is. A vége trükkös, emelkedős befutón szembeszél se egyszerű sztori, emlékezhetünk rá, mikor a Tour de France első etapján Teunissen a semmiből nyert egy emelkedősebb hajrát.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum május 13, 2021, 18:42:03
Nem láttam,  :( az utolsó km-ről van video magyar kommentárral? Este biztos lesz ismétlés, de addig nem tudok várni.
https://www.facebook.com/esbringa/videos/388341102315679

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 14, 2021, 07:41:57
Giro 7. szakasz

Nizzolo vs Viviani ki végez előrébb - Nizzolo 1.60 pinnacle

Sok újat nem tudok mondani erről, nem nagy odds most már, de én eddig látottak alapján megteszem megint. A szakasz vége enyhén emelkedik ha nem is Sagan típusú szakasz, ez is kedvezhet Nizzolónak. Többször is láttuk az idei Girón, hogy a végsebessége jelenleg jobb mint Vivianinak.
Igazából szerintem ha nem követ el helyezkedési hibát akkor megint előtte végezhet, de helyezkedésben is elég jó Nizzolo.
Nyilván az hogy elesik vagy bezárják bármikor benne van.

Ezzel ma igazából mázlim volt, mindketten meghaltak a végére. Viviani kicsit jobban, ő 15. lett, Nizzolo 12.