Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Valami magyar csatorna fogja majd adni az Abu-Dzabi meccseket?  :)


mennyire veszik általában komolyan ezt a tornát a játékosok? :-\


Idézetet írta: gerry Dátum december 27, 2012, 17:10:13
ATP World Tour Uncovered - Top 10 Hot Shots

:beerchug: :beerchug: :beerchug: :beerchug:

Volt 1-2 amire azt mondom , h ez átlagos, de a többi tényleg nem semmi labdamenet  :great:

Ferrer az év végi formáját hozta, és ha ezen a szinten marad, bármire képes lehet az éven!

Almáéknál szerintem kinéz egy over, 3 sima meccs volt eddig, itt az ideje egy döntőszettes találkozónak!

Tegnap Tipsarevicsnek nem kellett semmi extrát nyújtania, türelmesen tette vissza a labdákat Murraynek és ez a játék elég volt a 2-0-hoz, mert a skót pontatlanul teniszezett. Azt nyilatkozta, hogy fáradt volt, mert túl sokat edzett Miamiban. Almagro nem tudom honnan és mikor érkezett meg Abu Dzabiba, Nadal helyére, de ha egy kicsivel koncentráltabb lesz mint Murray egy szettet ([ex]1,72[/ex]) legalább elcsíphet a szerbtől. Jó szervái vannak, brékelni nem egyszerű, rövidítésig bárki ellen képes elmenni, azt meg ha odafigyel hozhatja is. A ma látott Djokovics ellen egyikőjüknek sem lenne reális esélye a döntőben, így ha a 25 ezer $ begyűjtése szinte mission impossible, akkor legalább rittyenthetnek egy hosszabb, izgalmas meccset a nézőknek, akik eddig csak igen sima kétszetteseket láthattak.

Közben Cesc18 is ráerősített az ötletemre. :)

Idézetet írta: rosco Dátum december 28, 2012, 13:44:10
Tegnap Tipsarevicsnek nem kellett semmi extrát nyújtania, türelmesen tette vissza a labdákat Murraynek és ez a játék elég volt a 2-0-hoz, mert a skót pontatlanul teniszezett. Azt nyilatkozta, hogy fáradt volt, mert túl sokat edzett Miamiban. Almagro nem tudom honnan és mikor érkezett meg Abu Dzabiba, Nadal helyére, de ha egy kicsivel koncentráltabb lesz mint Murray egy szettet ([ex]1,72[/ex]) legalább elcsíphet a szerbtől. Jó szervái vannak, brékelni nem egyszerű, rövidítésig bárki ellen képes elmenni, azt meg ha odafigyel hozhatja is. A ma látott Djokovics ellen egyikőjüknek sem lenne reális esélye a döntőben, így ha a 25 ezer $ begyűjtése szinte mission impossible, akkor legalább rittyenthetnek egy hosszabb, izgalmas meccset a nézőknek, akik eddig csak igen sima kétszetteseket láthattak.

Közben Cesc18 is ráerősített az ötletemre. :)

Csak hogy jöjjön ellenvélemény is, szerintem 2:0 lesz Tipsának

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 28, 2012, 13:48:38
Csak hogy jöjjön ellenvélemény is, szerintem 2:0 lesz Tipsának

Ezt támasztja alá az oddsok mozgása is, hamarosan kiderül.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum december 28, 2012, 13:41:03
Almáéknál szerintem kinéz egy over, 3 sima meccs volt eddig, itt az ideje egy döntőszettes találkozónak!

2-6 7-6 6-2 Almának! :ok:

szevasztok!

le tudná nekem írni vki, hogy a pálya illetve a labda sebessége, hogy gyorsul vagy lassul

- kánikulában
- viszonylag hidegben
- borongós időben
- besötétedik
- ha eső miatt bezárják a tetőt

?

melegben általában magasra pattan a labda nem? ha nagyon párás a levegő akkor mi a helyzet?


köszi!

A labda sebessége főként attól függ (a pálya borítása mellett), hogy mennyire párás a levegő. Salakon kisebb esőben is lehet teniszezni (más borításon nem) nyilván ekkor megszívja magát a labda és a salak nedvességgel ezáltal lelassulnak. Napsütéses, száraz időben meg gyorsabbak a labdák.

Fedett körülmények között alapvetően gyorsabb a játék a steril környezet miatt, de persze itt is meghatározó a borítás. Ha eső miatt fedik be a pályát, nyilván utána gyorsabban fognak szállni a labdák és magasabbra pattannak.


Hihetetlen, hogy sérült meg Djokovics

Elképesztő sérülést szenvedett Novak Djokovics, a Hopman-kupán, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán az ausztráliai Perthben. A szerb gond nélkül győzött, de az autogramosztásnál pórul járt.

A világelső az olasz Andreas Seppi ellen szerepelt nem sokkal azután, hogy Abu-Dzabiban meghívásos tornát nyert meg. Vasárnap késő este érkezett Ausztráliába, és még az időeltolódás okozta fáradtsággal küzdött.

,,A reggel még felettébb melankóliás voltam, valamikor az első szettben sikerült észhez térnem és innentől egyre jobban éreztem magam" – jegyezte meg a 6:3, 6:4-es győzelemről később az Australian Open címvédője.

Sajtótájékoztatója ugyanis elmaradt, aminek egyszerű az oka. A meccs után a szurkolók olyannyira szerettek volna aláírást szerezni tőle, hogy kidöntöttek egy elválasztó panelt, amely nagy erővel éppen a térdére csapódott rá.

Djokovics egy pillanatra térdre rogyott, majd röviddel később eltűnt a játékoskijáróban és az öltözőben kapott ápolást. Valószínűleg nincs nagy baja, de egy ilyen sérülés felettébb kellemetlen két héttel a melbourne-i nyitány előtt.