adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: kri1219 Dátum október 26, 2017, 10:54:28
Bocsanat hogy nem olvasom at mind a 22 oldalt de erdekelne a tema, foleg, hogy ahany oldal annyi variacio. Van ahol 15%ot irnak es van ahol 27+15ot.
Most akkor mennyi az annyi? Es van aki nyereseges es tenylegesen le is adozott belole? Skrill kartya mennyire ved meg ettol? Bar gondolom ha valaki milliokat nyer es hazat venne vagy kocsit akkor abbol azert nem art leadozni legalabb valamennyit?

Egy bizonyos ideje a Skrill sem nyújt védettséget ilyen szempontból. Ha eljárás indul ellened, akkor az ottani összegekről is tudomást szerezhetnek.

Én olyanról sem olvastam még aki adózott volna és ténylegesen leírta, hogy mi volt a menete.. persze voltak olyanok a forumon akik leírták hogy kéne.. Viszont olyanról sem olvastam még akit megbüntettek volna amiatt mert nem adózott le a sportfogadásból szerzett nyereményéből.

Kozben atfutottam nagyjabol az utolso par oldalt es a legjobb opcionak az tunik ha angliaban betarsulok papiron valakikhez a lakasba mint ahogy mar csinalta valaki de akkor meg az a baj hogy gondolom csak 1 felhasznalot hasznalhatnek es a sajat nevu profilom mar korlatozva van. Vagy mindegy ez csak kinti bankszamlam legyen es utana mar akar Skrillre is kerhetem a kifizetest es nem kell adozni?
Amugy ez nem utkozik valami torvenybe hogy kettos adoztatas van? Olvastam hogy a b365 mar egyszer leadozik a tagok nyeremenye utan akkor itthon miert kell meg?
De szerintem a legegyszerubb az lesz ha felkeresek egy konyvelot bar szerintem ott is az lenne mint a neten hogy ahanyan vannak annyifelet mondanak :)

Nincs kettős adóztatás. Ha Angliában laksz, akkor mindent ott kellene leadózni, beleértve a magyarországi jövedelmed is. Az, hogy csak papiron laksz ott egy vizsgálat esetén nem ment fel. Max annyi, hogy az ottani bank rezidensnek számol el téged és nem küld a navnak jelentést. Viszont a brit adóhivatal rákérdezhet, hogy akkor más jövedelmet van-e és hol az adó azután?

Edes farkam, muszaj minden jott ment kerdezonek valaszolni az ado kerdesre? Mi itt mind csakis kizarolag egyedul tipszmikszülünk, mashol nem szabad, asztalaviszta, csokolom.

Nincs gond azzal ha kérdeznek. Szívesen válaszolunk.

Ami viszont már szembetűnő, hogy bizonyos időközönként megjelenik egy-egy (új) fórumtag, aki hirtelen az adózás miatt aggódik. Ugyanaz a szöveg, s mindig végigfutjuk ugyanazt a kört, ami már n-szer ki volt tárgyalva, csak vissza kellene olvasni.

Hölgyeim és uraim: ha pénzt szeretnétek mosni, akkor irány a Lottózó, ott lehet (még).
Amennyiben az online sportfogadásból (külföldi szolgáltatóknál) éves szinten extra bevételt termeltek, s adót szeretnétek fizetni utána, akkor fáradjatok be az adóhivatalba, vagy forduljatok a NAV ügyfélszolgálatához, akik tájékoztatnak, hogy pontosan mennyi is az annyi.
Csak annyit kell mondani nekik, hogy: "Extra jövedelmed van. Mennyi az adó utána?"

Úgy hiszem e hozzászólást idézni fogom amikor még felmerül a téma.  :D

Idézetet írta: kri1219 Dátum október 26, 2017, 10:54:28
Bocsanat hogy nem olvasom at mind a 22 oldalt de erdekelne a tema, foleg, hogy ahany oldal annyi variacio. Van ahol 15%ot irnak es van ahol 27+15ot.
Most akkor mennyi az annyi? Es van aki nyereseges es tenylegesen le is adozott belole? Skrill kartya mennyire ved meg ettol? Bar gondolom ha valaki milliokat nyer es hazat venne vagy kocsit akkor abbol azert nem art leadozni legalabb valamennyit?

Ha érdekel a téma, akkor szerintem azért olvasd el a 22 oldalt, ne kelljen már 60-at csinálni belőle, hogy újra leírjuk ugyanazt.
Ugyanakkor 3 nappal és kb. 10 hozzászólással előtted Gaz idézte egy adótanácsadó cég részletes állásfoglalását.
Ehhez még mit lehet hozzátenni?

Ő állítólag ez alapján adózott is, szóval apróbb részletekkel is nyugodtan keresheted őt! Nagyon segítőkész.    ;D

Egyébként elolvashatsz ezernyi hozzászólást is, úgyis csak a NAV állásfoglalása és értelmezése lesz hivatalos.

Sziasztok Andy Vajna vagyok,
Van egy 1,7 Milliárd forintos kérdésem: a szerencsejátékból származó jövedelem után hogyan kell adózni?
szivarfüstben várom szíves válaszotokat

Idézetet írta: afrikailajos Dátum október 26, 2017, 21:14:08
Sziasztok Andy Vajna vagyok,
Van egy 1,7 Milliárd forintos kérdésem: a szerencsejátékból származó jövedelem után hogyan kell adózni?
szivarfüstben várom szíves válaszotokat

Neked illene tudnod! Hasraütésszerűen.

Idézetet írta: afrikailajos Dátum október 26, 2017, 21:14:08
Sziasztok Andy Vajna vagyok,
Van egy 1,7 Milliárd forintos kérdésem: a szerencsejátékból származó jövedelem után hogyan kell adózni?
szivarfüstben várom szíves válaszotokat

Nem kell adóznod kedves Endi. Toljad a zabot a lófejűnek.  ;D

Jó napot , sziasztok!

Viszonylag új vagyok még a szerencsejáték terén.  TippmixPro-val kezdtem el sportfogadni. Az lenne a kérdésem, hogy az itt kifizetett sportfogadásból szerzett jövedelem az adóbevallásban megjelenik-e vagy sem?

Köszönöm a választ!

Idézetet írta: sabene Dátum március 06, 2018, 13:41:53
Jó napot , sziasztok!

Viszonylag új vagyok még a szerencsejáték terén.  TippmixPro-val kezdtem el sportfogadni. Az lenne a kérdésem, hogy az itt kifizetett sportfogadásból szerzett jövedelem az adóbevallásban megjelenik-e vagy sem?

Köszönöm a választ!

Igen, megjelenik.

Idézetet írta: sabene Dátum március 06, 2018, 13:41:53
Jó napot , sziasztok!

Viszonylag új vagyok még a szerencsejáték terén.  TippmixPro-val kezdtem el sportfogadni. Az lenne a kérdésem, hogy az itt kifizetett sportfogadásból szerzett jövedelem az adóbevallásban megjelenik-e vagy sem?

Köszönöm a választ!
Szia,
én mínuszos vagyok, az csökkenti az adóalapot, nem tudod?


Idézetet írta: afrikailajos Dátum április 24, 2018, 08:44:11
http://www.atv.hu/videok/video-20180422-heti-naplo-svaby-andrassal-2-resz-2018-04-22
egy kis tippszmix a 17 percnél

Vicces.
Ez a műsorrész elmond kb. mindent Magyarországról, az itteni emberekről, az állami szolgáltatóról és a médiáról.

Az SzZrt-nél nem tudják, hányan játszanak, de rendszeresen mérik, hány százalékuk függő....   ;D
Sváby 100%-os bizonyossággal kijelent dolgokat a felkonfban, majd figyelmeztet, hogy 100% nincs.
A végén meg benyögik, hogy éves szinten akár 30% profit is elérhető!
Az egész tűnt inkább burkolt tippmix reklámnak, mint riportnak.