Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


augusztus 21, 2020, 19:10:51, SPF Admin
Mikor távozik Gyurcsány?

Politika: Mélyponton a forint, a tőzsde zuhan, az ország válságban, de vajon ki vezeti ki ebből Magyarországot? Adja magát a kérdés, hogy meddig marad(hat) Gyurcsány Ferenc a miniszterelnöki pozícióban? Idő előtt távozik? Vagy kitölti a teljes ciklust? Tegye meg a tétjét!
Gyurcsány oddsai itt!

2008.10.26.

Politika >Magyarország >Speciális

10:00    Gyurcsány Ferenc Speciális    
   
   Mikor hagyja el bármilyen okból a miniszterelnöki pozíciót?

      Nyertes       
   2009 június 1-én vagy utána    1,20       
   2009 január 1-e és 2009 május 31-e között    5,00       
   2008 december 31-ig    8,00

Szerintettek? :) ;)

https://hu.unibet.com/

Idézetet írta: TiB86 Dátum október 25, 2008, 23:24:08
Szigo ért ehhez, majd ő megmondja :)

Huh, ez azért annál bonyolultabb, hogy én megmondjam:) A vágyaim,és a valóság két különböző dolog, szerintem attól függ minden, sikerül-e valahogy elfogadtatni a költségvetést. Sajnos úgy néz ki, menni fog, mivel az MDF-et egy zsíroskenyérért meg lehet venni, a SZDSZ-ből is van pár renitens, aki megszavazza. Ha szemetek akarnak lenni az MSZP-sek (és miért ne akarnának), rögtön kétéves költségvetést csinálnak, aztán nem is lehet megbuktatni őket többet. Szerény véleményem az, hogy kihúzza a ciklust a Fletó... Viszont ez a legkisebb odds, így nem éri meg az egész.

Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 10:48:36
Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Szerintem Rio és Tokyo közt dől el majd...

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 10:48:36
Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Az tény, hogy 1960 óta egymás követő két nyári olimpia nem volt Európában, de én nem zárnám ki teljesen Madridot. Tokyo nyerésénél pedig nyolc éven belül lenne két ázsiai ,vagyis akár ez is lehet kizáró. Nem tudom számít-e a Rió pályázatnál, hogy előtte 2014-ben foci vb-t rendez Brazília. Két éven belül egy országban vb és olimpia ?!
Ha azt akarják, mint Kinával , hogy fejlődő gazdasági ország és nyomassuk őket, akkor viszont Rió lehet a befutó.
Annyit tudok, hogy Tokyo és Madrid pályázatát értékelték eddig a legjobbra, míg Riót a leggyengébbre a pályázati időszakban. Japánnak kell a válasz Pekingre. Madrid ellen csak az szól, hogy előtte Londonban lesz. Chicago meg nekem  kakukktojás.

Chicago vs Rio !!!
DE hogy a kontinens az amerika az tuti!!

Idézetet írta: Punter Dátum szeptember 30, 2009, 12:19:05
Két éven belül egy országban vb és olimpia ?!

Erre nem oly rég volt példa: 1994: foci vb USA, 1996: olimpia Atlanta.

Idézetet írta: Punter Dátum szeptember 30, 2009, 12:19:05
Annyit tudok, hogy Tokyo és Madrid pályázatát értékelték eddig a legjobbra, míg Riót a leggyengébbre a pályázati időszakban.

Akkor a bukik vagy nagyon tudnak valamit, vagy nagyon sötétek ez ügyben, ugyanis náluk a másik két város az esélyes.  :idiot2:

 BET365 odds-ok

Chicago 1.72
Rio de Janeiro 2.75
Tokyo 13.00
Madrid 13.00

azért ebből sejthető, hogy tökjó és madrid kizárhatóak.
 


© 2001-2009 bet365. All rights reserved.



 
 

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 12:37:48


Idézetet írta: Punter Dátum szeptember 30, 2009, 12:19:05
Annyit tudok, hogy Tokyo és Madrid pályázatát értékelték eddig a legjobbra, míg Riót a leggyengébbre a pályázati időszakban.

Akkor a bukik vagy nagyon tudnak valamit, vagy nagyon sötétek ez ügyben, ugyanis náluk a másik két város az esélyes.  :idiot2:

Az, hogy a háttérben milyen lobbik zajlanak az más kérdés. Az tény, hogy ennek a két városnak a legjobb a pályázata.
De ugye arról beszélünk, hogy nem csak ezek alapján döntenek. Az nincs a szabályzatban, hogy nem lehet két egymást követő olimpia  ugyanazon földrészen, de mégis nagy valószínűséggel pont ezért nem fogja Madrid megkapni. Aztán gazdaság, politika stb...
::)

Valahogy Madrid-ot én kizárnám....Athén, London...s akkor most Madrid?

Megharagszanak a többi kontinens emberei, s nem jönnek el az Olimpiára... ;D

Ha ilyen Fifa elveket követnek akkor én Rió-ra szavazok...

Tokió oddsa nagyon megugrott, már Madridénál is nagyobb. Úgy tűnik, Rio vagy Chicago között fog eldőlni, ahogy oakland23 is mondta.

#11 október 02, 2009, 20:09:23, jaaas
Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 10:48:36
Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Remélem megtetted a sure bet-edet ;)
Milan-nak meg oakland-nek pedig grat, h két lehetőségből megmondták a tutit :ok:
Pontosabban Milan később módositott Rio-ra, igy egy esélyessé téve a tippét. Lehet h ebben az Ő keze is benne van, nekünk meg csak úgy félvállról benyőgte a fixet ;D

Idézetet írta: jaaas Dátum október 02, 2009, 20:07:15
Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 10:48:36
Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Remélem megtetted a sure bet-edet ;)
Milan-nak meg oakland-nek pedig grat, h két lehetőségből megmondták a tutit :ok:
Pontosabban Milan később módositott Rio-ra, igy egy esélyessé téve a tippét. Lehet h ebben az Ő keze is benne van, nekünk meg csak úgy félvállról benyőgte a fixet ;D


Végül is nem fogadtam semmire, és nem csak azért, mert depozni kellett volna a két számlára, hanem elsősorban az oddsok ide-oda mozgása miatt. Madridot zártam volna ki elsőnek, erre fel az első körben a legtöbb szavazatot kapta. A bukik által favorizált Chicago pedig rögtön az elején kihullot.  :o Szóval itt az oddsok nem igazán tükrözték a valós esélyeket.

Idézetet írta: jaaas Dátum október 02, 2009, 20:07:15
Idézetet írta: benson Dátum szeptember 30, 2009, 10:48:36
Pénteken döntenek a 2016-os nyári olimpia helyszínéről. Pályázók: Chicago, Rio, Tokió, Madrid. Utóbbi város szerintem kizárható London és Athén miatt (3 európai helyszín lenne 12 éven belül). A másik három városra a bwin és a betfair oddsaiból kb. 10%-os "surebet" hozható össze.
Vélemények?  :icon_confused:

Remélem megtetted a sure bet-edet ;)
Milan-nak meg oakland-nek pedig grat, h két lehetőségből megmondták a tutit :ok:
Pontosabban Milan később módositott Rio-ra, igy egy esélyessé téve a tippét. Lehet h ebben az Ő keze is benne van, nekünk meg csak úgy félvállról benyőgte a fixet ;D


Ma reggel láttam az eredményt....hát tényleg eltaláltam...megérzés volt az egész.

Bárcsak mindenben ilyen sikeres lennék... ;D

#14 október 08, 2009, 08:18:05, Szigo
Ez a hír szerintem nem kis hatással lesz a Milan csapatára, hiszen Berlusconi egyéb vállalkozásai már 650 milliós veszteséget termeltek, ha ehhez jön még a több büntetőeljárás is, kedvenc miniszterelnökünk szerintem eladja a klubot. Talán nem is lenne gond, ha egy Manchester City-hez hasonló fejlesztésbe kezdenének itt is... (egyébként mekkora, hogy csináltatott magának egy törvényt ;D)

"Silvio Berlusconi mentelmi joga mostantól nem terjed ki a korrupciós és csalási vádakra: a törvény előtti egyenlőség elvére hivatkozva az olasz alkotmánybíróság szerdán alkotmányellenesnek nyilvánította és érvénytelenítette az úgynevezett Alfano-törvényt, amely mindeddig akadályozta a peres eljárások megindítását az olasz kormányfő ellen.

Megsemmisítette szerdán az olasz alkotmánybíróság az immunitási törvényt, amely védettséget ad a bírósági eljárásoktól a négy legfontosabb közjogi szereplőnek: az államfőnek, a kormányfőnek és a parlament két háza elnökeinek. A testület döntése után Silvio Berlusconi miniszterelnök szóvivője közölte: az alkotmánybíróság politikai határozatot hozott, és a kormányfő folytatja a munkáját.

Az államfő, a parlament két elnöke és a kormányfő a 2004-es Berlusconi-érában is immunitást élvezett. Mint akkor, ez most is kizárólag a miniszterelnök érdeke lenne. Az alkotmánybíróság szerdai döntése azonban azt jelenti, hogy megnyílik az út az ügyészek előtt, akik három perben akarják Berlusconit a vádlottak padjára ültetni.

A legfontosabb ügy az, amelyben egy brit ügyvéd, David Mills a kulcsszereplő. Millsről, aki Berlusconi ügyvédje volt, kiderült: hamisan tanúskodott, hogy kimossa az olasz kormányfőt a 90-es években ellene folytatott két perben. Az ügyészség szerint a Berlusconi-klán mintegy 90 millió eurós adócsalásában közreműködő jogász 600 ezer euró hálapénzt kapott ezért. Millst idén februárban négy és fél év börtönre ítélték hamis tanúzásért.

A 73 éves Berlusconi, aki nőügyei miatt is célpontja lett az ellenzékhez közel álló sajtónak, korábban kijelentette, hogy mindenképpen kitölti öt évre szóló hivatali idejét.

A 15 bíró alkotmányellenesnek nevezte a törvényt, amit az igazságügyi miniszterről, Angelino Alfanóról neveztek el. A bírók indoklása szerint a törvény, amelyet röviddel Berlusconi tavalyi hatalomra jutása után szavazott meg a jobboldali többségű parlament, megsérti azt az alkotmányos elvet, amely szerint a törvény előtt mindenki egyenlő.

Az Alfano-törvény a négy legmagasabb olasz közjogi méltóság számára biztosított kiemelt mentelmi jogot, de a gyakorlatban kizárólag Berlusconira méretezték kezdeményezői.

Berlusconi szóvivője szerdán máris "politikai indíttatásúnak" minősítette az alkotmánybíróságnak a miniszterelnökre nézve kedvezőtlen döntését. Paolo Bonaiuti közleménye szerint e politikailag motivált döntés után "Silvio Berlusconi, a kormány és a (koalíciós) többség folytatja a kormányzást, ahogy azt tette 2008 áprilisa óta, azon az úton, amelyet az olaszok szavazataikkal meghatároztak".

forrás: index