Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Idézetet írta: rosco Dátum november 12, 2014, 11:05:55
http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni/sportpenzek-babos-timea-elozi-hosszu-katinkat-2375961

Ez sajnos döbbenetes, és gyalázatos. Azért Katinka bőven jobb teljesítményt tesz/tett le az asztalra, mint Timi. Sajnos a sikerességet sem pénzben mérik. Mégis úgy gondolom, hogy Katinka sokkal elismertebb sportoló, mint Timi, és nem azért mert számtalanszor buktam már Baboson.  ;D

A teniszben nagyon sok pénz van, gondolkodom is, hogy belefogok, még semmi sincs veszve, Becuzzit szerintem simán fölölmúlhatom.  :redchug:

Nem akarok nagy vitát generálni, de be kell látni, hogy vannak sportok, amik eladhatóak (tenisz), és vannak amelyek nem (úszás). Én nem sajnálom Babostól, ő választott jól sportágat, ha a megélhetést nézzük. Nyilván Katinkának sem kell ezen aggódnia, és el is ismerem a sikereit, de lehet keménynek tűnök, nálam ilyen egyéni sportágakban, mint az úszás, az olimpiai érem/döntő a mérce. Ezt tudom mondani a vízilabdáról is.

A magam részéről a Videoton EL csoportkörét többre taksálom, mint ezt a nem is tudom hány érmet. Mert egy, olyan sportágban érték el, amit a világ minden pontján komolyan vesznek. Egy olyan sportágban, amelyben a Vidi költségvetése egy sztárjátékos 1 havi fizetése. Ezért kell megbecsülni az Olaj apró kosár sikereit is, mivel a másik kiemelt sport a világon a kosár. Persze az átlagember mondja, hogy minek a pénz a fociba, kosárba, ha sose nyerünk semmit, de azt nem érti meg, hogy aprópénz van benne más országokhoz képest. Szerencsére kéziben még ott vagyunk válogatott és klubszinten is a jobbak között, mégha ez a sportág csak Európára korlátozódik pár földrész más képviselői mellett.

#1083 november 12, 2014, 13:17:57, ncis88
Babos a 100. a világranglistán ás úgy keres ennyit. Ami felháborító a teljesítményéhez képest. Lehet köcsög vagyok,de tőle sajnálom ezt a pénzt, viszont ez anno nem volt így Szávayval vagy mondjuk Kapros Anikóval. Babos egy "túlhájpolt" ostoba bohóc, aki ennyit sem érne el, ha az elit teniszezők párosoznának is, mint anno.

És az úszást is világon mindenhol nyomják, minden földrészen. És Katka pl egyértelműen top3 női úszó.


*Igen Babos ofkórsz

Idézetet írta: ncis88 Dátum november 12, 2014, 13:05:54
Szávay egy "túlhájpolt" ostoba bohóc, aki ennyit sem érne el

Mármint babos nem ?:D

Amúgy van benne valami amit ncis mond, viszont a másik oldalt is meg lehet érteni. Érdekes ez a téma, de örüljünk, hogy legalább párosban vannak a teniszben Magyar ''sikerek'' ;D :)

Azt amúgy sose értettem, hogy mi miért nem tudunk kinevelni egy férfi vagy női teniszezőt, aki stabilan ott van a legjobbak között? A szomszédos országoknak ez miért megy? Nem hiszem, hogy anyagilag lennénk lemaradva. Én nem igazán nézek teniszt csak játszani szeretem, így aki ért hozzá adhatna erre egy velősebb választ?

Idézetet írta: Lufu Dátum november 12, 2014, 13:19:24
Azt amúgy sose értettem, hogy mi miért nem tudunk kinevelni egy férfi vagy női teniszezőt, aki stabilan ott van a legjobbak között? A szomszédos országoknak ez miért megy? Nem hiszem, hogy anyagilag lennénk lemaradva. Én nem igazán nézek teniszt csak játszani szeretem, így aki ért hozzá adhatna erre egy velősebb választ?
ha jol tudom pl a Románoknál, Ceheknél, Szlovákoknál elég jelentős intézményi háttere van. Pl. Nastase, Mečír (SOUL olimp. bajnoka) segítségével is. Navratilova is ott volt pl most a cseh Fed cup fináléban.
Magyarországon Taróci, esetleg Temesvári Andrea is kapcsolatain, szakmaiságán keresztül fel lehetett volna építeni egy jó magyar tenisz szövettséget, intézmény hátteret, akadémiákat, de ez nem valósult meg. Az okokat nem tudom, de enneki hányának tudom be hogy a magyar tenisz gyengébb.
Én sem irigylem a kereseteket, meg egy kicsit nekem olyan az egész, mint hogy a tanár, az ügyvéd, orvos, informatikus is egyetemet végez, aztán 50 éves korukra milyen anyagi külömségek vannak egyes szakmák javára

#1087 november 12, 2014, 17:29:56, csacsa44
Idézetet írta: Lufu Dátum november 12, 2014, 13:19:24
Azt amúgy sose értettem, hogy mi miért nem tudunk kinevelni egy férfi vagy női teniszezőt, aki stabilan ott van a legjobbak között? A szomszédos országoknak ez miért megy? Nem hiszem, hogy anyagilag lennénk lemaradva. Én nem igazán nézek teniszt csak játszani szeretem, így aki ért hozzá adhatna erre egy velősebb választ?

Nincs pénze az embereknek arra, hogy teniszezni vigye a csemetéjét. Az edző ára óránként 3-4 ezer felett, a pályát a tanuló fizeti, ami plusz 2-3ezer/óra, aztán felszerelés, cipő hegyek, tornákra utazás, stb. Aki meg csikkzsebből kifizeti ezeket a költségeket, abból meg lófa.. se lesz, max. egy nagy átlag. Tisztelet a kivételeknek.

Idézetet írta: Lufu Dátum november 12, 2014, 13:19:24
Azt amúgy sose értettem, hogy mi miért nem tudunk kinevelni egy férfi vagy női teniszezőt, aki stabilan ott van a legjobbak között? A szomszédos országoknak ez miért megy? Nem hiszem, hogy anyagilag lennénk lemaradva. Én nem igazán nézek teniszt csak játszani szeretem, így aki ért hozzá adhatna erre egy velősebb választ?

Talán M1-en volt manapság egy műsor, amiben Szávay is benne volt. Ő nyitott (?) egy akadémiát, ott foglalkozik gyerekekkel. Azt mondta, hogy itthon az a legnagyobb baj, hogy nagyon kevés gyerek megy el teniszezni, az edzések színvonala meg nem a legjobb. El tudom hinni, hogy igaza van, mert ha a csehek Kvitovából azt tudták csinálni, amit, akkor Babos se lehetne ennyire reménytelen.

A jelenlegi férfi top 20-ban három játékos ütött 200-nál kevesebb ászt 2014-ben. Mindhárman spanyolok: Nadal (181), Ferrer (173), Bautista-Agut (172). Rafa mentségére szóljon, hogy csak fél évet játszott.

Karlovic ebben az évben 1185-öt ütött :DD

Idézetet írta: hubika88 Dátum november 12, 2014, 16:19:20
A jelenlegi férfi top 20-ban három játékos ütött 200-nál kevesebb ászt 2014-ben. Mindhárman spanyolok: Nadal (181), Ferrer (173), Bautista-Agut (172). Rafa mentségére szóljon, hogy csak fél évet játszott.

Karlovic ebben az évben 1185-öt ütött :DD

Igen, csak az a baj, hogy Karlovic ezeken a pontokon kívül egyébként alig nyert a meccseken többet.  ;D :redchug: :redchug:

frappáns elemzés :D:D:D:D:D:D

http://www.nemzetisport.hu/tenisz/tenisz-megujul-a-sportag-federerek-tesztelik-a-gyorsitast-2378909

hát nagyon remélem, h ez csak egy kis gála meg teszt, mert sztem ez kurva szar lenne

Idézetet írta: hubika88 Dátum november 26, 2014, 11:06:43
http://www.nemzetisport.hu/tenisz/tenisz-megujul-a-sportag-federerek-tesztelik-a-gyorsitast-2378909

hát nagyon remélem, h ez csak egy kis gála meg teszt, mert sztem ez kurva szar lenne

Vajon ha felére csökken a mérkőzések hossza, akkor majd felére csökken a belépők ára is?

Miért is kéne lerövidíteni a meccseket?  ???  :bash: