Tippjáték - Hibabejelentés

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: syl5 Dátum május 13, 2011, 10:17:43
Lejárt a mod idő.

Nem tudom mit lehetne kihozni ebből a dologból, mert én nem tudom objektíven nézni ezt az esetet, hiszen érintett vagyok, ráadásul negatívan. Jobban mondva lenne javaslatom, mégpedig: felkínálni az összes játékosnak, aki nem élt, nem tudott élni az össes, 5 tippjével a leállás előttig, hogy a tegnapi tippjeit érvénytelenítheti, vagy esetleg ugyanezt az összes játékosra nézve. Bár mondjuk az utóbbi, hogy azon játékosok is töröltethetik a rossz tippjeiket, akik még a leállás előtt ellőtték azokat kicsit megint talán előnyösebb, mint a másik eset.
Nehéz mindenki számára igazságos döntést hozni tudom, viszont jelenleg úgy gondolom, hogy a tegnapi nap folyamán nem voltak mindenki számára egyenlőek a játék feltételei. Én mindenképpen az első megoldásra szavaznék (ha lehet), hiszen mint az esetemben is látszik, vissza tudtam volna nyerni az addigi 3 vesztes tippet, így úgy gondolom, ha azt a maradék kettőt nem tudtam megjátszani, akkor járna nekem annyi, hogy az első hármat érvényteleníthetem, mert ha tudom előre, hogy este nem fogom tudni megtenni a maradék 2 tippet, akkor hamarabb cselekszek, illetve lehet hogy egyáltalán nem játszok a tegnapi napon a stratégiám következtében. Másrészről az összes felhasználóra nézve sem tudjuk, hogy az összes tippüket el nem használó felhasználók mit tettek volna a leállás idejében, tehát szerintem igazságos megoldás lenne az, ha ezen userek dönthetnének a tegnapi tippjeik sorsáról, hiszen a rajtuk kívűlieknek meg volt mind az 5 lehetőségük.

Ne értsétek félre, nem az a fontos itt, hogy vesztes, vagy nyertes lett a tipp kimenetele. A lényeg az, hogy így valakinek kevesebb lehetősége lett a többeiknél. Éppen azért is írtam tegnap a tippeket még meccs közben, hogy lássátok, hogy akkor még bármi lehetett volna a meccs kimenetele (az már csak megint egy szerencsétlen egybeesés volt, hogy az egyik csapat addigra, amikor már írni tudtam lőtt egy gólt (de mint tudjuk egy gól nem gól), illetve a másik meccsen a másik csapat kettőt (de az is nagyon veszélyes volt a végére a kihagyott büntivel)). Akkor is beírtam volna ide a tippjeimet és szólok nektek, hogy ha az első háromból mind bejön, persze akkor értelemszerűen kevesebb téttel mentek volna, de mindenképp megjátszottam volna őket, mert ott lett volna tegnap a lehetőségem arra, hogy még jobban elhúzzak a második elől. Így is meg volt a lehetőség, hogy a pontjaim megtartásával egy nagy űrt alakítsak ki köztem és a második között, ez pedig most létkérdés lett volna számomra, mert a tegnapi nap után visszavettem volna a tempóból még a +2,5 pont és a kb 110 összpont után is, hiszen két hetem van a szakdogám megírására és arra kell koncentrálnom már.

Mondhatjátok azt is hogy minek "reklamálok" itt, így is úgy is első vagyok, inkább örüljek neki, hogy így megy most a szekér. Kicsit ezt érzem az írásodból is Várda64, de azt tudom mondani, hogy nem reklamálok, csupán a pár sorral feljebb leírtak miatt sürget az idő, ezért próbálok minél több pontot minél hamarabb összehozni. Jelenleg 20 pont előnyöm van, ami 50 pont is lehetne, és azt valljuk be, hogy ez elég tetemes, elég sokat számít, pláne az említett elfoglaltságom miatt. Ahogy számolgattam még az is jobb lenne, ha visszarendeződne a tegnapi nap kezdetén beállt állapot, akkor is számításaim szerint több előnyöm lenne, mint most. Viszont akkor meg borulna a mai nap kezdtetére felállt állapot, és úgy meg más szenvedne belőle hátrányt. Nehéz ez nagyon!
Én tényleg nem akarok semmilyen konfliktust, nem akarok senkit se megbántani, senkinek sem hátrányos helyzetet okozni, örülök nagyon hogy van egyáltalán ilyen tippjáték, és elfogadom a döntéseteket bármilyen lesz is az, csak ha nem szólok akkor meg sem próbáltam! Sok nyertes szelvényt kívánok mindenkinek, inkább olyan jól menne mindenkinek, hogy 40-en fej fej mellett haladnánk már most 100 pont körül! :beerchug:
Tudom, hogy nektek kell döntéseket hoznotok, hisz ti írtátok a szabályokat is, csak felhívtam a figyelmeteket erre a problémára!

Túl bonyolítod kicsit!
Ez csak egy egyszerű tippjáték. Adódik néha pár dolog ami igazságtalannak tűnik, de ez is a játék része (például a játék végi taktikázás). Mindenkit érintett a leállás, tehát önhibádból történt, hogy nem tetted meg addig a mérkőzéseket. Persze egy előre nem számítható esemény miatt. Ha ezt most tolerálnák, akkor az olyan lenne, mintha az igényeidnek megfelelően lenne kialakítva a játék. Mert ha nyer az első három fogadásod és utána két vesztest nem tudsz megtenni, akkor most nem írnánk itt azt amit.
Arról nem is beszélve, hogy 31x5 megtehető tipp van egy hónapban és 2-ről csúsztál le... Szerintem nem ezen fog múlni. Ha továbbra is így megy a tippelés, simán behúzod így is, úgy is!  :ok:
A szakdogára meg ne szánj túl sok időt. Én 7-8 éve írtam az enyémet és azóta sem kérdezte senki, hogy miről, vagy hogy hanyasra diplomáztam! Csak a gyerekek előtt lehet majd villogni vele 20 év múlva. Másra nem jó. Szóval inkább szánj még pár napot a fogadásra helyette!  :ok:
A két tipp keltette hiányérzet meg majd elmúlik...

Idézetet írta: szumos Dátum május 13, 2011, 10:43:35
Túl bonyolítod kicsit!
Ez csak egy egyszerű tippjáték. Adódik néha pár dolog ami igazságtalannak tűnik, de ez is a játék része (például a játék végi taktikázás). Mindenkit érintett a leállás, tehát önhibádból történt, hogy nem tetted meg addig a mérkőzéseket. Persze egy előre nem számítható esemény miatt. Ha ezt most tolerálnák, akkor az olyan lenne, mintha az igényeidnek megfelelően lenne kialakítva a játék. Mert ha nyer az első három fogadásod és utána két vesztest nem tudsz megtenni, akkor most nem írnánk itt azt amit.
Arról nem is beszélve, hogy 31x5 megtehető tipp van egy hónapban és 2-ről csúsztál le... Szerintem nem ezen fog múlni. Ha továbbra is így megy a tippelés, simán behúzod így is, úgy is!  :ok:
A szakdogára meg ne szánj túl sok időt. Én 7-8 éve írtam az enyémet és azóta sem kérdezte senki, hogy miről, vagy hogy hanyasra diplomáztam! Csak a gyerekek előtt lehet majd villogni vele 20 év múlva. Másra nem jó. Szóval inkább szánj még pár napot a fogadásra helyette!  :ok:
A két tipp keltette hiányérzet meg majd elmúlik...

Egyszerű tippjáték, ami komoly pénzekért folyik.
Adódik néha pár dolog, ami igazságtalannak tűnik igen, például olyan dolgok, hogy valamelyik nap nem tudtam a Norvég kupára fogadni, mert nem volt a listába, pedig a kiválsztott meccsem jött volna. Ez a játék része, és a taktikázások is, ez van, viszont az egyenlő feltételek szerintem mindenkinek járnak!
Mindenkit érintett a leállás igazad van, de szerintem nem önhibámból történt, mert nem tudtam előre, hogy lesz leállás. Írtam is, ha ezt tudom, akkor vagy egyet sem teszek, vagy megteszem előre mind az 5-öt, vagy hamarabb megteszem a maradék 2-őt.

"Ha ezt most tolerálnák, akkor az olyan lenne, mintha az igényeidnek megfelelően lenne kialakítva a játék."
Ezért is írtam, hogy globálisan, mindenkire vonatkozóan kellene valamit kitalálni, illetve azt is írtam, hogy elfogadom a döntésüket.

"Mert ha nyer az első három fogadásod és utána két vesztest nem tudsz megtenni, akkor most nem írnánk itt azt amit."
Ezt is leírtam, hogy akkor is tettem volna a tippeket ha az első három nyer, persze kisebb téttel, és akkor is szóltam volna a problémáról. Illetve a maradék két fogadást direkt meccs közbe írtam be, amint el tudtam érni az oldalt, hogy ne meccs végén legyek okos.

"Arról nem is beszélve, hogy 31x5 megtehető tipp van egy hónapban és 2-ről csúsztál le... Szerintem nem ezen fog múlni. Ha továbbra is így megy a tippelés, simán behúzod így is, úgy is!"
Kritikus pillanatban jött ez a probléma és nyerni sem lehet mindig. Ezt te is tudod, és te nézetből nagyon jól alakultak a dolgok, nem is véletlenül írtál most ide. Neked duplán is jól jött ki ez a dolog, hiszen Cpt. Szikla (sajnálom pedig jó kis versenyfutásokat csináltunk) tegnapi nagy zakója után előreléptél egy helyet, és köztünk lévő különbség sem 50, hanem 20 pont lett.

Építő jellegű volt a hozzászólásom, arra célozva, hogy lépj tovább. Ezért írtam.
Ha te ebből azt vontad le, hogy nekem ez mennyire jól jött, hát sajnálom, de tévedésben vagy.
Érdekel a tippjáték, dolgozik bennem a versenyszellem, de ha jobban tippelsz nyerd meg te, vagy más (messze még a vége), nincs bennem irígység.
Viszont történt egy kellemetlenség ami téged különösen rosszul érintett és "jogorvoslatot" követelsz/szeretnél. Holott neked senki nem mondta, hogy mikor tedd meg a tippjeidet.
Mégis hogy gondoltad? Mindenki eldönti, hogy melyik tippjét tartja meg tegnapról? Vagy töröljük a tegnapi napot? Akkor mit szólnak azok akik nyertek? Töröljük a te tippjeidet tegnapról, mert nem is igazán úgy gondoltad? Vagy számítsuk bele a nyerteseket, mert te szóltál?
Lehet hogy szar érzés ez neked most, de ez a játék nem erről szól...
Azért írtam mert gáz az amiket írsz. Finoman szólni akartam, hogy "hagyd rá", lépjél tovább, ne bonyolódj bele.
Nem azért mert kárörvendek, vagy sajnálom a pontjaidat.
Tettél három tippet, amit elvesztettél és kettőn gondolkodtál, amit nem tettél meg. Ennyi.

Hivatalos álláspont:

Az oldalleállás nem a mi hibánkból történt, s természetesen titeket sem lehet hibáztatni. Sajnos néha történik hasonló eset is, ami ellen nincs megoldás.

Ilyen esetekben hátrányos a helyzet mindenki számára, aki az oldalon van, s nem csak 1-2 személynek. Pl. chatten pont beszélgettek, s egyszer csak eltűnt minden.

Ez csak egy példa, de ha akarjátok találok n hasonlót.

Sajnos nincs amit tennünk ebben az esetben, s nem tudjuk ezt kárpótolni senkinek sem, ugyanúgy ahogy mások sem kárpótolják ezt számunkra.

További jó tippelést kívánok!  :ok:

Kedves syl5!

Rettentően sajnálom, hogy Neked ez jött le az írásomból:

"Mondhatjátok azt is hogy minek "reklamálok" itt, így is úgy is első vagyok, inkább örüljek neki, hogy így megy most a szekér. Kicsit ezt érzem az írásodból is Várda64..."

Még csak véletlenül sem így gondoltam, hanem burkoltan próbáltam érzékeltetni, ha már ez a sajnálatos esemény megtörtént, próbálj meg nagyvonalúan túllépni rajta. Úgy látom nem sikerült. Továbbra is fennttartom az álláspontomat, ez egy szerencsétlen szituáció volt, melyből Te most tényleg rosszul jöttél ki, de túlbonyolítani a helyzetet tényleg felesleges.

További sikeres játékot kívánok!  :beerchug:

Időközben Milan meghozta a hivatalos álláspontot és szerintem ezt a témát itt kell lezárni.


#50 május 13, 2011, 15:54:27, syl5
Idézetet írta: szumos Dátum május 13, 2011, 12:06:56
Építő jellegű volt a hozzászólásom, arra célozva, hogy lépj tovább. Ezért írtam.
Ha te ebből azt vontad le, hogy nekem ez mennyire jól jött, hát sajnálom, de tévedésben vagy.
Érdekel a tippjáték, dolgozik bennem a versenyszellem, de ha jobban tippelsz nyerd meg te, vagy más (messze még a vége), nincs bennem irígység.
Viszont történt egy kellemetlenség ami téged különösen rosszul érintett és "jogorvoslatot" követelsz/szeretnél. Holott neked senki nem mondta, hogy mikor tedd meg a tippjeidet.
Mégis hogy gondoltad? Mindenki eldönti, hogy melyik tippjét tartja meg tegnapról? Vagy töröljük a tegnapi napot? Akkor mit szólnak azok akik nyertek? Töröljük a te tippjeidet tegnapról, mert nem is igazán úgy gondoltad? Vagy számítsuk bele a nyerteseket, mert te szóltál?
Lehet hogy szar érzés ez neked most, de ez a játék nem erről szól...
Azért írtam mert gáz az amiket írsz. Finoman szólni akartam, hogy "hagyd rá", lépjél tovább, ne bonyolódj bele.
Nem azért mert kárörvendek, vagy sajnálom a pontjaidat.
Tettél három tippet, amit elvesztettél és kettőn gondolkodtál, amit nem tettél meg. Ennyi.

Kérlek olvasd el újra a hozzászólásaimat! Semmi rossz szándék nem volt véleményem szerint egyikben sem, nem követelőztem, nem akartam senkinek rosszat, csupán vázoltam az esetet, ami engem rosszul érintett. Többször is leírtam, hogy akárhogy is döntenek az ebben illetékes Urak, el fogom fogadni az álláspontjukat.

Én csupán felvázoltam két lehetséges megoldást, de azt is írtam, hogy természetesen én ebben nem tudok objektív megoldásokat hozni, hiszen érintett vagyok a témában. Egy szóval nem mondtam olyat, hogy töröljük a tippjeimet tegnapról, mert nem is igazán úgy gondoltam, vagy számítsuk bele a nyerteseket, mert én szóltam. Abszolút nem erről szólt a téma, pont ezt nem akartam hogy ilyen kép alakuljon ki, hogy én most itt utólag töröltetni akarom a vesztes tippjeimet! Olvasd el újra kérlek a hozzászólásaimat és nézd meg az adatlapom hogy mennyi vesztes tipp van rajta! Ilyen alapon akkor minden nap itt reklamálhatnák... Abszurd és sértő, hogy ilyet feltételezel!

Az Urak meghozták a döntést, és én ezt el is fogadom! Viszont akárhogy is nézzük ez egy verseny és a versenyben mindenkinek ugyanazokat a feltételeket kell biztosítani! Éppen ezért szeretnék egy olyan javaslatot/kérést tenni, hogy az ilyen jövőbeni esetek elkerülése végett célszerű lenne például egy e-mail címet fenntartani (vagy egy már meglévőt erre is használni), amire egy esetleges leállás esetén el lehet küldeni a meccs kezdtetéig a tippet! Ezzel elkerülnénk az ilyen, játékosok között kialakuló nézeteltéréseket, és mindig mindenki számára egyenlőek lennének a feltételek!

Várda64:
Bocsánat! Én sem akartam rossz érzést kelteni benned. Tényeg nem akartam senkit se megbántani, senkinek se akartam hátrányt okozni. Örülök ennek az oldalnak és hogy vannak ilyen lehetőségek! A túllépés azért volt nehéz mert mint ahogy írtam szűkös határidők között élek most, és fontos lett volna most nagyon minden egyes pont.

Milan:
Álláspont elfogadva, köszönöm válaszod!
Fenti javaslatomhoz/kérésemhez mit szólsz?

Idézetet írta: TiB Dátum május 13, 2011, 20:54:44
Az szeretném megkérdezni, hogy tipp törlésére van lehetőség? Olyan tippre gondolok, amit még nem játszottak le. Vagy a tippjáték nincs missclickre kifejlesztve, és ha elnézel valamit jön a szívás. ;D

Nem lehet semmit sem törölni.

Idézetet írta: syl5 Dátum május 13, 2011, 15:51:55
Kérlek olvasd el újra a hozzászólásaimat! Semmi rossz szándék nem volt véleményem szerint egyikben sem, nem követelőztem, nem akartam senkinek rosszat, csupán vázoltam az esetet, ami engem rosszul érintett. Többször is leírtam, hogy akárhogy is döntenek az ebben illetékes Urak, el fogom fogadni az álláspontjukat.

Én csupán felvázoltam két lehetséges megoldást, de azt is írtam, hogy természetesen én ebben nem tudok objektív megoldásokat hozni, hiszen érintett vagyok a témában. Egy szóval nem mondtam olyat, hogy töröljük a tippjeimet tegnapról, mert nem is igazán úgy gondoltam, vagy számítsuk bele a nyerteseket, mert én szóltam. Abszolút nem erről szólt a téma, pont ezt nem akartam hogy ilyen kép alakuljon ki, hogy én most itt utólag töröltetni akarom a vesztes tippjeimet! Olvasd el újra kérlek a hozzászólásaimat és nézd meg az adatlapom hogy mennyi vesztes tipp van rajta! Ilyen alapon akkor minden nap itt reklamálhatnák... Abszurd és sértő, hogy ilyet feltételezel!

Az Urak meghozták a döntést, és én ezt el is fogadom! Viszont akárhogy is nézzük ez egy verseny és a versenyben mindenkinek ugyanazokat a feltételeket kell biztosítani! Éppen ezért szeretnék egy olyan javaslatot/kérést tenni, hogy az ilyen jövőbeni esetek elkerülése végett célszerű lenne például egy e-mail címet fenntartani (vagy egy már meglévőt erre is használni), amire egy esetleges leállás esetén el lehet küldeni a meccs kezdtetéig a tippet! Ezzel elkerülnénk az ilyen, játékosok között kialakuló nézeteltéréseket, és mindig mindenki számára egyenlőek lennének a feltételek!

Várda64:
Bocsánat! Én sem akartam rossz érzést kelteni benned. Tényeg nem akartam senkit se megbántani, senkinek se akartam hátrányt okozni. Örülök ennek az oldalnak és hogy vannak ilyen lehetőségek! A túllépés azért volt nehéz mert mint ahogy írtam szűkös határidők között élek most, és fontos lett volna most nagyon minden egyes pont.

Milan:
Álláspont elfogadva, köszönöm válaszod!
Fenti javaslatomhoz/kérésemhez mit szólsz?


A javaslatod technikailag egyelőre nem megoldható. Tehát nem tudunk, csak úgy valakinek betenni tippeket.

Hello!

Kínlódok a gépemmel és egyelőre nem jövök rá mi okozza a hibát (az egér egy kattintást kettőnek érzékel) emiatt kétszer ment el a mai Feneres tippem. Az egyiket töröljétek legyetek szívesek!

ID: 6785

Köszi!


Töröljétek a ID: 7179 tippem 2011. október 6-ai hülyén néz ki az adatlapomon. :D

Sziasztok!

Szépen mutat a májusi toplista, de sajnos nem én vagyok az első. Egy tippem kétszer ment be: ID: 7088. Nem szándékosan küldöm kétszer, valami szoftver hiba lehet a gépemen, de egyelőre nem tudtam orvosolni.
Ha ezt törlitek, akkor 15 pont mínusz. Ez van...   :'( Viszont így fair a dolog.  :beerchug:

Egyúttal kis építő kritika, hogy ezt a hibát (hogy engedi ugyanazt kétszer beküldeni) ha tudjátok, akkor valahogy javítsátok. (bár volt hogy kiírta, hogy nem lehet kétszer, nem tudom ezt hogy sikerült mégis.

Köszi!

Korrekt!  :ok:
Törléshez nincs jogosultságom, de jelzem a hibát a megfelelő helyre.
Gratulálok a második helyhez és további sikeres játékot kívánok!  :great: :beerchug: :great:
Idézetet írta: bancho Dátum június 01, 2011, 06:19:41
Sziasztok!

Szépen mutat a májusi toplista, de sajnos nem én vagyok az első. Egy tippem kétszer ment be: ID: 7088. Nem szándékosan küldöm kétszer, valami szoftver hiba lehet a gépemen, de egyelőre nem tudtam orvosolni.
Ha ezt törlitek, akkor 15 pont mínusz. Ez van...   :'( Viszont így fair a dolog.  :beerchug:

Egyúttal kis építő kritika, hogy ezt a hibát (hogy engedi ugyanazt kétszer beküldeni) ha tudjátok, akkor valahogy javítsátok. (bár volt hogy kiírta, hogy nem lehet kétszer, nem tudom ezt hogy sikerült mégis.

Köszi!

Fairplay dijat érdemelsz :)

A dupla elküldéssel kapcsolatban: elvileg nem lehet beküldeni kétszer, viszont ritka esetekben mégis sikerül, ha valami fajta netcsatlakozási probléma lép fel küldés közben.

Töröljétek az:ID: 7671 tippem.

Köszönöm!