Tour de France 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum július 09, 2021, 17:49:24
A nagy meleg és szeles részek miatt a Quick Step ezt most nem engedte el. Kaptak segítséget is, szökevények sem tudtak menni ilyen időjárási körülmények között maximumon, szóval minden a kezükre játszott. A hajrát ahogy megoldották, szokásos zseni. Amikor bezárják őket, majd Ballerini tempót vált, élre megy, mire Morkov kihagyott egyet, hogy az olasz ellépjen, amire a mezőnynek kell reagálnia, ezzel szétszedhetik a riválisok vonatait. Ezt meg is tették, majd Morkov kihozta Cavendisht, megcsinálták az 1. és 2. helyet, nagyon durva. Morkov zseni, de ezt eddig is tudtuk. Sabatinitől tanulta a felvezetést, az olasz meg Sacchiéktól (legendás Fassa Bortolo és Milram vonatok). Élmény az ilyen taktikákat nézni azon az 1-2 km-en.

Ja, amúgy meg történelmet írt Cavendish a rekordbeállítással.  ;D Még maradt két szakasza a rekordra.
Azon nevettem a végén, hogy a dán úgy lett második helyezett, hogy igazából csakis arra kellett figyelnie, hogy ne nyomja túl nagyon a pedált, mert akkor könnyen előfordulhatott volna, hogy Mark Cavendish helyett ő fogja nyerni a szakaszt.  ;D

A Tour de France harmada még hátravan, de már 150 alatt a mezőny létszáma. Cavendish nyilatkozatával abszolút egyetértek, ez kőkemény verseny idén. Olyan versenyzők is feladják, akik tényleg már csak a legvégső esetben szokták. A csapatok nagyon fogynak, de még mindig van 2-3 hegyi etap, ahol vagy rendkívüli meleg lesz, vagy konkrétan eső és 4-5 fok (keddi és szerdai hegyi etapok...). Én azt mondom, hogy az időjárás még sok dolgot felülírhat, tegnapi befutó után néztem az arcokat, sokakat megviselt a nagy meleg is. Versenyzel, egyik nap 4-7 fok van és eső, következő etapon meg 35 fok...

Nem tudom hallottátok-e, de 19.7 km-nél amikor arról beszéltek, hogy Guillaume Martinnek 4:20 az előnye, akkor valamelyiknek kicsúszott, hogy : Azta kurva ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 10, 2021, 13:23:42
A Tour de France harmada még hátravan, de már 150 alatt a mezőny létszáma. Cavendish nyilatkozatával abszolút egyetértek, ez kőkemény verseny idén. Olyan versenyzők is feladják, akik tényleg már csak a legvégső esetben szokták. A csapatok nagyon fogynak, de még mindig van 2-3 hegyi etap, ahol vagy rendkívüli meleg lesz, vagy konkrétan eső és 4-5 fok (keddi és szerdai hegyi etapok...). Én azt mondom, hogy az időjárás még sok dolgot felülírhat, tegnapi befutó után néztem az arcokat, sokakat megviselt a nagy meleg is. Versenyzel, egyik nap 4-7 fok van és eső, következő etapon meg 35 fok...

Igen, az időjárás is egy plusz bizonytalansági faktor, kire hogy hat, egyik napról a másikra meg lehet zuhanni. Pogacar nagy favorit, de azért az ördög nem alszik, nagyon kemény ez az idei Tour.
Ma egy remek szakasz várható komoly emelkedőkkel, meglehet a Jumbo és az Ineos ma közös támadást indít Pogacar ellen.
Nem sok időm van indokolni, de bepróbálok két top3-at, mondhatni így izgalmasabb nézni is.

Woods top3 7.25 tpro ( Mert a lehetséges szökők közül neki eléggé fekszik ez a szakasz, jó a forma, többször próbálkozott eddig de nem jött neki összes hol ezért hol azért, összetettben nagy a hátránya + a környéken lakik és nagyon jól ismeri ezeket a hegyeket, ráadásul olvastam hogy sokat beszélt is erről a szakaszról előzetesen mint olyanról ahol esélyes lehet )

Vingegaard top3 5.75 tpro ( Mert ha a Jumbo és az Ineos támad és nagy menés lesz akkor könnyen lehet nem ér be a szökés, ebben az esetben a dán simán esélyes lehet dobogóra mivel Pogacar mellett szinte a legerősebbnek tűnik jelenleg )

Öregek vs fiatalok lehet ez a szakasz, valószínűleg a szökevények hazaérnek. Valverde, Nibali, Izagirre, Quintana és Dan Martin, mintha valami 2014-es versenyt néznénk az összetettért.  ;D  A hosszabb lejtmenetek miatt van még esélye a Cápának is, illetve Valverdének, de Alaphilippe is beleszólhat (papíron viszont Bahrain, Groupama és Jumbo-Visma csata lenne az első helyért, ha csapatokra bontanánk le). A Jumbo-Vismánál érdekel majd, mi a csapatutasítás, mikor indul Vingegaard. Az, hogy a csapat nagyobb része elől van, nekem arra utal, hogy korán kell mennie a dánnak, nem hagyhatják a végére. Az is érdekes lesz, hogy vajon Nibali és Valverde hétfőn utaznak-e Japánba? Elvileg mind a ketten az olimpiára készülnek, valószínűleg ez a szakasz a főpróba. Könnyedén benne van, hogy a végét elengedik, mert akkor utazás és akklimatizálódás szempontjából kevés lenne az idő a mezőnyverseny és a Tour de France vége között.

Nibali holnapi utazása már be lett jelentve a múlt héten.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum július 11, 2021, 17:01:00
Nibali holnapi utazása már be lett jelentve a múlt héten.
Elkerülte a figyelmem, köszi az infót.  :ok:

Remélem nem kap sokat a hegytetőig Valverde, mert lejtmenetben lenyomná Kusst. Az mekkora volt, amikor berakták a 2005-ös képet, amikor Alejandro az Illes Balears mezében lenyomta a "doppingkirályt". ;D


Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 11, 2021, 08:19:08
Igen, az időjárás is egy plusz bizonytalansági faktor, kire hogy hat, egyik napról a másikra meg lehet zuhanni. Pogacar nagy favorit, de azért az ördög nem alszik, nagyon kemény ez az idei Tour.
Ma egy remek szakasz várható komoly emelkedőkkel, meglehet a Jumbo és az Ineos ma közös támadást indít Pogacar ellen.
Nem sok időm van indokolni, de bepróbálok két top3-at, mondhatni így izgalmasabb nézni is.

Woods top3 7.25 tpro ( Mert a lehetséges szökők közül neki eléggé fekszik ez a szakasz, jó a forma, többször próbálkozott eddig de nem jött neki összes hol ezért hol azért, összetettben nagy a hátránya + a környéken lakik és nagyon jól ismeri ezeket a hegyeket, ráadásul olvastam hogy sokat beszélt is erről a szakaszról előzetesen mint olyanról ahol esélyes lehet )

Vingegaard top3 5.75 tpro ( Mert ha a Jumbo és az Ineos támad és nagy menés lesz akkor könnyen lehet nem ér be a szökés, ebben az esetben a dán simán esélyes lehet dobogóra mivel Pogacar mellett szinte a legerősebbnek tűnik jelenleg )

Hát elég messze volt Woods a top3-tól bár ott volt a szökésben.
A szakasz azt igazolta, hogy nem lehet fogást találni Pogacaron egyelőre.
Kuss meg érezte magában az erőt és jókor indult, szép győzelem volt.

Közeledik az átigazolási időszak nyitánya, így a második pihenőnap már érkeztek a hírek:
- Tim Merlier lehet a Quick Step új sprintere a távozó Sam Bennett helyett. Jövőre valószínűleg a Cavendish (aki meghosszabbíthatja szerződését) - Merlier - Jakobsen trióra építenek.
- Movistar és az UAE versenyzőt cserélhet: Marc Soler egyáltalán nem tudott beilleszkedni a spanyolokhoz, helyére David de la Cruz érkezet, Soler mehet az UAE csapatához.
- Hodeg valószínűleg szintén az UAE versenyzője lesz, miután Richeze nem hosszabbítja meg a szerződését (visszavonul?), így a Molano - Hodeg - Gaviria kolumbiai sorral próbálkozik az arab csapat. Nem igazán értem továbbra sem ezt a csapathot, mert Hodeg magasan a legrosszabban helyezkedő sprinterek közé tartozik, ahogyan Molano is. Nincsen ütemérzékük, előbb nyernének szakaszt, mintsem segítsenek egy csapattársnak.
- Az UAE-tól távozik Kristoff és Bystrom a Wantyhoz, szóval alaposan átalakulhat az a csapat.
- A Movistarról további pletyka, hogy Cruz mellett Aranburu és Izagirre-tesók is hozzájuk igazolhatnak.
- Cofidis megválik Vivianitól, aki valószínűleg az Eolo Kometánál köthet ki (viszi Sabatinit is), míg a helyére Coquard és/vagy Nizzolo érkezhet a Cofidishez.
- A végére maradt a bomba: Peter Sagan valószínűleg az egykori Direct Energie-hez (most már Team TotalEnergies) igazolhat három évre a prokonti mezőnybe. Állítólag senki sem volt hajlandó megadni azt a pénzt, amit a szlovák és a csapata kért. Sokáig volt szó a Quick Stepről, de Lefevere megmondta: ennyit senki sem ér, hogy miatta fel kelljen forgatni egy komplett csapatot. Azt mondta, össze tudnák rakni újból a világbajnokot, de nem akar csapaton belüli csapatot látni (gondolt itt a Sagan-sleppre). Azt mondták, hogy elvileg kikötötték volna Saganék, hogy a versenyekre a saját segítővel menne (ilyen nincsen a QS-nél, azok mennek, akik a legerősebbek).  Nem tudom mennyi igaz belőle, de elvileg még irreális összeget is kért Sagan annak fényében, ahogyan teljesít manapság (reálisan most olyan 1-2 millió közötti az értéke). Elvileg a Specialized jövőre támogatja a TotalEnergies-t, Jean-René Bernaudeau pedig csak az aláírásokra vár.


Magam részéről úgy vélem, hogy mind Sagan, mind Bennett a pénzt választották a sikerek helyett, jól látható, hogy a Quick Step vonata bárkiből szupersztárt csinál. Ha Merlier érkezik, akkor valószínűleg vele nyerik a sprinteket a QS-nél. Valószínűleg Sagan nyerni tudott volna még egy-két pavés egynapost - mint Gilbert anno -, de neki a biztos pénz kellett. Elfigyelve az életkorát, sérüléseit, ez az utolsó nagy szerződése, utána vissza fog vonulni, ha nem csal a megérzésem. Elvileg Viviani is bepróbálkozott állítólag a QS-nél, de ebből semmi sem lett.

Holnapra két spanyolt néztem ki: Fraile(17.00) és Aranburu(34.00). Melyik lehet a reálisabb a szakaszsikerre? Köszi!

Idézetet írta: curpy82 Dátum július 12, 2021, 21:09:16
Holnapra két spanyolt néztem ki: Fraile(17.00) és Aranburu(34.00). Melyik lehet a reálisabb a szakaszsikerre? Köszi!
Fraile benne volt a szökésben a 14. szakaszon, végül 6. lett. Aranburu számára sokkal inkább fekszik egy ilyen szakasz, klasszikus egynapos menőnek számít, aki tud sprintelni is. Valahogy nem rémlik, hogy Aranburu benne lett volna egy olyan szökésben, ami hazaér, szóval lehet erre az etapra tartogatta magát, mert más lehetősége nincsen már egy jobb helyezésre (esetleg még a két mezőnyhajrá a megcsonkított sprintermezőnyben).

Idézetet írta: curpy82 Dátum július 12, 2021, 21:09:16
Holnapra két spanyolt néztem ki: Fraile(17.00) és Aranburu(34.00). Melyik lehet a reálisabb a szakaszsikerre? Köszi!
Nem volt olyan messze az Aranburu siker, jó megérzés volt. Konrad nagyot ment ma, elképesztően erős volt. Colbrelli is, Matthews meg okosan tette a kereket, ereje nincsen, hogy szakaszt nyerjen, de kis szerencsével még komoly verseny alakulhat ki a zöld trikóért. Cavendish most már egyértelműen fárad, nem tudom, hogy Wout van Aert hogyan gazdálkodott az erejével, de Párizsban még összehozhat egy szakaszgyőzelmet...


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: július 15., 09:30CET