Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: georgeboyd Dátum június 21, 2013, 12:58:42
Ha euros a számla, akkor meg a banki hazautalásnál szopsz. Nincs tuti megoldás. Illetve van: a készpénzfelvételt hanyagolni kell, mert ilyen százalékok mellett agyhalál.

Soha nem utaltam magyar számlámra, nem is fogok,értelmét se látom hogy miért utalnék ha már van kártyám.
A pénz könnyű mobilizációja mellett a másik amiért van kártyám, hogy viszonylag láthatatlan legyek a magyar hatóságok felé, na nem mintha milliókat utalnék hetente, de ki tudja mi lesz a jövőben akár a saját profitomat nézve, akár az új törvényt.
Soha nem lehet tudni.

Vagy eurós skrillről, eurós kártyával, eurót kell felvenni, és eurós bankszámlára betenni kamatozni.
Itthon is lehet, de külföldön jobb euró kamatok vannak.
Meg nincs 22%-os kamatadó...

#257 június 21, 2013, 13:13:46, benson
Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 12:51:57
Nem értem, miért írjátok hogy a forintosnál van a legkisebb díj,(vagy félreértettem valamit) ha €s a számla+kártya is, akkor csak a váltási díj van vásárlásnál, kp ba meg + 1,8€ díj, ami szerintem nem vészes.

A forintos verziót úgy értettük, hogy a forintot választod, amikor az ATM rákérdez, hogy pl 5000 Ft-ot vonjon le a kártyádról, vagy 16,72 €-t. De ez persze egyelőre csak sejtés, hogy nagy általánosságban a forint választása a jobb. Ha valamelyik bank az átlagtól nagyon eltérő (magas) árfolyamon váltja az eurót, akkor az eurós választásnál kisebb lesz az euróban levont összeg, és még a skrill sem számol fel átváltási díjat, vagyis ekkor meg az eurós verzió lehet a jobb. Nyilván nagyobb összegeknél (50-70 e Ft) van ennek igazán jelentősége.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 13:07:31
Vagy eurós skrillről, eurós kártyával, eurót kell felvenni, és eurós bankszámlára betenni kamatozni.
Itthon is lehet, de külföldön jobb euró kamatok vannak.
Meg nincs 22%-os kamatadó...
Majd bemásolok erről egy cikket, hogy mely országoknál mennyi a kamatadó, és kik jelentenek az Apehnak.

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 13:06:28
Soha nem utaltam magyar számlámra, nem is fogok,értelmét se látom hogy miért utalnék ha már van kártyám.
A pénz könnyű mobilizációja mellett a másik amiért van kártyám, hogy viszonylag láthatatlan legyek a magyar hatóságok felé, na nem mintha milliókat utalnék hetente, de ki tudja mi lesz a jövőben akár a saját profitomat nézve, akár az új törvényt.
Soha nem lehet tudni.
Engem nem érdekelnek a magyar hatóságok egyelőre, nagyobb összegeknél ezek a százalékok (Skrill kártya) azért tudnak fájni keményen.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 13:07:31
Vagy eurós skrillről, eurós kártyával, eurót kell felvenni, és eurós bankszámlára betenni kamatozni.
Itthon is lehet, de külföldön jobb euró kamatok vannak.
Meg nincs 22%-os kamatadó...
Szlovákia 19% (jelentik az Apehnak a kamatadó mértékét névre szólóan)
Ausztria 35% (a kamatadó 75%-t utalják a magyar hatóságnak, de nem nevesítenek, viszont szó van róla, hogy ők is belépnek ebbe a rendszerbe rövidesen)

" EU-ban a devizabelföldi (rezidens) személyek a helyi adókulcs szerint adóznak, a külföldi, másik tagállam személyektől azonban nem vonják le a kamatadót, hanem a kamatjövedelem tényét csak lejelentik a területileg illetékes adóhatóságnak, amely továbbítja azt a magányszemély számára illetékes adóhatóság felé.Nem csatlakozott Ausztria és Luxemburg"

A környező országoknál jelenleg Szerbia nem EU tag, ezért szinte csak ott érdemes számlát nyitni. Ausztriában még egyelőre névtelenek maradhatunk, de nagyon megszigorították.


Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 12:51:57
Ez forint alapú skrillnél volt?

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 13:06:28
Soha nem utaltam magyar számlámra, nem is fogok,értelmét se látom hogy miért utalnék ha már van kártyám.
A pénz könnyű mobilizációja mellett a másik amiért van kártyám, hogy viszonylag láthatatlan legyek a magyar hatóságok felé, na nem mintha milliókat utalnék hetente, de ki tudja mi lesz a jövőben akár a saját profitomat nézve, akár az új törvényt.
Soha nem lehet tudni.

Igen.
Nekem is van kártyám, ettől függetlenül szoktam kiutalni, ami ugye alkalmanként csak 500-600 Ft-os terhelést jelent, igaz 2-3 napot elvesz.

Egyébként hogyan tudom feltölteni e számlámat? Az átutalásról tudok csupán érdekelne, hogy van-e valamilyen más lehetőség?



Az ingadozó költségeknél azt se feledjétek el, hogy másfél hét alatt a forint megjárta a 300-288-300 pályát!

Egyik napról a másikra 2%-os gyengülés is volt, ha két lépésben történik az elszámolás, akkor a vakszerencsén múlik, hogy ezen éppen nyerünk vagy veszítünk 1-2%-ot.


Idézetet írta: Dopamin Dátum június 21, 2013, 13:06:28
Soha nem utaltam magyar számlámra, nem is fogok,értelmét se látom hogy miért utalnék ha már van kártyám.
A pénz könnyű mobilizációja mellett a másik amiért van kártyám, hogy viszonylag láthatatlan legyek a magyar hatóságok felé, na nem mintha milliókat utalnék hetente, de ki tudja mi lesz a jövőben akár a saját profitomat nézve, akár az új törvényt.
Soha nem lehet tudni.

A láthatatlanságban igazad van, de ha mondjuk a számláidat akarod utalással vagy interneten fizetni, akkor ahhoz jól jön egy magyar számlán lévő egyenleg.
Csekkel én a büdös életbe nem akarok többet sorban állni, ennyi időm nincsen, az utalások meg folyamatosan drágulnak (korábban az Axától ingyen utaltam belföldön bárhova), úgyhogy most továbbléptem: a villany, gáz, víz, mobiltelefon, tv és mobilnet előfizetésemet is interneten, de kártyával egyenlítem ki. (a szolgáltatók oldalán vagy a díjnet.hu-n)

Ez kártyás vásárlásnak számít, ami ugye mentes a tranzakciós illeték alól és otthonról, kényelmesen megoldom. (ráadásul a hazai kártyadíjat is megspórolom, ha van havi 40 000 ft kártyás vásárlásom...)

Lehetne közvetlenül a skrilles kártyával is fizetni ezeket, de amíg nincs forint elszámolású kártyájuk, addig a váltás nagyon drága mulatság, konkrétan olyan, mint ha fél hónappal több rezsit fizetnék egy évben. (4-5%-os költség pluszban 12 hónapon keresztül, az 50-60%-a az egy havi rezsinek.)
Éves szinten kb. 40 000 ft-tal olcsóbb így számlákat fizetni.

A jobb likviditás miatt az egyéb bevásárlásokat megoldom a skrilles kártyával, ott azzal spórolok, hogy tovább a skrillen, azaz a sportfogadásban van a pénz.
(szóval egyetértek azzal, amit írsz, csak az anyagi oldalát is nézem)

Havonta egyszer utaltatok ki a fizetendő számlák miatt egy öt számjegyű összeget és azt sem mindig az én számlámra. (családban van másik skrill)
A forgalom alapján aligha leszek gyanús.

Nekem eurós számlám és kártyám van, és forintban vásárlásnál nincs átváltási díj! A Skrill annyit zárol, amennyi a vásárlás értéke a xe.com szerint számolva (forintról euróra).

Kb. mennyi ideig tart, míg átnézik a feltöltött doksikat? Nekem már több, mint egy hete megállt itt a folyamat.

Your application is currently awaiting approval. We will send you an email when it has been reviewed.

Idézetet írta: Latzka Dátum július 10, 2013, 16:16:27
Kb. mennyi ideig tart, míg átnézik a feltöltött doksikat? Nekem már több, mint egy hete megállt itt a folyamat.

Your application is currently awaiting approval. We will send you an email when it has been reviewed.

Pontosan nem emlékszem, hogy nekem hány nap alatt hagyták jóvá, de már aktuális (talán belefért egy hétbe). Elfogadás után pedig 13-14 napra rá érkezik a kód és a kártya is.

#268 július 19, 2013, 00:28:18, Irtis
Leteszteltem a kétfajta ATM-es pénzfelvétet. OTP-s automatából vettem fel 16-án 2x5000 Ft-t. Az 1. esetben eurós elszámolást kértem, ekkor az OTP végezte az átváltást, és 17,72€-t terheltek a számlámra. A 2. esetben forintos elszámolást kértem, ekkor a Mastercard végezte az átváltást, és 17,16€-t terheltek a számlámra. Tehát érdemes az utóbbi verziót használni. Hazaérve megnéztem a xe.com szerint az aktuális árfolyam 1€=292,4 Ft volt. Az 1. esetben így 3,6%-os, míg a 2. esetben 0,35%-os átváltási díjat fizettem. A bankszámlára történő kifizetésnél 2-2,5%-al váltanak, ezért kijelenthető, hogy eurós Skrillről forintot a legkedvezőbb feltételekkel Mastercardos átváltású ATM készpénzfelvétellel lehet szerezni. (VIP ügyfélként nekem ingyenes a pénzfelvétel, és a foreign exchange rátám 1,75%, de ennek valószínűleg nincs köze az ATM pénzfelvételhez.)

Ja és a skrill mastercardos készpénzfelvételre nincs tranzakciós illeték!  ;)