Filmek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Kirk Douglas és az öröksége

Ez nem egy film lesz, sajnos, de még annak is erős lenne. Kirk Douglas pár hete elhunyt, halálakor többen is méltatták a munkásságát, legendának nevezték. Már a #metoo-kampány kapcsán is előkerültek olyan hangok, miszerint Douglast nem kéne feltétlenül piedesztálra emelni, mondván megerőszakolta Natalie Woodot: "ahol aztán részegen órákon keresztül olyan brutálisan, Nataliet folyamatosan verve és obszcenitásokat üvöltözve többször megerőszakolta, hogy a fiatal lány maradandó sérülést szenvedett. Natalie olyan rémült, megfélemlített és traumatizált állapotba került miközben mindenhonnan vérzett, hogy nem mert a rendőrségen feljelentést tenni."

A háromszor Oscar-díjra jelölt színésznő 18 éves kora előtt történt az erőszak, egyes források szerint egy, mások szerint több alkalommal is. Nem lehet teljes bizonyosággal állítani, hogy ez megtörtént, mivel Wood nem tett feljelentést a karrierje érdekében (édesanyja "tanácsára"), Douglas már akkoriban is egy szupersztár volt, nehéz lett volna ellene "harcolni". Annyit reagált mindenre Douglas évtizedekkel később, hogy fiatal volt és sokat ivott, illetve csajozott (a családja mellett). Ahogyan az egyik cikk is megemlíti, aki egyszer ilyen aljas dolgot művel, az valószínűleg később is megteszi ugyanezt, csak más nővel.

A metoo kapcsán sok-sok ügy került napvilágra az elmúlt években, nem minden eset volt valós, de ami ennél is aggasztóbb, hogy a tényleg megtörtént esetek elhallgatásra kerültek, azóta is félnek (vagy már nem is élnek) a résztvevői. Kirk Douglas pedig úgy élt 103 éves koráig, hogy ünnepelt filmcsillag volt, miközben valószínűleg a magánéletében egy szörnyegetként élt, amiről a családjának is csak halvány sejtése volt. Wood ráadásul élete során rendre rosszul választotta meg a partnereit, valószínűleg ez okozta a halálát is. Az pedig már a szülők felelőssége, hogy elengednek meghallgatásra egyedül egy mindössze 15-16 éves lányt egy hotelszobába, míg ők kint várnak az autóban.

Wood teljes története: https://timegoesby.blog.hu/2020/03/01/hollywood_aranykoranak_pletykai_es_botranyai_28_resz?ajanlo=1

Filmes ajánlás? Nincsen, múltkor belekezdtem Adam Sandler filmjébe, mely Uncut Gems címet viseli. Értékelése egészen jó (7,6), kritikusok is imádják, én 20 percet bírtam belőle, de lehet nem voltam jó passzban.

Hotel Mumbai
Nem egy kellemes családi film, megrázó és kicsit elgondolkodtató is. A 2008-as mumbai terrortámadásról szól, megtörtént események alapján. Egy előre eltervezett támadást vitt véghez egy terrorista csoport, melynek szálai Pakisztánba vezetnek (idén ítélték el Hafiz Muhammad Saeed-et, mint a szörnyű tett atyját). A támadások epicentruma Mumbai volt, azon belül is a Taj Mahal szálloda és az ott lévő külföldiek. Ezt dolgozza fel két órán keresztül a film. Azt kell, hogy mondjam, voltak meglepetések, mivel sok esetben várja az ember egy-egy szituációban, hogy milyen pozitív fordulat következik be, de sok esetben hiába várjuk. Kissé úgy érezhetjük, hogy ez tényleg a valóság, hiába mutatnak egy szereplőt sokáig, közel sem biztos, hogy két perc múlva még életben lesz. Nem kiemelkedő alkotás, de úgy gondolom, korrekt iparosmunka, ahogyan az IMDB értékelése is mutatja (7,6).

https://www.youtube.com/watch?v=fhI3Hy7cu6k&t=4s

Egy kis filmajánló karantén idejére:

Gomorra
olasz-francia filmdráma, 137 perc, 2008

"Hatalom, pénz és vér: e három tényező határozza meg a Nápoly és Scampia kikötőinek környékén élők mindennapjait. Nincs választásuk, kénytelenek a diktált szabályok szerint túlélni: a törvényeket a Camorra, a nápolyi maffia hozza. Csak szerencsés kevesek álmodhatnak átlagos életről.
A maffia bosszúja elől rejtőzködve élő Roberto Saviano azonos című regényéből készült gengszterdráma öt egymástól független történetet mesél el, amelynek főszereplői mind a Camorra-val állnak kapcsolatban."



Az út - amerikai filmdráma, 112 perc, 2009

Tanulmányi film, készülj fel te is az idei őszre!

Viccen túl egyik kedvenc filmem apokaliptikus témában, nem pörgös, nincsenek zombi hordák, kicsit lassú is néhol, de ettől válik igazán realisztikussá, ami egyben ijesztő is.

https://www.youtube.com/watch?v=pe-5l6A81Hs

Ez miféle film? Most dobta fel a Netflix. Látta már valaki?

https://m.youtube.com/watch?v=qTvEvrdKuQw

Idézetet írta: TiB Dátum március 25, 2020, 19:53:24
Ez miféle film? Most dobta fel a Netflix. Látta már valaki?

https://m.youtube.com/watch?v=qTvEvrdKuQw

Én is szemeztem már vele, szimpatikus..  :ok:

A legnagyobb hazai torrent oldalra felkerült a Gomorra című sorozathoz készült film, a L'immortale. Olasz hanggal és angol felirattal elérhető.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum március 28, 2020, 14:22:12
A legnagyobb hazai torrent oldalra felkerült a Gomorra című sorozathoz készült film, a L'immortale. Olasz hanggal és angol felirattal elérhető.

Elérhető már a magyar felirat is.
https://www.opensubtitles.org/hu/search/sublanguageid-all/idmovie-895000

Gondoljunk egy picit a baratnokre, felesegekre is+aki szerette a 4 eskuvo 1 temetest Hugh Granttel, annak ajanlom a Netflixen a Love Wedding Repeat cimu filmet, nekem feludules volt a sok sorozat kozott.

Ebgondolat

Még nem láttam, majd holnap megnézem, viszont tippelek előre. Mivel nem egy komolytalan vígjáték, ezért a kutya el fog pusztulni a végén. Ez valami szabály Hollywoodban, hogy a kutyák nem élhetik túl a róluk szóló filmet. Reméljük meglepetésre itt vígan ugat az eb még a végén is.

Úriemberek

Kortárs gengszterek.
Guy Ritchie vissza kanyarodik a Blöffhöz, A ravasz, az agyhoz.


Tőrbe ejtve

Nem szeretem a krimit, de ez nagyon ott van.

Sully - Csoda a Hudson folyon

Tegnap belefutottam az esti kapcsolgatasban ebbe a remekmube, lattam mar parszor de mindig megnezem ha ratalalok. Akit kicsit is erdekel a repules es nezegeti mondjuk a NatGeo-s legikatasztrofakat vagy szimplan kovet repulos tartalmu oldalakat, az beleborzong a tortenetbe. Sajnos PTSD-vel szevedett a baleset utan meg sokaig Sullenberger kapitany, de ez a vizre leszallas mindig is egy csoda lesz akarhany ev tavlatabol is nezzuk... :)

Olvasnivaló a karantén idejére:

https://24.hu/kultura/2020/04/25/al-pacino-80-szuletesnap-legjobb-filmek/

Mint minden lista, ez is szubjektív. Lehet vele vitatkozni, de aki még nem látta a minimum 8+2 filmet, sürgősen pótolja.

Néznivaló is a karantén idejére.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 02, 2020, 14:15:55
Kirk Douglas és az öröksége

Ez nem egy film lesz, sajnos, de még annak is erős lenne. Kirk Douglas pár hete elhunyt, halálakor többen is méltatták a munkásságát, legendának nevezték. Már a #metoo-kampány kapcsán is előkerültek olyan hangok, miszerint Douglast nem kéne feltétlenül piedesztálra emelni, mondván megerőszakolta Natalie Woodot: "ahol aztán részegen órákon keresztül olyan brutálisan, Nataliet folyamatosan verve és obszcenitásokat üvöltözve többször megerőszakolta, hogy a fiatal lány maradandó sérülést szenvedett. Natalie olyan rémült, megfélemlített és traumatizált állapotba került miközben mindenhonnan vérzett, hogy nem mert a rendőrségen feljelentést tenni."

A háromszor Oscar-díjra jelölt színésznő 18 éves kora előtt történt az erőszak, egyes források szerint egy, mások szerint több alkalommal is. Nem lehet teljes bizonyosággal állítani, hogy ez megtörtént, mivel Wood nem tett feljelentést a karrierje érdekében (édesanyja "tanácsára"), Douglas már akkoriban is egy szupersztár volt, nehéz lett volna ellene "harcolni". Annyit reagált mindenre Douglas évtizedekkel később, hogy fiatal volt és sokat ivott, illetve csajozott (a családja mellett). Ahogyan az egyik cikk is megemlíti, aki egyszer ilyen aljas dolgot művel, az valószínűleg később is megteszi ugyanezt, csak más nővel.

A metoo kapcsán sok-sok ügy került napvilágra az elmúlt években, nem minden eset volt valós, de ami ennél is aggasztóbb, hogy a tényleg megtörtént esetek elhallgatásra kerültek, azóta is félnek (vagy már nem is élnek) a résztvevői. Kirk Douglas pedig úgy élt 103 éves koráig, hogy ünnepelt filmcsillag volt, miközben valószínűleg a magánéletében egy szörnyegetként élt, amiről a családjának is csak halvány sejtése volt. Wood ráadásul élete során rendre rosszul választotta meg a partnereit, valószínűleg ez okozta a halálát is. Az pedig már a szülők felelőssége, hogy elengednek meghallgatásra egyedül egy mindössze 15-16 éves lányt egy hotelszobába, míg ők kint várnak az autóban.

Wood teljes története: https://timegoesby.blog.hu/2020/03/01/hollywood_aranykoranak_pletykai_es_botranyai_28_resz?ajanlo=1

Megérkezett egy dokumentumfilm Natalie Wood tragikus történetéről az HBO GO-ra. Ma este valószínűleg le is pörgetem, bár a kritikából ítélve, sok új infóra sajnos nem derül fény, de ajánlom azoknak (így látatlanban), akik nem ismerik az életét a tehetséges színésznőnek. Engem az egészben Christopher Walken szerepe érdekel, aki érdemben a mai napig nem szólalt meg, pedig ő is a hajón volt, viszonylag "fiatal" még, 77 éves. Többségében ugyanazt mondta az elmúlt években: nem tudja pontosan mi történhetett, mivel elmondása alapján aludt és különben is Wood előbb ment lefeküdni pihenni, mert sokat ivott. Mondjuk az már rejtély, hogy valakit, aki nem tud úszni, hogyan hagyhatnak magára egy hajón, komoly alkoholos befolyásoltság alatt, de legyünk naivak...
https://index.hu/kultur/media/2020/05/07/natalie_wood_mi_marad_hatra_dokumentumfilm_hollywood_hbo_go/

https://www.youtube.com/watch?v=2JRzLBVxWik&feature=emb_logo

Knives Out
Magyarországra 2020 elején érkezett Rian Johnson filmje. Én azt mondom, hogy az utóbbi évtizedek legjobb nyomozós krimije. Ez nem a klasszikus krimi, ahol minden idegszálad feszül, mikor történik valami váratlan. Inkább egy olyan alkotásról beszélhetünk, ahol a humor is helyet kap, szép átvezetésekkel, de a két óra alatt folyamatos figyelést (és gondolkodást) igényel. Két dolog kapcsán figyeltem fel anno a filmre, ami miatt várólistára került:
- Oscar-jelölés (legjobb eredeti forgatókönyv)
- Temérdek sztár

Utóbbival kezdeném:
Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Don Johnson, Michael Shannon, Ana de Armas, LaKeith Stanfield (bizony, az Atlanta zsenije  ;D), Katherine Langford, Toni Collette, Christopher Plummer, Frank Oz és Edi Patterson.

Egészen elképesztő névsor, kapkodja az ember a fejét, mindenhol egy ismerős arc. Sok esetben már ezzel el lehet adni egy filmet, de erre jön az Oscar-jelölés. Ilyen klasszikus nyomozós krimit nem sok alkalommal jelöltek az elmúlt 20-30 év során erre a díjra (lehet mindössze 1-2 volt, nem néztem utána). Amit már lehetett, kihozták ebből a szakmából (elsősorban Agatha Christie révén), szóval kíváncsi voltam, mivel tudnak meglepni?

Daniel Craig első jeleneténél azt gondoltam, ez egy teljes marhulás lesz, pellengérre állítva az összes eddigi krimit, kigúnyolva Agatha Christie és a legendás krimiírók eddigi munkáját. A humort viszont okosan adagolták, Poirot-féle detektív szerep jól állt Craignek, nem vitte túlzásba az "okoskodást". A karakterfejlődések érzékelhetőek, Chris Evans végre nem egy szimpla katona, de Ana de Armastól is egy komplett játékot kapunk. Rian Johnson nem fukarkodott a társadalomkritikával sem, mely nagyon aktuális, bár olykor kicsit túltolták.

https://www.youtube.com/watch?v=xi-1NchUqMA

Ki a gyilkos? A néző rohadt okosnak hiszi magát egy óra elteltével, de felmerül benne a kérdés: mi jöhet még a maradék egy órában? Eltelik újabb 25-30 perc, most már még okosabbnak hisszük magunkat, de akkor is ott motoszkál: mi van még vissza? Alaposan kidolgozott és kiválóan megírt forgatókönyv, amiben ugyan vannak hibák (melyikben nincsenek?), de ezt elnézzük a temérdek csavar miatt.

Én azt mondom, hogy nyugodtan alkalmas a Knives Out egy családi filmezésre is, mert utána lehet róla beszélgetni és végig leköti az embereket.
Pontszám: 9,5/10   Miért? Ebben a kategóriában ez kiemelkedőnek számít, nem hiába a sok-sok dicséret a külföldi oldalakon is.
Érdemes a neten megnézni az Easter Eggs videókat is a filmmel kapcsolatban, iszonyatosan sok kis apró utalás, mely elsőre fel sem tűnik.