Stratégia kidolgozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: mukusz745 Dátum május 20, 2013, 21:19:36
Sziasztok!

Osztol szeretnek tesztelni egy strategiat: foci: az europai topcsapatok merkozeseit a kezdes elott nehany nappal backelni, majd bizva abban, hogy sokan fogadnak rajuk, es ezaltal az odds csokken, alacsonyabban layelni a kezdes elott.
Kerdesem az lenne, hogy szerintetek mikor backeljek? Vagyis mennyi penz legyen min a "piacban"? 5.000eur vagy 10.000?
Illetve mi a velemenyetek errol?

Az a véleményem, hogy ha nem vagy tisztában azzal, hogy mi mozgatja a meccs előtti oddsokat, mik a befolyásoló tényezők akkor semmi értelme ezt csinálnod, jobban jársz ha egy darab papírra feljegyzed néhány fix időpontban az oddsok változását aztán gyűjtöd a tapasztalatokat. A hétvégi mérkőzéseken csak péntek este, de inkább szombat reggel keződik a jelentős volumennövekedés, ez nyilván az oddsok kilengését vagy egyirányú mozgását is eredményezheti. De mivel számos befolyásoló tényező van, ezért pusztán azt mondani, hogy "bízva abban hogy sokan fogadnak rájuk és az odds csökken" az nettó hülyeség. Azt tanácsolom, hogy ha a meccs előtti oddsok viselkedését szeretnéd megismerni akkor a következőt csináld:

Vedd ki előre a nagy érdeklődésre számot tartó, vagy általad érdekesnek ítélt meccseket. Készíts egy előzetes kalkulációt, hoyg szerinted mik lennének a reális oddsok ezekre a meccsekre. Kezd el feljegyezni az oddsok és a volumen alakulását a hét közepétől. Péntek estig elég napi 1x. Aztán szombat reggel 9:00-től kezd el tüzetesen nézni, hogy milyen trend alakul ki, ilyenkor már rövid időtartamokat kell figyelni egészen a meccs kezdete előtti 1 óráig. Onnantól percenként változhatnak a dolgok. Ha találsz valamilyen trendet, hirtelen változást, próbáld meg kitalálni hogy mi okozhatta. A végén vesd össze az SP-t a saját kalkulációddal. Nagyon sok érdekes és hasznos dolgot lehet így tanulni, tudom, hogy macerás, de aki ezzel akar foglalkozni annak bele kell fektetnie az energiát a tanulásba. Sok szerencsét!

Koszonom, megfogadom a tanacsodat mindenkepp. Tul egyszerunek kepzeltem :) Papiron mar jo nehany meccsen teszteltem, es szep profitot hozott volna. Gondoltam hogy mas is befolyasolja pl: kezdocsapat, serulesek stb. de nem tulajdonitottam neki nagy jelentoseget, foleg ilyen 1.2-1.5-os savban mozgo favorit back-nel. Meg aztan "minden csapbol ez folyik", hogy "mindenk" a favoritra fogad es ezert esik az odds. Azt viszont megalapitottam, hogy ha egyszer valamiert elindul az odds felfele valami miatt, akkor ki kell szallni, mert nem fog megalni es ujra elindulni lefele. De nem talatam ra infot, hogy mi valthatta ezt ki az adott meccsen. A legjobb eredmenyem a konfoderacios kupa egyik Brazil meccsen 7%-os profit lett volna.
Talalok errol a strategiarol valami infot a neten?

Idézetet írta: mukusz745 Dátum július 17, 2013, 22:06:25
Koszonom, megfogadom a tanacsodat mindenkepp. Tul egyszerunek kepzeltem :) Papiron mar jo nehany meccsen teszteltem, es szep profitot hozott volna. Gondoltam hogy mas is befolyasolja pl: kezdocsapat, serulesek stb. de nem tulajdonitottam neki nagy jelentoseget, foleg ilyen 1.2-1.5-os savban mozgo favorit back-nel. Meg aztan "minden csapbol ez folyik", hogy "mindenk" a favoritra fogad es ezert esik az odds. Azt viszont megalapitottam, hogy ha egyszer valamiert elindul az odds felfele valami miatt, akkor ki kell szallni, mert nem fog megalni es ujra elindulni lefele. De nem talatam ra infot, hogy mi valthatta ezt ki az adott meccsen. A legjobb eredmenyem a konfoderacios kupa egyik Brazil meccsen 7%-os profit lett volna.
Talalok errol a strategiarol valami infot a neten?

Tele van a net pre match trading témákkal. A folyamatos backelésről meg csak annyit, hogy mindennek vannak korlátai, nem lehet a végtelenségig backelni valamit, a fogadóirodák és az ázsiai szindikátusok ugyanúgy jelen vannak Betfairen és kezelik, hedgelik a kockázatukat. Ha valami túl alacsony az elkerülhetetlen, hogy valamilyen ponton korrigálja magát, ugyanez igaz a túl magas oddsokra is. Nyugodtan tulajdoníts jelentőséget az eseményeknek, de a legalapvetőbb az az, hogy ismerd az oddsok természetét, képes legyél belőni bármilyen meccset és eldönteni hogy áll a piac a realitásokhoz képest. Sok sikert!

Sziasztok!

Betfair-en a gyorsasággal lehet-e profitálni? Habár az a gondolatom, hogy nem, mivel a helyszínen lévők vannak előnyben, nekünk pedig késleltetve adják. Vizsont észrevettem valamit, írtam a betfair lóverseny topicba is arról, hogy én már látom a győztest, betfairen pedig még 5-10 másodpercig adnak normális szorzókat a győztesre. Ezen érdemes lehet elmélkedni? Kinek van tapasztalata erről? Köszi a válaszokat!