Kézi-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


A legnagyobb probléma messze az szerintem ezekből amit írtál, hogy nincs megfelelő szintű UP képzés, akárcsak a fociban. Kéziben valószínűleg csak azért nem annyira feltűnő mert nem labdarúgásról beszélünk amit százmilliók néznek, beszélnek róla stb. Európában, ergo sokkal kisebb a verseny kéziben, pl. egy rakás ország akik nekünk fociban a verhetetlen kategória, olaszok, britek, belgák stb. itt eleve képbe sem kerülnek. Sokkal kisebb a konkurencia.
Mivel nálunk elképesztő pénzek áramlanak a sportba a utóbbi években, a kézilabdába meg aztán főleg ( norvég játékosok, egy Mörk, Oftedal ide igazolnak, ez sokat elmond azért ), így tulajdonképpen minden adott lenne hozzá, hogy a következő években a világ legjobbjai közé kerüljünk, de ki merem mondani hogy vb-t, olimpiát nyerjünk kéziben. Ettől mégis nagyon messze vagyunk és mivel a pénz nem gond ezért nem nehéz kitalálni, hogy a szakmai résszel van gond. Meg persze a mentalitással.
Amit slices írt az elég fontos sajnos, a játékpercek, kézihez annyira nem értek, de futballban az 100%, hogy 16-19 éveseknél a legfontosabb talán, hogy játssszon és ne a padon üljön a játékos, csak így fog fejlődni, mert edzésen, barimeccseken egyszerűen képtelenség megszerezni azt a rutint, elsajátítani a gyorsabb gondolkodást, meg meccshelyzetek megfelelő lejátszását amit csak tétmeccseken lehet igazán, szóval aki kimarad az sajnos lemarad. Annál hogy pl. valaki U19-ben soha ne játsszon az is sokkal jobb ha egy NB3-as csapathoz odaadják kölcsönbe és ott játszik rendszeresen.

Idézetet írta: drogos Dátum november 27, 2017, 18:02:34
Ez nem ilyen egyszerű, sőt...
A világklasszis (de legalábbis minőségi) légiósok emelik bármelyik liga - bármely sportág - színvonalát. Nem a klasszis légiósokkal van gond, sőt eleve a légiósokkal sem lehetne baj, hisz a klubkézilabda és a válogatott teljesen más kézben van és mások a célok is...
A legnagyobb problémákat az alábbiakban látom:
1., a tucat légiósok, melyek nem képviselnek minőséget és magyarok elől veszik el a lehetőséget. Persze ezt kizárólag ebből a szemszögből sem szabad értékelni, hiszen az azonos SZINTEN játszó külföldi jóval olcsóbb, mint a tucat magyar, emellett nem ritkán stabilan képes azonos szinten játszani. Természetesen ha valaki azonos minőséget tud olcsóbban adni/szerezni, az a jó - gazdasági - döntés.
2., tekintettel a kevés jó minőségű magyar játékosra, a középszerűek bérigénye IS túl magas
3., kevés helyen végeznek minőségi UP munkát
4., magyar mentalitás. Ha Görbicz nem lett brutálisan tehetséges, ő is tucatjátékossá vált volna, mert cigizett, bulizott, stb... A magyar UP azért sikeres, a felnőtt meg nem, mert a magyarok előbb "érnek be", mint pl a skandinávok, szvsz taktikailag jobban felkészítettek, azonban a társadalom/morál/értékrend miatt a későbbiekben azért lesz nagy a szakadék, mert míg az átlag norge szabadidejében sportol, egészségese(bbe)n él, nem dohányzik, nem issza halálra magát, addig a itt "keleten" más a világfelfogás. Nem kellene "csak" Görbével dobálózni, hanem jöhetnének azok a "tehetségek", akik idővel mind a kukába kerültek/kerülnek: pl Walfisch...


Alapvetően azt írtad bővebben, amit én feszegettem. Most a válogatott szemszögéből került ez terítékre. Nyílván a klubbok
érdeke gyökeresen önös, de amíg állami források a döntő a működéseikben, nem lehet szó nélkül elmenni a visszacsatolástól.
A világklasszisok száma kb 1 kezemen számolható, nem ezekkel van a baj, de a szövetség nyilván a klubok erőteljes nyomására puha pöcsként asszisztál a könnyebb megoldáshoz és engedi szinte korlátlanul a megélhetési kézilabdázók beáramlását.
Az pedig, hogy olcsóbbak,hát persze, de nem az adott fizetések tekintetében, egy játékos kinevelése egy hosszabb beruházás lenne, ehhez pénz és olyan szakmai háttér kell, ami nem mindég állt, áll rendelkezésre.
Görbével nem lehet takarózni már lassan nagymama lesz.Az a világ már elmúlt, amikor tehetségből meglehetett élni.

Az a sikamlós része pedig, hogy komoly összefonódások szövik át a kézilabdát, ezáltal sokan jól élnek belőle haszontalanul, mindenki csak kivenni akar belőle.

Ma es tegnap volt valami baratsagos noi meccs Szlovakia es Izland kozott. Hogy mennyire vakon van neha a bet365 a kezivel sikerult ket nagyobb oddsot fognom Izland gyozelmevel. Ez a ket meccs szerintem abszolut 50-50, sot emlekeim szerint a noi izlandi kezi is feljovoben van. A szlovakok eleg kutyautok nekem.
Biztositaskent mind ket nap tettem Izland pluszos hendit is azokon izgulni se kellett. 120 perc alatt 1nel tobbel sose vezettek a szlovakok. Es vezetni is max 15percet.

Idézetet írta: markymark Dátum november 28, 2017, 18:30:54
Ma es tegnap volt valami baratsagos noi meccs Szlovakia es Izland kozott. Hogy mennyire vakon van neha a bet365 a kezivel sikerult ket nagyobb oddsot fognom Izland gyozelmevel. Ez a ket meccs szerintem abszolut 50-50, sot emlekeim szerint a noi izlandi kezi is feljovoben van. A szlovakok eleg kutyautok nekem.
Biztositaskent mind ket nap tettem Izland pluszos hendit is azokon izgulni se kellett. 120 perc alatt 1nel tobbel sose vezettek a szlovakok. Es vezetni is max 15percet.

Gratulálok a nagy nyereményhez, azonban szerintem annyira vakon nem lehettek, hiszen míg a szlovákok bár nem túl tehetségesek, azonban jönnek fel, míg Izland inkább lejtmenetben van. A "csúcson" akkor voltak, amikor a dán bajnokságban edződtek a játékosaik, adott esetben komoly szerepet kaptak. De majd slices mindjárt megírja a frankót ;)

Idézetet írta: slices Dátum november 27, 2017, 19:40:17

Alapvetően azt írtad bővebben, amit én feszegettem. Most a válogatott szemszögéből került ez terítékre. Nyílván a klubbok
érdeke gyökeresen önös, de amíg állami források a döntő a működéseikben, nem lehet szó nélkül elmenni a visszacsatolástól.
A világklasszisok száma kb 1 kezemen számolható, nem ezekkel van a baj, de a szövetség nyilván a klubok erőteljes nyomására puha pöcsként asszisztál a könnyebb megoldáshoz és engedi szinte korlátlanul a megélhetési kézilabdázók beáramlását.
Az pedig, hogy olcsóbbak,hát persze, de nem az adott fizetések tekintetében, egy játékos kinevelése egy hosszabb beruházás lenne, ehhez pénz és olyan szakmai háttér kell, ami nem mindég állt, áll rendelkezésre.
Görbével nem lehet takarózni már lassan nagymama lesz.Az a világ már elmúlt, amikor tehetségből meglehetett élni.

Az a sikamlós része pedig, hogy komoly összefonódások szövik át a kézilabdát, ezáltal sokan jól élnek belőle haszontalanul, mindenki csak kivenni akar belőle.

Elbeszélünk egymás mellett. Nyilván 0-ról "kinevelni" igen sok pénz, idő és munka, de én a már "kész" magyar tucat és "kész" légiós (jobbára kelet-európai) tucat bérigénye közötti különbségre IS hívtam fel a figyelmet. Nem véletlenül mondta többek között Müller is, hogy a magyar játékosokat ők Németországban nem tudják megfizetni.

Akkor mazlim volt. :) neha az is kell.

Hivatalos, hogy Sterbik Veszprémben folytatja, Alilovic Szegedre igazol

(MTI) - Szerdán hivatalossá vált a néhány hete felröppent hír, mely szerint 2018. július 1-től a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatában folytatja pályafutását a kapus Sterbik Árpád. Az együttes horvát válogatott hálóőre, Mirko Alilovic ezzel párhuzamosan a Pick Szegedhez igazol.

    A 38 éves, magyar származású, szerb és spanyol állampolgár Sterbik 2001 és 2004 között már szerepelt a bakonyi klubban, a veszprémiek színeiben lett nemzetközi szinten elismert kapus. A magyarországi évek után a Ciudad Realt (2004-2011), az Atlético Madridot (2011-2012), majd a Barcelonát (2012-2014) erősítette, jelenleg a Bajnokok Ligája-címvédő RK Vardar játékosa. A Ciudaddal háromszor (2006, 2008, 2009), míg a macedónokkal egyszer, idén nyár elején hódította el a BL-trófeát.
    "Volt több ajánlatom is, de a Veszprém hívását nem tudtam visszautasítani - idézi Sterbik Árpádot a Veszprém honlapja. - Az eddigi karrierem során az tartott életben, az tartott ezen a szinten, hogy mindig a legmagasabb célokért küzdöttem. Ez Veszprémbe érkezésemkor kezdődött, ahol a BL-ben játszhattam és az elvárások évről évre egyre nagyobbak lettek. Ez igaz volt a következő állomáshelyeimre is. A Telekom Veszprém évek óta Európa legjobb néhány csapata közé tartozik, ezért nem volt kérdés számomra, hogy hova igazoljak."
    A veszprémiek jelenlegi kapusai közül a horvát válogatott Alilovic szerződése jövő nyáron lejár, s a Pick Szeged ugyancsak szerdán jelentette be, hogy 2018-tól három évig őket erősíti majd. A veszprémi csapat másik hálóőre a magyar válogatott Mikler Roland.

Női kézilabda-vb - Bódi: időbe telik, míg tökéletesen összerázódunk

Bódi Bernadett, a németországi világbajnokságon szereplő magyar női kézilabda-válogatott jobbszélsője elismerte, időbe telik, mire tökéletesen összerázódnak a játékosok.


    "Nyilván időbe telik, míg tökéletesen összerázódunk, ám ez természetes. Valamennyi játékostársammal és a stábbal azon vagyunk, hogy együtt sikerre vezessük a nemzeti csapatot" - mondta Bódi abban a közleményben, amit szerdán azért adott ki a magyar szövetség, mert a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC jobbszélsője úgy érzi, félreértették egy korábbi nyilatkozatát, amikor arról beszélt, hogy Háfra Noémivel először játszanak együtt nagy tornán.
    Bódi most hangsúlyozta, a Ferencváros 19 éves átlövőjét nagyon tehetséges játékosnak tartja, aki nem véletlenül szerepel a válogatottal a világbajnokságon, hiszen jól illeszkedett be a közösségbe, és újonc létére mindig segítette a csapatot a játékával.
    "Noémi fiatal, bizonyítani szeretne, és ez sikerül is neki, remekül teljesít eddig a vb-n. Sajnálom, ha félreérthetően fogalmaztam, hiszen semmiféle konfliktus nincs köztünk, és a csapaton belül sem" - szögezte le Bódi.
    Hozzátette, Németországban is fantasztikus támogatást kapnak a szurkolóktól, és érzik, hogy nagyon sokan drukkolnak nekik otthon is.
    A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, Bietigheim-Bissingenben, kedden 33-15-re legyőzte Argentínát, csütörtökön 14 órától pedig Lengyelországgal találkozik. Az eredmények eddigi alakulása miatt amennyiben a magyar válogatott győz, biztosan a 16 közé jut, de ha veszít, még akkor sem biztos, hogy lemarad a nyolcaddöntőről.

(forrás: MTI)

Az alábbiakról (is) beszélek már jó ideje!
Ám szerencsére most már - a VB után - egyre többeknek feltűnik, hogy valami nem stimmel a magyar női kézilabdában. És minden bizonnyal ezt felismerve-beismerve, előbb-utóbb eljutunk majd az utánpótlás-nevelés jelenlegi helyzetéig!
Szerintem nem kellene várni a beismeréssel néhány évtizedet és sok-sok újabb kudarcot, mint a magyar focisták esetében is, hanem ezúttal - a magyar női kézilabdázás érdekében - jó lenne még időben cselekedni!

Ide jutottunk – Thury Gábor jegyzete
"De ha lecsupaszítva nézzük, itt a helyünk: a női válogatott nem fér be a világ legjobb nyolc együttese közé. Ki kell mondani, nagy ára van, hogy a Győr női együttese a világ egyik legjobb klubcsapata."
http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ide-jutottunk-thury-gabor-jegyzete-2608085?utm_content=bufferf6ae6&utm_medium=page&utm_source=nsofb&utm_campaign=nsofb

Vicces, hogy a Győrt ekézik, holott az ilyen firkászok nem látják a fától az erdőt: a full magyar válogatottal lehetetlen lenne bejutni a BL legjobb négybe. Ennek több oka van, sokszor leírtam már a véleményem...

Idézetet írta: drogos Dátum december 12, 2017, 15:39:22
Vicces, hogy a Győrt ekézik, holott az ilyen firkászok nem látják a fától az erdőt: a full magyar válogatottal lehetetlen lenne bejutni a BL legjobb négybe. Ennek több oka van, sokszor leírtam már a véleményem...
És szerinted pontosan (konkrétan) miért nem lehet látni a fától az erdőt?

Félreértés ne essék: nem vitát akarok, csak kérdezek. És további véleményeket akarok megismerni.

Idézetet írta: csabax Dátum december 12, 2017, 16:20:01
És szerinted pontosan (konkrétan) miért nem lehet látni a fától az erdőt?

Félreértés ne essék: nem vitát akarok, csak kérdezek. És további véleményeket akarok megismerni.

Röviden, tömören: magyar mentalitás! A munka könnyebbik végének a megfogása, "leszaromkodás" és folytathatnám. Miért én szakadjak meg, ha más is megteheti. Dohányzás, buli, alkohol. Fontosabb a kinézet, mint két kör lefutása, stb...

Korábbi írásom:
Ez nem ilyen egyszerű, sőt...
A világklasszis (de legalábbis minőségi) légiósok emelik bármelyik liga - bármely sportág - színvonalát. Nem a klasszis légiósokkal van gond, sőt eleve a légiósokkal sem lehetne baj, hisz a klubkézilabda és a válogatott teljesen más kézben van és mások a célok is...
A legnagyobb problémákat az alábbiakban látom:
1., a tucat légiósok, melyek nem képviselnek minőséget és magyarok elől veszik el a lehetőséget. Persze ezt kizárólag ebből a szemszögből sem szabad értékelni, hiszen az azonos SZINTEN játszó külföldi jóval olcsóbb, mint a tucat magyar, emellett nem ritkán stabilan képes azonos szinten játszani. Természetesen ha valaki azonos minőséget tud olcsóbban adni/szerezni, az a jó - gazdasági - döntés.
2., tekintettel a kevés jó minőségű magyar játékosra, a középszerűek bérigénye IS túl magas
3., kevés helyen végeznek minőségi UP munkát
4., magyar mentalitás. Ha Görbicz nem lett brutálisan tehetséges, ő is tucatjátékossá vált volna, mert cigizett, bulizott, stb... A magyar UP azért sikeres, a felnőtt meg nem, mert a magyarok előbb "érnek be", mint pl a skandinávok, szvsz taktikailag jobban felkészítettek, azonban a társadalom/morál/értékrend miatt a későbbiekben azért lesz nagy a szakadék, mert míg az átlag norge szabadidejében sportol, egészségese(bbe)n él, nem dohányzik, nem issza halálra magát, addig a itt "keleten" más a világfelfogás. Nem kellene "csak" Görbével dobálózni, hanem jöhetnének azok a "tehetségek", akik idővel mind a kukába kerültek/kerülnek: pl Walfisch...

Rossz a szelekció is, minden bizonnyal az up képzés is. Többek között a magyar lányok is (meg pl az oroszok..) fizikálisan előbb érnek, mint a többség és emellett - általában - taktikailag "jól/jobban" felkészültek is, míg pl az északiak meg mentálisan. Az up versenyeken ezért IS érhetnek el a magyarok jó helyezéseket, később esnek vissza, amikor már a "szorgalom" (erőnlét), gyorsaság és a "fejjáték" lesz a döntő...

Hívhattok ide bárkit, meg lehet full magyar a nb1 összes csapata, csak akkor klubszinten is eredménytelen lesz a női kézi, mert a megélhetési sztárocskákat ha ki is dobják, mennek máshova, jobb híján...
Illetve egyszerűbb egy edzőt kirúgni eredménytelenség miatt (pl edzőbuktatás), mint szezon végén -  év közben meg pláne - a fél csapatot kidobni.

teljesen egyetértek

nah írok már én is valami okosat  ;D :D
ahogy én látom
volt valami filmben valami ilyesmi hogy a zseni ember nem attól zseni mert úgy született hanem mert kurva nagy a szorgalma kitartása és akarata, szóval egy zseni világsztár játékos 10% zsenilitás és 90% szorgalom/gyakorlás teszi világsztárrá, nincs olyan játékos aki világsztár mert az
nézd meg norgékat 18 20éves koruk óta szarrá nyernek mindent 10éven át szerinted,hogy hát nyilván azért mert így születtek ;D
magyarok meg teljesen vakon vannak fordítva gondolják, de hogy miért azt passzolom, sokat gondolnak magukról ezáltal keveset tesznek és sokat várnak és nem jön az eredmény aztán jön a jaj így jaj úgy pech/bíró/pálya stb kifogások
e mellé én még azt tudom hozzátenni, hogy DUPLANULLA a fizikális felkészültség, futtatni kéne őket min heti 3x 5km 25perc alatt ezt még egy random majom is megfutja nem hogy egy sportoló, emelé még sprinteket tudnék elképzelni
szóval akkor azért balfaszok mert 0 a szorgalmuk