adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 15, 2016, 13:07:52
Valami van a dologban. Havonta mindig megjelenik egy-egy személy, ugyanazokkal a kérdésekkel. Mintha beépített emberek lennének. Lehet, hogy ez csak a véletlen, de akkor is.  ;D

De erted, majdnem nulla hozzaszollas, talalt egy csavart, kitolt a bukival, ilyenkor egy normalis kezdo, vagy sportfogado mar szamolja a ferrarikat, medence, ringyok, pezsgo. Ennek meg az elso gondolata adozni ,,szeretne". Mert ha annyira becsuletes vagyok, akkor eleve nem tolom tiltott bookienal. Persze hogy adohivatali spicli. hatha rajon valamire amirol meg nem tudnak...

Nem tudjátok,h a skrill(moneybookers) még mindig nem adja ki azoknak a magyaroknak az adatait a navnak,akiknek onnan van kártyájuk?

Haho sziasztok!
Nem tudom igaz e a szerencsejátékra is,de úgy tudom hogy 600 ezer ft-ig egyéb bevétel után nem kell adózni.Ez vajon igaz a szerencsejátékra is?Bocsi ha láma a kérdés.

Arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben 'törvényes' keretek között akarja ez ember művelni a fogadást, ugye csak a kiutalt összegek után kellene adóbevallást készíteni? Pl feltöltök 10ezret, kiutalok 30at, akkor csak a 20ezer profitot kellene bevallani? És pontosan hány %ot kell ezután adózni?

Idézetet írta: stormqt Dátum szeptember 20, 2017, 01:34:12
Arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben 'törvényes' keretek között akarja ez ember művelni a fogadást, ugye csak a kiutalt összegek után kellene adóbevallást készíteni? Pl feltöltök 10ezret, kiutalok 30at, akkor csak a 20ezer profitot kellene bevallani? És pontosan hány %ot kell ezután adózni?

Nem fogják figyelembe venni a befizetett összeget. A teljes kiutalt összegre számítják az adót és "egyéb jövedelemként" kell bejelenteni.

Hali
Angliában hány százalékát kell adóznom a nyereményemnek?
Például ha nyitok Angliában egy bankszámlát és azon játszok különböző, angol fogadóoldalakon, mint például bet365 akkor kell e adóznom? Vagy esetleg van olyan ország ahol adómentes a sportfogadás?

Idézetet írta: Tonesz Dátum október 20, 2017, 00:33:17
Hali
Angliában hány százalékát kell adóznom a nyereményemnek?
Például ha nyitok Angliában egy bankszámlát és azon játszok különböző, angol fogadóoldalakon, mint például bet365 akkor kell e adóznom? Vagy esetleg van olyan ország ahol adómentes a sportfogadás?

Magyarországon például adómentes, ha tippmixen és tippmixpron játszol!  :)

Köszi azt inkább kihagynám, majd esetleg ha lehet fogadni élőben valamire majd akkor.. :D egyébként nem lenne ellenemre ez az adózás csak ezt a 43 %-ot kicsit sokallom... (16+27) azt mondanám ha 10%-ot vagy esetleg 20%-ot kéne a nyereményből adózni még okés, de hogy majdnem a felét..

Idézetet írta: Tonesz Dátum október 20, 2017, 00:49:45
Köszi azt inkább kihagynám, majd esetleg ha lehet fogadni élőben valamire majd akkor.. :D egyébként nem lenne ellenemre ez az adózás csak ezt a 43 %-ot kicsit sokallom... (16+27) azt mondanám ha 10%-ot vagy esetleg 20%-ot kéne a nyereményből adózni még okés, de hogy majdnem a felét..

A UK-ben nem kell fizetni adót a szerencsejáték után (kivéve ha annak szerevezésével foglalkoznál) akkor, ha ott bejegyzett lakcímed is van. Egyébiránt kiadhatják a bankszámlád adatait annak az országnak, ahova a bejelentett lakcímed tartozik.   

Kíváncsiságból rákerestem az angliai adózásra, ilyeneket írtak:

"A fogadásból nyert pénz után nem kell adózni, olyan mintha az utcán találtad volna a pénzt"
"Egyszer megpróbáltam adózni a nyereményem után, felhívtam az adóhívatalt, de azt hitték viccelek és letették a telefont"

:D

Na ezt örömmel hallom.. :D Ma már Angliába nem nagy szám kijutni és nyitni egy bankszámlát szóval aki milliós nagyság rendben játszik mindenképpen érdemes számlát nyitni kint. Hiszen nem mindegy, hogy tegyük fel 1 éves bevételed 10 millió Ft és abból leadózol 4 millát és marad 6.. Ami nem kevés pénz csak nem azért "kockáztatta" az ember a pénzét hogy utána 4 millát kb kukába basszon :D

#311 október 20, 2017, 02:00:21, petercrouch
Idézetet írta: Tonesz Dátum október 20, 2017, 01:40:15
Na ezt örömmel hallom.. :D Ma már Angliába nem nagy szám kijutni és nyitni egy bankszámlát szóval aki milliós nagyság rendben játszik mindenképpen érdemes számlát nyitni kint. Hiszen nem mindegy, hogy tegyük fel 1 éves bevételed 10 millió Ft és abból leadózol 4 millát és marad 6.. Ami nem kevés pénz csak nem azért "kockáztatta" az ember a pénzét hogy utána 4 millát kb kukába basszon :D

Erre nem merek biztosat mondani. Én kb 3 éve nyitottam kint számlát. Nagyvonalakban az volt, hogy felvettem a bankkal a kapcsolatot, hogy miként tudok számlát nyitni (ez a Barclays volt). Közölték, hogy lakcím igazolásra és a befizetendő összeg legális származásának bizonyítására van csak szükségem. A londoni magyarokon találtam pár fiatalt, akik egy házba kerestek még lakókat. Megegyeztünk egy havi összegben, amiért papíron lakhatok ott. Kimentem, átadtam a lakbért a csajnak, és együtt bementünk az ingatlanirodába igazolásért. Kiderült, hogy azt csak úgy tudnak adni, ha vagy regisztrált munkakereső vagyok, vagy már van munkahelyem. A magyar csaj ajánlotta nekem, hogy menjek el ahhoz az ügynökséghez, ahol Ő is van, mert ott van alkalmi munkára lehetőség. Regisztráltam a rendszerükbe (volt kb 100 font), de addig nem tudtak munkát adni, míg nem volt NI kártyám (biztosítási kártya). Ezt a központból kellett rendelnem, ez is volt kb 50 font. Megkaptam az NI számomat ezután, ezzel be tudtam menni a munkáltatóhoz, regisztráltak alkalmi munkára, kaptam egy igazolást erről, ezután jött az ingatlanos ahonnan szintén egy igazolással távoztam, majd jöhetett a bank (a pénzem származásának igazolására meg elég volt bemutatnom a bizonylatot, amit az itthoni ATM adott ki a pénzfelvételem után). Kb egy hetet kellett kint lennem, elköltöttem egy kevés pénzt is, de összességében megérte. A bankszámlámért is éves szinten 20 fontot kérnek, de ingyen használhatom a kártyámat, középárfolyamos váltás mellett. Lövésem sincs arról, hogy a BREXIT miatt ez megváltozott-e, s ha igen akkor hogyan, de még mindig úgy gondolom, hogy egy hetet megérte erre rááldozni.

#312 október 20, 2017, 09:14:08, Alk
NI numbernel* nem ertem ezt az 50 fontot, a munkakozvetito lehuzott, a legtobb bank pedig 100%-ban koltsegmentes. Ami viszont a dolgok bonyolultsagat illeti, egyetertunk. :D

*NI card, most olvasom. Annak kivaltasa tudtommal opcionalis, es majdnem csak felesleges.

Idézetet írta: Alk Dátum október 20, 2017, 09:09:32
NI numbernel* nem ertem ezt az 50 fontot, a munkakozvetito lehuzott, a legtobb bank pedig 100%-ban koltsegmentes. Ami viszont a dolgok bonyolultsagat illeti, egyetertunk. :D

*NI card, most olvasom. Annak kivaltasa tudtommal opcionalis, es majdnem csak felesleges.

Én ezeknek akkor egyáltalán nem jártam utána. Arra készültem, hogy pikk-pakk lesz a dolog, épp ezért amikor összetettebbé vált, elkezdtem az azonnali megoldásokat keresni. Szóval elképzelhető az, hogy sikeresen végigjártam a legdrágább utat, de csak azt szerettem volna bemutatni, hogy azért a UK-ben sem olyan egyszerű minden, mint ahogyan azt elképzeljük.

Valaki lécci felhomályosítana, hogy mi a jelenlegi helyzet?

Hány százalékot kell adózni összesen és mikor (negyedévben vagy csak egy év után)?