Szerencsejátékkal kapcsolatos törvények/hírek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Valószínűleg ezt is lesz@rják.

Mind a 2014. július 15-e előtti, mind a megváltozott, azóta érvényes magyar szabályok az uniós jogba ütköznek – erre jutott az Európai Bíróság egyik főtanácsnoka. Ez nem vetít elő túl sok jót az Orbán-kormány számára, mert a főtanácsnoki indítványok nagy többségét szokta elfogadni az Európai Bíróság – amely csak most kezd tárgyalni erről az ügyről.

Az Unibet vitte perre az ügyet. A lényege, hogy 2014 nyara előtt a magyar szabályozás lényegében kizárta a Magyarországon régóta nem működő vállalkozásokat, hogy online szerencsejáték-szolgáltatást nyújtsanak. A főtanácsnok szerint ez "nem megengedhető módon korlátozza a szolgáltatásnyújtás szabadságát", amely egy uniós alapjog.

Aztán a megváltozott szabály már egyformán kezeli a magyar és a külföldi szerencsejáték-szervezőket, ám azzal komoly átláthatósági problémái vannak az uniós főtanácsnoknak. A főtanácsnok különösen azt kifogásolja, hogy a koncessziós jog odaítélésére jogosult magyar hatóság – amely akkor sem köteles kiadni az engedélyt, ha a kérelmező teljesítette a megbízható szerencsejáték-szervező státusz megszerzéséhez szükséges feltételeket – olyan széles mérlegelési mozgástérrel rendelkezik, amely nem biztosítja egy objektív és előzetesen ismert kritériumokon alapuló pályáztatási eljárás lebonyolítását.

A főtanácsnok annak megállapítását javasolja az Európai Bíróságnak, hogy a 2014. július 15-e utáni szabályozás is a szolgáltatásnyújtás szabadsága jogellenes korlátozásának minősül.

Végül a főtanácsnok azt is hangsúlyozza, hogy az uniós jogba ütköző magyar szabályok alapján nem szabhatók ki szankciók sem.


Forrás: 24.hu


Akiket érdekel a magyarországi online fogadóirodák jelenlegi helyzete, érdemes az alábbiakat elolvasniuk.

Vajnával az oldalán keresne milliárdokat a játékfüggőkön a kormány
"Háborút indított az online fogadóirodák ellen a kormány. Évente variálják a szerencsejáték-törvényt, hogy a Magyarországon élő legalább százezer függő inkább az állami cégnél vagy Andy Vajnánál játssza el a pénzét. Közben az unió bírósága a szabályozás alapjait kérdőjelezheti meg."
http://24.hu/fn/gazdasag/2017/04/06/vajnaval-az-oldalan-keresne-milliardokat-a-jatekfuggokon-a-kormany/

"Ezzel együtt rizikós illegális irodáknál hazardírozni, mert nincs lehetőség bírósági úton érvényt szerezni a pénzügyi követeléseknek, tehát a nyeremények elvileg bent is ragadhatnak náluk."

Erre ugye a NAV hívta fel a figyelmet.
Ha egy cég (fogadóiroda) csődbe megy, akkor hiába működött legálisan, sosem fogsz a pénzedhez jutni, mert kb. utolsó leszel a követeléseddel és ha elég lenne rád is a pénz, akkor csődbe sem ment volna...

Azt meg az iroda nagyon ritkán teszi meg, hogy a szabályzatára hivatkozva nem fizet ki, inkább a "csalóknak" is kiutalja a bent lévő pénzeket, mivel ha elterjed róluk, hogy nem fizetnek, akkor az ügyfelek befizetni sem fognak hozzájuk!
Így ezen a piacon a jogi védelemnél erősebb visszatartó erő, hogy az irodák vigyáznak a jó hírükre.
Amire egy monopol helyzetben lévőnek már nem kell...

Hja és azt is megnézném, hogy ha mondjuk a tippmixpro nem fizetné ki a pénzemet, akkor mennyi esélyem lenne pert nyerni ellenük, azaz az állam ellen...

Egyébként jelenleg sem az "illegális" irodák nehezítik a kiutalásokat, hanem a magyar állam az onnan érkező pénzek fogadását.

(ezeket már mind leírtam korábban is, bocs, ha valaki már unja...  :)  )



Idézetet írta: oldsmuggler Dátum június 22, 2017, 11:48:34
http://www.portfolio.hu/gazdasag/elkaszalta_magyarorszagot_az_europai_birosag.254401.html
Sajnos az ilyen jellegű híreket szokták nevezni "következmények nélküli híreknek"!
Már csak azért is van ez az elnevezés, mert azon kívül, hogy az ilyen hírek hangzatosok és hajlamosak az emberek megtévesztésére, abszolút SEMMIRE NEM JÓK!

(Ettől függetlenül természetesen igaz lehet a dolog, de ez mindössze csak annyit ér, mint amikor az egyik ember - szerinte jogosan - azt gondolja egy másik emberről, hogy az márpedig hülye, ám az a másik ember egyáltaltalán nem törődik azzal, hogy ez az akárki őt hülyének nevezi, hanem éppen ellenkezőleg úgy véli, hogy az a hülye, aki őt hülyének nevezi.)


Idézetet írta: csabax Dátum június 22, 2017, 12:52:50
Sajnos az ilyen jellegű híreket szokták nevezni "következmények nélküli híreknek"!
Már csak azért is van ez az elnevezés, mert azon kívül, hogy az ilyen hírek hangzatosok és hajlamosak az emberek megtévesztésére, abszolút SEMMIRE NEM JÓK!

(Ettől függetlenül természetesen igaz lehet a dolog, de ez mindössze csak annyit ér, mint amikor az egyik ember - szerinte jogosan - azt gondolja egy másik emberről, hogy az márpedig hülye, ám az a másik ember egyáltaltalán nem törődik azzal, hogy ez az akárki őt hülyének nevezi, hanem éppen ellenkezőleg úgy véli, hogy az a hülye, aki őt hülyének nevezi.)

Ne légy ennyire pesszimista. Az sem megoldás, ha mindent csak lenyelünk, mert valakik azt akarják.  ;)

Idézetet írta: Milan Dátum június 22, 2017, 13:47:12
Ne légy ennyire pesszimista. Az sem megoldás, ha mindent csak lenyelünk, mert valakik azt akarják.  ;)
Egyáltalán nem vagyok én pesszimista! Ellenkezőleg éppen az van, hogy REALISTA vagyok! És - számomra sajnos - egyre gyakrabban vagyok kénytelen azzal szembesülni, hogy ezt az én realista világszemléletemet másik emberek hajlamosak REALIZMUS HELYETT PESSZIMIZMUSNAK HINNI. Ami, persze, egyáltalán nem baj nekik, viszont nekem olykor nagyon is problémát jelent az, hogy félreértenek és egészen másnak értelmezik a véleményemet.

Persze, tudom én nagyon jól, hogy senki nem tehet arról, hogy mit gondolnak róla! Ahogyan mások sem tehetnek erről, úgy én sem tehetek semmit!

Látod, te is pesszizmusnak véled a realizmusomat. Pedig én tényleg tudom, hogy nem csak igaz a cikk, hanem a benne írtaknak úgy kellene lenniük, ahogyan ott írva vannak, de azt is tudom, hogy - SAJNOS - jelentős különbség van azok között, hogy mit hiszünk valamiről, és az elképzeltekkel ellentétben mennyire másként működik az a valami A VALÓSÁGBAN!

Például egy AC Milan-drukker minden további nélkül gondolhatja azt, hogy az AC Milan egy nagyon jó csapat, de az általa véltekkel szemben jelenleg az a realitás, hogy az AC Milan már nem az a nagy csapat, amelyik volt régebben, hanem az AC Milan már az olasz bajnokságban is csak középcsapatnak számít!

Az optimista megközelítés: az AC Milan jó csapat!
A pesszimista megközelítés: az AC Milan rossz csapat!
A realista megközelítés: az AC Milan középcsapat!

Visszatérve a cikkben említettekre:
Tényleg úgy igaz, hogy az Európai Bíróság szerint Magyarország jogszerűtlenül tiltja a külföldi irodákat! Természetesen nagyon sok magyarországi sportfogadó számára vérlázítónak minősülhet a jelenlegi magyar kormánypártok hozzáállása a szerencsejátékokhoz, mint ahogyan sokan mások magyarországi sportfogadók lehetnek azon a véleményen, hogy bőven elegendő a Tippmix és/vagy a Tippmixpro, plusz a Szerencsejáték Zrt. egyéb szerencsejátékai. És vélhetően azzal sincs semmi problémájuk, hogy Magyarország kormánya erőfölényét kihasználva törvények által kényszeríti arra a sportfogadókat, hogy NE MÁSOKNAK adják oda önként a pénzüket, hanem KIZÁRÓLAG CSAK a Magyarország jelenlegi kormánya által "helyzetbe hozott" embereknek adják oda a pénzüket!

Nyilván személyes véleményem, hogy a leírtak alapján pesszimista vagy és ez nekem nem realizmust tükröz. Értem én, hogy már sokszor csalódtál a jelenlegi kormányban. Ki nem? De azért még pozitívan kell hozzá állnunk a jövőt tekintve.

Ha csak mindenre azt mondanánk, hogy "úgy sem lesz ebből semmi", akkor mi értelme az egésznek? Ilyen erővel levegőt se vegyünk, mert hát minek? Csak azért, mert nélküle meghalunk?  :D

Én úgy gondolom, hogy a mai döntés egy pozitívum. Hogy mi lesz belőle, majd meglátjuk.  :ok:

Ha már példákkal dobálózunk, akkor:

Optimista megközelítés: változni fog minden!
Pesszimista megközelítés: semmi sem fog változni!
Realista: történt valami, ami egy precedens lehet.

További szép napot.  :cya:


Idézetet írta: Milan Dátum június 22, 2017, 17:16:48
Lázár: visszatérhetnek a külföldi cégek a magyar szerencsejáték-piacra

http://www.portfolio.hu/gazdasag/lazar_elarulta_mi_orban_fo_celja_ma_brusszelben.254441.html

Gondolom írnak egy olyan törvényt, ami elviekben megnyitja a piacot, gyakorlatilag meg olyan feltételeket szabnak, hogy eszébe ne jusson senkinek koncessziós jogot vásárolni. Persze remélem, hogy nem így lesz, de ismerjük már büszke és erős ( ;D ) nemzetünk kormányát, kötve hiszem, hogy csak úgy feladják a dolgot.

Idézetet írta: dynand Dátum június 22, 2017, 17:26:47
Gondolom írnak egy olyan törvényt, ami elviekben megnyitja a piacot, gyakorlatilag meg olyan feltételeket szabnak, hogy eszébe ne jusson senkinek koncessziós jogot vásárolni. Persze remélem, hogy nem így lesz, de ismerjük már büszke és erős ( ;D ) nemzetünk kormányát, kötve hiszem, hogy csak úgy feladják a dolgot.

Na ez az. Kíváncsian várjuk a fejleményeket, hogy ezek után mivel rukkolnak elő.

Lehet találgatni, hogy mi lesz. Maga a Bíróság kimondta, hogy nem szabad korlátozni a külföldieket az engedély megszerzésében. Na, majd meglátjuk.  ;)

Idézetet írta: Milan Dátum június 22, 2017, 17:00:07
Nyilván személyes véleményem, hogy a leírtak alapján pesszimista vagy és ez nekem nem realizmust tükröz. Értem én, hogy már sokszor csalódtál a jelenlegi kormányban. Ki nem? De azért még pozitívan kell hozzá állnunk a jövőt tekintve.

Ha csak mindenre azt mondanánk, hogy "úgy sem lesz ebből semmi", akkor mi értelme az egésznek? Ilyen erővel levegőt se vegyünk, mert hát minek? Csak azért, mert nélküle meghalunk?  :D

Én úgy gondolom, hogy a mai döntés egy pozitívum. Hogy mi lesz belőle, majd meglátjuk.  :ok:

Ha már példákkal dobálózunk, akkor:

Optimista megközelítés: változni fog minden!
Pesszimista megközelítés: semmi sem fog változni!
Realista: történt valami, ami egy precedens lehet.

További szép napot.  :cya:
Természetesen az előző hozzászólásomban - többek között - nem arról volt szó, hogy én csalódtam-e a jelenlegi kormányban! Mint ahogyan ezt rólam - megjegyzem: tévesen - feltételezni vélted!

Hanem inkább arról volt szó, hogy mennyire értenek meg vagy értenek félre engem másik emberek! Például ez esetben te, aki pesszimizmusnak vélted azt, amit én realizmusnak gondoltam. Félértés ne essék: természetesen szíved joga azt hinni, amit akarsz és hiszel, s egyáltalán nincs ezzel az égvilágon semmi problémám! Én mindössze csak annyit óhajtottam tudatni, hogy tévesen képzelsz bele valamit az általam gondoltakba.

Amúgy meg, hozzád hasonlóan, én is úgy gondolom, hogy a mai döntés egy pozitívum, s majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

A "technikai okokból" felfüggesztett blokkolások talán már ennek a döntésnek voltak az előszelei.
Nekünk egyébként nem kell, hogy az irodák a magyar joggal harmonikusan működjenek, bőven elég, ha nem üldözik őket blokkolással meg azzal, hogy csekkeket küldözget nekik a NAV.
Korábban is elvoltak magyar licence nélkül, ahogyan a fogadók is.

Ha végleg leállnak az online irodák kiszorításával, akkor néhánynak fogok írni és nektek is ezt javaslom, hátha megfontolják a visszatérést a magyar piacra.