KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Alk Dátum október 13, 2016, 20:03:30
Tobb kepernyos kivitelezesre ti milyen megoldast valasztanatok? Vannak olyan PC-k ugyebar, melyek direkt ilyen celra vannak osszeallitva. Ezenkivul meg lehetne tobb laptop kozos egerrel, avagy ket laptop egy-egy plusz monitorral.. IP-k miatt legalabb ket kulonallo gep kene, es nagyjabol 4 kepernyo az, amennyire hozzavetoleg szuksegem lenne a jovoben. Tobb dolog futna egyidoben, egy pre es egy live arbitrazs, es az irodakrol akkor meg nem is beszeltunk. Koszonom, hogyha valaki tud segiteni.

Nem tudom, mennyire fontos neked a mobilitás, de nekem egy laptop képernyője kicsinek tűnik, ha több egymás melletti/alatti ablakban streameket akarok nézni.
Így most olyan gépet használok, amelynek van VGA és HDMI csatlakozója is és egy 22-es monitort illetve egy 32-es tv-t is párhuzamosan rá tudok kötni.
Amíg egyetlen gépet és egy kisebb monitort használtam, addig is próbáltam több képernyőt nyitni a böngésző többszöri megnyitásával, az ablakok lekicsinyítésével és egymás mellé illesztgetésével, most ugyanezt a módszert ötvözöm a két monitorral, ezzel akár 8 különböző, egyszerre látható ablakom is lehet még "munkaképes" és élvezhető minőségben.





Idézetet írta: Alk Dátum október 13, 2016, 20:03:30
Tobb kepernyos kivitelezesre ti milyen megoldast valasztanatok? Vannak olyan PC-k ugyebar, melyek direkt ilyen celra vannak osszeallitva. Ezenkivul meg lehetne tobb laptop kozos egerrel, avagy ket laptop egy-egy plusz monitorral.. IP-k miatt legalabb ket kulonallo gep kene, es nagyjabol 4 kepernyo az, amennyire hozzavetoleg szuksegem lenne a jovoben. Tobb dolog futna egyidoben, egy pre es egy live arbitrazs, es az irodakrol akkor meg nem is beszeltunk. Koszonom, hogyha valaki tud segiteni.
Kérdezd meg valamelyik speckós pókerfórumon, ha van még ilyen, anno a profik nyomták 20-22 asztalon, ahhoz ennél is keményebb cucc kellett

Idézetet írta: bleszko Dátum október 14, 2016, 08:59:23
Sziasztok!
Tudtok olyan oldalt/oldalakat írni, ahol labdarúgás (bár igazából az se baj, ha minden sport) sérültjei, eltiltottjai vannak összegyűjtve? Kerestem a neten, de nem sok ilyen oldalt találtam. Ha mégis volt 1-2, az meg nem az aktuális bajnokságokkal, csapatokkal foglalkozik. Olyasmire gondolok, hogy adott napra az összes meccs vagy legalább a nívósabb bajnokságok, mérkőzések aktuális sérültjeiről illetve eltiltottjairól lenne bármiféle feljegyzés.
Ha tud ilyet bárki legyen szíves ossza meg, köszi!
Nem tudom mennyire jó oldal, de pár éve még voltak használható infóik.
http://injuriesandsuspensions.com/

Igen ezt megtaláltam én is, néha vannak hasznos infók, csak legtöbbször kiemelt mérkőzések. De rálehet nézni olykor-olykor hátha van infó az épp kiszemelt meccsekről. Mellette ott a google meg a facebook a csapatok leinformálódására.
Köszi!

Idézetet írta: Knapp Dátum október 14, 2016, 22:02:23
Nem tudom, mennyire fontos neked a mobilitás, de nekem egy laptop képernyője kicsinek tűnik, ha több egymás melletti/alatti ablakban streameket akarok nézni.
Így most olyan gépet használok, amelynek van VGA és HDMI csatlakozója is és egy 22-es monitort illetve egy 32-es tv-t is párhuzamosan rá tudok kötni.
Amíg egyetlen gépet és egy kisebb monitort használtam, addig is próbáltam több képernyőt nyitni a böngésző többszöri megnyitásával, az ablakok lekicsinyítésével és egymás mellé illesztgetésével, most ugyanezt a módszert ötvözöm a két monitorral, ezzel akár 8 különböző, egyszerre látható ablakom is lehet még "munkaképes" és élvezhető minőségben.

Igen, kicsi, keves, es tobb program/ablak eseten mar nem is a leggyorsabb (az enyem legalabbis). Mobilitas nem tenyezo, egy kis dolgozosarok/iroda a cel. Nemreg ezt az oldalt talaltam: https://www.multiplemonitors.co.uk/computers/ Kifejezetten traderek reszere ajanljak. Mar csak azt volna jo tudni, hogy melyiket erne meg erre a celra beszerezni, ugyanis nem a legolcsobbak, foleg az extreme. Ha esetleg egy hozzaerto ranezne a harom gepre, igazan nagy segitseg lenne. Most ugy nez ki a terv, hogy egy ilyesmi PC (3 monitorral), a jelenlegi es egy uj laptop, esetlegesen kiegeszitve egy monitorral. Tevedtem ugyanis, 3 IP fog kelleni.. Az egyik laptop pl csak a Pinnacle es SBObet miatt szukseges (UK-ban nem mukodo irodak). Tetszik a megoldasod egyebkent, jol mutathat!

Idézetet írta: Alk Dátum október 15, 2016, 19:57:54
multiplemonitors.co.uk Kifejezetten traderek reszere ajanljak. Mar csak azt volna jo tudni, hogy melyiket erne meg erre a celra beszerezni, ugyanis nem a legolcsobbak, foleg az extreme. Ha esetleg egy hozzaerto ranezne a harom gepre, igazan nagy segitseg lenne. Most ugy nez ki a terv, hogy egy ilyesmi PC (3 monitorral)

Csak az első kettőt néztem de brutálisan túlárazott. Vegyük a középső gépet bruttó Ł1020.
Nagyjából hasonló alkatrészekből álló gép 2x erősebb videokártyával egy angol PC shopban www.aria.co.uk

Asus Z170-P Intel    £ 91.66    
Intel Core i5 6600K     £ 180.96
Corsair 8GB DDR4 Vengeance LPX 2666MHz  £ 42.76
240GB Kingston HyperX Fury     £ 63.77
ASUS GeForce® GTX 750Ti OC     £ 99.16
Corsair Carbide 100R Ultra Quiet    £ 43.29
500W Corsair CX500M 80PLUS      £ 46.49
Arctic Freezer 11i CPU Cooler      £ 16.66
Windows 10 32/64-Bit - USB Pen Drive  £ 76.99    

                                                 bruttó    £807.96

Ha gondolod segíthetek egy gép összerakásában csak kéne pár info: mennyi monitor/milyen felbontással, milyen szoftverekkel, használni fogod másra is (film, játék...)?

Koszonom a segitseget! Ereztem, hogy rossz lehet az ar-ertek arany a monitorokbol kiindulva, csak hat ez tenyleg nem az en vilagom. Kizarolag a leirt tevekenysegekhez keresek gepet, a lenyeg, hogy tobb program es egy tucat oldal mellett is villamgyors legyen. 3 monitor elegendonek tunik, legfeljebb, ha nem lesz egy vagyon a gep, akkor lehet 4 is. Ezek alapjan te milyet valasztanal? Egyebkent nem ragaszkodom UK szallitohoz, MO is szoba johet. Koszonom elore is!

A legfontosabb paraméter hogy menyit szánsz rá egy tól-ig keret.

Nagyjából így nézne ki:

proc: i5 skylake egy 4 magos procinak elégnek kell lennie
ram:  8gb de inkább 16gb
ssd:  240gb
alaplap+videokártya na innentől bonyolódik:) mini-itx lap csak 1 videokártya hely van semmi más cserébe 2 cipősdoboznyi a gép vagy nagyobb alaplap +pci csatik ha akarsz bele tenni hangkártyát,tv tunert stb, esetleg 2 videókártyás konfighoz. Mind a két méretben van wifis lap.
videokártya: az újak már meghajtanak egyszerre 4 fhd monitort vagy 2 4k monitort/tv-t. A 4k felbontás az pixelre pontosan 4 fhd-nak felel meg. Izlések és pofonok mi jön be jobban, 4 monitor egymás mellett(kb pingpongmeccs nézés) vagy egy nagy 4k monitor.
táp,ház az előzőek függvénye.
Ha nem vagy pc expert inkább ott vásárolj ahol élsz, ha baja lesz egyszerűbb levinni  a szervizbe mint postázgatni külföldre és heteket várni hogy megoldódjon a probléma.
Én is tervezem tavasszal egy új trader gép összerakását de az biztos hogy 4k-s tv lesz. youtube-on sok videót találsz a témában, '4k tv/uhd as a monitor/gaming' keresésre.

Ez igy eleg nagy segitseg nekem, koszonom szepen! Igazabol a monitorokon terveztem sporolni, de most elbizonytalanitottal. :) Koszonet meg egyszer! :ok:

Én laptopokat preferálom, főleg ha több IP-kell. Egy laptop 1 monitor vagy 2 az plusz 10k az elosztó.
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35460



A következő oldal, biztosan segitségedre lesz, a legfrisebb adatbázissal rendelkezik, igazából, kiválasztod, hány monitoros trader gépet szeretnéd, még is mire szeretnéd használni, gyors trédelés stb, szeretnél-e rajta játszani, aztán a lehető legjobb ár / érték arányú konfigurációt kidobja mindenestül alaplap,monitor,vidkari,ram,vinyo stb. stb...

- http://multimonitorcomputer.com/pc_builder.php?s=1




Idézetet írta: GazembR Dátum október 18, 2016, 19:08:38
A következő oldal, biztosan segitségedre lesz, a legfrisebb adatbázissal rendelkezik
- http://multimonitorcomputer.com/pc_builder.php?s=1

Ez a gépösszerakó nem igazán a legfrissebb, nem tartalmazza az új intel skylake procikat, az új nvidi videokártyákat gtx 1000 sorozat, az új amd videokártyákat rx 400 sorozat és a 4k kijelzőket.

Alk lehet félreérthető voltam plusz hangkártyára csak akkor van szükséged ha vájtfülü zenehalgató vagy amúgy minden alaplapban van integrált hangkártya.

Sziasztok!

Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol meg lehet nézni a mérkőzés előtt a csapatok összeállításait? Most pl. a Championship érdekelne.

köszi

Röviddel a kezdés előtt az eredmenyek.com is ki szokta tenni.