Giro d'Italia 2021 (Kibeszélő és tippjáték)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hagytam, hogy teljen el egy nap a portugál Joao Almeida tegnapi "alakítása" óta. Hátha máris megérkezik az a hír, miszerint Joao Almeida feladta az olasz körversenyt. Vagyis valósabban és nem nyakatekert megfogalmazásban: hazazavarták a portugált.
Ám úgy tűnik, hogy mégsem azonnal döntött így a Deceuninck-Quick Step vezetősége. Természetesen nem tartom kizártnak, hogy a következő napokban, amikor már nem fognak beszélni Joao Almeida "alakításáról", akkor majd egyszer csak azzal fogunk szembesülni, hogy Joao Almeida feladta az olasz körversenyt. Bármikor lehet találni ilyen-olyan-amolyan indokot.
Most már totálisan érthető, hogy Joao Almeida miért igazol el a QS-ből.

Idézetet írta: csabax Dátum május 20, 2021, 18:14:08
Hagytam, hogy teljen el egy nap a portugál Joao Almeida tegnapi "alakítása" óta. Hátha máris megérkezik az a hír, miszerint Joao Almeida feladta az olasz körversenyt. Vagyis valósabban és nem nyakatekert megfogalmazásban: hazazavarták a portugált.
Ám úgy tűnik, hogy mégsem azonnal döntött így a Deceuninck-Quick Step vezetősége. Természetesen nem tartom kizártnak, hogy a következő napokban, amikor már nem fognak beszélni Joao Almeida "alakításáról", akkor majd egyszer csak azzal fogunk szembesülni, hogy Joao Almeida feladta az olasz körversenyt. Bármikor lehet találni ilyen-olyan-amolyan indokot.
Most már totálisan érthető, hogy Joao Almeida miért igazol el a QS-ből.

Nekem azért "érthetetlen" a sztori, mert tavaly az Algarve körön tempót ment neki, kiválóan segített. Valószínűleg megízlelte a siker ízét, jött az UAE óriási ajánlata, amire nehéz nemet mondani. Innentől meg már nehéz segítővé visszalépni. Ez amúgy ilyen szokás a QS-ben, azt hiszik, hogy majd magukban is szupersztárok lesznek máshol, ha elkerülnek Lefevere mellől. Aztán épp a belga mondta, hogy utána úgy könyörögnek neki, mikor nem jönnek a sikerek, hogy visszajöhetnének-e...

@Pozzato az ismétlés nézése közben elkezdtem bújni az eredményeket és most azt látom, hogy Brambillát és Bennett-et megcserélték, gondolom amiatt, mert a sprintnél eléggé ráhúzta a kormányt az olasz az auszira..

Így @BvB_09 kapta telibe Bennett-et, azaz övé a 3 pont és a szakasz; nekem pedig csak 1 pont jár :cya:
Gratulálok! :beerchug:

Pedig nagyon szeretnék szakaszt nyerni, mert szerintem a játék története óta nem volt olyan, hogy ne vittem volna szakaszt, de most (még) ez a helyzet :)

Igen, rögtön a szakasz után írtam is az eredményeket, köszi, hogy szóltál, becsületesség!  :beerchug:

Sokat nem buktam, hogy a mai nap kimaradt: egy pontom lett volna Viscontival.
13.szakasz

1. Gronewegen
2. Nizzolo
3. Viviani
4. Gaviria
5. Cimolai


Giro 13. szakasz

1. Cimolai
2. Sagan
3. Nizzolo
4. Viviani
5. Gaviria

13.szakasz

1.Gaviria
2.Viviani
3.Moschetti
4.Nizzolo
5.Groenewegen

Giro 13. szakasz

1. Nizzolo
2. Viviani
3. Sagan
4. Gaviria
5. Kanter

13.szakasz

1.Viviani, Elia
2.Nizzolo, Giacomo
3.Groenewegen, Dylan
4.Sagan, P
5.Gaviria, Fernando

13.szakasz

1. Elia Viviani
2. Fernando Gaviria
3. Peter Sagan
4. Dylan Groenewegen
5. Davide Cimolai

Idézetet írta: SPF Előzetes Dátum május 20, 2021, 21:38:57
Minden hajrában a dobogón van, de még sosem nyert szakaszt a Girón!

Megtörik az átok?  Olvasd tovább

Ideje lenne megtörnie az átoknak :D Mikor ha nem most, nagyon jó formában van tényleg Nizzolo és az aki egyértelműen gyorsabb nála, Ewan, már kiszállt. Ez a befutó kedvez is Nizzolónak, helyezkedésben is a jók közé tartozik.
Szerintem a megmaradt esélyesek közül egyértelműen neki van most legjobb végsebessége, itt valószínű azon fog múlni, hogy meg tudja-e nyerni ma, hogy hogyan pozicionálja magát a végén.
Groenewegen még nem százas a hosszú kihagyása után, Viviani egyszerűen lassú Nizzolóhoz képest pedig remek felvezetést kap rendszeresen, Gaviriának rendszeresen elszúrják a felvezetését és neki sincs meg a megfelelő végsebessége jelenleg. Saganhoz ez a típusú szakasz nem illik, de azért Sagan az Sagan, nem írnám őt le még ha ez a fajta bunch sprint ami ma lesz nem is a specialitása.
A többiek, Moschetti, Oldani, Consonni stb. pedig meglepi lenne ha nyernének.
Még van valaki, Cimolai. Neki szintén nem ez a típusú befutó az erőssége elvileg, ráadásul normális vonata sincs, de ami mellette szólhat, hogy Nizzolo mellett a másik sprinter aki igazán jó formában van tényleg. Nagyon jól ment eddig, több dobogós helye van.
Esélyesebb hogy egy ilyen befutón 7-10. helyen lesz mint dobogón, de a dobogós helye meg olyan jó odds, 4.90, hogy apróval meg lehet próbálni, hátha.

Nizzolónak voltak érdekes befutói, amikor már egyértelmű esélyes volt, aztán nem jött össze a győzelem. Nem tudom, hogy csinálja, de érdekes.  ;D
2016-ban volt az egyik ilyen, mikor két győzelemre is esélye volt. Három dobogós helye volt korábbi etapokról, maradt hátra a 17. és 21. szakasz. Kittel, Greipel, Viviani és Démare is kiszállt, gyakorlatilag csak Modolo maradt ellenfélnek. Még volt 2-3 felvezetője is. Szerintem a 17. szakaszra emlékeznek páran, volt is róla már szó régeben bringás topicban. Névadóm, Pozzato hosszú nyitott, majd utána ment Kluge, akinek az ereje kitartott a végéig. Nizzolo 2. lett, majd a torinói hajrában jött az a bizonyos győzelem, amit a pályán ugyan megnyert, de Modolót rátolta a kordonra, ezért visszasorolták.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=GidD8aajrLE

https://www.youtube.com/watch?v=5zGYc1-cVI8

13.

1. G Nizzolo
2. E Viviani
3. P Sagan
4. F Gaviria
5. D Groenewegen

13. szakasz

1. Nizzolo
2. Viviani
3. Groenewegen
4. Sagan
5. Gaviria