Stratégia kidolgozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#15 április 26, 2010, 23:28:06, gomes66
Idézetet írta: caozu Dátum április 26, 2010, 23:16:55
Ezt már a meccs elött létrehoztad ? Mert akkor fasza :) Meccs közbe nem nagy szám ilyet csinálni, de az nem kockázatmentes, mert akkor bukhatsz is ha rosszul alakulnak a dolgok

ez éppen meccs közben volt...
sztem ebből van több...
de volt olyan is ami meccs előtt, most hírtelen egy jut eszembe.. pld tavaly Kecskemét - Paks, mikor úgy volt ki se tudnak állni annyi beteg volt és a Paks oddsa 3 körül volt meccs előtt pár órával, ami le is esett kb 1,9 ig meccs előtt... de ilyeneket nem lehet minden nap találni, az információ pénz itt is
persze nem is kötelező minden nap játszani

egyébként amit Te írsz, az sem más, mintha meccs közben csinálnád, nyílván nem tudod egyidőben mindhárom kimenetelt megjátszani nyereséggel...
ha meccs előtt 5 órával veszel underdogot (layeled a favoritot) és utána 2 órával mondjuk a másik 2 kimenetelt az is lehet bukó ha nem a Neked jó irányba indul az odds...
tehát teljesen mindegy sztem hogy meccs előtt 1 órával zárod a fogadást vagy meccs közben, ha rossz irányba indul az odds akkor kuka...

Idézetet írta: gomes66 Dátum április 26, 2010, 23:24:08
ez éppen meccs közben volt...
sztem ebből van több...
de volt olyan is ami meccs előtt, most hírtelen egy jut eszembe.. pld tavaly Kecskemét - Paks, mikor úgy volt ki se tudnak állni annyi beteg volt és a Paks oddsa 3 körül volt meccs előtt pár órával, ami le is esett kb 1,9 ig meccs előtt... de ilyeneket nem lehet minden nap találni, az információ pénz itt is
persze nem is kötelező minden nap játszani

egyébként amit Te írsz, az sem más, mintha meccs közben csinálnád, nyílván nem tudod egyidőben mindhárom kimenetelt megjátszani nyereséggel...
ha meccs előtt 5 órával veszel underdogot (layeled a favoritot) és utána 2 órával mondjuk a másik 2 kimenetelt az is lehet bukó ha nem a Neked jó irányba indul az odds...
tehát teljesen mindegy sztem hogy meccs előtt 1 órával zárod a fogadást vagy meccs közben, ha rossz irányba indul az odds akkor kuka...

így van... de én ezt csak akkor nyomom ha elfogadják az irreális szorzómat...lásd bremen 6,60...amugy hangsulyozom mégegyszer mert valaki mondta megint............ez NEM stratégia ez csak egy kiegészités...

nemigazan hiszek benne hogy barmilyen strategiat fel lehetne csak igy allitani a semmibol, foleg több emberrel :)
egyszeruen ismerni kell a csapatokat és eleg kis %al kell fogadni hogy tuleld a bukoszeriakat szerintem

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és az ötleteket. Nagyon hasznos dolgokat írtatok, de én egy kicsit másra gondoltam. A sportfogadás vagy bet exchange egy magányos "sport" persze fórumozunk, meg értekezünk, de azért egyedül csináljuk. Minél több ötletet és stratégiát ismer az ember, annál könnyebb kitalálni a sajátot. Szerintem a betfair egy nagyon összetett dolog ezért végtelen számú lehetőséget rejt magában. Használhatod fogadóirodaként, tőzsdeként, választhatsz rengeteg piac közül, építhetsz lay fogadásra, építhetsz a piaci résztvevők logikájára stb. Ezeket a szempontokat pedig végtelen számban kombinálhatod. Éppen ezért biztos, hogy még vannak olyan lehetőségek, amiket nem ismerünk. Minden jó ötlet valami újszerű elképzelésre épül. Például Henry Ford nem azt kérdezte: hogyan állítsuk a munkást a munkadarab elé?, hanem: hogyan juttassuk a munkadarabot a munkás elé? Vagy Jenner úgy fedezte fel a himlő elleni vakcinát, hogy nem azt kérdezte: mitől kapják el a himlőt az emberek?, hanem: hogy mitől nem kapják el a fejőlányok? Na mindegy ezt csak azért írom, hogy világosabb legyen mit gondolok. Persze biztos vannak kételkedők, akik azt mondják, mit kell ezt bonyolítani, nem olyan összetett dolog ez. Lehet, hogy így van, de én hiszek benne, hogy vannak új lehetőségek és nyilván az nézi majd ezt a fórumot, aki szintén így gondolja, ha meg nem leszünk ilyenek, akkor nem kell a fórum. Remélem lehet érteni kb. mire gondolok.

Én nem nagyon értem...
Hogyan lehetne másképp megközelíteni?
Ugye a cél ismert: nyerni szeretnénk.
Hogyan?
Ez a nehezebb kérdés, sztem ez a piac annyira dinamikus és kiszámíthatatlan hogy nem lehet előre kitalált sablonokat használni.
Minden a pillanat tört része alatt történik, azonnal kell dönteni, nincs idő elemezni - az éppen abban a pillanatban adódó lehetőséget kell megragadni.

Idézetet írta: gomes66 Dátum április 26, 2010, 23:24:08
ez éppen meccs közben volt...
sztem ebből van több...
de volt olyan is ami meccs előtt, most hírtelen egy jut eszembe.. pld tavaly Kecskemét - Paks, mikor úgy volt ki se tudnak állni annyi beteg volt és a Paks oddsa 3 körül volt meccs előtt pár órával, ami le is esett kb 1,9 ig meccs előtt... de ilyeneket nem lehet minden nap találni, az információ pénz itt is
persze nem is kötelező minden nap játszani

egyébként amit Te írsz, az sem más, mintha meccs közben csinálnád, nyílván nem tudod egyidőben mindhárom kimenetelt megjátszani nyereséggel...
ha meccs előtt 5 órával veszel underdogot (layeled a favoritot) és utána 2 órával mondjuk a másik 2 kimenetelt az is lehet bukó ha nem a Neked jó irányba indul az odds...
tehát teljesen mindegy sztem hogy meccs előtt 1 órával zárod a fogadást vagy meccs közben, ha rossz irányba indul az odds akkor kuka...

Amit te írtál ott fenn áll a veszélye, hogy a favorit végig vezetve megnyeri és akkor fen áll a bukás veszélye.....

Az enyém nem erről szól.

Vegyük a Bayern München - Bochum már említett meccset. Szombaton beraktam sok eurót, hogy elakarom adni 1,12-ért. Ekkor én voltam a piacon a legjobb pozícíóban, pedig a bwin is 1,14-ért árulta.  Biztos voltam benne, hogy a szorzó 1,15-1,20 között lesz majd. Később layeltem 1,16 ért. Aztán valami idióta fogadni akart a Bochumra 13-as szorzóval 10 euróért. Azt elvittem. Később 28 as szorzóval backeltem. Nyilván rutinós sportfogadók esetében az is világos, hogy aki berakta a 13-as oddsot az kicsit hülye volt. Szoval ekkor ugy nézett ki hogy nyerek valami 200 eurót ha nyer a Bochum és 1-2 eurót ha nyer a Bayern. De nem fog nyerni a Bochum, hacsak nem törénik valami extra kiállitás stb... szoval a 200 eurot ellayeltem, hogy a bayern győzelemnél és döntetlennél normális összeget kapjak, de azért a bochum nál is hagytam valamit.

És ez nem szerencse, hogy ha a favorit nem aláz meg stb.. Felőlem a piac is alakulhat akárhogy mert olyan szorzokon kötök elöre hogy az se kavar be, leszámítva az olyan eseteken h lebetegedik a fél csapat és az amatöröket küldik ki.....


#21 április 28, 2010, 00:32:57, gomes66
"Amit te írtál ott fenn áll a veszélye, hogy a favorit végig vezetve megnyeri és akkor fen áll a bukás veszélye....."

- Nem is vitatom - ha a favorit aláz akkor bukta...
Viszont aránylag kis pénzt kockáztatok a nagy haszon reményében, és sztem itt nem milliomos csemeték vannak a fórumon,
ha vkinek mégis lenne 1000 eurója annak 20 euróért megmondom mit csináljon vele  8)
ezeket a fogadásokat teniszre szoktam tenni, ahol ugye elég ha mondjuk 2-2 ig csak együtt halad az underdog a favorittal és máris nyereséggel tudsz kiszállni.


"Vegyük a Bayern München - Bochum már említett meccset. Szombaton beraktam sok eurót, hogy elakarom adni 1,12-ért."

- vagyis felteszel mondjuk 100 eurót 12 nyereség reményében (X vagy Bochum győzelem esetén 9,33x pénzt fizetsz)

"Ekkor én voltam a piacon a legjobb pozícíóban, pedig a bwin is 1,14-ért árulta."

- ezt nem értem: ha a bwin fizet a Baxer München győzelmére 1,14x oddsot Te hogy lehetsz a legjobb pozicióban a Betfairen ahol magasabbak az oddsok,
ebben a pillanatban a Betfairen minimum 1,16-ért lehet Bayerngyőzelmet venni, amíg azok az ajánlatok el nem fogynak a tied még meg se jelenik a kínálatban.

"Biztos voltam benne, hogy a szorzó 1,15-1,20 között lesz majd."

- Miért voltál benne biztos?

Itt sztem térjünk ki arra hogyan működik egy fogadóiroda.
Először is az iroda nem a szerencsére épít, az irodának teljesen mindegy melyik kimenetel jön be, a beépített százalékát megkeresi.
Miért is?
A nyerményszorzókat úgy módosítják hogy bármely kimenetel esetén egyformán keressenek rajta, vagyis a Bayernes példánál maradva:
A Bayern a favorit és a kezdeti oddsa nagy valószínűséggel csökkenni fog és nem nőni mivel sok ember a favoritot veszi ezért arra már kevesebbet ajánl ki az iroda
és a másik kimenetelre többet, hogy azt is vegyék a fogadók. Tehát a Bochum oddsa mondjuk a kezdeti 13x-ról felmegy 15x-re, a münchen pedig az 1,12-ről mondjuk 1,1-re.
Akkor itt már be is szorultál, izgulhatsz hogy ne nyerjen a München, mert akkor neked kell fizetned 100 eurót.


"Később layeltem 1,16 ért. Aztán valami idióta fogadni akart a Bochumra 13-as szorzóval 10 euróért. Azt elvittem. Később 28 as szorzóval backeltem.
Nyilván rutinós sportfogadók esetében az is világos, hogy aki berakta a 13-as oddsot az kicsit hülye volt.
Szoval ekkor ugy nézett ki hogy nyerek valami 200 eurót ha nyer a Bochum és 1-2 eurót ha nyer a Bayern.
De nem fog nyerni a Bochum, hacsak nem törénik valami extra kiállitás stb... szoval a 200 eurot ellayeltem,
hogy a bayern győzelemnél és döntetlennél normális összeget kapjak, de azért a bochum nál is hagytam valamit."

- vagy van hülye vagy nincs hülye... ez a része teljesen bizonytalan és erre nem lehet építeni

egy rövid történet a hülyékről:

Van egy barátom aki nagyban nyomta a betfairen, nagyon büszke volt magára hogy mekkora spíler, hány "hülyét" talál akik megveszik a meccs közben a lehetetlen kimeneteleket is.
A taktikája az volt, hogy nézte a meccset, mondjuk ez a meccs volt:
Chennai, India
R32 Nalbandian - Pless, Kristian (DEN) 6-2 3-6 5-7
Itt Nalbandiannak mérközéslabdái voltak döntő szett 5-4 40/30 nál...
Nalbandian ütött egy vonal közeli labdát, beírta a livescore hogy nyert 6-4 - ekkor kiajánlott a barátom 1000x oddsot Plessre - hagy vigye a sok idióta.
Sólyomszemmel nézik, újrajátsszák a pontot, na innen szopott ki Nalbandian 5-7 re.
Persze mire stornőzta volna a barátom már megvették a jó részét a "hülyék" így kellemesen el tudott bukni kb 3000 eurót egy pillanat alatt, a hülyéknek meg volt egy jó napjuk.

bocs ha kicsit hosszú voltam... már én se értem miket és miért írtam  :crazy:

az biztos hogy neha-neha bejon ez a hulyek elviszik strategia dehat erre nemlehet épiteni hosszutavon (vagy mocsoksok penzzel kene jatszani de annyit meg nemvisznek el)
az 1000x layelokre meg csak egy pokeres mondassal reagalnek: "Don't tap the glass. It disturbs the fish" :)

Idézetet írta: gomes66 Dátum április 28, 2010, 00:25:30
"Amit te írtál ott fenn áll a veszélye, hogy a favorit végig vezetve megnyeri és akkor fen áll a bukás veszélye....."

- Nem is vitatom - ha a favorit aláz akkor bukta...
Viszont aránylag kis pénzt kockáztatok a nagy haszon reményében, és sztem itt nem milliomos csemeték vannak a fórumon,
ha vkinek mégis lenne 1000 eurója annak 20 euróért megmondom mit csináljon vele  8)
ezeket a fogadásokat teniszre szoktam tenni, ahol ugye elég ha mondjuk 2-2 ig csak együtt halad az underdog a favorittal és máris nyereséggel tudsz kiszállni.


"Vegyük a Bayern München - Bochum már említett meccset. Szombaton beraktam sok eurót, hogy elakarom adni 1,12-ért."

- vagyis felteszel mondjuk 100 eurót 12 nyereség reményében (X vagy Bochum győzelem esetén 9,33x pénzt fizetsz

40 euróról eljutottam 740 euróra 3 hónap alatt, viszont a teniszhez nem értek igy egyelőre azt hanyagolnám

"Ekkor én voltam a piacon a legjobb pozícíóban, pedig a bwin is 1,14-ért árulta."

- ezt nem értem: ha a bwin fizet a Baxer München győzelmére 1,14x oddsot Te hogy lehetsz a legjobb pozicióban a Betfairen ahol magasabbak az oddsok,
ebben a pillanatban a Betfairen minimum 1,16-ért lehet Bayerngyőzelmet venni, amíg azok az ajánlatok el nem fogynak a tied még meg se jelenik a kínálatban.

"Biztos voltam benne, hogy a szorzó 1,15-1,20 között lesz majd."

- Miért voltál benne biztos?

Itt sztem térjünk ki arra hogyan működik egy fogadóiroda.
Először is az iroda nem a szerencsére épít, az irodának teljesen mindegy melyik kimenetel jön be, a beépített százalékát megkeresi.
Miért is?
A nyerményszorzókat úgy módosítják hogy bármely kimenetel esetén egyformán keressenek rajta, vagyis a Bayernes példánál maradva:
A Bayern a favorit és a kezdeti oddsa nagy valószínűséggel csökkenni fog és nem nőni mivel sok ember a favoritot veszi ezért arra már kevesebbet ajánl ki az iroda
és a másik kimenetelre többet, hogy azt is vegyék a fogadók. Tehát a Bochum oddsa mondjuk a kezdeti 13x-ról felmegy 15x-re, a münchen pedig az 1,12-ről mondjuk 1,1-re.
Akkor itt már be is szorultál, izgulhatsz hogy ne nyerjen a München, mert akkor neked kell fizetned 100 eurót.


"Később layeltem 1,16 ért. Aztán valami idióta fogadni akart a Bochumra 13-as szorzóval 10 euróért. Azt elvittem. Később 28 as szorzóval backeltem.
Nyilván rutinós sportfogadók esetében az is világos, hogy aki berakta a 13-as oddsot az kicsit hülye volt.
Szoval ekkor ugy nézett ki hogy nyerek valami 200 eurót ha nyer a Bochum és 1-2 eurót ha nyer a Bayern.
De nem fog nyerni a Bochum, hacsak nem törénik valami extra kiállitás stb... szoval a 200 eurot ellayeltem,
hogy a bayern győzelemnél és döntetlennél normális összeget kapjak, de azért a bochum nál is hagytam valamit."

- vagy van hülye vagy nincs hülye... ez a része teljesen bizonytalan és erre nem lehet építeni

egy rövid történet a hülyékről:

Van egy barátom aki nagyban nyomta a betfairen, nagyon büszke volt magára hogy mekkora spíler, hány "hülyét" talál akik megveszik a meccs közben a lehetetlen kimeneteleket is.
A taktikája az volt, hogy nézte a meccset, mondjuk ez a meccs volt:
Chennai, India
R32 Nalbandian - Pless, Kristian (DEN) 6-2 3-6 5-7
Itt Nalbandiannak mérközéslabdái voltak döntő szett 5-4 40/30 nál...
Nalbandian ütött egy vonal közeli labdát, beírta a livescore hogy nyert 6-4 - ekkor kiajánlott a barátom 1000x oddsot Plessre - hagy vigye a sok idióta.
Sólyomszemmel nézik, újrajátsszák a pontot, na innen szopott ki Nalbandian 5-7 re.
Persze mire stornőzta volna a barátom már megvették a jó részét a "hülyék" így kellemesen el tudott bukni kb 3000 eurót egy pillanat alatt, a hülyéknek meg volt egy jó napjuk.

bocs ha kicsit hosszú voltam... már én se értem miket és miért írtam  :crazy:

Elmondom 1000-edjére. Ez a hülyéket lehúzni dolog nem stratégia, hanem egy kis kiegészítés. Jelenleg 720 euróm van. 1000 euróig szerintem minden 10 euró jól jön. Soha nem fogadok meccs közbe. Azért tudtam eladni 1,12-ért, mert amikor én azt árultam kb akkor még az előző szombati meccsek mentek élőbe. Tehát szabad a terep szinte. Igazad van, hogy le fog csökkenni a Bayern oddsa, de az úgy csütörtök-péntek felé várható. Én meg a kilayelést már megtettem. Vasárnap :)


A Betfair en ha okos vagy , és egy "bizonyos" szisztéma szerint dolgozol, akkor egészen biztos , hogy nyersz. A lényeg az , hogy ne engedj a " tutti" meccsek kisértésének!

Megosztanád velünk azt a "bizonyos" stratégiát?  :)

gomes66

érdekelne a teniszes dolog. nekem van focira egy eredményességben hasonló taktikám. egy konzultációt szerintem megérne a dolog :)

valamiért nem tudok privát üzenetet küldeni [email protected] com az msn cim vegyél fel :)

Sziasztok!

Régebben valahol itt a fórumon olvastam, hogy a Betfair-en van lehetőség arra, hogy kombi szelvényt layeljek.
Tud valaki segítenni abban ezt hogyan tudom megcsinálni, én sajnos nem jövök rá?