Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 16, 2017, 01:48:39
"Do I look like I have a coach?" - Tennys Sandgren, a született teniszjátékos.

https://youtu.be/0grV1fa12rE?t=1m30s

Le is fott a picsaba, palyat nem nagyon talalta el  ;D

Mas:
Ez a Yibing Wu nagyon nagy spiler lehet, remelem nem lesz egy Hyeon Chung 2 (bar meg o is fiatal, barmi lehet belole). Meg az ev elejen neztem hogy ki ez a junior vilagranglista elmezonyeben, a tobbi nevvel ellentetben semmit sem mondott, mert azert ilyen azsiai junior tornakat meg Orange Bowlokat nem kovetek. Eloszor Csengduban robbantott egy elodontovel, majd repult New Yorkba a junior USO-ra, behuzta full siman az egyest, majd melle a parost is. Vasarnap meg palyan volt, majd repulore ult es par oraval kesobb mar Sanghajban jatszott. Polansky ellen nagyon jol tolta, mar most komplett kis jatekos, tiszta Nishikori a srac, mindket oldalrol rendben van, leuthetetlen, viszont a szervaja jobb (magasabb is mondjuk). Egyesben mar megvan a donto, parosban meg meglehet. Meg nincs 18, de akkor is kemeny hogy igy veretlenul letol ket hetet ket kulon kontinensen  :D Lu-tol kapott ki Csengduban egy nagyon szoros meccsen, remelem holnap visszavag, aztan jo lenne ot mar rendes streamen is latni az oszi asian swingen a Touron is.

Wu meg is nyerte a tornat, egy hettel a NY-i dupla siker utan  :D :beerchug:

Tenisz heti tippjáték

Vasárnapig tart a játék, melynek végén a legjobban tippelő játékos 10 eurót nyer!

Játék ITT!

Columbusban a Halys-Klein meccsen 29 kettős hiba volt, nem is tudom, láttam-e már férfi meccsen ennyit. Különösen Klein volt szánalmas, szett- és brékelőnyből verte el saját magát, minden pontra jutott egy DF  :D


http://www.tennisworldusa.org/tennis/videos/Roger_Federer/47555/federer-gives-advice-to-alexander-zverev/

Milyen furcsa, bizarr kis video ez. Federernek akar a fia is lehetne Zverev, husz eve mutatkozott be a Touron, amikor Sascha szuletett  :) Ennek megfeleloen ugy all folotte es ugy adja a tanacsokat mintha az edzoje lenne, kozben meg ez a nemet gyerek mar parszor elverte Rogert, es meg mennyiszer fogja...

Nem igazan erdekelt eleinte, de egesz jo ez a Laver Cup. A legjobbak elvallaljak es komolyan is veszik (nem ugy mint a Hopmant), es milyen komoly mar amikor egy csapatban ennyi klasszis van, es pl Nadal es Federer drukkol egymasnak.  ;D Kell a tenisznek egy kis csapatsport is - mar Fucso is megmondta  :)

A palya meg piszok gyorsnak tunik, az eredmenyeken is ez latszik. Nyolc szettet toltak a ket decider mellett, es 7 (!) tb lett. Nem neztem milyen piacokat kinaltak az irodak, de talan erre erdemes lesz figyelni.

Idézetet írta: alexthebest Dátum szeptember 23, 2017, 01:51:41
http://www.tennisworldusa.org/tennis/videos/Roger_Federer/47555/federer-gives-advice-to-alexander-zverev/

Milyen furcsa, bizarr kis video ez. Federernek akar a fia is lehetne Zverev, husz eve mutatkozott be a Touron, amikor Sascha szuletett  :) Ennek megfeleloen ugy all folotte es ugy adja a tanacsokat mintha az edzoje lenne, kozben meg ez a nemet gyerek mar parszor elverte Rogert, es meg mennyiszer fogja...

Nem igazan erdekelt eleinte, de egesz jo ez a Laver Cup. A legjobbak elvallaljak es komolyan is veszik (nem ugy mint a Hopmant), es milyen komoly mar amikor egy csapatban ennyi klasszis van, es pl Nadal es Federer drukkol egymasnak.  ;D Kell a tenisznek egy kis csapatsport is - mar Fucso is megmondta  :)

A palya meg piszok gyorsnak tunik, az eredmenyeken is ez latszik. Nyolc szettet toltak a ket decider mellett, es 7 (!) tb lett. Nem neztem milyen piacokat kinaltak az irodak, de talan erre erdemes lesz figyelni.

Ha valaki megengedheti magának, hogy tanácsokat adjon, akkor az Federer lehet.  :ok:

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 23, 2017, 14:31:13
Ha valaki megengedheti magának, hogy tanácsokat adjon, akkor az Federer lehet.  :ok:

Ma Nadal is osztotta az eszt Federernek, az ott egy buli  ;D Majd utana a nyakaba ugrott:

https://twitter.com/TennisChannel/status/912024553034964993

Nem sok meccset láttam, de azok alapján nagyon tetszett a Laver Cup. A Federer/Nadal páros jó élmény volt, hangulat is kiváló volt (pedig nem is a helyszínen voltam  ;D). Remélem jövőre még erősebb csapatok lesznek, bár így is izgalmasra sikeredett a vége.

Jövőre jöhetne egy női verziós kupa is, ahol Bouchard ugrik Sharapova nyakába.  ;D ;D ;D

Istominnak jo omen ha Baghdatis megserul ellene. Ket eve a nottinghami elodontoben es a mai finaleban is ez tortent - ez a ket ATP tornagyozelme van  ;D

Kérek egy kis segítséget!
Lehetséges-e valamelyik fogadóirodánál már most fogadni arra, hogy ki nyeri meg a nőknél a Bajnokok Tornáját?
Előre is köszi!
:beerchug:

Sztem meg nem nagyon adnak ra oddsokat, mert meg nem teljes a resztvevok listaja. William Hillen megprobalhatsz twitteren kerni szorzot, bar teniszre ritkan adnak. A bet365 nem hangoztatja, de naluk is lehet kerni ilyet, de mondom, igy hogy nem tudni kik lesznek ott, ez egy special bet es nem biztos hogy megoldjak neked.

Caroline Garcia kopott a levesedbe, mar szinte elkonyveltek hogy a Nyolcadik (szingapuri) utas a Konta, de a francia lany kegyetlenul elkapta a fonalat es most ugy tunik o megy. Amikor az egyenit eloterbe helyezve dobta a parost, nem gondoltam volna hogy ilyen potencial van benne, de boven top 10 szint jo ideje. Most ket ilyen nagy tornagyozelemmel vegkepp beert a munkaja. Timiben tovabbra sem latom ezt, remelem o nem probalja masolni Garciat, es parosozik tovabb.

Na ez vajon rekord? 12 lehetosegbol 12 breklabdat haritott a ket fiatal egy thai tornan, es meg nincs vege  ;D

Ha rá fogad valaki, akkor fogadás előtt jó lehet a következőt is figyelembe venni: Martina Hingis has announced that WTA Finals Singapore will be her last tournament!
http://www.wtatennis.com/news/breaking-news-hingis-explains-retirement-decision?utm_source=facebook.com&utm_medium=referral

Fucsovics Marci edzője, Sávolt Attila gondolatai:

"Nem szoktam a Fb – ra posztolni de most úgy gondoltam megosztok egy pár izgalmas gondolatomat Fucsovics Marci bázeli versenyével kapcsolatban ... aki követi talán érdekesnek fogja találni végig olvasni .

2017 Bázel ATP 500-as szereplés egyértelműen Marci idei évének a megkoronázása és az elmúlt másfél évben tudatosan megtervezett és elvégzett munkánk eredménye de hogy milyen kis apróságokon múlhatnak nagy dolgok is .....

Bázel nem is volt tervezve , legalábbis Marci egyértelműen Bécsben szeretett volna játszani a selejtezőben érthető módon , hiszen az közelebb van és sokan ki tudtak volna jönni ismerősök is nézni a meccseit , szurkolni neki .
Aztán egy apró nevezési hiba miatt a bázeli verseny selejtezős listájára került be automatikusan és már nem volt választásunk . Én ugyan egy cseppet sem bántam mert valahogy ezt a bázeli versenyt mindig is éreztem Marcinak , mondtam is neki ezt többször de még az ATP-t is felhívtuk a selejtezős listák megjelenése után pár órával , hogy nem lehet-e változtatni még a nevezésen de most már tudjuk , hogy szerencsére ...... nem lehetett .
A selejtező első fordulójában aztán nem csak , hogy nem érezte a pályát , a labdát és a játékot , nagyon szenvedett de az első szett tie-break 4-1 - nél a derekát is meghúzta .
6-7 0-3 nál hosszú ápolást kért és ha a következő két játékot nem nyeri meg valahogy valószínű a mérkőzést is feladja , annyira szenvedett a derekával , hogy a cseréknél nem is tudott ülni hanem a földön feküdt végig a meccs hátralevő részében .
Kiszenvedte , kiküzdötte és már akkor éreztük , hogy ez fontos pillanat lehet de persze akkor még mindig ott volt a derékfájás . Sok sok óra a fiziósnál és a fájdalomcsillapítók eredményeként szerencsére a dereka másnapra jobban lett , a feljutásért Florian Mayer ellen , köszönhetően annak is szerintem , hogy tavaly egyszer már jatszott vele a német csapat bajnokságban , jól felkészültünk belőle és nem zavarta a német kellemetlen stílusa egy pillanatig sem , nagyon fegyelmezett és taktikus szuper játékkal győzött és jutott fel a főtáblára egymás után a harmadik ATP versenyén.
Egyértelműen bizonyítva , hogy már ennek a mezőnynek a tagja .
Aztán amikor már megnyugodtunk a derék sérülése miatt , hétfőn újabb problémával szembesültünk , ugyanis a lábujján egy fertőzés következtében fájdalmas gyulladás lépett fel ami miatt hétfőn nem is tudott rendesen edzeni ( meccset játszani pedig pláne nem tudott volna ) , így ami miatt első hallásra mérgesek voltunk és hátránynak gondoltuk , hogy a vasárnapi selejtezős meccse után az első fordulóra csak szerdán kerül sor végül segítség lett mert újabb két nap a fiziósnál és még fájdalomcsillapítók kedd délutánra már 90%-osra állapotra hozták Marcit fizikailag és ennek hála kedden még tudtunk 2 nagyon intenzív edzést végezni ami rendkívül fontos volt a szerdai pályára lépése előtt minden szempontból . A Donaldson elleni meccséről pedig csak annyit , hogy persze az amerikai magához képest gyengén játszott , erre készültünk számítottunk is egy picit de Marci az első szettben biztosan állíthatom , hogy élete eddigi legmagasabb színvonalát nyújtotta 70% feletti első szervák mellett gyakorlatilag néhány első adogatás fogadását leszámítva szerintem talán egy labdát sem hibázott el . Tegnap pedig Leonardo Mayer ellen mondjuk a szerencse is mellé szegődött egy picit de ahogy az angol és Louis Pasteur mondja " fortune favors the prepared mind " vagyis " A szerencse csak az arra felkészült szellemnek kedvez."
Eljött erre is az idő és Marci kiérdemelte , hogy egy picit , egy pillanatra mellé álljon szerencse .
Szóval Marci , ma élete első ATP negyeddöntőjére és első top 10-es ellenfele ellene készülhet és mivel pont egy pár hete mondtam neki , hogy 2018-ban már teljes realitásnak gondolom , hogy top 10 - es játékosok elleni is nyerhet egy-egy meccset bárhol , bármikor így ez a mai mérkőzés egy remek teszt lesz arra , hogy hol is tart , tartunk ezen az úton !? Mindenesetre akármi lesz is az eredmény biztos vagyok benne , hogy legalább annyit fogunk tanulni a meccsből mind a ketten mint amennyit a múlt heti stockholmi Chung elleni meccsből mert én továbbra is azt mondom , hogy az elsődleges cél tanulni , fejlődni napról napra a tenisz minden aspektusában .
..... azért , ha ezt a nyolcas mezőnyt nézem a nevekkel Federer , Cilic , Del Potro , Goffin , Bautista ... nagyon komoly !!!!"