Skrill Mastercard

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Köszi a tippeket,de tegnap este megprobaltam ujra ès :oegyböl leadta pènzt! Nem tudom mi lehetett vele,de már szerencsère jo :great:

Nekem is sérült chipnek tűnik. Jártam hasonlóan más kártyával.

Feldobnék egy témát, ami már a tippmixpro topicban feldobódott, de itt jobb helye van. Készpénz felvétel ATM-ekből. Arra lennék kíváncsi, melyik banknál érdemes kp-t levenni, vagyis összességében hol kerül a legkevesebbe ez a művelet. Nyilván attól is függ, hogy mi a Skrill számla pénzneme, a kártyáé gondolom a legtöbbünknél euró. Némelyik bank ATM-e felajánlja, hogy majd ő vált, vagyis választható, hogy a tranzakció forintban történjen-e (ekkor majd utána a Skrill váltja euróba, majd forintos számlák esetén még utána forintra), vagy pedig euróban (a bank a lekért forint összeget átváltja euróra, majd ezzel az összeggel terheli meg a Skrill egyenleget, amit még utána a Skrill szintén forintosít, ha forintos a számla). Gondoltam rá, hogy csinálok egy Canossa-járást az ATM-eknél mindkét féle módot letesztelve, de azért olyan sűrűn nem szoktam levenni, hogy ennek belátható időn belül eredménye lenne, ezért gondoltam arra, hogy megoszthatnánk a tapasztalatokat.

Ezt azért nehéz így megállapítani, mert mondjuk ha a két pénzfelvétel között eltelik a kért 24 óra, akkor közben változik a forint-euro árfolyam is. Szerintem összességében nem lehet nagy különbség az euró, vagy forint terhelés között.
Esetleg úgy lehetne megtudni, hogy egymás után közvetlenül felveszel ugyanolyan összeget.
Az egyiket beterhelteted euróban, a másikat forintban. Igaz ez +1,8 euróba kerül.

#229 június 21, 2013, 09:11:38, georgeboyd
Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 08:48:01
Feldobnék egy témát, ami már a tippmixpro topicban feldobódott, de itt jobb helye van. Készpénz felvétel ATM-ekből. Arra lennék kíváncsi, melyik banknál érdemes kp-t levenni, vagyis összességében hol kerül a legkevesebbe ez a művelet. Nyilván attól is függ, hogy mi a Skrill számla pénzneme, a kártyáé gondolom a legtöbbünknél euró. Némelyik bank ATM-e felajánlja, hogy majd ő vált, vagyis választható, hogy a tranzakció forintban történjen-e (ekkor majd utána a Skrill váltja euróba, majd forintos számlák esetén még utána forintra), vagy pedig euróban (a bank a lekért forint összeget átváltja euróra, majd ezzel az összeggel terheli meg a Skrill egyenleget, amit még utána a Skrill szintén forintosít, ha forintos a számla). Gondoltam rá, hogy csinálok egy Canossa-járást az ATM-eknél mindkét féle módot letesztelve, de azért olyan sűrűn nem szoktam levenni, hogy ennek belátható időn belül eredménye lenne, ezért gondoltam arra, hogy megoszthatnánk a tapasztalatokat.
Jó ötlet.

Mértem is egyet.

Bank automata: OTP
Kezdő balance: 12779.48 HUF
Pénzkivét: 11000.00 HUF (HUF-os verziót kérve)
Záró balance:   595.45 HUF

Költség: 1184.03 HUF
Költség %: 1184/11000=10,76%

Kártya EUR, a Skrill HUF

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 08:54:21
Ezt azért nehéz így megállapítani, mert mondjuk ha a két pénzfelvétel között eltelik a kért 24 óra, akkor közben változik a forint-euro árfolyam is. Szerintem összességében nem lehet nagy különbség az euró, vagy forint terhelés között.
Esetleg úgy lehetne megtudni, hogy egymás után közvetlenül felveszel ugyanolyan összeget.
Az egyiket beterhelteted euróban, a másikat forintban. Igaz ez +1,8 euróba kerül.
Euroban szerintem picit drágább

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 08:54:21
Esetleg úgy lehetne megtudni, hogy egymás után közvetlenül felveszel ugyanolyan összeget.
Az egyiket beterhelteted euróban, a másikat forintban. Igaz ez +1,8 euróba kerül.

Ez jó ötlet, köszi! Legközelebb így csinálom (ha el nem felejtem), a VIP-tagság miatt nálam nincs 1,8€.

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 09:19:15
Ez jó ötlet, köszi! Legközelebb így csinálom (ha el nem felejtem), a VIP-tagság miatt nálam nincs 1,8€.
Csak közben fel kell írni a balance-okat.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum június 21, 2013, 09:07:27
Jó ötlet.

Mértem is egyet.

Bank automata: OTP
Kezdő balance: 12779.48 HUF
Pénzkivét: 11000.00 HUF (HUF-os verziót kérve)
Záró balance:   595.45 HUF

Költség: 1184.03 HUF
Költség %: 1184/11000=10,76%

Kártya EUR, a Skrill HUF

Ez még az 1,8-as díj nélkül is 6% körül van, ez kicsit sok, de nyilván a kétszeri váltás drágítja meg ennyire.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum június 21, 2013, 09:22:04
Csak közben fel kell írni a balance-okat.

Nem, mivel a Skrill számlatörténetben két külön tételként fog szerepelni, gondolom. Kártya és Skrill is eurós. Vagyis amelyik tétel kevesebb eurómba került, az a fajta módszer az olcsóbb.

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 09:24:26
Nem, mivel a Skrill számlatörténetben két külön tételként fog szerepelni, gondolom. Kártya és Skrill is eurós. Vagyis amelyik tétel kevesebb eurómba került, az a fajta módszer az olcsóbb.
Igen, úgyis jó, csak az pár nap múlva lesz meg, de persze ráér.

Kérdés (bár a VIP topicba jobban illene):
Már a belépő, bronze VIP-nél sincs 1,8-as költség?
Nincs már a 2.000 euró/hónap akciójuk, csak úgy lehet az ember VIP, ha 6.000 eurót befizet 3 hónap alatt.
Na most ha ezt egyben valaki feltolja egy fogadóirodához, akkor másnap értesítik, hogy VIP, vagy ki kell várni a három hónapot?

#237 június 21, 2013, 10:01:02, issey76
Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 08:48:01
Feldobnék egy témát, ami már a tippmixpro topicban feldobódott, de itt jobb helye van. Készpénz felvétel ATM-ekből. Arra lennék kíváncsi, melyik banknál érdemes kp-t levenni, vagyis összességében hol kerül a legkevesebbe ez a művelet. Nyilván attól is függ, hogy mi a Skrill számla pénzneme, a kártyáé gondolom a legtöbbünknél euró. Némelyik bank ATM-e felajánlja, hogy majd ő vált, vagyis választható, hogy a tranzakció forintban történjen-e (ekkor majd utána a Skrill váltja euróba, majd forintos számlák esetén még utána forintra), vagy pedig euróban (a bank a lekért forint összeget átváltja euróra, majd ezzel az összeggel terheli meg a Skrill egyenleget, amit még utána a Skrill szintén forintosít, ha forintos a számla). Gondoltam rá, hogy csinálok egy Canossa-járást az ATM-eknél mindkét féle módot letesztelve, de azért olyan sűrűn nem szoktam levenni, hogy ennek belátható időn belül eredménye lenne, ezért gondoltam arra, hogy megoszthatnánk a tapasztalatokat.


Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2013, 08:48:01
Feldobnék egy témát, ami már a tippmixpro topicban feldobódott, de itt jobb helye van. Készpénz felvétel ATM-ekből. Arra lennék kíváncsi, melyik banknál érdemes kp-t levenni, vagyis összességében hol kerül a legkevesebbe ez a művelet. Nyilván attól is függ, hogy mi a Skrill számla pénzneme, a kártyáé gondolom a legtöbbünknél euró. Némelyik bank ATM-e felajánlja, hogy majd ő vált, vagyis választható, hogy a tranzakció forintban történjen-e (ekkor majd utána a Skrill váltja euróba, majd forintos számlák esetén még utána forintra), vagy pedig euróban (a bank a lekért forint összeget átváltja euróra, majd ezzel az összeggel terheli meg a Skrill egyenleget, amit még utána a Skrill szintén forintosít, ha forintos a számla). Gondoltam rá, hogy csinálok egy Canossa-járást az ATM-eknél mindkét féle módot letesztelve, de azért olyan sűrűn nem szoktam levenni, hogy ennek belátható időn belül eredménye lenne, ezért gondoltam arra, hogy megoszthatnánk a tapasztalatokat.

Tapasztalatom szerint a unicredit és a takarékszövetkezet a legjobb. Úgy emlékszem, hogy ha euróban kértem az összeget akkor az úgy rosszabb volt. Ez kb. 2 éve végigjártam, rövid időn belül (max. 1 óra) 4 banknál vettem fel pénz (bb, raiffeisen,takarékszöv,otp), pont ezért, hogy összehasonlítsam az adatokat. Még egyszer jelzem,ez kb. 2 éve volt.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 09:43:24
Kérdés (bár a VIP topicba jobban illene):
Már a belépő, bronze VIP-nél sincs 1,8-as költség?
Így van, nincs.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 21, 2013, 09:43:24
Nincs már a 2.000 euró/hónap akciójuk, csak úgy lehet az ember VIP, ha 6.000 eurót befizet 3 hónap alatt.
Na most ha ezt egyben valaki feltolja egy fogadóirodához, akkor másnap értesítik, hogy VIP, vagy ki kell várni a három hónapot?
Ez jó kérdés. Szerintem a tranzakció után kérdezz rá náluk.