Tradelés Betfairen

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: crabman Dátum március 21, 2013, 15:04:36
Köszönöm a választ.
Ha a tenisz ilyen szempontból jó, akkor miért nem ez a sportág van felkapva? Mi a hátránya? Kevés benne a pénz? Vagy túl hosszú? Miről nem tudok, ami miatt kevés szó esik a teniszről, mint tuti sportágról a fogadáshoz?  ???

Nem sokat foglalkozhattál sportfogadással ha ilyeneket kérdezel.A tenisz nagyon népszerű és óriási pénzek mozognak benne.Ha betfairen akarsz kereskedni arra szerintem a tenisz a legalkalmasabb.
Szerintem a játékpénzes verziót felejtsd el,érdemes valódi pénzzel elkezdeni persze olyan összeggel aminek az elvesztése nem okoz problémát.Csak így tudod majd kitapasztalni a kereskedés előnyeit és hátrányait.
Érdemes megismerkedni a különféle stratégiákkal de egy bizonyos stratégiát nem fogsz tudni alkalmazni minden meccsre hanem majd a meccs alakulásától függően tudod ezeket használni.
Minél több meccset kell megnézned hogy megismerd a játékosokat,a játék lélektanát.Érdemes minél több infót begyűjteni a játékosokról pl. sérülések.


Idézetet írta: Deszpi Dátum március 22, 2013, 08:17:35
Új vagyok még én is a Betfair-en, így  tanácsra lenne szükségem.
Beleolvasgattam ezekbe a tradelés-sel kapcsolatos dolgokba, és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek 50euróval érdemes nekikezdeni, vagy ekkora tőkéből nem lehet csodát tenni?

Nekem az a mottóm, hogy ha kis pénzzel nem tudok profitot termelni, akkor naggyal sem fogok tudni. Az biztos, hogyha betartod az alapszabályokat (pl bankod x%-ával játszol csak), akkor olyan 2-5 euró körüli tétekkel érdemes így először belekezdeni. Nekem ez 2 tick-es trade-elésnél eleinte elvette a kedvemet a trade-eléstől, mert órákat ültem a gép előtt, és jó esetben bejött kb. 1 euró profit/nap. Persze rá két napra elvesztettem az addig összeszedett pár eurót... Úgyhogy én ezt felfogom jelenleg játékpénznek. Azt kell eldönteni, hogy x óra görnyedés a gép előtt az mennyit ér meg neked.

Most a "csodát tenni" az nézőpont kérdése. Ha megtriplázod a bankodat mondjuk 2 eurós alaptétekkel, hazárdírozás nélkül, akkor érdemes elgondolkodni egy kis tétemelésen, de ha most kóstolsz bele a trade-elés világába, szerintem ne várd a csodát annyira :)

Ja és érdemes a költségvetésbe egy trade-elős programot is beleszámolni. Hosszú távon annak az árát is illik kitermelni.

Ez persze csak saját vélemény, lehet máshogy is csinálni :)

Idézetet írta: hchefi Dátum március 22, 2013, 22:34:22
Nekem az a mottóm, hogy ha kis pénzzel nem tudok profitot termelni, akkor naggyal sem fogok tudni. Az biztos, hogyha betartod az alapszabályokat (pl bankod x%-ával játszol csak), akkor olyan 2-5 euró körüli tétekkel érdemes így először belekezdeni. Nekem ez 2 tick-es trade-elésnél eleinte elvette a kedvemet a trade-eléstől, mert órákat ültem a gép előtt, és jó esetben bejött kb. 1 euró profit/nap. Persze rá két napra elvesztettem az addig összeszedett pár eurót... Úgyhogy én ezt felfogom jelenleg játékpénznek. Azt kell eldönteni, hogy x óra görnyedés a gép előtt az mennyit ér meg neked.

Most a "csodát tenni" az nézőpont kérdése. Ha megtriplázod a bankodat mondjuk 2 eurós alaptétekkel, hazárdírozás nélkül, akkor érdemes elgondolkodni egy kis tétemelésen, de ha most kóstolsz bele a trade-elés világába, szerintem ne várd a csodát annyira :)

Ja és érdemes a költségvetésbe egy trade-elős programot is beleszámolni. Hosszú távon annak az árát is illik kitermelni.

Ez persze csak saját vélemény, lehet máshogy is csinálni :)

Rendben, köszönöm a választ - megfontolom még ezt a dolgot, mert pozitív, hogy könnyen lehet vele pénzt szerezni, de eléggé visszatart tőle az, hogy nulla tapasztalatom van ilyen téren. Szóval most még kivárok, olvasgatok róla, aztán meglátom.

Sziasztok!Remélem jó topikban keresek választ a problémáimra,de gondolom itt fordulnak elő leginkább olyanok akik eléggé jártasak már a Betfair világában.Szóval:úgy egy hete elkezdtem játszani egy stratégiát-működött is eddig a dolog de tegnap beleszaladtam egy olyan szituációba aminek kapcsán aggályaim merültek fel.A Lichenstein-Lettország meccsen(nem tudom pontosan hogy pár másodperccel a meccs kezdete előtt,vagy már elkezdődött,nekem ez nem lényeges)is akartam játszani a stratégiát de csak addig jutottam hogy layeltem az esélyesebb letteket aztán felfüggesztették a kereskedést.Nem is oldották fel később sem,erre a meccsre nem lehetett több fogadást kötni.A meccset lejátszották,semmi olyanról nem tudok amiért ezt a meccset másképpen kellett kezelni mint a többit.Ha meg valami manipulációs gyanú merült fel akkor meg miért nem töröltek minden fogadást?Végül is szerencsém volt mert nyert a fogadásom de ha jött volna a papírforma akkor ez a faszság elvitte volna az egész eddig apránként összeszorgoskodott nyereményem!Szóval a rutinosaktól kérdezném:
1.Milyen gyakran szokott ilyesmi előfordulni?(És vajon lehet valamit tudni az okokról?)
2.Ki tudja vajon hogyan kezelik az ilyen szituációt azok akik komoly pénzeket mozgatnak?Gondolom az nem egy kívánatos opció a tradelőknek hogy felteszem a nagy pénzt egy fogadásra aztán már nem marad más lehetőségem mint szurkolni hogy bejöjjön.Én sem voltam boldog hogy az eddigi munkám eredménye Lichenstein amatőrjein múlik.Megpróbáltam kimenekülni úgy hogy egy másik irodánál ellenfogadok de annál a három irodánál ahol volt pénzem ott nem lehetett élőben fogadni a meccsre.Szóval hogy lehetne az ilyen szituációból kimenekülni ha már elkerülni nem lehet?

#214 március 30, 2013, 18:21:55, benson
Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum március 23, 2013, 13:22:47
Sziasztok!Remélem jó topikban keresek választ a problémáimra,de gondolom itt fordulnak elő leginkább olyanok akik eléggé jártasak már a Betfair világában.Szóval:úgy egy hete elkezdtem játszani egy stratégiát-működött is eddig a dolog de tegnap beleszaladtam egy olyan szituációba aminek kapcsán aggályaim merültek fel.A Lichenstein-Lettország meccsen(nem tudom pontosan hogy pár másodperccel a meccs kezdete előtt,vagy már elkezdődött,nekem ez nem lényeges)is akartam játszani a stratégiát de csak addig jutottam hogy layeltem az esélyesebb letteket aztán felfüggesztették a kereskedést.Nem is oldották fel később sem,erre a meccsre nem lehetett több fogadást kötni.A meccset lejátszották,semmi olyanról nem tudok amiért ezt a meccset másképpen kellett kezelni mint a többit.Ha meg valami manipulációs gyanú merült fel akkor meg miért nem töröltek minden fogadást?Végül is szerencsém volt mert nyert a fogadásom de ha jött volna a papírforma akkor ez a faszság elvitte volna az egész eddig apránként összeszorgoskodott nyereményem!Szóval a rutinosaktól kérdezném:
1.Milyen gyakran szokott ilyesmi előfordulni?(És vajon lehet valamit tudni az okokról?)
2.Ki tudja vajon hogyan kezelik az ilyen szituációt azok akik komoly pénzeket mozgatnak?Gondolom az nem egy kívánatos opció a tradelőknek hogy felteszem a nagy pénzt egy fogadásra aztán már nem marad más lehetőségem mint szurkolni hogy bejöjjön.Én sem voltam boldog hogy az eddigi munkám eredménye Lichenstein amatőrjein múlik.Megpróbáltam kimenekülni úgy hogy egy másik irodánál ellenfogadok de annál a három irodánál ahol volt pénzem ott nem lehetett élőben fogadni a meccsre.Szóval hogy lehetne az ilyen szituációból kimenekülni ha már elkerülni nem lehet?

Skrillen mindig hagysz némi vésztartalékot, és szükség esetén oda tolod be, ahol tudsz élőben ellenfogadni.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum március 23, 2013, 13:22:47
(nem tudom pontosan hogy pár másodperccel a meccs kezdete előtt,vagy már elkezdődött,nekem ez nem lényeges)

Ez elég lényeges kérdés, mert ha a meccs kezdete előtt tetted és a meccs a betfair-en sem ment élő fogadásba, ahol a többi irodánál sem, ahol számlád volt, akkor meg is van a kérdésedre a válasz. ;)

In-play/Today nálam azt jelentette hogy ugyanúgy lehet rá élőben fogadni mint a többi ott lévő meccsre.Volt egyáltalán olyan európai selejtező amire nem lehetett így fogadni?De mivel a másik irodákban sem lehetett(igaz csak hármat néztem) lehet hogy igazad van.Hol nézzem meg pontosan hogy BIZTOS lehet majd rá élőben fogadni?

Szerintem biztosra lehet venni, hogy ha IN PLAY listában van, akkor lehet majd rá fogadni élőben. (Kivéve amikor nem.)
Pár hete én is majdnem ráfáztam. Valami brazil kupameccs kezdete előtt furcsa mozgások voltak. A hazai csapat 2,4-ről felment 11-re.
Akkor fogadtam rá. (Ment még tovább 14-ig !) Aztán hirtelen visszaesett 3 körülire. Gyorsan kiszálltam, örültem a nyereségnek.
Ezután Suspend lett, majd pár perc múlva Close.
Lehet hogy ahol kis pénz van, ott könnyen tudják befolyásolni a szorzókat. És amikor ezt kiszúrja a Betfair, lezárják.

És hiába van olyan irodában pénzed, ahol csak back van, ha éppen layre van szükséged a kiszálláshoz.

Sok minden közbejöhet. Múlt hét elején volt egy meccs, aminek az eredményét nem frissítette a betfair. Más meccsek hibátlanul működtek.
Sem az időt, sem gólokat nem mutatott. Másik irodánál néztem. Tétet viszont elfogadott szerencsére.

Tavaly pókerezés közben elfüstölt a gépem tápegysége. Nyolc asztalon maradt benn a pénzem. Fogadás közben is előfordulhat, de ez már nem lenne probléma, mert telefonról le lehet zárni.

Egyetlen megoldás van minderre, ha nem fogadsz egyszerre olyan összeggel, ami túl nagy lyukat üthet a bankrollodon.

Köszönöm a választ a teniszes kérdésemre.
És jó, hogy közbejött ez a "meccs felfüggesztése" téma, mert én is most akarok kezdeni a Betfairen, és ezt azért nem árt tudni.
:)

#220 március 28, 2013, 02:42:16, tibi181818
Tradingfootballon járatos valaki? Esetleg használja valaki az ott megadott stratégiákat?

Idézetet írta: tibi181818 Dátum március 28, 2013, 02:19:58
Tradingfootballon járatos valaki? Esetleg használja valaki az ott megadott stratégiákat?
Nem ismertem, de jó hogy beírtad. Elég jónak tűnik, most nézem.


Ma megint majdnem ráfáztam, de végül nyertem 25$-t
Ipswich-Leeds  over3,5-et layeltem, akkor még 0-0 volt. Második félidőben Ipswich 3 perc alatt lőtt kettőt. Kis kivárás után nem láttam más utat, mint -30-al kiszállni. Épp ezen sajnálkoztam, készültem lelkileg a -30-at jelentő gombnyomásra, amikor "Service unavailable" lett. Máshol nézve láttam, hogy már 3-0 és még hátra van kb 20 perc. Közeledett a -140-es bukta. Ekkor jöttek hozzánk vendégek, kikapcsoltam a gépet. Csak este nézem meg, szerencsére maradt a 3-0.

Idézetet írta: Suugger Dátum március 22, 2013, 13:06:04
Nem sokat foglalkozhattál sportfogadással ha ilyeneket kérdezel.A tenisz nagyon népszerű és óriási pénzek mozognak benne.Ha betfairen akarsz kereskedni arra szerintem a tenisz a legalkalmasabb.
Szerintem a játékpénzes verziót felejtsd el,érdemes valódi pénzzel elkezdeni persze olyan összeggel aminek az elvesztése nem okoz problémát.Csak így tudod majd kitapasztalni a kereskedés előnyeit és hátrányait.
Érdemes megismerkedni a különféle stratégiákkal de egy bizonyos stratégiát nem fogsz tudni alkalmazni minden meccsre hanem majd a meccs alakulásától függően tudod ezeket használni.
Minél több meccset kell megnézned hogy megismerd a játékosokat,a játék lélektanát.Érdemes minél több infót begyűjteni a játékosokról pl. sérülések.

Szabad fogadás a teniszben.

Szabad fogadást bármely marketben akkor hozunk létre, ha egy kiválasztásra különböző oddsoknál UGYANAZT AZ ÖSSZEGŰ Back és Lay tétet tesszük.Ez létrejöhet egy fogadásból, és több fogadásból is.

A Back esélynek mindenkor magasabbnak kell lennie a Lay esélynél, a Lay esély kockázatfelelőssége miatt!
Fordítva is igaz, ha először a kiválasztás Lay, és az odds emelkedik, akkor Back UGYANAZZAL AZ ÖSSZEGGEL. Az összeget visszaírják a számlára. Ekkor vagy nyerünk, vagy nem veszítünk semmit azon a kiválasztáson.

Realizált haszon

Az elért szabad fogadás összegét legbiztosabb azonos profitra osztani a Sportfogadó Robot alkalmazásával.

Elég kihalt a topic, de hátha...
Szóval skalpolásban kérnék segítséget. Mondjuk backeltem vkit 1.50-n, lemegy 1.48-ra layelem. Így ugye bűármi lesz Én már pluszban vagyok. Ha újra akarom layelni, akkor megint nyitnom kell egy backet, mondjuk 1.46-n és várni 1.44-ig, vagy az 1.50-n nyitott backemet layelhetem orrvérzésig, ha úgy alakul a meccs?