KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Egy 1,01-es,1,02-es,1,05-ös oddsnak mennyi a matematikai valószínűsége(hány százalék pontosan) hogy bejön.Van erre vonatkozó táblázat,vagy ki lehet ezeket számítani pontosan,mert egy stratégiához kellene nekem.Nagyjából én is tudom,hogy 90-95-9 %,de ez teljesen pontosan kellene,nyilván azt is beleszámolva,hogy egy 1,01-nek olykor sokkal több a valószínűsége,mert ha nem lenne esélye,nem is adnának erre oddsot.Valaki tud segíteni? :ok:

Nem hinném, hogy lenne ilyen táblázat. Az odds-ok változnak állandóan a megtett tétek függvényében is.

Neten valahol szerkeszthető formátumban (pl excel) megtalálhatók az európai topbajnokságok végeredményei úgy 2 évre visszamenőleg? PL, La Liga, Serie A, Bundesliga, Bundesliga II és Championship érdekelne!

Idézetet írta: Maestro90 Dátum augusztus 03, 2013, 13:19:18
Egy 1,01-es,1,02-es,1,05-ös oddsnak mennyi a matematikai valószínűsége
Én írtam robotokat hasonló hozzáállással. Sajna nem jött be nálam. Gyakran félrebecsülik az esélyeket in-play-ben, hiába 95% az esély, bele fogsz botlani a másik 5%-ba.
Én más szemszögből szoktam oddsok terén hozzáálni: nem azt mondom az 1,01-es odds-ra, hogy 98% esélyem van a nyerésre, hanem azt, hogy egy vesztes fogadáshoz 100db 1,01-es jó fogadás kell és valljuk be, ezt baromi nehéz lenne visszahozni. Ha meg tétemeléses a stratégia, akkor meg irreálisan nagyot kéne egy vesztes fogadáshoz emelni.

Ismet egy betfairel kapcsolatos kerdesem lenne, valaki  tud adni egy magyar suport mailcimet?Koszonom :)

Idézetet írta: Alk Dátum augusztus 03, 2013, 16:25:39
Neten valahol szerkeszthető formátumban (pl excel) megtalálhatók az európai topbajnokságok végeredményei úgy 2 évre visszamenőleg? PL, La Liga, Serie A, Bundesliga, Bundesliga II és Championship érdekelne!
A www.soccerway.com  -on ha kijelölöd, és bemásolod Excelbe, akkor tudsz vele dolgozni. Az évet a jobb oldalon, felül tudod beállítani.

Idézetet írta: Galt88 Dátum augusztus 03, 2013, 22:47:07
Ismet egy betfairel kapcsolatos kerdesem lenne, valaki  tud adni egy magyar suport mailcimet?Koszonom :)

[email protected] volt a cim, de úgy tudom már nincs magyar support (köszönet viktorkának s a kormányának) :(

Idézetet írta: Maestro90 Dátum augusztus 03, 2013, 13:19:18
Egy 1,01-es,1,02-es,1,05-ös oddsnak mennyi a matematikai valószínűsége(hány százalék pontosan) hogy bejön.Van erre vonatkozó táblázat,vagy ki lehet ezeket számítani pontosan,mert egy stratégiához kellene nekem.Nagyjából én is tudom,hogy 90-95-9 %,de ez teljesen pontosan kellene,nyilván azt is beleszámolva,hogy egy 1,01-nek olykor sokkal több a valószínűsége,mert ha nem lenne esélye,nem is adnának erre oddsot.Valaki tud segíteni? :ok:

Az iroda eleve úgy számolja ki a valószínűséget, azaz a nyitó szorzót, hogy ha a valószínűség érvényesül, akkor ő nyerni fog, a játékosok pedig veszíteni.

Ha pl. 1.05-ös szorzót ad, akkor úgy számol, hogy 20 db. 1.05-ös szorzóból el fog menni egy vagy kettő.
Ahhoz, hogy nyereséges legyél, neked 20-ból húszat kell eltalálni.  :)
(ha 20 fogadást teszel alaptéttel, akkor 20x5%-ot nyersz, azaz egyszer megnyered az alaptétedet. De ha a 21. ilyen tipped elbukod ezután, azzal is nullázod a profitodat!)

A leírtak az irodák nyitó oddsaira vonatkoznak, miután publikussá válnak, azokat már a fogadók tétjei torzítják illetve az arbosok tevékenységének hatására is közelíteni kezdenek egymáshoz a szorzók.

Pl. kijön, hogy a Barca győzelmére az iroda 1.4-es szorzót ad, a népek szerint ez jó ár, így elkezdik tenni és gyorsan leesik 1.3-ra a szorzó.
Akkor most az iroda számolta rosszul a valószínűséget vagy a játékosok?
Ha a fogadók valami plusz infó alapján tették meg a tétjeiket, akkor nekik van igazuk, ha viszont csak a Barca név vonzotta be a fogadásokat, akkor a buki lesz nyeregben.

Hasonló szorzóváltozást hoz az arbosok tevékenysége is: az egyik iroda az egyik teniszezőt látja kicsit esélyesebbnek, a másik a másikat.
Nem tudjuk a meccs előtt, melyiknek van igaza, de a szorzók közelíteni fognak egymáshoz, hisz mindkét irodánál a magasabb oddsokra érkeznek elsősorban a tétek...

Ezért én nem látom jó ötletnek egy pillanatnyi szorzóból kiindulva számolgatni  a valószínűséget, inkább a saját "árazásunkat" kell összevetni a piaccal.
Ebből lesznek a value bet-ek.
Az iroda adja 1.4-ért, szerintem 1.25 lenne a reális, mert 5-ből max. egyszer lenne vesztes a szorzó, akkor megjátszom.

Még egy fontos dolog: az irodák árazása, "haszonkulcsa" eleve eltér, más-más területen próbálnak vonzó oddsokat adni, így simán előfordul, hogy ami az egyik irodánál 1.01, az a másiknál 1.04-es szorzó!
Most ismét felmerül a kérdés, hogy akkor hány százalék a jó tippre az esélyünk?
Az 1.01 alapján 97% körülinek kéne lennie (beleszámítva a legjobb irodák 2-3%-os hasznát), de ha így van, akkor az 1.04-es szorzó irreálisan magas...

Sok esetben az alacsony szorzóval egyszerűen csak azt üzenik az irodák, hogy erre már nem kéne tenni, mert már eddig is érkezett annyi tét az adott kimenetelre, hogy sokba kerülhet nekik kifizetéskor.  :)



Igen a betfairen megszűnt sajnos a Magyar ügyfélszolgálat.

Meg tudnátok mondani h pl. ennél a fogadásnál " Bristol Rovers - Watford (TQ, OT)" mit jelent a TQ és az OT ? 

Idézetet írta: oldsmuggler Dátum augusztus 06, 2013, 18:29:38
Meg tudnátok mondani h pl. ennél a fogadásnál " Bristol Rovers - Watford (TQ, OT)" mit jelent a TQ és az OT ? 
Továbbjutás és hosszabítás.


Van-e valamelyik irodánál olyan opció hogy - csak az 1.fi-ben lesz gól vagy csak a 2..fi-ben lesz gól vagy mind két fi-ben lesz gól?
A Bet365-t átnázten ott nincs ilyen.

Idézetet írta: Alk Dátum augusztus 03, 2013, 16:25:39
Neten valahol szerkeszthető formátumban (pl excel) megtalálhatók az európai topbajnokságok végeredményei úgy 2 évre visszamenőleg? PL, La Liga, Serie A, Bundesliga, Bundesliga II és Championship érdekelne!

http://www.soccerpunter.com/soccer-statistics

Lehet, hogy ennek a kaszinós, vagy a póker topikban lenne a helye, de feldobom itt:

Mit tudni a bold play elméletéről?

Angolul van róla némi tananyag,
https://www.math.umass.edu/~lr7q/ps_files/teaching/math456/Week4.pdf
sajnos nekem a matek része nem megy igazán, de a következtetéseket elolvastam.
vagyis egy nem fair játékban (ahol a játékos 50% alatti nyerési eséllyel indul) a legjobb stratégia akkora tétet tenni, ami behozza az elvárt nyereséget, vagy feltenni mindent. Vagyis gyakorlatilag az "egy nyerés után kirohanok a kaszinóból, egyébként meg martingale" játékról van itt szó.
Ez mennyire alkalmazható a sportfogadásban? Hallottatok már erről? Van erre épülő szisztéma?