Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Kanye West legyen az USA következő elnöke!

Rapper és producer, divattervező, botrányhős, mindenhez ért. Olvasd tovább

Ekkora lökhárítót még sosem vittek a Fehér Házba.


2020-as amerikai elnökválasztás - a győztes
Politika USA Választások
2020. nov. 4. 23:00

A győztes fél: Democrats

2.35

Unibet

2020-as amerikai elnökválasztás - a győztes
Donald Trump
2.00

Trump jól beásta magát a hatalmasok hátsójába, lásd izraeli béketerv. Márpedig ennek az összetartó csoportosulásnak a kezében van a média nagy része (és Trump még ilyen nagy ellenszélben is földcsuszamlásszerű győzelmet aratott Clintonné felett). Sokkal karizmatikusabb, mint a vén, langyos Biden vagy a kommunista Sanders (most előbbit látják biztos demokrata jelöltnek). Trump bármilyen agresszív külpolitikai lépéssel maga mögé állíthatja a nemzetet, legyen az egy Kína ellenes gazdasági lépés, egy katonai beavatkozás Irakban vagy néhány fertőzött mexikói migráncs levadászása a határon. Nem tudom elképzelni, hogy ne Trump nyerjen egy ilyen sótlan jelölttel szemben.

Arra is 2.00-as odds, hogy lesz-e egyáltalán választás. Legalábbis nálam  :D Amúgy jó tipp jelen állás szerint

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum március 24, 2020, 17:54:09
2020-as amerikai elnökválasztás - a győztes
Donald Trump
2.00

Trump jól beásta magát a hatalmasok hátsójába, lásd izraeli béketerv. Márpedig ennek az összetartó csoportosulásnak a kezében van a média nagy része (és Trump még ilyen nagy ellenszélben is földcsuszamlásszerű győzelmet aratott Clintonné felett). Sokkal karizmatikusabb, mint a vén, langyos Biden vagy a kommunista Sanders (most előbbit látják biztos demokrata jelöltnek). Trump bármilyen agresszív külpolitikai lépéssel maga mögé állíthatja a nemzetet, legyen az egy Kína ellenes gazdasági lépés, egy katonai beavatkozás Irakban vagy néhány fertőzött mexikói migráncs levadászása a határon. Nem tudom elképzelni, hogy ne Trump nyerjen egy ilyen sótlan jelölttel szemben.

Annyira azért nem volt az földcsuszamlásszerű győzelem - persze meglepő, mikor egy világpolitikai párosmeccsen 5-ös szorzóval befut az outsider - Clintonné kapott majdnem 3 millióval több szavazatot. (46.1 : 48.2 volt a százalékos arány Hillarynek.)
Választásmatematikai szempontból csak az elnyert elektor-kalandorok száma érdekes (ebben Trump vitte el az 56,5%-ot) viszont az esélylatolgatás miatt nem mindegy, hogyan alakult ez ki.

A demokraták nagyon megnyertek több nagy államot (New York, California, Illinois), miközben több olyat kicsivel elvesztettek, amit előzetesen nekik adtak a 2012-es eredmények alapján. (Pennsylvania, Michigan, Florida, Wisconsin)
Ebben az utóbbi 4 államban 75 helyett osztottak ki és mindegyikben 0,2 és 1,2% között volt a különbség a repub jelölt javára.
Ha 2-3 fordított eredményt hoz, akkor most nem Trump az elnök és idén is nagyjából ezeken az államokon fog múlni.
(ugye ez a 75 hely Trumpnál +75 volt, Clintonnál meg -75volt 2016-ban)


Trumpnak meg eddig is volt médiája és izraeli támogatói is, nem látom, hogy konkrétan most kikkel bővült ez a sor. Meg ha rá szavaz még pár ezer zsidó New Yorkban, akkor is simán a demokratáké lesz az állam 29 elektori helye.    ::)

Mondjuk a billegő államokban az is érdekes, hogyan változott az etnikai arány az utóbbi években, mert pl. a fehér férfiak kétharmada Trumpra szavazott (szerintem egy demokrata férfi jelölt ebben a kategóriában jobban fog szerepelni, mint Hillary), míg mondjuk a fekete nők 94%-a Clintonnéra. (itt meg csökkenhet a demokraták támogatottsága, ha nem nő a jelölt)
Ha meg a százalékos támogatottság kb. megmarad, akkor az is számít, hogy a feketék vagy a fehérek-e a szaporábbak...  :)

A korösszetétel is érdekes: a 40 év alattiak inkább a demokratákra szavaztak 4 éve, a felettiek meg a republikánusokra. És a kor előrehaladtával egyre nő a különbség Trump javára:
a 18-24 év közöttieknél még a demokrata jelölt nyert 56:35-re, a 65 felettieknél 53:45-re a repub.
Első ránézésre ez sem Trumpnak kedvez. (és akkor még a koronavírus ki sem tombolta magát)

A 2-es szorzóban már van érték (főleg annak, aki 2.35-ért már lejátszotta a demokrata győzelmet is), de a "nem tudom elképzelni" az azért nem egy meggyőző sportbettorpro érv.  :)





#365 március 25, 2020, 19:10:58, sportbettorpro
Nem tudtam, hogy ilyen kevésen múlott ez a hatalmas győzelem.
Trumpot nagyon ellenezték 4 éve, rasszista, idegengyűlölő, soviniszta, nőgyűlölő, stb., szinte a teljes média, az ún. háttérhatalom médiumai, színészek, újságírók, stb. Megválasztása után is sokan lázítottak ellene, gondolom a baloldal számára idegen autokratikus és őszinte stílusa miatt, győzelméről letargikus állapotban számoltak be sok médiumban. Azonban azóta eltelt pár év, kissé lenyugodtak a kedélyek, és megannyi gesztussal bizonyította elköteleződését a háttérhatalom mellett. Előállt egy Izrael számára előnyös, nevetséges béketervvel, elismerte Jeruzsálemet, a Golán-fennsíkot, Izraelben el is neveztek róla ezt-azt, és megölette Irán nemzeti hősét. Családilag is ebbe az érdekes szubkultúrába van bekötve lánya és unokái révén. Márpedig a média, a Wall Street, Hollywood nagy többsége ennek a körnek a kezében van.
Utoljára 93-ban nem nyert az addigi elnök (Bush), nem tudom, miért. Az utóbbi időben duplázni szoktak az elnökök, és előnyben is van Trump a tényleges hatalom birtokosaként (még ha meg is van kötve a keze).
A járvány befolyásolhatja a választást, de lehet, hogy ez is Trumpnak kedvez majd. Már most adott egy kis pénzt a választóknak.

A múlt héten több, mint 3 millióan kértek - életükben elöször - munkanélküli segélyt az USÁ-ban.
Ott nem lehet majd 30 dolláros Elisabeth voucherekkel szavazókat vásárolni.

Szerintem elöször a mérhető, egzakt dolgokkal kell foglalkozni, a hit meg a konteók ráérnek utána.
Bár utána meg már nem szokott rá igény lenni...
(én már kicsit bele is fáradtam, hogy megmagyarázzam, mit mutat egy statisztika, mikor a vitapartner propaganda oldalakról vagy m1 (dez)infógrafikákból tájékozódik.)

A várható magyar munkanélküliség is "érdekes", Varga Mihály még egy hete is a több tízezer betöltetlen álláshelyet reklámozta, miközben ma nagyjából a futárcégeken kívül senki nem keres munkaerőt.




Idézetet írta: Knapp Dátum március 27, 2020, 13:15:37
A múlt héten több, mint 3 millióan kértek - életükben elöször - munkanélküli segélyt az USÁ-ban.
Ott nem lehet majd 30 dolláros Elisabeth voucherekkel szavazókat vásárolni.

Szerintem elöször a mérhető, egzakt dolgokkal kell foglalkozni, a hit meg a konteók ráérnek utána.
Bár utána meg már nem szokott rá igény lenni...
(én már kicsit bele is fáradtam, hogy megmagyarázzam, mit mutat egy statisztika, mikor a vitapartner propaganda oldalakról vagy m1 (dez)infógrafikákból tájékozódik.)

A várható magyar munkanélküliség is "érdekes", Varga Mihály még egy hete is a több tízezer betöltetlen álláshelyet reklámozta, miközben ma nagyjából a futárcégeken kívül senki nem keres munkaerőt.

Ha már itt tartunk, s felhoztad:

Bedolgozókat, tartalomszerkesztőket keresünk!  :great:

Donald Trump ideje lejárt, Joe Biden lehet az elnök?

Továbbra is radikális twitteres útvonal vagy békésen nyugodt ösvény az amerikai szavazólap kérdése. Olvasd tovább


Európai Unió: Mi lesz az olaszokkal?

Nehéz helyzetbe került Giuseppe Conte és az olasz társadalom. Olvasd tovább





Trampli kezdi érezni, hogy nemsokára "megy a levesbe", s ezért már az eddigieknél is értelmetlenebb dolgokról kezd hadoválni.
Bár nála már jó ideje abszolút semmin nem érdemes meglepődni.