Baseball(ondok)?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Te nézel baseball-meccseket a Sport Tv-n?

Nem
13 (68.4%)
Igen
6 (31.6%)

Összes szavazó: 19

Szavazás lezárva: július 08, 2021, 10:52:50

A Sport TV az évek során adott már LFL-t, slamball-t, bothúzást, mézbírkózást meg a fene sem tudja mit még, de én személy szerint még azokat is többször néztem, mint a baseball-t. Szerintem nekünk, magyaroknak ez egy full idegenben sport, amelyet unalmas tartunk. Legalábbis mi itt a szűkebb baráti körben erre jutottunk, pedig alapvetően sportkedvelőek vagyunk kivétel nélkül. Hétvégén egy alapvetően focibuzi társasággal azon töprengtünk, vajon hány háztartásban néznek végig egy baseball meccset mondjuk a foci vb ideje alatt, amikor megy egy jobb foci-Eb meccs. Én ilyen 200 környékét lőttem be, szerintem képtelenség, hogy 200-nál többen néznék úgy átlagban Magyarországon, amikor foci-Eb van, és brutál meleg.

Kitettem egy szavazást, de aki kommentel, hogy miért szereti, miért nem, vagy miért nézi, miért nem, azt megköszönöm. Mert alapvetően az NFL is idegen számunkra, aztán mégis mennyire népszerű. Öcsém azt mondta, hogy nézd meg, a Baseball is olyan lesz, mint a darts vagy a póker vagy az NFL, hogy a Sport Tv adja, így majd népszerűbb lesz.

Általában jól érzi a dolgokat, de szerintem ebben tévedett, mert aki kedvelte a baseball-t, valahogy eddig is követte és nézte, aki nem szerette, most sem szerette meg. Direkt megnéztem az MLB topicot itt a fórumon
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,16066.0.html
finoman szólva a kutyát sem nagyon érdekli a baseball.


Kb 8-9éve kezdtem el nézni is baseballt, addig csak tabella alapján fogadtam..:D Ami a baseballban a legnagyobb butaság, hisz a liga utolsó simán verheti bármikor a liga elsőt. Persze ez általánosságban véve igaz minden major sportra, de a baseballra különösen.

Nincs még egy csapatsport ahol egyetlen játékos aktuális formája annyira befolyásolja a végeredményt mint a baseballban. Ő a kezdődobó. Ha elkapja a flowt akkor 7 8 inninget simán lehoznak néhány ütéssel max 1-2 kapott ponttal és ez út a győzelemhez, hisz nagyon ritka hogy 1-2 kapott ponttal kikap valaki.


Én mindenkinek azt mondom, egyáltalán nem olyan bonyolult sport mint az átlagember hiszi, ha az alapok megvannak, akkor könnyen rá lehet kapni az ízére. Az egész lényege hogy ütőként olyat kell hogy üss, hogy utána biztonságban elérj legalább az első bázisra mielőtt ki tudnának ejteni. Aztán a következő ütőnek ugyanez a célja, de ha már valaki előtted van valamelyik bázison, akkor részcél lehet az is hogy ha te magad ki is esel, legalább a másik haladhasson a következő bázisra, hogy közeledjen a hazai bázisra ami pontot jelent. Összetett sport, nem csak a dobó dobásáról (védők) és az ütőkről(támadók) szól a játék 3-4órán keresztül hanem igen keményen jelen van a taktika. Hogy mikor érdemes bázist lopni, mikor kell eltolni a védekezést(akik próbálják kiejteni az ütőt és a futót) vagy épp hogy a soron következő ütő rosszul üt mondjuk a balkezes dobók ellen, ezért érdemes lecserélni a jobbkezes dobót egy balosra.

A másik szépsége, amit én az elején megszerettem, az a statisztika. Szó szerint mindenre vezetnek statisztikát a baseballban. Az egész sport alapja gyakorlatilag a statisztika.

Én pont azért próbáltam meg, amit MessiÁs ír, tehát a statisztika miatt. Nem fogadni akartam rá, egyszerűen tetszett a számok alapján történő stratégiai gondolkodás. Viszont meguntam nézni, nekem valahogy az amerikai sportok túl hosszúak, és ez így nagyon fotelszurkolós hozzáállás tudom :D de az időmennyiséghez képest nincs elegendő fordulat és izgalom. De ez személyes nézőpont, maga a sportág nagyon érdekes és teljesen értem, ha valaki rajong érte.

#3 június 30, 2021, 17:02:49, MessiÁs
Igen, sajnos tenyleg hosszú. Neha vannak olyan meccsek ahol egy inning addig tart amig egy futball félidő. Es akkor ebbol meg 8at jatszanak.

Az sem mindegy milyen meccset fog ki a potenciális nező. Egy olyat ahol DeGrom dob es gyakorlatilag utni nem tudnak rola érvényeset, nem hogy pontot szerezni es a meccs 2-0 lesz, vagy mondjuk a tegnapi Yankees Angels elleni meccset, ahol a jelenkor egyik sztarja Ohtani (alapvetoen dobokent) utott 2HRt, de Yankees nyert siman 11 5re. Szal sok pont, sok érvényes ütés, sok HR. Ez lenne az amit a kezdő néző megszeret.

NBAben is kb csak a hozzaertok szeretik azokat a meccseket ahol 180pont sincs, mert ott tudjak szeretni es ertekelni a rendkivuli vedekezest. A kezdőket jobban lekot egy 130-128as meccs ahol nincs is vedekezes. Ugyanez a baseballban. Halal unalmas lehet nezni a 0-0t a 6.inningig, hisz semmi nem tortenik csak strikeout, groundout es flyout.

Én egyre többet nézem. Most már faszán értem is a finomságokat is, így már élvezetesebb.
Mondjuk tényleg hosszú, szögizés mellé ideális.
Szívesen kipróbálnám, hogy mennyire nehéz, de ötletem sincs hol lehetne.
Off/Az amerikai focit azt jó pár éve próbáltam, 5-ből 3-at berúgtam 50-ről, nem is értettem, hogy miért olyan nagy cucc kint, szerintem egy jó rúgótechnikájú focista simán tudna rúgni NFL-ben.

Idézetet írta: zbking Dátum augusztus 15, 2021, 21:32:32
Én egyre többet nézem. Most már faszán értem is a finomságokat is, így már élvezetesebb.
Mondjuk tényleg hosszú, szögizés mellé ideális.
Szívesen kipróbálnám, hogy mennyire nehéz, de ötletem sincs hol lehetne.
Off/Az amerikai focit azt jó pár éve próbáltam, 5-ből 3-at berúgtam 50-ről, nem is értettem, hogy miért olyan nagy cucc kint, szerintem egy jó rúgótechnikájú focista simán tudna rúgni NFL-ben.

Ugye hogy annyira azért nem bonyolult..??

És van már "kedvenc" csapat? Vagy aki szimpatikus?

Idézetet írta: MessiÁs Dátum augusztus 16, 2021, 14:19:35
Ugye hogy annyira azért nem bonyolult..??

És van már "kedvenc" csapat? Vagy aki szimpatikus?
Nincs még.Azzal azért úgy vagyok, mint a többség: komoly dolog lehozni mondjuk egy no hittert, de sokkal élvezetesebb egy fasza overes meccset nézni, ahol ütnek, mint a bolond.
Tényleg fasza, régebben kb ezt gondoltam: balfasz gyerek, nem igaz, hogy nem tudja bedobni a téglalapba. Közben a dobó meg tudja, hogy rálendít a koma akkor is, ha szar helyre dobja neki.
Jó a Sport1-es közvetítés, sok érdekeset mondanak, amit a fasz se vett volna észre: van egy faszi, ha home runt ür, szalad körbe, a 3-as bázisnál ott áll egy idős edző a csapatból, amikor odaér, futás közben nyomnak egy ķő,papír, ollót az öreggel. Bazzeg, a múltkor kiírták, hogy 12-5-re vezet az öreg kő,papír, ollóban, amikor megütötte a 17. homért.

Most azt mondanám, hogy a mai Atlanta vs Yankees meccs sima Under 9,0 lesz 2,00-es oddson


Két nagyon jó formában lévő csapat és két jó formában lévő dobó. A relativ magas határ annak szól, hogy mindkét oldal tele van sztárokkal akiknek bármikor kijöhet a lépés de azért valószínűbb hogy a dobók dominálnak majd.

Ráadásul mivel az Atlanta van otthon így a Yankeesnél sincs DH(kijelölt ütő a dobó helyett) így legalább egyszer de két jó dobó teljesítménynél kétszer ütnek, ami kb biztos azonnali kiesés.

Szerintem simán jó lesz az under..


*és pont ütött egy HR-t Stanton.. :D

Idézetet írta: zbking Dátum augusztus 24, 2021, 00:28:00
Most azt mondanám, hogy a mai Atlanta vs Yankees meccs sima Under 9,0 lesz 2,00-es oddson
1-5 lett, sajnos bántóan keveset raktam rá.

Én Yankees win Pittsburg win és Oakland  meccs over 8,5et tettem 2/3ban.

Oakland meccsen 9.tetejen egyenlített a Seattle, 3-3volt,reális eséllyel hogy az extra inningben legyen 3pont.. de erre bevertek meg 2pontot és 5-3 lett.  Minimális profit lett így.

Az éjjeli Boston vs Tampa meccs zseniális volt.

0-1
7-1
7-6
9-7
9-11
10-11

Egy fél óra kiesett, mert mást csináltam, közben történt egy olyan dolog, ami 1961-ben volt utoljára, kár, hogy nem láttam, mert így elképzelni elég nehéz.

Úgy csinált 4 Runt a Tampa, hogy érvényes ütés nem volt a 4 Run előtt, hanem balfaszkodtak a védők, nem is értem igazán, hogy volt, ha valaki elmagyarázná, megköszönném. (7-1-ről lett 7-5 ezzel)

Fejbe dobták a bírót a 2. Inningben, le is kellett cserélni, pedig a maszkot találta el.

Idézetet írta: zbking Dátum szeptember 07, 2021, 09:41:13
Az éjjeli Boston vs Tampa meccs zseniális volt.

0-1
7-1
7-6
9-7
9-11
10-11

Egy fél óra kiesett, mert mást csináltam, közben történt egy olyan dolog, ami 1961-ben volt utoljára, kár, hogy nem láttam, mert így elképzelni elég nehéz.

Úgy csinált 4 Runt a Tampa, hogy érvényes ütés nem volt a 4 Run előtt, hanem balfaszkodtak a védők, nem is értem igazán, hogy volt, ha valaki elmagyarázná, megköszönném. (7-1-ről lett 7-5 ezzel)


Nem láttam az esetet, mert csak szórványosan kapcsoltam oda. Látatlanban azt mondtam volna hogy 2 outnál volt az error, mert másképp nehéz elképzelni hogy az ütő is beérjen. Ugye mivel 2out volt, ilyenkor a futók az ütésnél mindenképp elkezdenek futni, hisz nincs miért védeni a saját bázisát, pont ezért futnak mert ha hiba van akkor mehetnek tovább, nincs olyan mint pl egy outnál van elkapás és akkor meg kell érinteni a kiinduló bázist(az elkapás után) hogy tovább haladhassanak. Ráadásul itt a telebázis miatt tolás kényszer is volt, mindenkinek kötelező volt a továbbhaladás.

Az ütés egy nagy popout/flyout volt a centerfieldre, nagyon sokat volt a levegőben így sokat lehetett haladni. Kb az első bázisról induló a hiba pillanatában már a hármason volt, de onnan simán beért volna ha nincs a második error.. Cruz(az ütő) meg ugye eközben ment a kettesről a hármasra. Ekkor jött a második error a 2B-től, a hármas fele dobva kidobta a pályáról, és ilyenkor automatikusan jár egy bázis előrehaladás amivel Cruz bekocoghatott.

Érvényes ütés meg azért nem lehet, mert a szabályok szerint ezt el kellett/lehetett volna kapni, és így nem lehet hit.