Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Bet365 ön az ilyen politikai fogadasok beszoktak konni? Biztosabbak mint a meccsek?:d

Orbán: "Győztünk. De nem is akárhogy."

Valóban, nem akárhogy:
2010-ben 52,73 %-os eredménnyel a mandátumok 67,9%-át nyerték el (kétharmad).
2014-ben 44,37%-kal a parlamenti helyek 66,8 %-át (kétharmad).

A Fidesz választási rendszere jobban teljesít.  :noway:

A Magyar választási rendszer nem csak pártlistás hanem egyéni választókerületekből is áll és az miatt hogy csak egy erős  párt van jelenleg Magyarországon és 2 közepesen erős ez miatt volt  ez a speciális helyzet.
A magam  részéről azon csodálkozom hogy Budapesten miért nem tud már jelentősen megerősödni egy radikális jobboldali párt mint ellenzék  ahogyan Magyarország más részein, miért ezt a bukott baloldalt erőltetik ez nekem nagyon fáj  :'( :'(

#168 április 07, 2014, 11:22:51, meazza1983
Idézetet írta: TiB Dátum április 07, 2014, 09:16:26
Magyarország egy olyan ország, ahol a 40 % az kétharmad. És még mondja valaki, hogy nem vagyunk optimista ország!

Kérlek ne haragudj de muszáj vagyok válaszolni neked egy idézettel amit az origon írtak:
"Egyéni vagy lista?

A csak egyéni választókerületi rendszer - ami például az Egyesült Államokban vagy Nagy-Britanniában működik - többségi modell, a választásokon győztes pártot vagy pártokat egyértelmű parlamenti többséghez juttatja, így stabil a kormányzat is. A rendszer hátránya az aránytalanság, hiszen a győztes mindent visz, a vesztesekre leadott szavazatok pedig elvesznek.

A legutóbbi, 2005-ös választásokon például a brit Munkáspártra a szavazók 35,2 százaléka voksolt és 352 parlamenti helyet szerzett. A második helyezett Konzervatív Pártnak már csak 197 mandátum jutott, pedig a választók 32,2 százaléka támogatta. A rendszer torzítása a Liberális Demokrata Párt esetében a leglátványosabb: 22 százalékos eredményük kevesebb mint tíz százaléknyi székre, mindössze 62 képviselői helyre jogosította fel őket a 646-ből."
Akkor ha más demokratikus országokban is lehet ilyen torzítás akkor miért kell nyihogni a magyar ellenzéknek a választási rendszerünkről?  :'( :'(
Readásul a miénk még nem is ilyen hanem az arányosság elve is érvényesül.

Vége a választásoknak, vége a kampánynak is.

Térjünk rá a konkrét fogadásokra, ha lehetséges, jó?

Idézetet írta: Milan Dátum április 07, 2014, 11:34:38
Vége a választásoknak, vége a kampánynak is.

Térjünk rá a konkrét fogadásokra, ha lehetséges, jó?

Akár rá is térhetnénk, ha lenne (lett volna) fogadási ajánlat.

Idézetet írta: benson Dátum április 07, 2014, 11:44:37
Akár rá is térhetnénk, ha lenne (lett volna) fogadási ajánlat.

Politikára mindig van fogadási ajánlat, az egy dolog, hogy pont a magyarra nem volt (mert nem érte meg a bukiknak).  :D

A lényeg, hogy lépjünk tovább, mert a fórum az utóbbi időbe lebénult a sok politikától.  :D

Az ország bölcs döntését nem elemezném, viszont amit benson írt, az hozzátartozik a fogadáshoz, illetve hogy miért nem kaptunk szorzókat:

A Fidesz elveszített itthon több, mint 700,000 támogatót (a támogatói negyedét) és a mostani eredményénél az elmúlt 3 választáson mindig több szavazatot kapott (igen az elbukottakon is), mégis ismét kétharmad lehet az eredményük az új rendszernek köszönhetően.
Szerintem ezt az aránytalanságot inkább nem akarták számolgatni a bukik.

A határon túli szavazatokat is bagatellizálták, miközben most 1 mandátumon fog múlni a kormány kétharmada és ha kicsit nagyobb az aktivitás a kettős állampolgárok körében, akkor az LMP most nem parlamenti párt! (azért ezt csendben gondoljuk végig)

Az EP választáson valószínűleg önállóan indulnak a baloldali ellenzéki pártok is, ott ugye csak listás szavazás lesz.
Erre a mostani listás eredmények alapján már könnyebben tudnak szorzókat adni az irodák, ha akarnak...

Idézetet írta: Milan Dátum április 07, 2014, 11:58:06
Politikára mindig van fogadási ajánlat, az egy dolog, hogy pont a magyarra nem volt (mert nem érte meg a bukiknak).  :D

A lényeg, hogy lépjünk tovább, mert a fórum az utóbbi időbe lebénult a sok politikától.  :D

Nézzük a pozitív oldalát:
- a feszültségek itt koncentrálódnak, máshol így nincs velük gond
- van, aki csak a politikai témákban aktív, itt játssza élete meccsét  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum április 07, 2014, 12:39:33
Nézzük a pozitív oldalát:
- a feszültségek itt koncentrálódnak, máshol így nincs velük gond
- van, aki csak a politikai témákban aktív, itt játssza élete meccsét  :)

Igaz, igaz...csar már sokan unják.  ;)

Idézetet írta: Milan Dátum április 07, 2014, 12:54:32
Igaz, igaz...csar már sokan unják.  ;)

A részetekről megértem, az adminoknak muszáj olvasni a témát, a többiek viszont önként járnak rá.
Nem is értem egyébként az ellentéteket, mert a miniszterelnök úr tegnap este azt mondta, hogy sohasem látott egység van az országban...   ;D

"Az emberek akkor is szerethetik egymást, ha nem mindenben
egyezik a felfogásuk... ha engedjük másoknak, hogy
ne értsenek velünk egyet, azzal emberi
szabadságukat tartjuk tiszteletben."
(Gary Chapman)

Ez csak nekem tűnik ajándéknak?

Skót függetlenségi népszavazás, 2014.09.18.
Hogyan szavaz a többség?
NEM 1.30

Idézetet írta: Tigris Dátum szeptember 04, 2014, 18:24:50
Ez csak nekem tűnik ajándéknak?

Skót függetlenségi népszavazás, 2014.09.18.
Hogyan szavaz a többség?
NEM 1.30

:) Én csak azt gondolom hogy óriási baromság lenne az igen , de hogy ők hogy szavaznak azt nem lehet tudni. Pont magyarként nem lehet semmin meglepődni

Az önkormányzati választásokra lehet valahol fogadni?