Copa América 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Argentína - Brazília (vasárnap, július 11., 02:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten     

Richarlison gólt szerez   4.00   

Lionel Messi legalább 2 gólt szerez   20.00   

Neymar szerzi az első gólt   5.50

Lionel Messi szerzi az első gólt  7.25 

Lautaro Martinez gólt szerez  5.00 

Neymar gólt szerez: 1,5 gól felett   13.50

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón

Állitólag Argentina még csak gólt sem szerzett a döntőkben nem tudom ki fogad ezek után rá,átok ül rajtuk az tuti... :D

Aréna 4 egyelőre nincs a DIGI-nél, de a Copa döntőt azért megnézném. M4 nézhető online a mmédiaklikken, ehhez hasonló van az Aréna 4-nèl?


Pocsék volt a döntő, Messi is pocsék volt, de jött Di María. Azért az nem semmi, ahogyan Argentína védekezett, szerintem ezzel a következő évig meghosszabbították a nagy generáció "élettartamát". Messi, Agüero, Otamendi, Di María és Gómez szerintem vállalja majd a vb-t jövőre. Valószínűleg ezeket a játékosokat jegelni fogják a 2022/23-as szezon elején, hogy mindent a decemberi vb-re tegyenek fel (amúgy is öregek). Kétségtelen, nagyon küzdöttek Scaloniék, de nem tudom, mire lesz ez elég a vb-n. Mondjuk, ha így játszanak az európaiak ott is, mint most az Eb-n, akkor egy döntő leeshet megint, pedig taktikailag még mindig messze van a jótól.  ;D

Azért 1988 február közepe erős volt:
- február 12.: Otamendi születése
- február 14.: Di María születése
- február 15.: Papu Gómez születése

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 11, 2021, 11:41:06
Pocsék volt a döntő, Messi is pocsék volt, de jött Di María. Azért az nem semmi, ahogyan Argentína védekezett, szerintem ezzel a következő évig meghosszabbították a nagy generáció "élettartamát". Messi, Agüero, Otamendi, Di María és Gómez szerintem vállalja majd a vb-t jövőre. Valószínűleg ezeket a játékosokat jegelni fogják a 2022/23-as szezon elején, hogy mindent a decemberi vb-re tegyenek fel (amúgy is öregek). Kétségtelen, nagyon küzdöttek Scaloniék, de nem tudom, mire lesz ez elég a vb-n. Mondjuk, ha így játszanak az európaiak ott is, mint most az Eb-n, akkor egy döntő leeshet megint, pedig taktikailag még mindig messze van a jótól.  ;D

Azért 1988 február közepe erős volt:
- február 12.: Otamendi születése
- február 14.: Di María születése
- február 15.: Papu Gómez születése

Milyen döntő esik le nekik ilyen játékkal?
December 18 -ig lezavarják a VB-t. Az , hogy a  klubfoci idény közepén lesz nagyon befog kavarni.
Az idősebb összetételű csapatoknak nem tudom mennyire fog menni, ha nincs előtte pihi.

Idézetet írta: chabialonso Dátum július 15, 2021, 10:01:14
Milyen döntő esik le nekik ilyen játékkal?
December 18 -ig lezavarják a VB-t. Az , hogy a  klubfoci idény közepén lesz nagyon befog kavarni.
Az idősebb összetételű csapatoknak nem tudom mennyire fog menni, ha nincs előtte pihi.

Igen, így van, decemberi világbajnokság lesz, ami pont, hogy az öregebb csapatoknak kedvezhet. Az időjárás már nem feltétlen, de a tény, hogy nem egy fárasztó szezon végén, minimum 40 meccsel érkeznek a vb-re, épp az időseknek jöhet jól. Elég csak Giorgio Chiellini esetére gondolni az Eb-ről, aki most újra régi fényében csillogott. Ehhez egyrészről a taktika is hozzájárul, másfelől a rutin, de ott a tény, miszerint idén mindössze 20 meccsnek megfelelő időt töltött pályán az Európa-bajnokság előtt. Ez nagyrészt a sérüléseknek is betudható, de neki olyan volt a június, mintha addigra lett volna időzítve a csúcsforma (a sok kihagyás miatt).

Hiába van 3-4 hét pihenő egy-egy nagy torna előtt, előtte azért lenyomnak 40-50 meccset. Az a 3-4 hét már a felkészüléssel telik, újból meg kell találni a csúcsformát. Messi is a Copa Americán már hulla volt a 50. perc környékére bizonyos meccseken, lehetett látni a mozgásán. Ez a világbajnokság óriási ajándék lehet a rutinosabb játékosoknak, játszanak előtte 2-3 hónapot, lenyomtak 10-20 meccset, mintha felkészülés lenne. Azért lássuk be: 2022/23-as szezonban már egy 35 éves Messi nem fog küzdeni ősszel, ha nem muszáj, ahogyan a 37 éves Ronaldo sem fog már tartalékolni tavaszra, ők ott a maximumot hozzák majd december folyamán.

A helyzet az, hogy mivel a csapatok többsége rendkívül hasonlóan játszik, ezért egy-egy egyéni villanás dönthet majd a meccseken. Argentína nem jó, cserébe küzdenek, láthajtuk, hogy ez mennyit ért a Copán, vagy Olaszországnak az Eb-n. Azért azt az elmúlt szezonok során is láttuk, hogy Messi például november-február között van csúcsformában, míg Ronaldo az őszi pihentetésnek köszönhetően tavasszal. Ha most utóbbi esetében hangolódással kezdődik a szezon, akkor november-december környékére fog csúcsformába lendülni, ahogyan Messi is. Kun Agüero az utolsó teljes szezonban - amikor egészséges volt -, akkor októbertől volt csúcsformában februárig.

Ha megnézzük a mostani két tornát, akkor a védekezés és egy jó kapus, instant döntőt érhet. Argentína esetében kevesebb szó esett Emi Martinezről, pedig neki rengeteget köszönhetnek, extázisban védett szinte végig. Emlékeim szerint nyilatkozta is, ha Messinek szüksége van rá, meg fog tenni mindent az adott tornán. Ezzel lett végre egy jó kapusuk, ami nem volt túl gyakori az ország törtenében az elmúlt évtizedekben (talán Romero, bár én nem tekintettem jó kapusnak). Amikor ez adott volt, akkor Argentína ott volt a legjobbak között. Fillol legenda (1978-as vb-cím vele), utána Pumpido '86-ban (szintén vb-győzelem), amikor egy év alatt mindent megnyert és élete formájában volt.

A '90-es vb-n megsérült, jött helyére Sergio Goycochea, akiből hős lett. Két tizenegyespárbajt nyertek meg miatta, extrán védett a brazilok ellen, de inkább itt van róla egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=dkxMW4K6xxA
Martínez is hasonló szintet képvisel jelenleg. Argentína másik nagy előnye, hogy ott van egy Di María. Azért azt sokan elfelejtik, hogy a 2014-es vb-n nagyon hiányzott az utolsó két meccsen Messi mellől.

Továbbra sem azt mondom, hogy egyértelműen döntős lesz Argentína (vagy Portugália), de ez a decemberi vb inkább kedvezhet nekik, mintsem egy nyári torna.

Carlos Roa jó argentin kapus volt azért