Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A tranzakciós költség ami van, az erre is vonatkozik? Mert ha igen ezért ilyen extrém drága..
Én biztos vagyok benne, hogy bőven megtudtam korábban oldani 1000ft költség alatt. olyan 700-800között. Mindig is úgy vettem le pénzt, mert általában nulláztam, hogy amennyi van rajta -1000ft.
De most látom hogy másnál 1100ft a költség, szóval vagy valami változott, vagy valami tényleg változott..
Másolnék adatokat a skrillemről,de már vagy 3hónapja új skrillem van, és ahhoz még nem jött meg a kártya szóval azzal nem vettem le pénzt..Vagyis a haverom le vett nekem 30000-t,de az is benne volt 1000ftban, legalább is azt mondta, mert 31k-t küldtem neki

#241 június 21, 2013, 11:31:49, benson
Idézetet írta: ncis88 Dátum június 21, 2013, 10:40:31
A tranzakciós költség ami van, az erre is vonatkozik? Mert ha igen ezért ilyen extrém drága..
Én biztos vagyok benne, hogy bőven megtudtam korábban oldani 1000ft költség alatt. olyan 700-800között. Mindig is úgy vettem le pénzt, mert általában nulláztam, hogy amennyi van rajta -1000ft.
De most látom hogy másnál 1100ft a költség, szóval vagy valami változott, vagy valami tényleg változott..
Másolnék adatokat a skrillemről,de már vagy 3hónapja új skrillem van, és ahhoz még nem jött meg a kártya szóval azzal nem vettem le pénzt..Vagyis a haverom le vett nekem 30000-t,de az is benne volt 1000ftban, legalább is azt mondta, mert 31k-t küldtem neki

Gondolom ezt a 700-800 körüli költséget az 1,8€ díj nélkül érted. Attól is függ, mekkora összeget veszel le, mert minél többet, annál több az átváltási veszteség is. Most kíváncsiságból megnéztem a 2 évvel ezelőtti kp-felvételeimet a HUF-os számlámról (igaz akkor kicsit kisebb volt az átváltási %), 1,53% és 4,87% között mozgott a felvett pénzre vetítve a költségem. A vásárlásokkal együtt 2,92% volt az átlagos költség. Azóta sajnos nem vezetek erről nyilvántartást, úgyhogy frissebb imfóm nincs. Szóval 700-800 forintba tényleg beleférhet maga az átváltási veszteség (az 1,8€-n felül), max. kb. 30-35 ezer forintos tranzakcióig. Vagyis szerintem lényegi változás nem történt, csak máshogy számoltok: georgeboyd belevette az 1,8-as díjat is, te viszont úgy tűnik, nem (vagy ha mégis, akkor pár ezer forintos kp-felvételekről van szó).

#242 június 21, 2013, 11:37:33, georgeboyd
Idézetet írta: ncis88 Dátum június 21, 2013, 10:40:31
A tranzakciós költség ami van, az erre is vonatkozik? Mert ha igen ezért ilyen extrém drága..
Én biztos vagyok benne, hogy bőven megtudtam korábban oldani 1000ft költség alatt. olyan 700-800között. Mindig is úgy vettem le pénzt, mert általában nulláztam, hogy amennyi van rajta -1000ft.
De most látom hogy másnál 1100ft a költség, szóval vagy valami változott, vagy valami tényleg változott..
Másolnék adatokat a skrillemről,de már vagy 3hónapja új skrillem van, és ahhoz még nem jött meg a kártya szóval azzal nem vettem le pénzt..Vagyis a haverom le vett nekem 30000-t,de az is benne volt 1000ftban, legalább is azt mondta, mert 31k-t küldtem neki
30K egészen biztosan nem fér be az 1000 HUF alá  sajnos, még VIP-es számlán se, de kíváncsiságból majd megnézem.

Idézetet írta: issey76 Dátum június 21, 2013, 09:59:08
Tapasztalatom szerint a unicredit és a takarékszövetkezet a legjobb. Úgy emlékszem, hogy ha euróban kértem az összeget akkor az úgy rosszabb volt. Ez kb. 2 éve végigjártam, rövid időn belül (max. 1 óra) 4 banknál vettem fel pénz (bb, raiffeisen,takarékszöv,otp), pont ezért, hogy összehasonlítsam az adatokat. Még egyszer jelzem,ez kb. 2 éve volt.

Ha tényleg a forintos verzió a jobb nekünk, akkor meg már mindegy melyik banknál vesszük le, mivel ilyenkor csak a Skrill vált. Jól gondolom?

#244 június 21, 2013, 11:42:53, benson
Idézetet írta: georgeboyd Dátum június 21, 2013, 11:33:25
30K egészen biztosan nem fér be az 1000 HUF alá  sajnos, még VIP-es számlán se, de kíváncsiságból majd megnézem.

Szerintem beleférhet, ha szerencsénk van a lekérés és a könyvelés közötti árfolyammozgást illetően. Ha viszont kedvezőtlen irányba mozog az árfolyam, akkor persze lehet, hogy 1300-ba sem fér bele (mindkét esetben persze az 1,8-as díjjal nem számolva). Sajnos ki vagyunk téve ennek az ingadozásnak.

Én a héten vettem fel 74-et és ezen felül 3.300 Ft-tal lett kevesebb a számlámon.

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 11:37:34
Ha tényleg a forintos verzió a jobb nekünk, akkor meg már mindegy melyik banknál vesszük le, mivel ilyenkor csak a Skrill vált. Jól gondolom?

Elméletileg igen. Egy ideje nem változtatok, csak a uninál veszek fel pénzt, azaz nincs pontos infóm a jelenlegi helyzetről.

Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum június 21, 2013, 11:40:34
Én a héten vettem fel 74-et és ezen felül 3.300 Ft-tal lett kevesebb a számlámon.

Ez azért elég húzós >:(

Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum június 21, 2013, 11:40:34
Én a héten vettem fel 74-et és ezen felül 3.300 Ft-tal lett kevesebb a számlámon.
Kb. reális, én 2500-3200 közé mondtam volna

Akkor nálam valami nagyon nagy gáz van. 70 ezret vettem ki és 6260 Ft lett levonva pluszban.


USD-s kártya, forintos Skrill.

Idézetet írta: yossarian Dátum június 21, 2013, 12:20:24
Akkor nálam valami nagyon nagy gáz van. 70 ezret vettem ki és 6260 Ft lett levonva pluszban.


USD-s kártya, forintos Skrill.

Melyik bank?

Idézetet írta: yossarian Dátum június 21, 2013, 12:20:24
Akkor nálam valami nagyon nagy gáz van. 70 ezret vettem ki és 6260 Ft lett levonva pluszban.


USD-s kártya, forintos Skrill.

A nagy gáz az lehet, hogy nálad 3 váltás van, mivel a MasterCard euróban számol. Nem vagyok benne biztos, hogy e miatt, de valószínűnek tartom.

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 12:39:54
A nagy gáz az lehet, hogy nálad 3 váltás van, mivel a MasterCard euróban számol. Nem vagyok benne biztos, hogy e miatt, de valószínűnek tartom.
Én is így gondolom.

Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum június 21, 2013, 11:40:34
Én a héten vettem fel 74-et és ezen felül 3.300 Ft-tal lett kevesebb a számlámon.

Ez forint alapú skrillnél volt?

Nem értem, miért írjátok hogy a forintosnál van a legkisebb díj,(vagy félreértettem valamit) ha €s a számla+kártya is, akkor csak a váltási díj van vásárlásnál, kp ba meg + 1,8€ díj, ami szerintem nem vészes.
Én simán skrill kártyával vásárlok, főleg ha gyenge a forint.  :D
Az árfolyam a váltásnál korrekt szerintem, otp vagy egyéb magyar bank se vesz magasabban €t...

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 12:51:57
Ez forint alapú skrillnél volt?

Nem értem, miért írjátok hogy a forintosnál van a legkisebb díj,(vagy félreértettem valamit) ha €s a számla+kártya is, akkor csak a váltási díj van vásárlásnál, kp ba meg + 1,8€ díj, ami szerintem nem vészes.
Én simán skrill kártyával vásárlok, főleg ha gyenge a forint.  :D
Az árfolyam a váltásnál korrekt szerintem, otp vagy egyéb magyar bank se vesz magasabban €t...
Ha euros a számla, akkor meg a banki hazautalásnál szopsz. Nincs tuti megoldás. Illetve van: a készpénzfelvételt hanyagolni kell, mert ilyen százalékok mellett agyhalál.