Olimpia 2021 (Tokió)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: junglefever Dátum július 10, 2021, 06:43:06
Szegenynek van eleg baja az olimpia nelkul is.

https://index.hu/sport/2020/12/03/szilagyi_liliana_visszavonulas_portre_orokseg/

Uhh, kösz a linket. Így meg kell követnem magam, a pszichés gondok talán a legrosszabbak, nincs rá egzakt gyógymód, nagyon mellément a hozzászólásom.

Bwinen over 13,5 arany a briteknek 1,80
Unibetenaz over 14,5 oddsa ugyanennyi. Szerintem simán meg lesz ez a mennyiség nekik.


A másik hogy a hollandokra 40+ érmet jósolnak és 15+ aranyat..Az over 29,5 1,50ért elég barátságos...

Idézetet írta: MessiÁs Dátum július 10, 2021, 15:33:24
Bwinen over 13,5 arany a briteknek 1,80
Unibetenaz over 14,5 oddsa ugyanennyi. Szerintem simán meg lesz ez a mennyiség nekik.

Azért ez eléggé a határon van szerintem, lehetséges, hogy igazad lesz, de jobb lenne olyan 2,50-3.00 környéke arra a 13,5 overre. Ők ugye anno a londoni olimpiára építették fel a "lottós finanszirozású" sportprogramot, aminek zászlóshajói olyan sportágak voltak, ahol nem voltak "egyeduralkodók", szabad volt a pálya. Az egyik ilyen a pályakerékpározás. Abban annyira arattak, hogy csak abból 6 arany jött még 2016-ban is. Az elmúlt két vb-n mindössze két aranyat tudtak hozni, esetleg a váltóban lehet a férfiaknál érem, rendkívül erős lett ott a mezőny. Nőknél Elinor Barker az, akiben látok egy aranyat, de ez maximum egy, valami csoda folytán kettő (de ahhoz tényleg nagy meglepetés kell).

Atlétikában nincsen Mo Farah (két arany volt neki öt éve), viszont van Katarina Johnson-Thompson, Laura Muir és Dina Asher-Smith. Közülük Katarina szerintem fix arany, ott maximum annyi lehet, ha valamelyik próba során bakizik. Utóbbi kettő közül egyikben ott az arany, ahogyan a váltókban is. Ez így atlétikára maradhat a kettő, esetleg a három arany.

A boksz lutri, de ott is van 2-3 aranyesélyesük, elvileg onnan beeshet egy (nekik ez így megszokott az elmúlt három olimpiáról). Kajak és társaiból elvileg Liam Heath az, aki behúzhatja (címvédő, vb-t is sorra nyeri), benne bíznak. Lovaglás az szintén ilyen tradicionális biztos arany náluk, elvileg ebből 2-3 jöhet idén is, míg a műugrás valószínűleg kiesik a "biztos arany" kategóriából. A golf óriási lutri, öt éve beesett egy arany, de megmondom őszintén, elnézve az idei mezőnyt, ez csodával érne fel, ha a 2-2 indulóból, bármelyik számban érmet nyernének. Akkor Justin Rose azért ott volt a top esélyesek között, most nincsen ilyen versenyzőjük.

A torna, amelyben Max Whitlockra építenek mindent. Ő képviseli a rutint a fiatal csapatban, a címvédés a fő célja. Erre minden esélye megvan, de mivel csökkentették a csapatok létszámát, ezért a nemzeteknek "univerzális" tornászok kellettek. A helyzet az, hogy Whitlock viszont csak egyetlen számra koncentrál - de arra maximálisan -, valószínűleg a csapatot és mindent mást is erre áldoznak majd be. A tornás szekció tehát mindent erre az egy (arany)éremre tesz fel.

Öttusában szintén ott az esély Joseph Choong révén, Szófiában kiválóan teljesített a VK-n, szóval van benne ráció, hogy nyerhet egy aranyat. Az evezés abszolút vakfolt, de mikor olvasgattam ilyen csapatelemzések, sok helyen kiemelték, hogy az lehet az egyik tradicionális sportág, amiben komoly visszaesés várható tőlük. A pályakerékpárral képbe vagyok, azt jogosnak tartom, valószínűleg ez is így lehet (mert a bringát is megemlítették, mint komoly visszaesést). Az evezés pedig elvileg 3-4 aranyat biztosít az angoloknak, most azt mondták, hogy az egy is csoda lenne. A triathlon is elvileg kiesik, Brownlee tesók után nincs meg az utánpótlás, aki most reális aranyesélyes.

Maradt az úszás, ahol Adam Peaty aranya fix. Csoda kéne, hogy megverjék. Ben Proud szintén nyerhet érmet , illetve ott a váltó és még lehet valaki, aki a semmiből hoz egy érmet. Ennél többet én nem látok bele az úszásba. Ahol még összességében 3-4 aranyat várnak, az a taekwando és a lövészet. Minden más csodával érne fel számukra.

Ha jól számolom, akkor ez 11-17 közé esik az aranyesélyek száma. A 17 a már nagyon kedvező, míg a 10-11 a reális. Épp ezért mondom, hogy az a 13-14 nagyon a határon mozog, amolyan coinflip fogadás ez. Benne van, hogy simán beesik, de az előjelek most nem erre utalnak. Sok függ majd attól, mekkora nyomástól szabadulnak meg a britek és az ellenfelek így, hogy nem lesznek nézők. Ha ez kedvezően hat rájuk, akkor simán ott van a 17 arany, de erre nem áldoznék 1.80 szorzón. Azonban a nagyobb gond ennél, hogy a "biztos" arany mindössze 11 környéke, kényelmesebb lenne egy 14-15, mert ezekből általában 2-3 kiesik.


Igazad van, azóta egy kicsit utánanéztem én is, az egyik prediction oldal 20+aranyat jósolt, ez kavart meg. Aztán kiderült hogy jó régi előrejelzés lehet, mert nálunk pl a 3x3as női kosárra ezüstöt jósol, aztán ki se jutottunk.

A Gracenote 11et jósol nekik, áprilisi frissítéssel, ami jócskán a 14 alatt van.. Most már nem változtatom meg amit írtam, aki olvasta az én hszemet, minden bizonnyal a tieden is végigmegy..

De a holland tippet tartom.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum július 10, 2021, 18:15:47
Igazad van, azóta egy kicsit utánanéztem én is, az egyik prediction oldal 20+aranyat jósolt, ez kavart meg. Aztán kiderült hogy jó régi előrejelzés lehet, mert nálunk pl a 3x3as női kosárra ezüstöt jósol, aztán ki se jutottunk.

A Gracenote 11et jósol nekik, áprilisi frissítéssel, ami jócskán a 14 alatt van.. Most már nem változtatom meg amit írtam, aki olvasta az én hszemet, minden bizonnyal a tieden is végigmegy..

De a holland tippet tartom.

A holland tipp szerintem simán jó lehet. Nyilatkozták, hogy a minimális cél a rekorddöntés érmek tekintében (25 az eddigi rekord). Csak bringában beeshet nekik 10-15 érem, szerintem úszásban is jönni fog 3-4, Arno Kamminga egymaga nyerhet hármat, ha elkapja a fonalat és beesnek a 2-3. helyek. Elvileg ilyen 50 környékét várnak, de ha már 40 leesik, az is kiváló.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 10, 2021, 18:30:05
A holland tipp szerintem simán jó lehet. Nyilatkozták, hogy a minimális cél a rekorddöntés érmek tekintében (25 az eddigi rekord). Csak bringában beeshet nekik 10-15 érem, szerintem úszásban is jönni fog 3-4, Arno Kamminga egymaga nyerhet hármat, ha elkapja a fonalat és beesnek a 2-3. helyek. Elvileg ilyen 50 környékét várnak, de ha már 40 leesik, az is kiváló.

Ezek alapján az over 34,5 is jónak tűnik.. Gondolom az az 50 érem, ami brutális szám, a legoptimistább verzió, szóval ahhoz képest a 35 bőven ad mozgásteret.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum július 10, 2021, 18:44:14
Ezek alapján az over 34,5 is jónak tűnik.. Gondolom az az 50 érem, ami brutális szám, a legoptimistább verzió, szóval ahhoz képest a 35 bőven ad mozgásteret.

Nem tudom, hogy ők bízták-e el így magukat, vagy az elmúlt 1-2 év eredményei tényleg ennyire meggyőzőek, de ha a versenyzőik bírják a nyomást és belehajszolják őket a sikerbe, akkor simán jöhet a 40+ érem. Az általam követett sportágakban viszont látszik a rohamos fejlődés. Ott már önmagában összehozhatnak 25-30 érem környékét. Mondok egy konkrét példát, női mezőnyverseny kerékpár: akkora esélyesek, hogy simán megcsinálhatják, hogy három holland áll a dobogón. Időfutamban szintén elhozhatnak két érmet (az arany az elvárás), és akkor még nem beszéltünk a férfi mezőnyről. Ott van Mathieu van der Poel, akinél minimális elvárás az érem és a legjobb, hogy a sportágspecifikus bontásokran MVDP érme még csak nem is szerepelt MTB-ben, mert az már túlzás lenne. Az volt a kritérium, hogy van der Poel már rég versenyzett ebben a szakágban. Aha, nála ez semmit sem jelent. ;D ;D

Atlétikában Sifan Hassan már nem két éremben, hanem két aranyban gondolkodik. A hollandoknál szerintem sok függ az első két naptól: ha bringában megcsinálják a nőknél a minimum két érmet, férfiaknál elhoz a bombaformában lévő Mollema egy érmet (vagy Kelderman), akkor ott beindulhat a szekér. Én megkockáztatom azt is, hogy 15-18 arannyal zárnak. Csak kerékpárban összehozhatnak 8-10 aranyat, de minimális elvárás 6-7 arany. Ehhez képest a 12,5 overre van 1.85, amit Hassan + bringával már 12-nél járnak kis szerencsével...



Lehet hogy én vagyok egyedül  aki várja az olimpiai focit . :)
A spanyolok és brazilok a nagy esélyesek , én azért a mexikói csapatra vagyok a legkíváncsibb (kb 50 odds). A franciáknál ott lesz Thauvin , MBappe is aki javíthat a hírén. Lesznek jó és kiváló meccsek remelem nézi egy két fanatikus . :)

Idézetet írta: sunik29 Dátum július 18, 2021, 18:06:48
Lehet hogy én vagyok egyedül  aki várja az olimpiai focit . :)
A spanyolok és brazilok a nagy esélyesek , én azért a mexikói csapatra vagyok a legkíváncsibb (kb 50 odds). A franciáknál ott lesz Thauvin , MBappe is aki javíthat a hírén. Lesznek jó és kiváló meccsek remelem nézi egy két fanatikus . :)

Mbappé tudtommal nem lesz, kimaradt a végső keretből, helyette Gignac kapott meghívást (mondjuk én ennek jobban örülök, eszméletlen gólokat ver a pali Mexikóban). Amúgy szerintem is jó torna lesz, spanyolok, mintha megint az Eb-re mennének, olyan keretük van. Számomra a házigazda kerete is izgalmas, vannak ismerős nevek, lehetnek itt jó kis meccsek.

Hol talàlok olyan szorzôt az unibeten a kosàrlabdàra hogy bàrki nyer kivéve Usa?Keresem de nem talàlom.Valaki tud linket??

Idézetet írta: szalist Dátum július 18, 2021, 18:54:28
Hol talàlok olyan szorzôt az unibeten a kosàrlabdàra hogy bàrki nyer kivéve Usa?Keresem de nem talàlom.Valaki tud linket??
ne keresd, mert nincs  ;D
Akartam írni, hogy a bet365-ön van, de ott is csak volt, mert most azok is kivették.

Kezdődik az olimpia, rögtön egy rangadóval!

A labdarúgás szokás szerint hamarabb rajtol, első fordulós meccsekből válogatottunk.  Olvasd tovább


Legjobb a tippmix kínálata eddig. Lehet fogadni arra, hogy Magyarország hány érmet szerez, valamint, hogy melyik ország nyeri a legtöbb érmet.  ;D
Természetesen USa az élen 1.08-al , mögötte mindjárt Kína 5,75-el.
Nagy sanszot nem adnak a többieknek.