KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én is 5% alattira mondanám a hosszabb távon nyereségesek arányát (tehát aki már legalább pár éve játszik, és több pénzt vett ki, mint amit befizetett). A legtöbben egyszerűen szórakozásból fogadnak, vagy a kedvenc csapatára fogad, szinte nulla információval 5-10 meccset kötésbe, mintha lottóznának. Szoktam pár komoly külföldi fórumot, betblogot is olvasgatni, és ott még a legjobbak is csak 10-20%-os pluszban vannak (ROI), ilyen párszáz mérkőzések után.

Tudod hogy van...senki sem tökéletes, de azért törekedni lehet.

Van aki szórakozásból fogad, van aki tényleg csak a kedvenc csapatára, van aki a topligák top csapataira fogad minden héten (itt megjegyezném, hogy elég szép szelvényeket láttam..."ma szombat van, hétvége, s akkor biztos, 100% nyer a juve-milan-barca-real-manutd-chelsea-arsenal-bayern-lyon"  ;D.
De ezek mellett vannak olyanok is, akik türelmesek, s nem kis összeget sikerül összegyűjteniük eme tevékenységből....s elárulom, hogy a fórumunkon is vannak türelmes sportfogadók.

Szóval, türelem!

Idézetet írta: rensenbrink Dátum február 17, 2012, 18:14:08
Hosszútávon 5% alatt :crazy:

....na ezért van ennyi fogadóiroda... ;D
Egyébként,nagyon szépen köszönöm a válaszod!Jó hétvégét! :beerchug:
Ja,és cél az 5 %-ba bekerülni! ::) :great:

Valaki aki használja a Eurosport playert, árulja már el nekem: náluk pl. a Bundesliga 2 meg a Bundesliga meccseket utólag teljes egészében lehet megnézni, vagy csak összefoglalóban? Nem fizettem még elő, de látom hogy minden egyes meccs fent van, csak nem vágom milyen hosszúságban...  ???

Szemezgetek a visszafogadás lehetőségével. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele. "Vagy lyuk, vagy fa" alapon nyomom.
De most egyre jobban foglalkoztat. Van egy nyitott fogadásom például 2 napja. A marseille-i tenisz miatt csúszik. Kábé egy tizest nyerhetek vele és egy kétszeres szorzó hiányzik még. Ennek ellentételezését 1.82-vel adja az iroda (másik iroda, de ez most mindegy). A tétem 2000 volt. Nem egy nagy kaland, de próbálgatásnak nem lenne rossz alakalom.

Amit kérdeznék: tud valaki olyan számológépet amelyik kiszámolja az optimalizált tétet? Már találtam vagy hármat, de vagy nem értettem meg a működését rendesen, vagy nem arra való (inkább tőzsdéhez). Excel-ben összedobok 2 perc 3 másodperc alatt egy "programocskát", de optimalizált téthez, már nekem bonyolult lenne a függvényhasználata az excelnek. Szóval úgy, hogy beírogatom a tétet, míg nem egyezik meg a két nyeremény összege (a két féle kimenetel után) nem probléma, meg rövid idő alatt meg is van. De ha esetleg valaki tud egyszerűbbet azt megköszönöm!

Hülyeséget kérdeztem, már rá jöttem... Nyilván korán van még.

ÜDV!
Érdekelne egy jópofa dolog de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra!!!Lehet túl késő van hozzá most de remélem itt gyorsabban választ kapok majd rá!
Szóval Összesített gólok-ázsiai fogadásról van szó...
azon belül pedig arra a verzióra hogy over 2 ; 2,5!
Utána olvastam és az addig tiszta is hogy ha 3 vagy több gól van akkor tuti nyerő ha 0 vagy 1 akkor tuti bukta és ha pont kettő van akkor fele vissza fele érvénytelen!!!
( ha jól értelmezem itt akkor a szorzó mind1 ha pontosan 2 gól van??? tehát ha egy ezressel rakok akkor 500bukta és 500at meg visszakapok!!??  :)  )
Az érdekesség csak most jön, ha pl 3as kombit csinálok ezekből tehát mind over 2;2,5 és netán egyik meccsen pontosan 2 gól van de a másik kettőn pedig több mint 3 akkor hogyan kalkulálják ki a nyereséget???

pl. minta példa hogyha valaki netán tudja a választ vezesse már le nekem ezekkel a számokkal!!!

A mérkőzés 1,85
B mérkőzés 1,95
C mérkőzés 1,45
Tét: 1000
Odds: 4,23

Érdekelne minden lehetséges verzió de ha már egy verzióban segítene nekem valaki talán könnyebben menne a többi kiszámolása is!!!

Előre is köszönöm!!  ;)

Idézetet írta: deewke Dátum február 21, 2012, 23:54:39
ÜDV!
Érdekelne egy jópofa dolog de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra!!!Lehet túl késő van hozzá most de remélem itt gyorsabban választ kapok majd rá!
Szóval Összesített gólok-ázsiai fogadásról van szó...
azon belül pedig arra a verzióra hogy over 2 ; 2,5!
Utána olvastam és az addig tiszta is hogy ha 3 vagy több gól van akkor tuti nyerő ha 0 vagy 1 akkor tuti bukta és ha pont kettő van akkor fele vissza fele érvénytelen!!!
( ha jól értelmezem itt akkor a szorzó mind1 ha pontosan 2 gól van??? tehát ha egy ezressel rakok akkor 500bukta és 500at meg visszakapok!!??  :)  )
Az érdekesség csak most jön, ha pl 3as kombit csinálok ezekből tehát mind over 2;2,5 és netán egyik meccsen pontosan 2 gól van de a másik kettőn pedig több mint 3 akkor hogyan kalkulálják ki a nyereséget???

pl. minta példa hogyha valaki netán tudja a választ vezesse már le nekem ezekkel a számokkal!!!

A mérkőzés 1,85
B mérkőzés 1,95
C mérkőzés 1,45
Tét: 1000
Odds: 4,23

Érdekelne minden lehetséges verzió de ha már egy verzióban segítene nekem valaki talán könnyebben menne a többi kiszámolása is!!!

Előre is köszönöm!!  ;)


de jó visszaolvasni a hülyeségemet :D természetesen nem fele vissza fele érvénytelen hanem fele vesztes fele érvénytelen  ;)  remélem a többi érthető!!!

Nah de reggel friss lendülettel nekivágunk a megfejtésnek ha pedig addig érkezik valami segítség annak nagyon fogok örülni!!!

Hali!
Igazabol nem ertem mit nem ertessz,hiszen magadnak valaszoltal meg mindent.
Oddstol függetlenül,ha teszel az over 2;2,5re: elmeletileg ket fogadasod van,az egyik over 2,a masik over 2,5
-2gol alatt buko
-3goltol mindketto nyertes
Az erdekesseg 2golnal van: az over 2,5es fogadasod bukik,igy uszott a penzed fele,a masik meg se nem over,se nem under,azzaz visszakapod a penzed. Tehat 2 golnal csak a penzed felet bukod.

Idézetet írta: deewke Dátum február 21, 2012, 23:54:39
ÜDV!
Érdekelne egy jópofa dolog de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra!!!Lehet túl késő van hozzá most de remélem itt gyorsabban választ kapok majd rá!
Szóval Összesített gólok-ázsiai fogadásról van szó...
azon belül pedig arra a verzióra hogy over 2 ; 2,5!
Utána olvastam és az addig tiszta is hogy ha 3 vagy több gól van akkor tuti nyerő ha 0 vagy 1 akkor tuti bukta és ha pont kettő van akkor fele vissza fele érvénytelen!!!
( ha jól értelmezem itt akkor a szorzó mind1 ha pontosan 2 gól van??? tehát ha egy ezressel rakok akkor 500bukta és 500at meg visszakapok!!??  :)  )
Az érdekesség csak most jön, ha pl 3as kombit csinálok ezekből tehát mind over 2;2,5 és netán egyik meccsen pontosan 2 gól van de a másik kettőn pedig több mint 3 akkor hogyan kalkulálják ki a nyereséget???

pl. minta példa hogyha valaki netán tudja a választ vezesse már le nekem ezekkel a számokkal!!!

A mérkőzés 1,85
B mérkőzés 1,95
C mérkőzés 1,45
Tét: 1000
Odds: 4,23

Érdekelne minden lehetséges verzió de ha már egy verzióban segítene nekem valaki talán könnyebben menne a többi kiszámolása is!!!

Előre is köszönöm!!  ;)

Szerintem:

Tegyük fel, hogy az A meccsen 2 gól lesz, a másik kettőn 2-nél több.
bruttó nyeremény: 500 x 1 x 1,95 x 1,45 = 1413,75
a téted másik felét elbuktad

Ha pedig pl. az A és B meccsen 2 gól lesz, a C-n pedig 2-nél több:
bruttó nyeremény: 500 x 1 x 1 x 1,45 = 725
a másik 500 itt is elúszott

Az érdekesebb szitu ugyanez under 2, 2,5-re, ha két meccsen 2 gól esik, a harmadikon pedig 0 vagy 1.
Kérdés, hogy ebben az esetben hogy számolnak a bukik?

így:
500 x 1 x 1 x 1,45 = 725
500 x 1,85 x 1,95 x 1,45 = 2615,44
összes bruttó nyeremény: 3340,44

vagy pedig így:
500 x 1 x 1,95 x 1,45 = 1413,75
500 x 1,85 x 1 x 1,45 = 1341,25
összes bruttó nyeremény: 2755

A kérdés az ázsiai combóra vonatkozott demi.
Idézetet írta: deewke Dátum február 21, 2012, 23:54:39
ÜDV!
Érdekelne egy jópofa dolog de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra!!!Lehet túl késő van hozzá most de remélem itt gyorsabban választ kapok majd rá!
Szóval Összesített gólok-ázsiai fogadásról van szó...
azon belül pedig arra a verzióra hogy over 2 ; 2,5!
Utána olvastam és az addig tiszta is hogy ha 3 vagy több gól van akkor tuti nyerő ha 0 vagy 1 akkor tuti bukta és ha pont kettő van akkor fele vissza fele érvénytelen!!!
( ha jól értelmezem itt akkor a szorzó mind1 ha pontosan 2 gól van??? tehát ha egy ezressel rakok akkor 500bukta és 500at meg visszakapok!!??  :)  )
Az érdekesség csak most jön, ha pl 3as kombit csinálok ezekből tehát mind over 2;2,5 és netán egyik meccsen pontosan 2 gól van de a másik kettőn pedig több mint 3 akkor hogyan kalkulálják ki a nyereséget???

pl. minta példa hogyha valaki netán tudja a választ vezesse már le nekem ezekkel a számokkal!!!

A mérkőzés 1,85
B mérkőzés 1,95
C mérkőzés 1,45
Tét: 1000
Odds: 4,23

Érdekelne minden lehetséges verzió de ha már egy verzióban segítene nekem valaki talán könnyebben menne a többi kiszámolása is!!!

Előre is köszönöm!!  ;)


Ha a fele void fele meg vesztes esete áll fenn az egyik fogadásban a combóban akkor az odds 0.5
A te példádban ha az első ilyen akkor 0.5*1.95*1.45 az eredő odds

Ha fele void másik nyer (Odds+1)/2 az oddsa a combóban
pl 2,25 alattra fogadsz  és 2 gól lesz  1.625 oddsal számolják el




Sajnos benson megint megelőzött ;) de úgy látom ugyanazt mondjuk

Köszi srácok a válaszokat így már teljesen érthető a dolog!!!
Megspóroltatok nekem egy pár órát így!!
További szép napot és mégegyszer köszi  ;)

Idézetet írta: benson Dátum február 22, 2012, 07:55:07
Az érdekesebb szitu ugyanez under 2, 2,5-re, ha két meccsen 2 gól esik, a harmadikon pedig 0 vagy 1.
Kérdés, hogy ebben az esetben hogy számolnak a bukik?

így:
500 x 1 x 1 x 1,45 = 725
500 x 1,85 x 1,95 x 1,45 = 2615,44
összes bruttó nyeremény: 3340,44

vagy pedig így:
500 x 1 x 1,95 x 1,45 = 1413,75
500 x 1,85 x 1 x 1,45 = 1341,25
összes bruttó nyeremény: 2755

Közben pukk megválaszolta, és a valóság valahol a kettő között van, ahogy látom (bruttó 3047,72 nyeremény).  ;)
Ez pontosan a számtani átlaga a 3340,44-nek és a 2755-nek. Ez tuti, hogy nem véletlen.

Oké, közben leesett: azért (odds+1)/2 a képlet, mert a tét fele nyertes (odds), a másik fele érvénytelen (1-es szorzó), és venni kell a számtani átlagát. Utóbbit gondolom azért így csinálják a bukik, hogy egy ideális középérték jöjjön ki, ne pedig a két szélsőérték, mint nálam.

Idézetet írta: pukk Dátum február 22, 2012, 07:57:33


Ha fele void másik nyer (Odds+1)/2 az oddsa a combóban
pl 2,25 alattra fogadsz  és 2 gól lesz  1.625 oddsal számolják el


Javítanom kell magam
1.75 ilyenkor az odds
Ugyanaz mintha szólóban raknál 100 ft-ot  2-2.5 alattra    eredmény:  2gól   
50-et visszakapsz(void) 50*2.5 =125 a másik(nyerő) összesen 175 ot nyertél
100 ft ból csináltál 175 öt    -> odds 1.75

(nyeroodds+1)/2              (2.5+1)/2 =1.75

Idézetet írta: pukk Dátum február 22, 2012, 08:52:58
Javítanom kell magam
1.75 ilyenkor az odds
Ugyanaz mintha szólóban raknál 100 ft-ot  2-2.5 alattra    eredmény:  2gól   
50-et visszakapsz(void) 50*2.5 =125 a másik(nyerő) összesen 175 ot nyertél
100 ft ból csináltál 175 öt    -> odds 1.75

(nyeroodds+1)/2              (2.5+1)/2 =1.75
Hülyeséget irtam végig most látom  keverem az oddst a line-al  :bash:
a képlet jó volt
Bocs 2 helyre figyeltem