Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Beirom a pin kódot,ok..felteszi a kérdést, hogy elfogadom e konvergencia költségét?igen...ezután annyit ir ki az ATM hogy a tranzakció nem végrehajtható..
Raiffeisen banknál ausztriában pedig nem "acceptálja" ezt a tipusú kártyát..

Ti az árfolyamos kérdésnél igenre mentek?

Idézetet írta: kkkkkk Dátum június 06, 2016, 18:06:40
Beirom a pin kódot,ok..felteszi a kérdést, hogy elfogadom e konvergencia költségét?igen...ezután annyit ir ki az ATM hogy a tranzakció nem végrehajtható..
Raiffeisen banknál ausztriában pedig nem "acceptálja" ezt a tipusú kártyát..

Igazad van, csak elméletileg kéne mindenhol elfogadni a kártyát, ahogy rákerestem, látom, hogy a gyakorlatban nem megy mindig...
Megpróbálhatod győri euronet ATM-ből felvenni euróban a pénzt, elvileg a Tesconál van erre lehetőség:
http://www.euronet.hu/hu/kereses

(ha a pénzed euróban van a netellernél, akkor még jobban is járhatsz vele, ha jól el tudod adni)

Milyen atm-eknél próbálkoztál eddig?

Próbálkoztam:OTP,Raiffeisen bank magyar fiókjánál,Erste bank(2 ATM) ,K&H bank.

Idézetet írta: kkkkkk Dátum június 06, 2016, 20:50:08
Próbálkoztam:OTP,Raiffeisen bank magyar fiókjánál,Erste bank(2 ATM) ,K&H bank.

Akkor az a kérdés, hogy ugyanezeknek a bankoknak az automatáinál más tud-e a saját neteller kártyájával pénzt felvenni...

Én pár hete otp-s euró ATM-et használtam, sikerrel, forintos felvételt viszont nem tervezek és nem is volt ilyen már évek óta.


Tudomásom szerint ezek mind rosszak Neteller kártyához.. csak egy minden szempontból jó automata van : Unicredit

Idézetet írta: kkkkkk Dátum június 06, 2016, 20:50:08
Próbálkoztam:OTP,Raiffeisen bank magyar fiókjánál,Erste bank(2 ATM) ,K&H bank.

Akkor érdemes lenne összegyűjteni, kinek hol működött vagy nem működött a kp felvétel eddig...

Külföldi bankok ATM-jei is érdekesek lehetnek.

Mellékszálként meg az ATM-ek üzemeltetőitől és a netellertől is lehet valamilyen magyarázatot kérni, mert így enyhén szólva korlátozott a kártya használhatósága.

Az euronetes atm-mel működik :),tehát nem a kártyámmal volt a gond.
Köszönöm a tippet!

Idézetet írta: Knapp Dátum június 06, 2016, 21:51:25
Akkor érdemes lenne összegyűjteni, kinek hol működött vagy nem működött a kp felvétel eddig...

Külföldi bankok ATM-jei is érdekesek lehetnek.

Mellékszálként meg az ATM-ek üzemeltetőitől és a netellertől is lehet valamilyen magyarázatot kérni, mert így enyhén szólva korlátozott a kártya használhatósága.

hello

nekem működött mindenhol (Budapest) eurós kártya

OTP automata euróban (itt nincs átváltási költség, csak 4 euro kp felvét díja)
OTP automata ugyanazon az OTP de forintban (itt azt kell választani, hogy a terhelés forintban történjen, ekkor a neteller váltja és nem a rabló OTP)

Raiffeisen forintban ugyanúgy működik

Unicreditnél egyszer próbáltam, de nagyon szarul váltották (lehet elütöttem és a bank váltotta vagy nem is lehetett kiválasztani, de majdnem 400huf-ra jött ki 1 euro)

többi bankot nem tudom, de vásárolni mindenhol lehet vele, benzinkút, tesco, kaja rendelés, étterem, autopálya matrica stb...

Nekem is mindenhol működött Romániában, Ausztriában, Németországban és Horvátországban. Német Sparkasse banki ATM simán kiad vele 750 eurót is. Magyarországon utoljára forintos OTP-nél próbáltam, nem volt gond.

Köszönöm a sok infót!Remélem nem csak nekem volt/lesz hasznos! :)

Sziasztok!Kérdésem az lenne hogy kifizetésnél bankszámlára utalásnál,hogy mennek a dolgok?
Elvileg valami micro depositot várok már 3 napja,vasárnap éjszaka utaltam ki.35000 Ft.
A micro Depositot ebből az összegből vonja le?
Ha ez megvan akkor utána már jöhet is kifele a pénz a számlámra illetve az milyen gyorsan jön meg?

Üdv

Idézetet írta: Knapp Dátum június 06, 2016, 21:51:25
Akkor érdemes lenne összegyűjteni, kinek hol működött vagy nem működött a kp felvétel eddig...

Külföldi bankok ATM-jei is érdekesek lehetnek.

Mellékszálként meg az ATM-ek üzemeltetőitől és a netellertől is lehet valamilyen magyarázatot kérni, mert így enyhén szólva korlátozott a kártya használhatósága.

Én nagyon sokáig csak Skrillt használtam, Netellernél nem olyan régen vagyok, eddig csak eurót vettem fel vele kétszer egy OTP-s eurós automatából, azzal nem volt gond. De levont 7 € kezelési költséget mondjuk mindkétszer. Ezen kívül vásároltam vele benzinkúttól kezdve Sparon, Tescón át kisebb boltokig, mindenhol működött.
Külföldön meg holnap elválik működik-e mert megyek a magyar - osztrákra, meglátjuk, de nem lenne baj ha működne mert pl.a szállást ezzel tervezem kifizetni helyben.
Na, a 7€ kezelési költséggel kapcsolatban, nekem soha nem volt türelmem így fillérre számolgatni költségeket mint pl. sokan mobiltelefonszolgáltatók esetében csinálják, de most egy dolgot megnéztem, lehet nem jó a gondolatmenet, de ha nem majd leírja valaki a tutit.
Szóval, ha felveszek 400 €-t és beviszem egy váltóba ott kb. 311 Ft-ot kapok mostanában 1€-ért, vagyis lesz 124.400 Ft-om. ebből levonom a 7€ kezelési költséget, az legyen 2.200 Ft, akkor van 122.200 Ft-om tisztán.
Ha a kártyával vásárolok a Tescóban vagy akárhol akkor viszont, direkt megnéztem, 303-304 Ft-os árfolyamon vált, magyarul 1€-ért kapok 304 Ft-ot. Így a 400 € kártyás vásárlással lesz 121.600 Ft.
Az egészből csak azt akarom kihozni, bár hangsúlyozom nem vagyok matekból zseni enyhén szólva, szóval lehet baromság, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy még a magas 7€-s kezelési költséggel sem rosszabb felvenni az eurót, forintra váltani és azt elkölteni mint vásárolni direktben a kártyával.
A tuti nyilván külföldön vásárolni vele ahol eleve €-ban vannak az árak.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum június 12, 2016, 22:01:06
....
Az egészből csak azt akarom kihozni, bár hangsúlyozom nem vagyok matekból zseni enyhén szólva, szóval lehet baromság, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy még a magas 7€-s kezelési költséggel sem rosszabb felvenni az eurót, forintra váltani és azt elkölteni mint vásárolni direktben a kártyával.
A tuti nyilván külföldön vásárolni vele ahol eleve €-ban vannak az árak.

szia
az a 7 euro nálam 4 euro (kp. felvét díja)

Most megemelték a díjat 7-re júniustól, ha jól emlékszem.