adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Igen olvastam róla, bár én azon sem tudtam igazából elmenni na mindegy. Viszont az tényleg elgondolkodtató, ha valaki egy akkora összeget nyer, mi is a jó teendő.

#391 december 26, 2018, 19:23:49, Pulter
Idézetet írta: Betman91 Dátum december 26, 2018, 18:59:24
Igen olvastam róla, bár én azon sem tudtam igazából elmenni na mindegy. Viszont az tényleg elgondolkodtató, ha valaki egy akkora összeget nyer, mi is a jó teendő.

Semmi, le kell adózni belőle mert ez a törvény, ha van egy vállalkozásod, bolt legyen az akármi akkor is, vannak ott is okoskodások - vannak itt is, fentebb említette " Knapp " netes pénztárcák a megfelelő módszer, kisebb összeget nyersz csinálod azzal a módszerrel, ha nagyobbat és az már beletartozik a " pénzmosási törvénybe " - (  A törvény előírása szerint a bankoknak, biztosítóknak és egyéb pénzügyi szolgáltatóknak jelentenie kell a nem szokványos, 3,6 millió forint feletti pénzmozgásokat, pénzmosási törvény az ügyfél-átvilágítást is előírja az ilyen összegű tranzakcióknál )

3.6 > Netes pénztárca - Transferwise stb. kombó
3.6 < Adózás. ( Durvább esetben nagyon jó banki ismerős aki állását is kockáztatja miattad,de van módszer )


most 3,6 millió felett mit értesz? hogy egyszerre utalsz ki annyit a bankszámládra? mert akkor simán meglehet oldani úgy is hogy kétszerre vagy akár háromszorra utalod ki és akkor az összeg alatt maradsz. netes pénztárcánál meg nem is feltétlen kell visszautalni a bankodhoz hanem kiveszed kártyával aztán csá. Onnantól kezdve meg ha nem akarod, hogy annyi kp-d legyen otthon fogod magad oszt berakod a bankba. Amúgy meg ha 3,6 millát leadózol akkor marad vagy 2 milla körül az meg elég szopás akárhogyan is nézzük.

Idézetet írta: Betman91 Dátum december 26, 2018, 20:48:15
most 3,6 millió felett mit értesz? hogy egyszerre utalsz ki annyit a bankszámládra? mert akkor simán meglehet oldani úgy is hogy kétszerre vagy akár háromszorra utalod ki és akkor az összeg alatt maradsz. netes pénztárcánál meg nem is feltétlen kell visszautalni a bankodhoz hanem kiveszed kártyával aztán csá. Onnantól kezdve meg ha nem akarod, hogy annyi kp-d legyen otthon fogod magad oszt berakod a bankba. Amúgy meg ha 3,6 millát leadózol akkor marad vagy 2 milla körül az meg elég szopás akárhogyan is nézzük.

ilyen az élet. jobb ha nem adózod le és megbasznak? amíg nem basztatnak érte addig jobb a 3,6  2 helyett, utána persze jönne a megbánás hogy jajj de hülye voltam..


Idézetet írta: pnzyfng Dátum december 26, 2018, 21:58:03
ilyen az élet. jobb ha nem adózod le és megbasznak? amíg nem basztatnak érte addig jobb a 3,6  2 helyett, utána persze jönne a megbánás hogy jajj de hülye voltam..
Ezt úgy írod mintha lenne személyes tapasztalatod, vagy nem így van?

Sziasztok!
Olvastam tobb helyen, hogy a Tippmixprobol kivett osszeg az mar adozott.
Tehat ha betesz valaki oda es egy masik oldalra, mondjuk a B365re 5-500.000ftot es keres egy olyan meccset, ahol 2 kimenetel van, mindkett 1,90-2,00 koruli (peldaul over-under) es megfogdja egyiken ezt a masikon azt akkor ha szerencseje van es a Tippmixpron nyer igy atbukja oda a penzet, igaz veszteseggel, de megsem a 40 akarhany %-al mint amit kulonben be kene fizetni. Ez igy van tenyleg es innentol mar adozott a penz?

Idézetet írta: kri1219 Dátum április 02, 2019, 07:45:48
Sziasztok!
Olvastam tobb helyen, hogy a Tippmixprobol kivett osszeg az mar adozott.
Tehat ha betesz valaki oda es egy masik oldalra, mondjuk a B365re 5-500.000ftot es keres egy olyan meccset, ahol 2 kimenetel van, mindkett 1,90-2,00 koruli (peldaul over-under) es megfogdja egyiken ezt a masikon azt akkor ha szerencseje van es a Tippmixpron nyer igy atbukja oda a penzet, igaz veszteseggel, de megsem a 40 akarhany %-al mint amit kulonben be kene fizetni. Ez igy van tenyleg es innentol mar adozott a penz?

Tippmixprón szerzett nyeremény tudtunk szerint adómentes.


Idézetet írta: SPF Admin Dátum április 02, 2019, 12:34:08
Tippmixprón szerzett nyeremény tudtunk szerint adómentes.

Egészen pontosan a 'bukméker' típusú játékok adóját törölték néhány éve,amibe beletartozik mindennemű sportfogadás illetve mindennemű lóverseny játék.  ;)

Hogyan lehet az unibetről legkönnyebben feltűnés nélkül kiutalni 1 millió forintot?




130 ezret már kiutaltam egyszer.

Most van rajta 300 ezer, a célom év végére elérni az 1 milliót (nyilván esélyes az is hogy elbukom, ezért szerencsejáték)

de ha 80 ezerrel kezdtem és most 300-nál vagyok akkor matematikailag is már a felét teljesítettem.
Szóval érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyáltalán kitudom e szedni a pénzt...


- apránként kiutalni (bár ha havi rendszeres, nyilván az is szemet szúr valakinek...)
- kiutalni az egészet, átutalni egy rokonomnak, ő átutalja egy másik számlámra, az eredeti számlát megszüntetni...
- netes pénztárcák, bár ezektől nagyon tartok
- egyéb más alternatíva?


(fontos hogy lehetőleg minél kevesebb %-ot bukjak rajta)

Idézetet írta: drzdolik Dátum április 12, 2019, 22:26:05
Hogyan lehet az unibetről legkönnyebben feltűnés nélkül kiutalni 1 millió forintot?




130 ezret már kiutaltam egyszer.

Most van rajta 300 ezer, a célom év végére elérni az 1 milliót (nyilván esélyes az is hogy elbukom, ezért szerencsejáték)

de ha 80 ezerrel kezdtem és most 300-nál vagyok akkor matematikailag is már a felét teljesítettem.
Szóval érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyáltalán kitudom e szedni a pénzt...


- apránként kiutalni (bár ha havi rendszeres, nyilván az is szemet szúr valakinek...)
- kiutalni az egészet, átutalni egy rokonomnak, ő átutalja egy másik számlámra, az eredeti számlát megszüntetni...
- netes pénztárcák, bár ezektől nagyon tartok
- egyéb más alternatíva?


(fontos hogy lehetőleg minél kevesebb %-ot bukjak rajta)


Egyébként én is gondoltam arra amit itt már írtak,
hogy ha tippmixen nyerem meg, akkor az adózott, keresek egy olyan meccset ahol tegyük fel 1.95-1.95 vagy 1.90 - 2.00 még jobb lenne ha esetleg találnék valami olyat ahol mindkettő 2 feletti. És akkor már 50% esélyem van. Igen ám csak ide kéne 1 milla ami nekem nincs.  És ha még van is, akkor ha az unibeten nyerek, nincs 1 forintom sem. Viszont ott van 2 millám amit valahogy át kell forintosítani... elég nehéz kérdések ezek.

Pénztárca plusz kártya a legjobb opció szerintem (Skrill v Neteller, főleg ha valamelyik kártya már megvan). Ha épp nem bizol a pénztárcákban, akkor oda is kiutalhatod apránként, majd másnap kiveszed az ATM-nél. Netellernél nagyobb a napi limit.

Van a nevemen skrill, de nem tudom hogy él e az account 5 éve csináltam, kaptam kártyát is, szerintem már nincs is meg, de nyilván nem is lenne érvényes...
akkor a skrill ki is esett a körből?

Szia
Ezt az atnyerest felvetettem par hete, nem kell feltetlenul 1 millio hozza. De azon lehet a gond ha sokszor megy el a Tippmixpron mert akkor nezhetik honnan van ennyi penzed mindig bukni. Lehet jobb megoldas ha aprankent nyered at nem 50%-50%ot teszel fel irodankent.

Sziasztok!

Napok óta elég sok cikket, fórumot próbálok keresni ahol ebben a témában egy kicsit okosodhatnék. Viszont sajnos mivel ez egy eléggé kínos téma ezért érhető módon nem sok helyen találok semmit.
Ezért döntöttem úgy, hogy felteszem itt a kérdéseimet.
Sajnos tudom, hogy Magyarországon csak a TippmixPro nyeremények után nem kell adót fizessünk. Viszont a külföldi irodáktól szerzett jövedelmeink után pedig igen.

A probléma viszont ott kezdődik, hogy mivel a sportfogadó oldalak nem szeretik a nyereséges játékosokat, és egy időt követően ellehetetlenítik a fogadást az oldalukon. Tegyük fel, hogy nyertem a BET365-ön 1,5 millió forintot ( Skrill kifizetés sajnos nem játszik már, tehát számlámra kell lehívjam a pénzt. ) Ezt követően pedig egy barát, rokon nevére regisztrálok egy új számlát, ha ismét fogadni akarok ( természetesen betartva a szabályokat, hogy ne jöjjenek rá az irodánál arra, hogy én játszom újra.) és mehet is tovább a fogadás. Ezt követően a barátom nevére regisztrált BET365 fiókban is elérek mondjuk 1 millió forintot, és limitálnak. A pénzt pedig lehívom az ő számlájára, hiszen nem tudom máshova.

A kérdés csak annyi lenne, hogy van-e itt olyan aki hasonló módon jár vagy járt el és tudna-e segíteni nekem , hogy milyen megoldások lehetnek? Egyáltalán volt-e már adózással kapcsolatban bárkinek bármi gondja?
Mert azért valljuk be, hogy eléggé kacifántos a téma, hiszen a sportfogadó oldalak sem valami igazságosan járnak el, egy egy limitálásnál!?

Válaszaitokat előre is köszönöm!