Olimpia 2021 (Tokió)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ati irta ki:

Sziasztok!

Nehéz jó szavakat találni egy ilyen nap után. Úgy éreztem nincs rajtam nyomás és mindent megtettem, hogy a lehető legjobban menjen a verseny. Mégis, az elmúlt hónapok óriási támogatása járt az eszemben és az, hogy nem hagyhatom cserbe azt a rengeteg embert aki szurkol.
Hatalmas pofonként ért mikor éreztem, hogy az az eredmény amire vágyom, ti pedig kiszurkoljátok, nem lesz meg. Igyekszem ebből is tanulni és összerakni mi kell a jobb versenyhez, ami biztos, hogy sokat kell erősödnöm :)

Az utolsó meredek hegy előtt a mezőnytől nem messze voltam, mindenképp be akartam fejezni a versenyt, ami teljesen reális volt.
24 kilométerrel a cél előtt azonban megállítottak engem és több versenytársam. A verseny még nem ért véget, nem értek be az elsők, nekünk pedig nem volt kifejezetten nagy hátrányunk. 13 percet ácsorogtunk az utolsó rövid emelkedő lábánál, nem tudva, hogy mégis mi történik.
Mikor látták a szervezők, hogy nincs elég jármű ahhoz, hogy levigyenek a célba, úgy döntöttek tegyük meg mégis kerékpárral a verseny végét.
3 másik versenyzővel, így is beértünk a limiten belül.
Természetesen ez nem egy nagy eredmény, inkább semmilyen. Azonban egy ekkora versenyt mindenki megtisztel, mindenki szeretné befejezni, ahogy én is. Csalódott vagyok, hogy szervezési hibák miatt jelenleg DNF szerepel a nevem mellett. Igyekeztem kitekerni ami bennem van, megköszönve ezzel az egész Magyarock - Olympic Team Hungary-nak a segítséget, nektek mindannyiótoknak pedig a szurkolást!

Ui: mire a posztot megírtam Szilágyi Áron történelmet írt, gratulálok, igazi példakép!

Köszi az infókat @peshark és @firgabácsi , önkritikus volt Ati, ez jó dolog, jöhet a következő verseny (lengyel kör). Sajnálatos, hogy ennyire gyenge volt ma, de legalább tanult belőle, hogy a rendkívüli meleg és a magas páratartalom másfajta felkészülést vagy hozzáállást igényel. Nála rutinosabb versenyzők is megszenvedtek.

Katinka győzelme 7-es odds felett kihagyhatatlan, történt ami történt a mai nap folyamán.

Idézetet írta: gerry Dátum július 24, 2021, 20:01:27
Katinka győzelme 7-es odds felett kihagyhatatlan, történt ami történt a mai nap folyamán.
Unibeten 9-es.

Idézetet írta: csabax Dátum július 24, 2021, 20:18:58
Unibeten 9-es.
Bet365-on csak 5.50 de en se igy, se ugy nem latok benne erteket.
A helyi ido szerint reggel vannak a dontok mert az amerikaiak elinteztek a NOB-nal a programmodositast es szerintem ez sok uszora hatassal van. Fura idok szulettek a fiuknal es lanyoknal is 400 vegyesen.

Megint jól kezdtünk, ötödikek vagyunk az éremtáblázaton, míg az USA nem nyert még aranyat. :beerchug:

Nem kell csalódottnak lenni Hosszú vagy Péni eredményei miatt, ennyi volt bennük. Mind a ketten javíthatnak még, de az látszik, hogy a sportolóinktól több kell. A vívók eddig zseniálisok, de a többieknek javulni kell. Nem segített, hogy rosszul mérték fel az átállási időt, illetve az ország időjárási sajátosságait, amiről annyit beszéltek a külföldi sajtóban is (rendkívüli meleg és magas páratartalom). Lehetséges, hogy a következő "turnust" előbb kéne indítani - ha még nem mentek ki -, hogy a versenyzők szokják ezt az időt.

Én mondjuk nem vártam aranyat Katinkától, bronz vagy ezüstérem is szép teljesítmény lett volna. Shane után még tartott a lendület egy évig, de utána érezhetően visszaesett, plusz azért korban is már bőven benne van úszás szempontjából. Realitás továbbra is azt mondatja velem, hogy esetleg egy érem lesz ebből, de inkább a reménykedés marad az emberek számára vele kapcsolatban. Az biztos, hogy körülbelül olyan formában van, amit az olimpia előtti 1-2 évben mutatott. Meglátjuk, mire lesz elég.

#112 július 25, 2021, 10:25:53, Pozzato
Mondjuk ami női kerékpár mezőnyversenyben folyik, valószínűleg az év három nagy meglepetése között biztosan ott lesz. Három olyan versenyző nyerhet érmet, akik releváns versenyen még sosem álltak dobogót. A szupersztároktól hemzsegő holland válogatott sehol sincsen, későn álltak össze. Erre senki sem számított. Úgy kell ezt elképzelni (hogy a hollandok nem nyernek érmet ebben a számban), mintha az Egyesült Államok nem nyerne aranyat egy olimpián, mármint egyet sem. Nem tudom, hogy mire lesz elég, hogy ilyen későn kapcsoltak...



frissítés:
Végül van Vleuten mentette meg a haza becsületét, nyertek egy ezüstöt a hollandok, de ez így nagy blama. Az biztos, hogy ez az osztrák lány óriásit ment, év egyik sztorija. Segítő nélkül, nap elején megszokott, szólóban 40 km-t szökött még pluszban, nincsen csapata 4 éve, csak tengődik, tavalyi vb-n 44. helyen végzett, most nyert. Zseniális.  :beerchug:  Fogalmam sincsen, de szerintem 1000 feletti szorzó biztos volt rá.

A hollandok elvileg azt hitték, hogy nincsen elől már senki, azt gondolták, Van Vleuten nyerte a versenyt... Elvileg nem volt tájékoztatás a mezőnyön belül, hogy van még elől egy osztrák versenyző. Nehezen hiszem el, hogy a csapatkocsiból sem láttak másfajta közvetítést, csak az olimpiai rádióra hagyatkoztak, mert az óriási amatőrizmus

Katka nem altatott. Sajnos.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 25, 2021, 10:05:20
Mondjuk ami női kerékpár mezőnyversenyben folyik, valószínűleg az év három nagy meglepetése között biztosan ott lesz. Három olyan versenyző nyerhet érmet, akik releváns versenyen még sosem álltak dobogót. A szupersztároktól hemzsegő holland válogatott sehol sincsen, későn álltak össze. Erre senki sem számított. Úgy kell ezt elképzelni (hogy a hollandok nem nyernek érmet ebben a számban), mintha az Egyesült Államok nem nyerne aranyat egy olimpián, mármint egyet sem. Nem tudom, hogy mire lesz elég, hogy ilyen későn kapcsoltak...




frissítés:
Végül van Vleuten mentette meg a haza becsületét, nyertek egy ezüstöt a hollandok, de ez így nagy blama. Az biztos, hogy ez az osztrák lány óriásit ment, év egyik sztorija. Segítő nélkül, nap elején megszokott, szólóban 40 km-t szökött még pluszban, nincsen csapata 4 éve, csak tengődik, tavalyi vb-n 44. helyen végzett, most nyert. Zseniális.  :beerchug:  Fogalmam sincsen, de szerintem 1000 feletti szorzó biztos volt rá.

A hollandok elvileg azt hitték, hogy nincsen elől már senki, azt gondolták, Van Vleuten nyerte a versenyt... Elvileg nem volt tájékoztatás a mezőnyön belül, hogy van még elől egy osztrák versenyző. Nehezen hiszem el, hogy a csapatkocsiból sem láttak másfajta közvetítést, csak az olimpiai rádióra hagyatkoztak, mert az óriási amatőrizmus


Szóval akkor a befutónál mégis azt hitte hogy ő nyert?

Vagy mondjuk a vége előtt jöttek rá, hogy van még elől valaki(amikor igazán elkezdtek menni és csökkenni a hátrány)?

Idézetet írta: csabax Dátum július 25, 2021, 11:08:56
Katka nem altatott. Sajnos.


Így a másik három számban sem lesz még döntős sem.. Kíváncsi leszek adnak e rá fogadást hogy más helyen végez.. mondjuk ilyen 1-4 5-8 más..

Papíron nem az oroszoknak nyernének aranyat, de Putyin örülne a győzelmüknek!

A nagyhatalmak összecsapnak hátúszásban: Kína, Oroszország az Egyesült Államok egymás ellen.  Olvasd tovább


Idézetet írta: MessiÁs Dátum július 25, 2021, 11:17:56

Szóval akkor a befutónál mégis azt hitte hogy ő nyert?

Vagy mondjuk a vége előtt jöttek rá, hogy van még elől valaki(amikor igazán elkezdtek menni és csökkenni a hátrány)?

Elvileg a célban jöttek rá, hogy nem ők nyertek. Érdekes szituáció volt. Megmondom őszintén, én sem értettem teljesen, mert a hollandok azt magyarázták, hogy azt hitték, ők vezetnek. Annemiek Van Vleuten örült, hogy megnyerte, majd ment oda a holland csapat segítőjéhez örülni, aki elmondta, második lett. Kissé zavart volt, ahogyan én is, mert nem értettem az örömét. Az olimpián nincsen rádiózás és elvileg a csapatkocsiból sem kaptak megfelelő tájékoztatást, illetve a mezőnyön belüli felirat sem volt helyes. A szervezők újból hibáztak, félretájékoztatták a pelotont. Nem értettem, hogy a holland csapatkocsiban hogyan hibázhattak ekkorát - miért hagyatkoztak teljesen a szervezőkre -, nem néztek másfajta közvetítést, csak az olimpiai rádióra és közvetítésre hagyatkoztak és így tájékoztatták a versenyzőiket? És mi a helyzet a többi csapattal? Mindenki a hivatalos olimpiai közvetítést használta, senki nem kapcsolt váltott az Eurosportra vagy más közvetítésre? Ilyet nem sokszor látni...

Igen, én is csodálkoztam az örömén, de ezt az eurosporton is megjegyezték.

Tényleg fura verseny volt, már az idők kiírása se volt teljesen egyértelmű, gondolkodtak is a kommentátorok hogy hogyan lehet.

Kíváncsi leszek a sajtóvisszhangra..