Filmek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Dark Waters
Visszakerestem, de nem találtam sehol a topicban, pedig meg voltam győzödve, hogy már ajánlottuk. Nem terjedt el annyira a film, mint amennyire szükség lett volna rá, sajnos. Mi még óriási probléma? Egy megtörtént esetet dolgoznak fel, amiben mindannyian érintettek vagyunk valamilyen formában. Felkavaró, idegesítő és még csomó jelzőt lehetne találni a filmre, ami mindamellett kiválóan sikerült. Mintha mi is Mark Ruffalóval nyomoznánk, felismerések, melyek zsigerig hatolnak, felbosszantják az embert. Ez nem egy vidám 2 órás film, esetleg egy CGI-orgia. Ez a valóság (SPOILER), ami azóta sem ért véget, ugyanis az ügy több, mint 20 éve tart, ahogyan az is, hogy a Ruffalo által megformált Robert Bilott még mindig küzd. Egy lassan építkező oknyomozó film, amelyben Ruffalo talán élete legjobbját nyújtja. Oscar-díj? Az igazságért nem adnak, maximum akkor, ha valami aktuális trend van benne, ebbe nincs, csak minket szennyeznek, embereket (téged, aki olvassa, engem, aki írja, illetve sok-sok milliárd embert).
https://www.youtube.com/watch?v=gOaTohqcUCs

#451 augusztus 11, 2020, 23:30:01, csabax
Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 11, 2020, 23:08:20
Oscar-díj? Az igazságért nem adnak
A "Spotlight" sem kapott.
Pedig az aztán nem csak igaz történet alapján készült (gyerekmolesztálás, papi pedofília), hanem megdöbbentette, megrázta és megváltoztatta az egész világot. És amelyik filmben, történetesen, szintén játszik Mark Ruffalo.
https://www.youtube.com/watch?v=epKmOtDZj5Q

#452 augusztus 11, 2020, 23:34:43, Pozzato
A Spotlight kapott két Oscart is (egyiket eredeti forgatókönyvért), de most épp azon gondolkoztam, lehet, hogy a Dark Waters már a határidőn túl került bemutatásra. Az rémlik, hogy ez ilyen február-március környéki film. Érdekes, de a Spotlightban is ott volt Ruffalo, bár ő elvileg szereti az ilyen témákat, ahol az igazság kiderítése kerül a középpontba.

Amúgy, tévedtem, mert akkor néha díjazzák az ilyen dolgokat, valahogy kiment a Spotlight a fejemből.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 11, 2020, 23:31:37
A Spotlight kapott két Oscart is (egyiket eredeti forgatókönyvért), de most épp azon gondolkoztam, lehet, hogy a Dark Waters már a határidőn túl került bemutatásra. Az rémlik, hogy ez ilyen február-március környéki film. Érdekes, de a Spotlightban is ott volt Ruffalo, bár ő elvileg szereti az ilyen témákat, ahol az igazság kiderítése kerül a középpontba.

Amúgy, tévedtem, mert akkor néha díjazzák az ilyen dolgokat, valahogy kiment a Spotlight a fejemből.
Ja, kapott. Elnéztem, bocsi!
:beerchug:

#454 augusztus 18, 2020, 20:18:50, robmiller
Napra pontosan ma 25. éve, 1995. 08. 18-án volt a premierje ennek a filmnek!! Ma már talán 10-ből 9 ember legagyizná, de azok akik 1990-es években voltak fiatalok, és ismerték, szerették a Mortal Kombat nevű játékot, az talán szívesen nosztalgiázik erre az introra...akkoriban a Mortal Kombat, nem csak egy játék vagy film volt, hanem fogalom!! Boldog 25. szülinapot! :)

Az Index egy külön cikkel is emlékezett az évfordulóra, melyben csomó érdekes háttérsztorit olvashatunk a filmről!


Flawless Victory.



Drakulics elvtárs :hanyas:

Ez mi szar film :redchug:

Örülök neki, hogy második a Netflix magyarországi nézettségi listáján, elkezdtünk volna értelmes dolgokat nézni?
https://www.youtube.com/watch?v=uaaC57tcci0

Egy kihagyhatatlan sorozat: Peaky Blinders/Birmingham bandája

A briteknél a sportfogadás alapvetően a kultúra része, ez talán tagadhatatlan, de érdekes gondolat elmélyülni a jelenség modernkori történelmében is. Olvasd tovább

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Október 16-án érkezik Aaron Sorkin újabb filmje, amivel a Netflix egyértelmű célja az, hogy jöjjön végre Oscar bácsi. Tavaly volt egy komoly pofára esés, idén nem akarnak hibázni. Sorkint személy szerint kiváló forgatókönyvírónak tartom, okkal nyert emiatt Oscar-díjat, de eddig mindössze egyetlen filmet rendezett (Elit játszma). Ott az alapanyag nagyon erős volt, de nem tudták megfelelően adaptálni a könyvet. Most megint kapott egy megtörtént eseményt, kérdés az, hogy milyen lesz adaptáció. Próbát megérhet, csak nem lesz annyira erőltetett. Néztem a szereposztást, nem bízták a véletlenre: Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Strong, Frank Langella, Mark Rylance, Yahya Abdul-Mateen II és Alex Sharp. Felszerelkeztek Oscar, Golden Globe és Emmy-díjas vagy jelölt színészekkel, itt az előzetes hozzá:
https://www.youtube.com/watch?v=IPtYOSozUCw


Bob Odenkirk és a John Wick készítői összehoztak valamit, február végén érkezik.
https://www.youtube.com/watch?v=wZti8QKBWPo


Három filmről gyors vélemény:
Idézetet írta: Pozzato Dátum október 11, 2020, 14:09:41
The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Október 16-án érkezik Aaron Sorkin újabb filmje, amivel a Netflix egyértelmű célja az, hogy jöjjön végre Oscar bácsi. Tavaly volt egy komoly pofára esés, idén nem akarnak hibázni. Sorkint személy szerint kiváló forgatókönyvírónak tartom, okkal nyert emiatt Oscar-díjat, de eddig mindössze egyetlen filmet rendezett (Elit játszma). Ott az alapanyag nagyon erős volt, de nem tudták megfelelően adaptálni a könyvet. Most megint kapott egy megtörtént eseményt, kérdés az, hogy milyen lesz adaptáció. Próbát megérhet, csak nem lesz annyira erőltetett. Néztem a szereposztást, nem bízták a véletlenre: Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Strong, Frank Langella, Mark Rylance, Yahya Abdul-Mateen II és Alex Sharp. Felszerelkeztek Oscar, Golden Globe és Emmy-díjas vagy jelölt színészekkel, itt az előzetes hozzá:
https://www.youtube.com/watch?v=IPtYOSozUCw

Egyre inkább úgy érzem, hogy Sorkin hiába kiváló író, rendezőnek nem elég jó. Ellenben pazar forgatókönyveket ír, zseniális dialógusokkal, amit felerősít a filmben a tárgyalótermi parázs hangulat. Összességében azonban ez nem kiemelkedő alkotás, ez egy korrekt iparosmunka, így azt gondolom, hiába indul ezzel az Oscar-gálán a Netflix, nem fognak nyerni. A téma aktuális, gyenge volt az idei felhozatal, de nem hinném, hogy egy megvalósítás szempontjából régimódi filmet választanának. Azért érdekes mindez, mert a színészi gárda is erős, hozza mindenki a kötelezőt, gyakorlatilag ilyen lenne egy 4-es felelet az érettségin.


Idézetet írta: Pozzato Dátum július 12, 2020, 13:13:49
Palm Springs
Az időhurok és a filmezés. Sok alkotás készült már a témában, elvileg a következő nagy Nolan film (Tenet) is ezt járja körbe. A Palm Springs is ígéretesnek tűnik ebben a témában, Sundance fesztiválon imádták, mindenhol pozitív kritikákat kapott. Az IMDB-n 6,7-ről indult (azt hiszem), most 7,7-nél jár (5000 szavazó). Két rövidfilmes, Max Barbakow és Andy Siara jegyzi a filmet, de ez még nem jelent semmit, hogy nincsen nagyjátékfilmes tapasztalatuk. A trailer alapján ígéretesnek tűnik, július 10-én mutatta be a Hulu, elérhető már angolul. A két főszereplő első ránézésre telitalálatnak tűnik: Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine) és Cristin Milioti (Fargóban jó volt).

https://www.youtube.com/watch?v=CpBLtXduh_k

A film mindössze másfél óra, 60 ezer szavazat után 7,4-nél jár az IMDB-n, szóval csökkent, de miért? Azért, mert ezt elkapkodták. Úgy tűnik, nem feltétlenül jó, ha két rövidfilmes "nulla" tapasztalattal vág bele egy ilyen filmbe. Remek ötletek voltak benne, kiváló periódusokra bontható a 90 perc, de az utolsó 20-30 perc már nem kellett volna. Érződött rajta, hogy tényleg rövidfilmekre bontották a 90 percet. A végét elkapkodták, spoiler következik: lehetett volna megoldatatlan is a sztori. Én jobban örültem volna neki, mint ennek a szerelmi erőlködésnek. Ha lezárják 60-70 percnél, azt mondom semmi gond, ökörködés, csavarokkal, vállalható. Samberg és Milioti is hozza a kötelezőt, kéne még nekik amúgy pár közös film, mert az ökörködésben verhetetlenek.


És akkor szóba került még a Tenet, ami nagyon vegyes kritikákat kapott, inkább több volt a negatív. A film összességében érthető, viszont Nolan egyik gondja, hogy mindig megelőzi a korát. Ami egyfelől jó lenne, hiszen a Batman is egy korszakalkotó szuperhősfilm volt, Eredet is maga nemében zseniális volt, sokan szerették. A Tenetre viszont még nem álltunk készen, ötlet szerintem jó, de van egy olyan érzésem, hogy ez moziban még kevésbé működött, hiába a grandiózus jelenetek. A Tenet kapcsán az juthatott eszükbe az embereknek, hogy valami akciófilm - legalábbis a trailert látva -, de mikor leült elé, szembesülnie kellett, ez folyamatos figyelést, gondolkodást igényel és sokszor tényleg meg kell állítani az adott részt, hogy akkor most mi is történik, mindenre tudtam figyelni? Esetleg kimaradt valami?

Lin-jelenség
Dan Lin az a személy, aki imádja a régi filmeket és sorozatokat feltámasztani. Harvardról rögtön ment a Warner Brothers studióhoz, ahol olyan filmekért volt felelős kezdetben, mint a Tégla. Nem semmi előélet, majd jöttek a Sherlock filmek, Aladdin, Az, Godzilla II és még lehetne folytatni. Ha lehet, akkor ő egykori jól menő dologból kifacsar még egy kis aprót. Nekem ami (szintén?) nem volt szimpatikus, hogy a Forever sorozatot nem vitték tovább, hiába volt jó.

Ezért fogadtam kétkedve, mikor bejelentette, hogy jön az új Walker (a texasi kopó), de Chuck Norris nélkül. Lehet, hogy jó lesz ez is, de meddig tart majd?

Majd ezek után bejelentette, hogy jön a Halálos fegyver 5. Nem viccelek, eredeti stábbal, Mel Gibson 64 éves, Danny Glover 74 éves, míg a rendező Richard Donner 90 éves. Kíváncsi vagyok, hogy Joe Pesci ott lesz-e, alig múlt 77 éves. Remélem olyan akciójelenetekkel, mint az első két részben, akkor lenne hiteles.  ;D

Lin nem állt meg ennyinél, hiszen folyamatosan fent kell tartani a sajtó érdeklődését az irányába, érkezik még a Sherlock Holmes 3 (Jude Law, Robert Downey Jr., Jared Harris), Lilo és Stich és a Bigyó felügyelő is kap egy rebootot. Nem lenne kerek a világunk, ha nem jönne az Avatar 2. és 3. része, elvileg James Cameron a másodikkal már készen is van, utómunkálatokat jönnek, 2022-ben preimerrel.

Mi más egykori sikerhez lehet még hozzányúlni? Készül a Rózsaszín Párduc, ez már a harmadik verzió lesz belőle - ha jól emlékszem -, új koncepcióval és az új Bad Boys film forgatókönyvírója írja ezt a sztorit is. Sokat nem várok ettől se, de kell a tucat az embereknek. Ja és még jön a Jonny Quest is....  ;D

Dan Lin jeleneg a Rideback vezetője, akik ezekért filmekért felelősek és még sok más dologért. Egyetemet hoztak létre, sorozat- és filmkészítőket nevelnek ki. A Rideback lehet az újabb nagy hal, mert Lin nem viccel. Számomra érdekes volt olvasni amit egyik kollégája mondott róla: "Intuitív érzéke van arról, hogy mi fog működni a képernyőn."  Nekem az nem utal nagy érzékre, hogy egykori sikerekből akar még egy bőrt lehúzni és meggazdagodni.