adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintem itt nem sokan adóznak....van egy határ kb 2 vagy 400.000 forint amikor a banknak bejelentési kötelezettsége van a nav felé,és akkor azt be kell vallani ugye mert már van nyoma..Az összeget pontosan nem tudom....Az irodák algoritmusok alapján korlátozzák az embereket azért mert nyersz egy nagyobb összeget és kiveszed nem hinném hogy automatikus korláttal járna...Nem kényes a téma csak szerintem az adózási résszel csak az foglalkozik aki ebből él,és ugye az kb a sportfogadók 1 százaléka ha jól tudom...Adóznék én is rendesen ha a veszteségeim adóját a nav visszautalná,de mivel nem igy van és a nyereségből meg én adjak nekik így inkább fityisz nekik . :cya:

Sziasztok! Arra lennék én is kíváncsi hogy 1,5 millió összeget már utalt ki valaki a bankszámlájára elsőként? Vagy apródonként csinálta? A NAV mennyire figyelheti az ilyen nagyobb összegű kiutalásokat a szerencsejátéktól?

Idézetet írta: szalist Dátum február 20, 2021, 17:26:54
Szerintem itt nem sokan adóznak....van egy határ kb 2 vagy 400.000 forint amikor a banknak bejelentési kötelezettsége van a nav felé,és akkor azt be kell vallani ugye mert már van nyoma..Az összeget pontosan nem tudom....Az irodák algoritmusok alapján korlátozzák az embereket azért mert nyersz egy nagyobb összeget és kiveszed nem hinném hogy automatikus korláttal járna...Nem kényes a téma csak szerintem az adózási résszel csak az foglalkozik aki ebből él,és ugye az kb a sportfogadók 1 százaléka ha jól tudom...Adóznék én is rendesen ha a veszteségeim adóját a nav visszautalná,de mivel nem igy van és a nyereségből meg én adjak nekik így inkább fityisz nekik . :cya:


Szep is lenne ha nem ha minden szaros 6szemjegyu tranzakciót a navnak jelentenek.. Te sem gondolatod komolyan hogy pl befizetek 400kt a számlámra és jelentik és igazolnom kell hogy mondjuk a két héttel azelőtti fizetésem teszem vissza a számlámra, vagy mondjuk egyenesagi rokontol kaptam fel millat, ami illetékmentes.

Tobb milliós tranzakcióknal van bejelentési kötelezettség, illetve egyéb olyan esetekben ami nem esetünkben nem játszik.

Endi:
Nem akarom azt javasolni hogy ne fizesd be az adót, de talán bölcs lenne mondjuk 3-5 részletben kivenni. Es akkor nem kell aggodnod.

Az egyik ismerősöm, nyitott egy olyan bankszálát ahol ingyenes a számlavezetés és a kártyadíj,
de feltétel hogy havonta érkezzen minimum 150Kiló..
Erre nyitott még egy bakszámlát egy másik banknál ugyanilyen feltételekkel, és havonta csiki-csukizik a két bank között,
egyszer kérdezték tőle honnan van ilyen sok pénze minden hónapban  ;D
munkanélküliként  :crazy:

Idézetet írta: MessiÁs Dátum február 20, 2021, 17:50:22

Szep is lenne ha nem ha minden szaros 6szemjegyu tranzakciót a navnak jelentenek.. Te sem gondolatod komolyan hogy pl befizetek 400kt a számlámra és jelentik és igazolnom kell hogy mondjuk a két héttel azelőtti fizetésem teszem vissza a számlámra, vagy mondjuk egyenesagi rokontol kaptam fel millat, ami illetékmentes.

Tobb milliós tranzakcióknal van bejelentési kötelezettség, illetve egyéb olyan esetekben ami nem esetünkben nem játszik.

Endi:
Nem akarom azt javasolni hogy ne fizesd be az adót, de talán bölcs lenne mondjuk 3-5 részletben kivenni. Es akkor nem kell aggodnod.
Azt tudom hogy évekkel ezelőtt a 200-as pénzmozgásokat jelentették,de azt is hallottam hogy megemelték,csak nem tudom most mi az az összeghatár amit már kötelesek lejelenteni...Én biztos nem adóznék 40 százalékot ha nyernék ekkora összeget...de ez csak az én magánvéleményem,tedd amit jónak látsz...

#410 február 20, 2021, 19:09:38, csacsi1899
2 millióról emelték 3,6 millióra az összeghatárt, de ezt se automatikusan kell jelentsék a bankok, csak ha vmi gyanús pénzmozgásra (pl. pénzmosás) utaló jelet találnak.

https://kiszamolo.hu/penzmosas-es-banki-bejelentesek-szama/

Idézetet írta: MessiÁs Dátum február 20, 2021, 17:50:22

Szep is lenne ha nem ha minden szaros 6szemjegyu tranzakciót a navnak jelentenek.. Te sem gondolatod komolyan hogy pl befizetek 400kt a számlámra és jelentik és igazolnom kell hogy mondjuk a két héttel azelőtti fizetésem teszem vissza a számlámra, vagy mondjuk egyenesagi rokontol kaptam fel millat, ami illetékmentes.

Tobb milliós tranzakcióknal van bejelentési kötelezettség, illetve egyéb olyan esetekben ami nem esetünkben nem játszik.

Endi:
Nem akarom azt javasolni hogy ne fizesd be az adót, de talán bölcs lenne mondjuk 3-5 részletben kivenni. Es akkor nem kell aggodnod.



Nagyon szépen köszönöm! Most is úgy csináltam. Több részletben kértem le. És ezentúl is így tervezem csinálni.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum február 20, 2021, 19:04:25
2 millióról emelték 3,6 millióra az összeghatárt, de ezt se automatikusan kell jelentsék a bankok, csak ha vmi gyanús pénzmozgásra (pl. pénzmosás) utaló jelet találnak.

https://kiszamolo.hu/penzmosas-es-banki-bejelentesek-szama/

Amit tavaly tovább emeltek 4,5 millió forintra.

Létezik egy iroda ami nem korlátoz, mivel kiapadhatatlan pénzügyi forrásokkal rendelkezik , és adózni se kell utána.


Komolyabbra fordítva az Erste , meg a Budapest Bank, és meglepő, de a Takarék is ,  ami idegen kártyával , tehát Skrillessel a legtöbb pénzt engedi kivenni egyszerre  800 ezer forintot.
Így , ha ezek közül valamelyik kettőnél van valakinek számlája könnyen kikaphatja a másfél milláját.

Idézetet írta: Endi25 Dátum február 20, 2021, 15:18:57
Sziasztok!

Napok óta elég sok cikket, fórumot próbálok keresni ahol ebben a témában egy kicsit okosodhatnék. Viszont sajnos mivel ez egy eléggé kínos téma ezért érhető módon nem sok helyen találok semmit.
Ezért döntöttem úgy, hogy felteszem itt a kérdéseimet.
Sajnos tudom, hogy Magyarországon csak a TippmixPro nyeremények után nem kell adót fizessünk. Viszont a külföldi irodáktól szerzett jövedelmeink után pedig igen.

A probléma viszont ott kezdődik, hogy mivel a sportfogadó oldalak nem szeretik a nyereséges játékosokat, és egy időt követően ellehetetlenítik a fogadást az oldalukon. Tegyük fel, hogy nyertem a BET365-ön 1,5 millió forintot ( Skrill kifizetés sajnos nem játszik már, tehát számlámra kell lehívjam a pénzt. ) Ezt követően pedig egy barát, rokon nevére regisztrálok egy új számlát, ha ismét fogadni akarok ( természetesen betartva a szabályokat, hogy ne jöjjenek rá az irodánál arra, hogy én játszom újra.) és mehet is tovább a fogadás. Ezt követően a barátom nevére regisztrált BET365 fiókban is elérek mondjuk 1 millió forintot, és limitálnak. A pénzt pedig lehívom az ő számlájára, hiszen nem tudom máshova.

A kérdés csak annyi lenne, hogy van-e itt olyan aki hasonló módon jár vagy járt el és tudna-e segíteni nekem , hogy milyen megoldások lehetnek? Egyáltalán volt-e már adózással kapcsolatban bárkinek bármi gondja?
Mert azért valljuk be, hogy eléggé kacifántos a téma, hiszen a sportfogadó oldalak sem valami igazságosan járnak el, egy egy limitálásnál!?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ha nyitsz egy számlát a barátod nevében, és kiutalsz az ő bankszámlájára 1 milliót, akkor szólj neki, hogy be kell fizetnie az adót, nehogy meglepetés érje utólag.  :cya:

Az elmúlt 10 évben itt én egyetlen embert láttam azzal dicsekedni, hogy adózik a nyereményei után, de valami azt súgja, hogy az a huncut kis gazember csak a máshol szerzett jövedelmeit akarta tisztára mosni.

Idézetet írta: Knapp Dátum február 23, 2021, 22:53:40
Az elmúlt 10 évben itt én egyetlen embert láttam azzal dicsekedni, hogy adózik a nyereményei után, de valami azt súgja, hogy az a huncut kis gazember csak a máshol szerzett jövedelmeit akarta tisztára mosni.

Fúúú...pedig már kezdtem elfelejteni, hogy olyan "ürgénk" is volt. A Győzike kertésze.  :D

Hahaha, gyozike kertesze  ;D ;D ;D Errol jut eszembe, regen sokkal tobb volt errefele fura fazon, egesz vilagnal okosabb tipszter zsenik, luzerek, akik igazabol plusszban vannak, csak a vilag nem erti oket, a keretlen okossagot osztogato tipszmiksz vitezek. Mara csak azok maradtak akik tisztaban vannak a sportfogadassal, sajat kepessegeivel... Igy jo ez, igy van rendben :)

...de a Jóska es a buli hianyzik itt :)

Idézetet írta: AC_28 Dátum február 24, 2021, 10:43:18
Hahaha, gyozike kertesze  ;D ;D ;D Errol jut eszembe, regen sokkal tobb volt errefele fura fazon, egesz vilagnal okosabb tipszter zsenik, luzerek, akik igazabol plusszban vannak, csak a vilag nem erti oket, a keretlen okossagot osztogato tipszmiksz vitezek. Mara csak azok maradtak akik tisztaban vannak a sportfogadassal, sajat kepessegeivel... Igy jo ez, igy van rendben :)

...de a Jóska es a buli hianyzik itt :)

Bár csak úgy lenne, még mostanság is akad azért 1-2 fazon, de való igaz, hogy nem annyira látványosan, mint korábban :D

Kitaposom én az utat bárkinek csak adja meg a stratégiát amivel lehet kaszálni.  :D