KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Általában azért nem játszunk meg egy-egy tippet, mert már előre félünk a pénz elvesztésétől.
Vagy éppen túl alacsonynak tartjuk a várható nyereményt a téthez képest...    :P
Ez azt is jelentheti, hogy egyszerűen nincs érték abban a szorzóban.
Tippmixnél ez azért előfordulhat.  (még mindig jobb ilyenkor nem feladni a szelvényt, mint hozzárakni 10 db 1.05-ös szorzót, "hogy azért nyerjek is valamit".)

Ha viszont a félelmeink miatt játszunk ritkábban, akkor még nagyobb jelentőséget tulajdonítunk egy-egy fogadásunk eredményének és így még többet görcsölünk egyetlen fogadáson. Ez ilyen ördögi kör.

Szerintem mindent meg kell rakni, amit érzünk (és aminek jó a szorzója...), legfeljebb alacsonyabb téttel, amelynek esetleges elvesztése sem lesz fájdalmas.
De azt is lehet csinálni, hogy nyomunk egy all int mondjuk az spf ligában, ha a pénzt ennyire sajnáljuk a tippre.
(havi 3 db 3-as szorzós allin-es tippel szinte biztos, hogy pénzdíjas helyre érünk)

Akkor nem fogunk egy-egy fogadáson görcsölni, ha sokat, de legalábbis rendszeresen játszunk és megszokottá válnak a nyertes és vesztes szelvények is.
Ezt lehet élesben alacsony téttel és tippjátékokkal is gyakorolni.
Érdemes előre meghozott szabályokhoz ragaszkodni, amíg rutinná és természetessé nem válik, hogy ha van egy vonzó esemény, akkor azt milyen formában és mennyiért játsszuk meg.

Persze nem arra akarok senkit buzdítani, hogy ez miatt többet játsszon, de ha valaki heti 3 fogadásra rendezkedik be, vagy csak egyetlen hétvégi kombit akar beküldeni, akkor azokat is következetesen "könnyű kézzel" meg kell tenni, ha előzetesen így döntöttünk.



Idézetet írta: Knapp Dátum február 07, 2018, 20:08:40
Akkor nem fogunk egy-egy fogadáson görcsölni, ha sokat, de legalábbis rendszeresen játszunk és megszokottá válnak a nyertes és vesztes szelvények is.
Ezt lehet élesben alacsony téttel és tippjátékokkal is gyakorolni.
Érdemes előre meghozott szabályokhoz ragaszkodni, amíg rutinná és természetessé nem válik, hogy ha van egy vonzó esemény, akkor azt milyen formában és mennyiért játsszuk meg.
Egyetértek az általad írtakkal.

Én például a következőképpen szoktam le a fogadásokon való görcsölésről:
Korábban leginkább az volt a jellemző nálam, hogy egy-egy fogadott tipp után végigkövettem és -görcsöltem az adott sporteseményt. Erről úgy szoktattam le magam, hogy számomra követhetetlenül sokra emeltem a fogadott sportesemények számát. És miután folyamatosan jelentős volt a fogadott sportesemények mennyisége, egy idő után követhetetlenné váltak a fogadások, s így emiatt már a korábbi szokásom (vagyis végigkövetni és -görcsölni egy-egy sporteseményt) is feleslegessé vált.

Azért döntöttem a fogadások számának drasztikus emelése mellett, mert szeretek fogadni. Persze, csak úgy, a játék kedvéért! És mivel nagyon magasra emeltem a fogadások számát, ezért mintegy elkerülendő a pénzveszteséget, muszáj volt alacsonyra levinni a tétet.

A nyilvános napló abban segít(ett) sokat, hogy kordában és megfelelő mederben tartsam a fogadásokat, míg a portál különböző tippjátékai kiváló lehetőséget adnak a kísérletezésekre és a különböző fogadási stratégiák élesben való kipróbálására.
:beerchug:

Idézetet írta: Knapp Dátum február 07, 2018, 20:08:40

De azt is lehet csinálni, hogy nyomunk egy all int mondjuk az spf ligában, ha a pénzt ennyire sajnáljuk a tippre.
(havi 3 db 3-as szorzós allin-es tippel szinte biztos, hogy pénzdíjas helyre érünk)



Az SPF liga szabályzatának 4-es pontja szerint "Minimum 15 megtett szelvényre van szükség a nyeremény átvételéhez."  :angel:  :cya:

Idézetet írta: flamman Dátum február 08, 2018, 09:12:24
Az SPF liga szabályzatának 4-es pontja szerint "Minimum 15 megtett szelvényre van szükség a nyeremény átvételéhez."  :angel:  :cya:

Azért remélhetőleg a lényeg átment.  :D

Idézetet írta: flamman Dátum február 08, 2018, 09:12:24
Az SPF liga szabályzatának 4-es pontja szerint "Minimum 15 megtett szelvényre van szükség a nyeremény átvételéhez."  :angel:  :cya:

Nem akartam szájbarágósra venni, bár látom, igény lenne rá.   :P
Ha van egy 150,000-s egyenleged 3 fogadásból, akkor csak van annyi eszed, hogy megraksz 12 db 100 ft-os szelvényt valamire, hogy teljesítsd a feltételeket.
Ugye a legrosszabb esetben veszítesz 1200-at rajta...

Egyébként meg - emlékeim szerint - ebben a játékban ugyanarra az eseményre is megtehetsz több szelvényt, tehát ha az elején nem 1 db 5000 ft-os szelvényt küldesz be, hanem 5 db 1000 ft-ost ugyanarra, akkor már teljesítetted is a feltételek harmadát.







Bahh, gondoltam, tréfálok kicsit, de úgy látszik, az inkább nem ment át  ::)  ;)

Idézetet írta: flamman Dátum február 09, 2018, 09:23:26
Bahh, gondoltam, tréfálok kicsit, de úgy látszik, az inkább nem ment át  ::)  ;)

Dehogynem, át jött a tréfa, csak a biztonság kedvéért írtunk, ha mégse.  ;D

Idézetet írta: flamman Dátum február 09, 2018, 09:23:26
Bahh, gondoltam, tréfálok kicsit, de úgy látszik, az inkább nem ment át  ::)  ;)

Értem én a humort, csak nem szeretem!
Vagy fordítva?!

Sziasztok!

Tudom ez inkább OFF téma, de hátha ezt többen olvassák, mint a kifejezetten a fogadóiroda fórumait.
Már egy ideje gondolkodom azon, hogy a Bet365-ről hosszú idő után, de átmegyek a sportingbet-re és a nagyobb fogadásaimat náluk kötöm meg. Egyszerűen érezhető az, hogy több a piac, jobbak a szorzók.
Kinek mi a tapasztalata?

Persze a bettel se volt sose gondom a kifizetésekkel és velem mindig korrektek voltak, de nem látom bennük jelenleg már a fejlődést és az innovációt. Kicsit elvesztették a varázst, ez főként a piacokon látszik és a fejlődésen. Sokszor olyan érzésem van, hogy nem előre, hanem hátra lépdelnek.

Köszönöm a válaszokat!
Tomka

Nem feltétlenül kell átmenni, lehet használni egyszerre mindkettőt, mindhármat, vagy négyet, ötöt akár.

Hogy nem fejlődik a bet365, az így nem igaz. Azért pár éve hol tudtál te ennyi kézi meccsre fogadni??? Valamikor volt kinn U20-as olasz női kézi meccs, amire lehetett fogadni. Mi az amatőr szint, ha nem az u20-as olasz női kézi... Nem hittem a szememnek, mert az még hagyján, hogy U20-as női kosár van a kínálatban, de azért U20-as női kézi??? Felnőtt szinten is a béka segge alatt vannak  ::)

Viszont foci under/over az valóban szegényes, ha nem a top meccsekről van szó. Bet365 kitalál egy line-t, aztán dönts, hogy under, esetleg over.

Én pl. ha érzek egy meccsbe mondjuk 6-7 gólt is, akkor átmegyek sb-re vagy bwinre, aztán sokkal kisebb téttel behúzom a 6.5 overt.
Az viszont nem igaz, hogy jobbak a szorzók, ha van meccs, ahol vannak eltolt line-ok bet365-ön meg sportingben, akkor 5-ből négyszer magasabb line-ok mellé a bet365-ön magasabb az odds.

Single-ben is kijön, de ha ilyen 2/5-öt vagy 3/5-öt játszik az ember, még sokkal jobban érezhető.

De a bet365-öt azzal vádolni, hogy nem fejlődik, nem teljesen fair.

Na meg személyes tapasztalat, de unibet, bwin meg sportingbet sokkal hamarabb korlátoz le, ha épp elkapsz egy jó szériát. De pl. én, aki szereti az utánpótlás focit, annak néha fáj, hogy a bet365-ön U17-re nem lehet fogadni. Pl. egy U17-es vb-re sem, sportingbetnél és bwinnél meg simán lehet. Ha megfigyeltétek, bet365-nél szinte soha nincs kinn u17-es meccs a kínálatban

Pár napja akartam egy török harmadosztályú meccsre tenni, aztán vártam, vártam, erre a sportinbet a sok párhozamosan futó meccsből csak kettőt tett ki live-ba, bet365-ön viszont ott volt a meccs, amit már nagyon vártam, és lehetett rá élőben fogadni.

Amit még tudni kell, hogy azért is jó, ha netán a bet365-nél és sportingbet/bwinnél is van pénz, mert:

Tegyük fel, van egy meccs, ahol sok gólt vársz. Női fociban, ausztrál meccseken, felkészülési meccseken, akármilyen meccseken mondjuk teszel arra a 2. percben , hogy 7.5-nél több gól lesz. Elkezdődik a meccs, aztán ahogy vártad, jönnek is gyorsan a gólok. a sportingbet és a bwin (ugyanaz a kettő), egyből kiveszi a meccset, ha mondjuk a 12. percben 3-0 az állás. Ha érzik a veszélyt, egyből kiveszik a meccset, aztán hiába akarsz te cash outolni, rábiztosítani, nem fogsz tudni.
Ezért is jó a bet365, mert ott sokkal ritkábban fordul elő, hogy egy meccset kiszednek. Ha korai gólok vannak, módosítanak a line-on, aztán ennyi.
De unibet is köcsög, ha egy meccs nem átlagos, mondjuk jön 2-3 gyors gól, lehúzza a redőnyt, aztán baszhatod.

Unibetnek még az is szokása, hogy egy-egy meccset bereklámoz élőre, aztán nem az első perctől van kinn a meccs, van kinn van, csak 10-15 percig redőny van, és nem tudsz fogadni.

sportingbet/bwin előnye, hogy a live meccsek egy órával korábban fogadhatóak, így pl sokkal könnyebb live meccseket kombizni. ugye bet365-nél csak percekkel előtte kerülnek ki a live részre a meccsek, aztán ha kombizni akarsz, lehet kapkodni.


Köszönöm a választ!

Jó, akkor most nem voltam fair, hogy a fejlődést így értékeltem. De vannak dolgok, amiben az idő előrehaladtával informatikai szempontból többet várnék. Továbbá, hogy egyes foci mérkőzéseknél igazán lehetne több piac, ami régebben igen is több volt.
Az a helyzet, hogy a winmasters unkorrektsége miatt keresek más nagyobb portált, ahol nem esnek kétségbe a nagyobb kifizetésektől sem. Persze a winmasters-el sem volt még semmi gondom, csak nem akarom azt, hogy egyszer azt mondják, hogy na jó nem akarnak kifizetni. Az itt megjelent cikk és a játékos társak véleménye miatt kicsit megingott a hitem.
Mivel az ilyen jellegű információkat nem tudtam, hogy így lehúzzák egy-két gyors gól után a dolgot, akkor a bet mindenképpen nyitva marad, de a winmasrs-et valamivel pótolni akarom. Az simán látható, hogy a winmasters-en is sokkal több piac van egy-egy mérkőzésre, mint a beten (most kisebb mérkőzésre gondolok, nem BL) és ez igaz a sportingbet-re is. Az unibet azért is esik ki, mivel csak skrill-el mozgatom a pénzt.

Akkor lesz az, hogy bet és sportingbet. Persze tudom, hogy lehetne 4-5 irodát is figyelni, de erre nincs kapacitásom, örülök, hogy élőben figyelek két oldalt és az alapján döntök.
A winmasters-ben azt értékelem, hogy a mérkőzés állását bemutató a grafikonon, sokkal jobban látszik, hogy ki uralja a mérkőzést.

Egy szóval több helyen van pénzem, de a kifejezett nagyobb összegű overes fogadásaimat fixen egy-két portálon szeretem csak elvégezni, persze lehet nem jól teszem.

Idézetet írta: Tomka Dátum február 21, 2018, 11:08:04
Az unibet azért is esik ki, mivel csak skrill-el mozgatom a pénzt.

Akkor a sportingbet - bwin kombónál számolj 4,9% befizetési, és 4,9% kifizetési költséggel.

"A winmasters-ben azt értékelem, hogy a mérkőzés állását bemutató a grafikonon, sokkal jobban látszik, hogy ki uralja a mérkőzést."

A SofaScore-on is lehet ezt figyelemmel kísérni.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum február 21, 2018, 11:26:11
Akkor a sportingbet - bwin kombónál számolj 4,9% befizetési, és 4,9% kifizetési költséggel.

Payr befizetéssel nincs 5 % a költség, valamint kifizetésnél nekem legutóbb is Forintra annyit küldtek a számlámra, amennyit igényeltem.