Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Neeeeeeeeeeee  :redchug: :D

Marion Bartoli visszater, rettegjetek!
http://www.bbc.com/sport/tennis/42419990

Kezdodik a szezon, de a helyzet nem sokat javult ami a serulteket illeti. :'( Wawrinka es Raonic Abu Dhabiban, Tsonga Dohaban, Nishikori es Nadal (meg a terde) Brisbane-ben lepett vissza, Djokovicnak konkretan meg mindig faj a konyoke (wtf), igy o is kihagyja a nyitanyt. Murray jatszott, jatekrol jatekra jobb volt, de feladta, es eleve csak par napja utazott ki (wtf). Almagro ujabb operacio ele nez, par honapig ot sem latjuk.

Engem az érdekelne, hogy mi lehet az oka, hogy ennyi sztár "egyszerre" sérül meg. Nem lehet ezt a túlhajszoltság számlájára írni? Vagy egy olyan korba léptek be (30 felett van a többségük), ahol ez már törvényszerű?

Ez nagyon osszetett dolog sztem, a kor, a jatekstilusuk (a legtobbjuk az a tipus aki inkabb kibrusztolja a pontokat), es a tulzsufolt versenynaptar is felelos. Gondoljunk bele hogy a legjobbak kb masfel honapot "pihennek", aztan vegigutazzak a fel vilagot es jatszanak szinte minden heten. Ez azert eleg kemeny. Nem veletlen hogy hiaba van kozel a 40-hez, pont az a Federer nyujtotta a legjobb teljesitmenyt aki alig-alig jatszott, igy mindig frissen allt oda.

Raonic, Nishikori, Tsonga, Nadal es Almagro amugy is porcelan, Wawrinkanak balszerencsejere pont most jott egy komolyabb serules, Djokovic es Murray meg akkora brutal hajtasban volt 2015 es 2016-ban (folyamatosan dontoztek) hogy a test elobb-utobb igy reagal, Djokonak mar hosszu ideje mindig van valami baja (vall, csuklo, konyok). Nadallal is ez volt es Thiemre is ez var, az is ugy allitja ossze a menetrendjet mintha muszaj lenne minden heten jatszani.  :bash:

Akkor jobb lenne, ha a top játékosok hasonlóan osztanák fel az idényüket, mint Federer? Idén látható volt, hogy Nadal nagyon megnyomta az első hónapokat (félévet), aztán törvényszerű volt, hogy év végére már sérülések gyötörték. Azonban, ha elengedte volna mondjuk a nyarat, akkor lehet év végén vb-címet nyert volna?

Ha a mostani sérült játékosok olyan tempóban akarják folytatni, mint sérülésük előtt, akkor már nem sok top4-es évet láthatunk. Lehet jobb lenne, ha megváltoztatnánk a világranglista pontrendszerét. Nem arra kéne építeni, hogy minél több tornán, minél több pontot szerezzünk, hanem lenne mindenkinél 5-10 olyan verseny, ahol a legtöbb pontot szerezte és az számítana. Aki akar, indulhatna több versenyen, a legjobbak pedig beoszthatnák a naptárukat.

Federer konnyebb helyzetben van, mondjuk tett is erte eleget. O kb az egyeduli aki mar csak "poenbol" jatszik, nincs rajta nyomas. Ugy allitja ossze a naptarat hogy mindig a nagyobb tornakra keruljon csucsformaba es ekozben friss maradjon. Ekozben mindenki mas bevallalja az extra tornakat hogy elerje celjat, a legfrissebb peldak pl Murray 2016-os, es Nadal tavaly amokfutasa. Igaz hogy elertek a celt, de lehet hogy nagy arat fizetnek erte. Szoval sztem nem olyan egyszeru ebben (sem) lemasolni Federert.

Eleg sok szabalyvaltoztatas van tervben, lattuk a NextGenen is, de tudtommal a versenynaptar vagy a pontrendszer nem igazan tema. Az is lehetne megoldas amit irsz, bar lehetnenek erdekes szituaciok. Pl ha ugy mint iden, ket ember nyer szinte hajszalra ugyanannyi GS-t, Masterst es 500-ast, akkor az egal is kijohetne az ev vegere. En inkabb a tobb pihenot preferalnam, lefaragnek a salakszezonbol, es a Garros es Wimbledon koze beiktatnek par het nyugit.

#1491 január 01, 2018, 19:48:35, Penguin11
Ezt a pontozási rendszert meg kéne reformálni,  messze nem tükrözi a valós viszonyokat. Elemezgettem a meccseket, néztem, hogy Mladenovic augusztus óta 13 meccset játszott le a mai napig, ezeket mind elbukta, de még így is 11. a női világranglistán. Érdekes.

Murray is visszalepett Brisbane-ben (twitter uzenete alapjan sztem sokaig nem fog meg jatszani), szoval Wawrinka, Nadal, Murray es Djokovic komoly meccs nelkul a lababan indul el keszulni Melbourne-be. Azigen!   :-\

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 02, 2018, 12:44:37
Murray is visszalepett Brisbane-ben (twitter uzenete alapjan sztem sokaig nem fog meg jatszani), szoval Wawrinka, Nadal, Murray es Djokovic komoly meccs nelkul a lababan indul el keszulni Melbourne-be. Azigen!   :-\

Kíváncsi leszek, így milyen odds lesz Roger végső győzelmére.. :D Murray szerintem nem is fog indulni, vagy torna közben visszalép, Djokoban semmi potenciált nem látok, Rafanak azért voltak már ilyen kisebb sérülései mint amilyen elvileg a mostani is, róla még nem mondanék le, de a többi az sajnos kuka :redchug:

Na szerencsére elindult a WTA szezon, amelyből a kápráztatóan jónak ígérkező Kontaveit - Sasnovich párharcot szemeltem ki először. Vélemények a meccsről vagy a videóról:angel:

Idézetet írta: alexthebest Dátum december 30, 2017, 18:58:27
Federer konnyebb helyzetben van, mondjuk tett is erte eleget. O kb az egyeduli aki mar csak "poenbol" jatszik, nincs rajta nyomas. Ugy allitja ossze a naptarat hogy mindig a nagyobb tornakra keruljon csucsformaba es ekozben friss maradjon. Ekozben mindenki mas bevallalja az extra tornakat hogy elerje celjat, a legfrissebb peldak pl Murray 2016-os, es Nadal tavaly amokfutasa. Igaz hogy elertek a celt, de lehet hogy nagy arat fizetnek erte. Szoval sztem nem olyan egyszeru ebben (sem) lemasolni Federert.

Eleg sok szabalyvaltoztatas van tervben, lattuk a NextGenen is, de tudtommal a versenynaptar vagy a pontrendszer nem igazan tema. Az is lehetne megoldas amit irsz, bar lehetnenek erdekes szituaciok. Pl ha ugy mint iden, ket ember nyer szinte hajszalra ugyanannyi GS-t, Masterst es 500-ast, akkor az egal is kijohetne az ev vegere. En inkabb a tobb pihenot preferalnam, lefaragnek a salakszezonbol, es a Garros es Wimbledon koze beiktatnek par het nyugit.

Senki nem kényszeríti őket hogy agyon hajtsák magukat,én különösebben nem sajnálom őket,tisztában kell lenniük vele hogy mennyit kockáztatnak a sikerért,pénzért.A versenyek számát csökkenteni a top játékosok kedvéért pedig nem éri meg és nem is sportszerű a tömegjátékosokkal szemben.Sok játékosnak jelent kiugrási lehetőséget egy- egy torna és sokaknak jelent megélhetést is ha minél több verseny van egy évben.A nagy négyes után is jönnek majd újabb és újabb sztárok akikért a közönség kimegy.Én például sokkal szívesebben nézek egy olyan tornát ahol egy tucat játékos megtáltosodik és sorra hozza a meglepetéseket.És főleg minél több a meccs annál többet lehet fogadni. :)

na Murray offolta AO-t, sztem Djokovicra is ez vár

Nadal allitolag szepen halad es ott lesz az Ao-n.  :ok: Persze az mas kerdes mennyire lesz jo... Djokora leszek kivancsi, de felek hogy az egoja miatt 99%osan nem vallalja be.

Murray kozben gyorsan megmutette magat Ausztraliaban - legalabb volt ertelme odarepulni :) Ez egy nagyo komoly mutet meg egy atlagembernek is, de nagyon optimistanak tunik, jo olvasni ezt a cikket (http://www.independent.co.uk/sport/tennis/andy-murray-hip-surgery-injury-return-date-australian-open-wimbledon-a8147796.html). Kivancsi leszek, csipomutet (plusz neki mar volt egy hatmutetje is) utan meg senki sem nyert GS-t, szoval egy ujabb tortenelmi tettet kene vegrehajtani Sirnek, meg jo hogy van benne rutinja  ;)

Sziasztok! Ismer valaki olyan statisztikával foglalkozó oldalt ahol megtalálható, hogy melyik teniszező játszik leggyakrabban döntő szettet?

Jajj ez a Tomic gyerek. Mar majdnem megsajnaltam, osszel mar challegerekre kenyszerult, de legalabb probalkozott, es annak ellenere hogy nem kapott szabadkartyat, es a selejtezot meg nem akart jatszani, megis elindult es mar ott volt a fotabla kapujaban. Kikapott, erre azt mondta akkor megy, szamolja a millioit... Most meg indul Del-Afrikaba, Celeb vagyok ments ki innen. Igy tunik el egy marha nagy tehetseg, fasza  :crazy: