KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum január 03, 2018, 12:02:15
Valaki tudja esetleg, hogy ha postával küldök egy levelet, és utánvétesként akarom küldeni, akkor a pénzt, amit a címzett kifizet majd a postásnak, azért nekem kell majd postára menni vagy kihozza postás vagy hogy működik ez? :bash: ;D

Mi egyszer adtunk el utánvéttel egy babakocsit, akkor elég gyorsan (talán 4-5 munkanap múlva) a postás hozta ki a pénzt.
Ez kb. 4 éve történt.

Helló. Láma kérdésem lenne. Bet365 höz hasonlóan működik e más fogadóirodáknál az élő fogadásnál is van e lehetőség a felvehető összeg opció?

Idézetet írta: Taktoj Dátum január 08, 2018, 12:18:07
Helló. Láma kérdésem lenne. Bet365 höz hasonlóan működik e más fogadóirodáknál az élő fogadásnál is van e lehetőség a felvehető összeg opció?

Mar szinte mindenhol van. Betfairen meccs elott jelzik melyik piacra lesz cashout lehetoseg, es egesz jo szazalekot ajanl fel, bet365 mellett ez a legjobb sztem.

Az ismertebbek kozul sportingbeten, bwinen, betclicen, william hillen, unibeten is van, de sokszor mar szinte megnyert fogadasokra is borzaszto cashoutot kinalnak, es eleve viszonylag keves piacra kinalnak. Raadasul ezek kozul a legtobb nem ajanl fel kombira (unibet biztosan nem), es ha megvaltozik a hendi line egy kosarmeccsre peldaul, mar szinten nem elerheto. Ezeknel jobban jarsz egy visszafogadassal ha ugy adodik.

Sziasztok,

20 éves vagyok jelenleg, egyetemre járok kereskedelem-marketing szakra, viszont szeretnék valamit elkezdeni tanulni az egyetemen kivül (Egyrészről beleástam már magam a marketing rejtelmeibe.)  ami ott lehet akár B-tervként is majd 2-3 év mulva. Tudni kell rólam, hogy elég jól vág az agyam, gyorsan tanulok (főleg azt ami érdekel) így szeretnék belekezdeni valami egészen másba mint a marketing (szabadidőmben) ami még érdekel is. Főleg valami olyanba, ahol én nyújtok a tudásommal szolgáltatást másoknak de inkább gondolatit, tehát nem ilyenre gondolok hogy Festő, burkoló, autószerelő, stb. Hanem inkább ilyenre, hogy táplálkozási tanácsadó, vagy pénzügyi elemző, stb-stb..Remélem érthető mire gondoltam.  ::)

A lényeg, hogy kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti miben látjátok a jövőt 3-5 év múlva, milyen irányba mennétek most ha 20 éves kor körül lennétek? Informatika, vagy pénzügy? Esetleg mindenképp az építőiparban van most a nagy pénz? 
(Festő, meg az ehhez hasonló kétkezi szakmák nem játszanak, mert nagyon nincs érzékem hozzá, és nem is szeretem csinálni őket.. Pedig az lenne a legkönnyebb mert apumnak festő cége van, de nem akarok egy életen át olyat dolgozni amit nem szeretek csinálni.) Szóval egyenlőre tanácstalan vagyok picit, van több minden is ami érdekel, de nem tudom még, hogy melyiket kezdjem el tanulni, amiből akár pár év múlva meg is lehet élni.

Nagyon kiváncsi vagyok mindenki véleményére, szóval várom a válaszokat  :great:

Én a megújuló energiákra mennék rá (pl napenergia) ilyesmik. Vagy a mostanában menőnek tűnő kriptovaluták irányába i érdemes lehet elmenni.

https://aas.org/learn/careers-astronomy vagy https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Animátor
Egy jobb nevű autógyár látogatáson , min 10 számodra jövő szakmát láthatsz de aki az easy money szereti temetkezési Manager lehet. Egy tanár mondta egy barátomnak "az se baj fiam ha betörő leszel, csak légy a legjobb " :D

Windows 10 esetén, hol tudom megnézni, hogy pontosan milyen hardverek vannak a gépben (videókártya, alaplap, RAM... )?

#3127 január 11, 2018, 13:43:27, petercrouch
Idézetet írta: oakland23 Dátum január 11, 2018, 12:57:32
Windows 10 esetén, hol tudom megnézni, hogy pontosan milyen hardverek vannak a gépben (videókártya, alaplap, RAM... )?

Keresőbe beírod a Beállításokat -Cortana és keresés beállításai- majd onnan klikk a Rendszerre, és ott a Névjegy. Vagy beírod keresőbe azt, hogy msinfo32, ott részletesebb felsorolást kapsz.

Köszi, ír is mindent, kivéve a videókártyát... Esetleg ötlet, hogy azt hogy lehet kideríteni windows 10-nél?


Idézetet írta: oakland23 Dátum január 11, 2018, 13:55:21
Köszi, ír is mindent, kivéve a videókártyát... Esetleg ötlet, hogy azt hogy lehet kideríteni windows 10-nél?

Írd be keresőbe hogy msinfo32, majd a felugró ablakban menj az Összetevőkre, és ott megtalálod a Videókártya fület is. 

Nekem is lenne itt egy , it kérdésem:
Mióta másik laptopot használok, nem működik az org felugró chat ablaka.
Win7, ABP kikapcsolva..
A sima chat oldal működik, de szerintem a felugróablakos chat sokkal kényelmesebb.

Közben, a chaten kiderült, hogy megszűnt ez funkció,

Davixxx

Szerintem sok minden közre játszik. Alapként szerintem fontos, hogy mennyi időt akarsz napi/heti vagy havi szinten beleölni, esetleg van-e félretett pénzed, amiből erre az új lehetőségekre költenél, milyen távon gondolkozol akár már pár év múlva használni vagy csak 5-10. Mennyire szeretnél menni, járni az országot, európát vagy inkább otthonról tevékenykedni vagy emberek közé menni. Jó most tudom ez túl sok tényező, de én azt mondom, ha nem úgymond két kezi munka, akkor csak is informatika.

Az informatikán belül a tapasztalataim és tudásom alapján tudok részletesebben beszélni.
Ezen belül is lehet választani, szoftverfejlesztő vagy webfejlesztő (ez szerintem jobb), hálózati szakértő vagy mondjuk linux rendszergazda.
Szerintem egyébként is tudod mennyire keresett, de ha profivá válsz simán lehet egy rakás pénzt keresni vele. Ez pedig mind csak szorgalom kérdése mennyit olvasol, próbálkozol és kicsit építesz.
Persze ehhez is kell befektetés, például én a netakadémián tanulok sokat, rengeteg videóik vannak, nagyon hasznos dolgokkal, gyakorlati tevékenységgel. Igaz ezért kell fizetni.
Az is igaz, hogy nekem van alap CISCO vizsgám, így én inkább a hálózatépítésre illetve a rendszer üzemeltetésre vagyok rákattanva. Jobban szeretem a fizikailag megfogható hálózatokat, mint sem a kódsorokat.

Nem tudom mennyire szeretsz vezetni, de egy C és D kategóriával és mondjuk egy-két alapszintű nyelvtudással egy komolyabb teherfuvarozóhoz vagy, ha emberekkel kellenek személyszállítócéghez is lehet menni, ami elég elit meló és 100 milliós mercedesbe vagy setraba ülni és Európában pár kört tenni, hotelben aludni és pénzt keresni.

Továbbá mivel marketinget tanulsz nekem van egészségügyi marketinges ismerősöm és szarrá keresi magát, ha esetleg az érdekel specializálódj valamerre, amiben nagyon jó leszel.

Építőipar pedig jól hangzik, de kell a háttér, akinek tolják a szekerét a pályázatokkal.

Jelenleg az a helyzet, hogy sok jó szakember van, de kiváló és profi elég kevés. Szerintem az a baj, hogy annyira sok információ van és inger és nagyon nehéz csak specializálódni és profivá válni, de sikerülhet.
Ilyen kamu dolgokra, mint táplálkozási tanácsadó ne pazarold az időd. Akkor tanulj valami rendeset. Jó most nem akarom lenézni őket, de ugyan olyan átverés, mint a homeopátia. Azért vannak a gasztroenterológus doktorok, akik ezzel foglalkoznak és nem OKJ képzésen szerezték az eszüket.

Köszönöm a válaszokat, még informalódom kicsit, aztán majd jelentkezem ha már jutottam valamire. :cya:

Idézetet írta: davixxx Dátum január 10, 2018, 14:22:07
Sziasztok,

20 éves vagyok jelenleg, egyetemre járok kereskedelem-marketing szakra, viszont szeretnék valamit elkezdeni tanulni az egyetemen kivül (Egyrészről beleástam már magam a marketing rejtelmeibe.)  ami ott lehet akár B-tervként is majd 2-3 év mulva. Tudni kell rólam, hogy elég jól vág az agyam, gyorsan tanulok (főleg azt ami érdekel) így szeretnék belekezdeni valami egészen másba mint a marketing (szabadidőmben) ami még érdekel is. Főleg valami olyanba, ahol én nyújtok a tudásommal szolgáltatást másoknak de inkább gondolatit, tehát nem ilyenre gondolok hogy Festő, burkoló, autószerelő, stb. Hanem inkább ilyenre, hogy táplálkozási tanácsadó, vagy pénzügyi elemző, stb-stb..Remélem érthető mire gondoltam.  ::)

A lényeg, hogy kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti miben látjátok a jövőt 3-5 év múlva, milyen irányba mennétek most ha 20 éves kor körül lennétek? Informatika, vagy pénzügy? Esetleg mindenképp az építőiparban van most a nagy pénz? 
(Festő, meg az ehhez hasonló kétkezi szakmák nem játszanak, mert nagyon nincs érzékem hozzá, és nem is szeretem csinálni őket.. Pedig az lenne a legkönnyebb mert apumnak festő cége van, de nem akarok egy életen át olyat dolgozni amit nem szeretek csinálni.) Szóval egyenlőre tanácstalan vagyok picit, van több minden is ami érdekel, de nem tudom még, hogy melyiket kezdjem el tanulni, amiből akár pár év múlva meg is lehet élni.

Nagyon kiváncsi vagyok mindenki véleményére, szóval várom a válaszokat  :great:

Győzike vagy egyéb celebféreg kertészeként szerintem sokra viszed. Tudsz majd nyomulni a csajoknál a verdás képekkel (az sem baj, ha nem a tiéd), meg sportfogadás fórumokon beregisztrálhatsz n-szer, csak hogy beírd, hogy mennyi pénzed van, meg hogy hova tervezed a következő kirándulásod.

Ha meg megdöntöd a celeb asszonyát, akkor te vagy a csúcsmenő. Szép kis jövőkép, mi?