Expekt Freeroll

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: szigo Dátum május 18, 2009, 11:29:31
Hát ez a tegnapi freeroll kicsit furcsa volt. Még soha nem voltam olyanon, hogy kizárólag 6-os asztalokat indítsanak, sőt a Final Table is 6 fős legyen. Ezzel azt érték el, hogy nagyon belassult a játék, nem alakultak ki forró helyzetek, mindenki a feszes/merev játékot választotta. A vakemelkedés is borzasztóan lassúra sikeredett, ha jól emlékszem 20 percenként volt. Borzalmasan csiga játék volt így, és ami nagyon zavart, nem alakult ki baráti légkör, alig akadtak ismerősök az asztalnál. Mindenki arra a pár dollárra hajtott, túl sok volt a csak ezért regisztrált pokeres.

Sokáig szumossal nyomtuk, de láttam, hogy pont a fizetős helyek elérése előtt beleszaladt egy szerencsétlen all inbe. A 20ban nem volt ismerős, beszélgetni, zrikálni a másikat nem lehetett. Nem volt jó légkör, szerintem a következőn ha elindulok, akkor gyorsan el all inezem az egészet, mert 20.00-tól 01.00-ig ott csücsültem azért a pár dollárért, amit végül nyertem. Ha a hangulat meglett volna, akkor oké a dolog, de tegnap mindenki kussban volt! Vicces volt az ipoker magyar nyelvú szoftvere, amikor az all inre azt írja "mindent betesz", valamint sit outra "kinnmaradt" ;D

Hasonló véleményem van nekem is. Mindenben osztom szigo hozzászólását. A megadásra azt írta, hogy "hívás". Gondolom a call-t erre fordították le.....

A verseny hangulatát tekintve szigo-nak teljes mértékig igaza van, de amikor megláttam pl. kikkel ülök egy asztalnál nem is vártam mást. 90 százalékuknak köze nincs a fórumhoz csak valószínüleg 1-2 emberke regelt közülük ide és mihelyt megvolt a jelszó adta tovább csatárláncban a többieknek. Régebbről, mikor még elég sok freerollon indultam sokuk nickét megjegyeztem. Engem különösebben ez nem zavart, csak gusztustalan dolognak tartom. Ennyi.  :noway:  Arra azért kíváncsi lennék ha fizetős verseny lett volna akkor is ilyen lelkesek lennének -e? A válasz: NEM. Közeli példa: a múlt héten két verseny is elmaradt kellő érdeklődés hiányában az expekten. Igaz 10+1$ volt a beülő (nem kevés), de a díjazáson (készpénz+telefonfeltöltés) kívül az első helyezett beülőt nyerhet a 250.000$ összdíjazásu május 25-i versenyre. Érdekes de itt már nem tolongott az ingyenélők hada. A héten is lesz ilyen verseny, kíváncsi vagyok összejövünk-e minimum 15-en, hogy elindithassák a versenyt?
Sokkal inkább zavart az a tény, hogy az országhatáron túl élő magyar fórumtagok nem tudtak nevezni a versenyre!

Hello. Én lennék avatarmcccc8 Expektről!!:) Szigo már elég jól ismerhet mivel egymást boldogítottuk a fő asztalnál, és egy érdekes partyba elis sikerült búcsúztatnom=). GRAT SZIGO!! =)
A légkör tényleg valami nagyon tré volt, de mi játszottunk, így nekünk kellett volna beszélnünk, amit nem tettünk meg!!=/
Számomra nagyon érdekes verseny volt. A verseny későbbi szakaszába még a buborékba kerülés volt az elsődleges cél, mivel az átlag zseton felével rendelkeztem nagyon sokáig kb. Mikor márcsak 14-en maradtunk alig 4-5BB-s stackem volt, és lám, 5 kör elteltével 50000 zsetonnal átvettem a vezetést.=) (Ne kérdezzétek hogyan:D!!) Innen már könnyű dolgom volt, és a sokadig szünet előtt már 80000-el álltam, ekkor az átlag zseton olyan 20000 körül mozoghatott, és az utánam lévőnek volt 26000 zsetonja:D A főasztalon tényleg egy punnyasztó hangulat volt=/ amit egy magyar versenyen nem tudok hova tenni!! (Bár voltam olyan asztalnál is, jelzem: hol partykat elemeztünk ki;):)
A verseny végét egy 2. hellyel sikerült zárnom úgy, hogy én tegnap regisztráltam a fórumra - és lám...itt vagyok!!, de szerintem semmi köze nincs ahoz hogy ki-mit miért teszi ezt!!! Igazából Várda, az ilyen versenyket azért is rendezik, hogy többen regisztráljanak az oldalra, és többen ismerjék meg ;) Bár szerintem ezt Te is tudod =)
Köszi szépen...Szevasztok!!
By: AvATáR Mccc=)

Merrefelé szoktak jó hangulatú magyar freek lenni? Már annak is örülni tudok az ilyen versenyeken (természetesen nem az org-osokra gondolok), ha nem megy a chatben a folyamatos anyázás stb... A 6-os aszalok rendben vannak, de a lassú vakemelkedés már gáz. Ezt jó lenne megváltoztatni, mert azért 5 órát ülni és lehet, hogy a végén ezt csak pár forintért tetted..

Grat az ITM-eseknek! :ok:

Hála istennek nem volt semmi anyázás és eféle párbeszédek!!!:) A 6fős asztalokat én is furcsáltam, pont főleg egy ilyen versenyen:O de ez volt:) A vakemelések pedig 12 percesek voltak, amit ismét furcsáltam, mert vagy 10 perces szokott lenni, vagy az ilyen különleges versenyeknél 15 perc!! Nem tudom honnan jött ez a 12:D

Sziasztok.
Én is tegnap reg-eltem az oldalra, és a hozzászólásokból azt következtettem a verseny előtt, hogy jó kis csapat van itt. Azonban a versenyen csak azt hallottam, hogy ki kellene vágni innen minden újat, sőt, egy "kollégátok" odáig jutott, hogy piros színnel legyünk megkülönböztetve.... Jó hogy nem sárga csillagot és gettót javasolt... Kicsit elment a kedvem a fórumtól így, remélem nem ez az általános. Így viszont a célotok sem fog megvalósulni túl jól, hogy aktív tagokkal gyarapodjon a közösségetek. Egyenlőre ennyi.

Nem az 5 órával volt a gond, mert elüldögélek én addig, csak legyen jó hangulat közben, kis zrika, beszólogatás. Tehát baráti (egyébként 1500 forintot nyertem a negyedik helyemmel). Ilyen itt nem volt, kivéve "avatármc8" által említett asztalnál, ahol mzsolt és én kicsit próbáltuk oldani a feszültséget (aminek abszolút nem kellett volna lennie). Emlékezhet avatármc8 is, amikor én mondtam neki, ha van egy A-ja, adja meg misszio brutál emelését riveren, mert blöfföl. Persze megadtad, és így jöttél fel... A 6-os asztal nálam abszolút nincs rendben, nagyon lassítja a játékot. Ha WSOP-n vagy, akkor oké, legyen, de könyörgöm, ez egy freeroll. Hulljon a férgese ;D

Avatármc8 valóban kiejtett, de akkor már mindegy volt, mert előtte az egyik csóka a 33 pocketomat nyomta le 88-as pockettal. Mikor preflop megemelte négyszeresre a vakot kisvakból, simán azt hittem, hogy van két nagy lapja, mint eddig mindig. Mikor lejött a 679 flop, és bemelt egy potot, blöffre tettem, és visszaemeltem all in. Én is blöfföltem, de simán be kellett volna ennie, mivel volt egy overcard is az asztalon. Ha a sorgyanúra adta meg, azt még megértem, de ő szerintem csak a pocketjára. Rossz játék volt tőlem is, de tőle még rosszabb. Ez van, utána 5000 chipsel nem tudtam megváltani a világot, vártam a kiesést.

Avatármc8, neked grat, de nagy mákod volt, hogy kifogtad a bekattanó misszo nevű srácot, aki chipleaderből küzdötte át neked az összes zsetonját. Ott voltam, láttam mi történt, ekkora mákja nagyon ritkán van az embernek. A srác elvesztette a fejét, és össze-vissza hívott. amatőr, nem tudta elviselni az egy buktát. Aztán jött a második, és harmadik...

Ja, egyébként semmi bajom az ismeretlen új regesekkel, csak legyenek utána is aktívak, ne csak a jelszót könyörögjék minden másodpercben. Holott Milan ezerszer leírta, mikor és hol lesz kiírva...

Nem hinném, hogy a 6 fős asztal lassítaná a játékot. Ha a vakok nem csiga tempóban emelkednének, akkor itt több akciónak kellene lennie, hiszen gyakrabban tudsz vakot lopni/védeni.

Nah akkor reagálok én is:

1. A felháboritó dolog, hogy elég sok személy nem tudott regisztrálni a versenyre, mert csak Magyarország-i személyeket engedtek be...ez igy nem jó, szólni is fogok az Expektnek ez ügyben

2. Ezen freeroll versenyeknek az a célja, hogy gyarapitsuk az oldal tagjainak a számát (ez nem háttérinformáció, ez tény...). Persze sokan csak azért regisztrálnak, hogy részt tudjanak venni a freeroll versenyen, aztán többet be nem teszi a lábát erre az oldalra, de ez már ilyen dolog...nem lehet senkit kötelezni, hogy mit csináljon...

3. Az, hogy nincs jó hangulat, vagy duma, ez annak is köszönhető, hogy az emberek nem nagyon ismerik egymást...biztos vagyok benne, hogyha egy asztalhoz kerül mondjuk három ismerős, akkor nagyon is lessz hangulat (de ez is függ az emberektől...)

4. Jelen pillanatban csak igy tudjuk megoldani a regisztrációt a versenyekre, hogy pár órával hamarabb közöljük a jelszót (régen a [bs]Betssonos[/bs] modszer nem volt rossz, viszont ez most időhiányban ebben a hónapban nem megvalósitható)

5. Minnél többen vesznek részt ezeken a freeroll versenyeken, annál nagyobb a valószinüsége, hogy a továbbiakban is rendezhessünk, s az összdijazás is meg fog emelkedni


És egy jó tipp: ha valaki kéri a chat-en a jelszót, akkor ne irjátok be....tegnap is láttam, hogy ezt csinálták. Millió egy helyen ki van irva, hogy hol találják a jelszót. Aki meg nem tud olvasni, az ne regisztráljon.

Idézetet írta: Latzka Dátum május 18, 2009, 18:16:15
Nem hinném, hogy a 6 fős asztal lassítaná a játékot. Ha a vakok nem csiga tempóban emelkednének, akkor itt több akciónak kellene lennie, hiszen gyakrabban tudsz vakot lopni/védeni.

Megkérdem ezt is, hátha lehet módositani a rendszeren.

Idézetet írta: Milan Dátum május 18, 2009, 18:17:42
Idézetet írta: Latzka Dátum május 18, 2009, 18:16:15
Nem hinném, hogy a 6 fős asztal lassítaná a játékot. Ha a vakok nem csiga tempóban emelkednének, akkor itt több akciónak kellene lennie, hiszen gyakrabban tudsz vakot lopni/védeni.

Megkérdem ezt is, hátha lehet módositani a rendszeren.

Remélem a vakokra gondolsz :) Bár ha 10 fős asztalok lennének akkor nagyobb az esély, hogy a rendszeres fórumozók egy asztalra kerüljenek. Végül is ez nekem 8. A chat-es jelszó beírás nekem se tetszett tegnap...

Idézetet írta: Latzka Dátum május 18, 2009, 18:21:23
Idézetet írta: Milan Dátum május 18, 2009, 18:17:42
Idézetet írta: Latzka Dátum május 18, 2009, 18:16:15
Nem hinném, hogy a 6 fős asztal lassítaná a játékot. Ha a vakok nem csiga tempóban emelkednének, akkor itt több akciónak kellene lennie, hiszen gyakrabban tudsz vakot lopni/védeni.

Megkérdem ezt is, hátha lehet módositani a rendszeren.

Remélem a vakokra gondolsz :) Bár ha 10 fős asztalok lennének akkor nagyobb az esély, hogy a rendszeres fórumozók egy asztalra kerüljenek. Végül is ez nekem 8. A chat-es jelszó beírás nekem se tetszett tegnap...

Majd az lessz, hogy kikapcsoljuk a chat-et... ;D

Expekt Freeroll - Május 17-i verseny nyertesei:

1   nan85      $21.60
2   avatarmcccc8   $12.80
3   nanesz   $8.00
4   szigo   $6.40
5   bbybyx19   $5.60
6   katimama   $4.80
7   urbi31   $4.00
8   mosizoli8192   $3.20
9   gadel   $2.40
10   buszos1956   $1.60
11   mzsolt85   $0.96
12   ramcsy21   $0.96
13   misszio1   $0.96
14   ulti5lap   $0.96
15   Maxibuci   $0.96
16   deewke98765   $0.96
17   gigazo79   $0.96
18   StormT   $0.96
19   liverpool167   $0.96
20   laszjozs   $0.96

Köszönöm hogy kiraktad a végeredmény táblázatot!!:)
Remélem a következő fórum versenyen (május. 24.) már kitudjuk majd küszöbölni ezeket a hibákat, gondokat.
A társalgási problémát mindenféleképp meglehet oldani!!:) Remélem sikerül is=)

By: AvATáR Mccc

Gondoltam én is leírom a véleményem...
Ami rossz, hogy a potyalesőket el kell viselni. Én sem tartom korrekt dolognak ha valaki csak a kislétszámú freeroll miatt jön és soha többet nem látjuk... DE! Ezt semmiképp nem szabad magára vennie annak, akinek nem inge. Az nem gond , ha ez miatt regisztrál és megtetszik neki az oldal amitől aktív taggá válik! Csak meg kell értenie, hogy a régebbi tagoknak elveszi a kedvét a freeroll leső! Az 50-ben már alig volt ismerős név! A 20-ban pedig talán 3... Szóval semmiképp ne vegye magára ezt sem avatár, sem zeta. Nem velük volt a gond...
A másik dolog, hogy a 6 fős asztallal nekem nem lenne problémám alapvetően (élőben is gyakran játszok ilyet). Inkább az a gondom, csak ahogy szigoval nyomtuk együtt, 3-an kiültek, úgy hogy 5-en voltunk összesen!!! És amikor elkezdtünk arról dumálni, hogy mit kéne tenni, hogy a három ember ne minket véreztessen ki egymás ellen, akkor katimama visszatért (aki fogalmam sincs hogy ki) nagy nehezen... De egyébként végig azt csinálta, hogy amikor kicsit nyert , rögtön kiült. A beszélgetésünkből szigoval pedig azt gondolom, hogy asztalnál volt, csak épp pozíciót játszott. Most akkor játszunk, vagy nem!? Én is kiülhettem volna amikor még 4. legtöbbem volt.... Jól meg is szívtam  :'(
A 6 fős asztal ellen szól még, hogy én nem bírtam chat-elni. Szivesen beszélgettem volna többet, de nem vagyok egy gépíróbajnok és akartam volna a játékra is figyelni. Ennyi tellett tőlem. Gondolom a nagyobb asztal jót tenne ennek a dolognak is.
Végül 23. lettem. Én követtem el a hibát, mert az én chip mennyiségemmel pozícióra kellett volna hajtani. Végül azért mentem bele mégis az all-in-be, mert A9-el top párt fogtam (99) flop-on és aki behívta elég agresszívan játszott addig ahhoz, hogy joggal feltételezzem hogy nincs kész... Nem is volt. Szépen elfogtam (utálom a 4 színt nekem az még nem lap) 4 színe volt, s turn-re meg is kapta az 5.-et... no komment: a lap fürdetett... :redchug:
Ami pedig azt illeti, hogy nem engedte a nem magyarorszgi IP címről regisztrálni a tagokat elég gáz... Milán nem lehetne ennek a néhány országnak az IP-jét engedélyeztetni ahonnan regisztrálva vagyunk??? Nem tudom hány ország, de gondolom néhány környékbeliről van szó....
Üdv mindenkinek!