Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Ki a két kommentátor az omnium versenyen?

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 05, 2012, 19:44:57
Ki a két kommentátor az omnium versenyen?

Lantos András és Pais Péter. Gondolom valamelyikük csak beugró.

Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 06, 2012, 18:41:34
Lantos András és Pais Péter. Gondolom valamelyikük csak beugró.
Köszi szépen.
Vueltáról mi a véleményed László? Kinek kedvezhet? Tényleg Contador ekkora favorit?
Nibalitól jó döntés volt az Astana? én jobban el tudtam volna képzelni más csapatba...

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 06, 2012, 18:57:34
Köszi szépen.
Vueltáról mi a véleményed László? Kinek kedvezhet? Tényleg Contador ekkora favorit?
Nibalitól jó döntés volt az Astana? én jobban el tudtam volna képzelni más csapatba...


Nibali döntése logikus volt, mondom ezt annak ellenére, hogy én nem igazán szimpatizálok az Astanával. De pénz beszél, Vincenzo meg úgy gondolta, hogy neki elsődleges a pénz. Kíváncsi vagyok mit tud kihozni a dologból, mert vitte az egész segítőgárdáját is. Aztán lehet, hogy ez is egy nagy pofáraesés lesz a kazakhoknak, mint Kreuziger leigazolása. Sokak azt mondják, hogy jobban járt volna, ha marad a Liquigasnál, de ezt majd az idő eldönti, a zöldeknek is maradt még bőven GT esélyes emberük - ha Nibali már nem is lesz újra ereje teljében, Moreno Moser 1-2 éven belül első helyekért harcolhat - akár Nibali ellen. Én csak egy dolognak szurkoltam: mégpedig, hogy ne a BMC-hez menjen, mert velük is szóba hozták, márpedig amelyik sztárversenyzőt leigazolta az utóbbi időben a BMC (Hushovd, Gilbert, Ballan) az a piros-feketéknél nem nagyon tudott versenyeket nyerni.
Vuelta? Hát tényleg Contador a legnagyobb favorit, ha hozza a szokásos formáját, nem nagyon nyerhet más, de ettől függetlenül szerintem megéri nézni elejétől a végéig, mert egy igazi komoly körverseny lesz, a spanyol kerékpársport színe-java erre készült egész évben (Cobó, Antón, Rodriguez) sok érdekes outsiderrel (Froome, Gadret, Kreuziger, Cunego, Van den Broeck, De Gendt, Cataldo, Gesink). Ráadásul tele van heggyel meg hegyibefutóval az útvonal, de ha ez nem lenne elég, a nagy sprinterek (Cavendish, Goss, Greipel) kihagyják ezt a három hetest, úgyhogy ebből a szempontból is ígéretesnek tűnik a verseny (bár sok sprintre nem kell számítani, talán 3-4 van az egész körverseny alatt). Röviden: nagyon jó alapanyagok vannak, a szakácsokon múlik mit készítenek belőle - szaroskenyeret vagy 5 csillagos főfogást - én az utóbbiban reménykedem.
Nekünk, magyar nézőknek Sipi nélkül kicsit szokatlan lesz a dolog, el nem tudom képzelni kit ültetnek be a nagy öreg helyére. Knézy amúgyis egyre többet van távol, mert az MTV csábítja el folyton mindenféle saját eseményekre - nem tudom, mennyit halljuk még az Eurosporton. A két fiatal közül meg Bodnár jó kommentátor lenne, csak még nagyon esetlen és fiatal ehhez a szakághoz, Lantosra meg mindig irigykedek - kicsit néha már az az érzésem, hogy valakinek a rokona és azért került a kommentátori székbe - ha nincs valaki aki kontrollálja őt (hogy ne mondjon túl sok ökörséget) könnyen hazavágja a közvetítést.
Több mint 10 éve (ha nem 20) osztotta meg velünk a drága jó Sipi a tudását és a bölcsességét, még is egy üres űr tátong utána, nincs senki, aki akárcsak felvehetné vele a versenyt. Ha egy másik közvetítésben rutinos rókát beszereznek egy valódi kerékpáros géniusz mellé, akkor is legfeljebb egy negyed Sipit tudnak kihozni. Sokszor fogják még említeni a kollégái is a közvetítések alatt, ritkán adatik meg egy sport történelme során, hogy egy ilyen zseni közvetítéseit élvezhették a nézők, pláne egy ilyen pici országban...

Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 07, 2012, 00:50:38
Nibali döntése logikus volt, mondom ezt annak ellenére, hogy én nem igazán szimpatizálok az Astanával. De pénz beszél, Vincenzo meg úgy gondolta, hogy neki elsődleges a pénz. Kíváncsi vagyok mit tud kihozni a dologból, mert vitte az egész segítőgárdáját is. Aztán lehet, hogy ez is egy nagy pofáraesés lesz a kazakhoknak, mint Kreuziger leigazolása. Sokak azt mondják, hogy jobban járt volna, ha marad a Liquigasnál, de ezt majd az idő eldönti, a zöldeknek is maradt még bőven GT esélyes emberük - ha Nibali már nem is lesz újra ereje teljében, Moreno Moser 1-2 éven belül első helyekért harcolhat - akár Nibali ellen. Én csak egy dolognak szurkoltam: mégpedig, hogy ne a BMC-hez menjen, mert velük is szóba hozták, márpedig amelyik sztárversenyzőt leigazolta az utóbbi időben a BMC (Hushovd, Gilbert, Ballan) az a piros-feketéknél nem nagyon tudott versenyeket nyerni.
Tudom hogy reális esélye nem volt de örültem volna ha a Quickstephez megy...Végre lett volna egy 3hetes menőnk...Sebaj.Kiváncsi vagyok mi lesz Kreuziger sorsa.


Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 07, 2012, 00:50:38
Vuelta? Hát tényleg Contador a legnagyobb favorit, ha hozza a szokásos formáját, nem nagyon nyerhet más, de ettől függetlenül szerintem megéri nézni elejétől a végéig, mert egy igazi komoly körverseny lesz, a spanyol kerékpársport színe-java erre készült egész évben (Cobó, Antón, Rodriguez) sok érdekes outsiderrel (Froome, Gadret, Kreuziger, Cunego, Van den Broeck, De Gendt, Cataldo, Gesink).
Reménykedek benne hogy Froome vagy Rodriguez esetleg Anton kicsit megszorongatja Contadort bár nem tudom miért de megint Menchovtól várnék valami meglepetést de a tdf után nem tudom miben reménykedjek...

Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 07, 2012, 00:50:38
Nekünk, magyar nézőknek Sipi nélkül kicsit szokatlan lesz a dolog, el nem tudom képzelni kit ültetnek be a nagy öreg helyére. Knézy amúgyis egyre többet van távol, mert az MTV csábítja el folyton mindenféle saját eseményekre - nem tudom, mennyit halljuk még az Eurosporton. A két fiatal közül meg Bodnár jó kommentátor lenne, csak még nagyon esetlen és fiatal ehhez a szakághoz, Lantosra meg mindig irigykedek - kicsit néha már az az érzésem, hogy valakinek a rokona és azért került a kommentátori székbe - ha nincs valaki aki kontrollálja őt (hogy ne mondjon túl sok ökörséget) könnyen hazavágja a közvetítést.
Több mint 10 éve (ha nem 20) osztotta meg velünk a drága jó Sipi a tudását és a bölcsességét, még is egy üres űr tátong utána, nincs senki, aki akárcsak felvehetné vele a versenyt. Ha egy másik közvetítésben rutinos rókát beszereznek egy valódi kerékpáros géniusz mellé, akkor is legfeljebb egy negyed Sipit tudnak kihozni. Sokszor fogják még említeni a kollégái is a közvetítések alatt, ritkán adatik meg egy sport történelme során, hogy egy ilyen zseni közvetítéseit élvezhették a nézők, pláne egy ilyen pici országban...
Igazából lehet majd most sokan nem értenek velem egyet de én egyszer majd szivesen látnám Bodrogit is kommentátori székbe..vagyis hallgatnám.Neki is lenne bőven mesélni valója és szerintem nem lenne rossz kommentátor.De ugye sokan elmarasztalják őt mert francia lett...

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 07, 2012, 01:01:58
Tudom hogy reális esélye nem volt de örültem volna ha a Quickstephez megy...Végre lett volna egy 3hetes menőnk...Sebaj.Kiváncsi vagyok mi lesz Kreuziger sorsa.

Ááá, hogy innen fúj a szél :) Cataldo, Velits és Pauwels az jelenleg, akinek top10-re esélye van, de ha belenő az országútba akkor Stybar mint volt cyclo-cross világbajnok nagyon jó hegyimenő lehet. Most is rajta van az előzetes nevezésin, figyelni kell rá. Mindenesetre szabad helyek vannak az OPQS-nél, Leipheimer nem biztos, hogy visszatér, de más eligazolásokról is hallani - a németekről például az a hír járja, hogy új szupercsapatot akarnak összehozni, természetesen Shleck vezetéssel és vinnék Grabschot, Cioleket és Martint is. Mondjuk ez csak pletyka-szinten hangzott el eddig, én nem tartom valószínűnek. Hogy ki jöhet mint új kerékpáros? Nibali ugye már kilőve, van akik Cavendisht, Fuglsangot, Brajkovict, Gilbert, Cancellárát és Pinault kapcsolatba hozták már velük. Szerintem elsődlegesen Boonen formájának megtartásáa kéne koncentrálniuk, mert nagyon jó segítőgárda van körülötte, nagy körversenyekre lehet érdemesebb lenne leigazolni egy-két fiatal tehetséget akinek kell pár év, hogy kinőjje magát, mint egy sztár-versenyzőt.


Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 07, 2012, 01:01:58
Igazából lehet majd most sokan nem értenek velem egyet de én egyszer majd szivesen látnám Bodrogit is kommentátori székbe..vagyis hallgatnám.Neki is lenne bőven mesélni valója és szerintem nem lenne rossz kommentátor.De ugye sokan elmarasztalják őt mert francia lett...

Én abszolút egyetértek veled. Lacit nem szabad elítélni azért, mert francia állampolgárrá avanzsált - profi kerékpáros karriert nem lehet építeni Magyarországon bizonyos hátráltató körülmények miatt. Sajnos azonban nem valószínű, hogy találkozunk vele - szerintem a TT1-nek még szüksége lehet rá pár évig, más részről ő már Franciaországban éli életét - ott van családja, barátai, munkahelye. Valószínűbb, hogy a francia Eurosporton találkozunk vele, mint a magyaron... Van itthon is sok öreg kerékpáros - még akár aktívak is a 60 felettiek közt - akik közül lehet válogatni, de ugye olyan rutinja mint Sipinek volt senkinek nincs.

Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 07, 2012, 14:07:37
Ááá, hogy innen fúj a szél :) Cataldo, Velits és Pauwels az jelenleg, akinek top10-re esélye van, de ha belenő az országútba akkor Stybar mint volt cyclo-cross világbajnok nagyon jó hegyimenő lehet. Most is rajta van az előzetes nevezésin, figyelni kell rá. Mindenesetre szabad helyek vannak az OPQS-nél, Leipheimer nem biztos, hogy visszatér, de más eligazolásokról is hallani - a németekről például az a hír járja, hogy új szupercsapatot akarnak összehozni, természetesen Shleck vezetéssel és vinnék Grabschot, Cioleket és Martint is. Mondjuk ez csak pletyka-szinten hangzott el eddig, én nem tartom valószínűnek. Hogy ki jöhet mint új kerékpáros? Nibali ugye már kilőve, van akik Cavendisht, Fuglsangot, Brajkovict, Gilbert, Cancellárát és Pinault kapcsolatba hozták már velük. Szerintem elsődlegesen Boonen formájának megtartásáa kéne koncentrálniuk, mert nagyon jó segítőgárda van körülötte, nagy körversenyekre lehet érdemesebb lenne leigazolni egy-két fiatal tehetséget akinek kell pár év, hogy kinőjje magát, mint egy sztár-versenyzőt.
Német szupercsapatról már énis olvastam de hát ki tudja hogy meg tudják-e valósítani.Bár amit ők elhatároznak azt véghez is viszik.Azért nem tenne rosszat a kerékpársportnak megint egy Telekom szintű német csapat(Zabel,Ulle,Klödi,Vino,Nardello..régi szép idők).
Quicksteppel kapcsolatban: Cataldoban látnék fantáziát de nem érzem benne az átütő erőt(aztán lehet rámcáfol jövőre).Stybar szerintem sem lesz rossz.(sőt. :ok: )
A helyzet hogy 3hetes menő tényleg nem illik a csapat képébe.Klasszikus egynaposakra illetve szökevényekre és sprintekre van felkészítve a csapat..Bár vannak jobb háromhetes versenyzők illetve segítők de ebből nem lehet szerintem egy hegyimenő csapatot csinálni akik úgy mennének a hegyen mint  a liquigas a giron.Akinek a fentebb felsoroltakból az Gilbert vagy Brajkovic.Utóbbinak azért mert személyes kedvenc előbbinek mert belga és egy újabb ágyúval bővülne a klasszikusokra a tárház.Kérdés hogy férne meg egymás mellett Boonen-Gilbert duó..
Bár ha Boonen tartja az idei formát lehet senkire se lesz szükség mert megint behúzza a klasszikusokat csak nekem a háromheteseken van hiányérzetem. ;D


Idézetet írta: Feketelaszlo Dátum augusztus 07, 2012, 14:07:37
Én abszolút egyetértek veled. Lacit nem szabad elítélni azért, mert francia állampolgárrá avanzsált - profi kerékpáros karriert nem lehet építeni Magyarországon bizonyos hátráltató körülmények miatt. Sajnos azonban nem valószínű, hogy találkozunk vele - szerintem a TT1-nek még szüksége lehet rá pár évig, más részről ő már Franciaországban éli életét - ott van családja, barátai, munkahelye. Valószínűbb, hogy a francia Eurosporton találkozunk vele, mint a magyaron... Van itthon is sok öreg kerékpáros - még akár aktívak is a 60 felettiek közt - akik közül lehet válogatni, de ugye olyan rutinja mint Sipinek volt senkinek nincs.
Igen sajnos énis így voltam vele hogy franciaországban él barátok stb de azért reménykedtem.A kiemelt dologgal meg maximálisan egyetértek.Sajnos most tényleg nem tudnék megnevezni egyetlen egy ilyen nagy szaktudással rendelkező embert sem aki "pótolni" tudná Sipit.Lehet majd a fiatalok egyszer beérnek.

 "Ullrich már érzi, hogy ez a harc Armstrong ellen cseresznye. Nem meg(g)y."

ISTEN VELED SIPI!  :'(

Nemsokára jön a kerékpáros vb.
Hétvégén egy visszatérő versenyszámmal kezdenek a 34 (nőknek) illetve 53 (férfiaknak) km-es időfutamokkal.
Kiváncsi vagyok milyen lesz a verseny és melyik csapat nyerhet.
http://www.velo.hu/index.php?modul=hir&kod=11810


Idézetet írta: csacsi1899 Dátum október 11, 2012, 08:47:49
Azt mondjuk nem értem, hogy régi társak miért vallanak be mindent...

http://www.nemzetisport.hu/kerekpar/ver-milliok-doppingprogram-az-armstrong-ugy-hattere-2181465

Lássuk be, ez azért odabasz ;D

Biztos megvolt az okuk rá...


http://velo.hu/index.php?modul=hir&kod=12040

Azt gondolom erős sora lesz a quickstepnek jövőre..Boonen,Cave és a többiek.Oké nem szeretem a britet de azért hatalmas sprinter az tény.

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 19, 2012, 10:28:53
http://velo.hu/index.php?modul=hir&kod=12040

Azt gondolom erős sora lesz a quickstepnek jövőre..Boonen,Cave és a többiek.Oké nem szeretem a britet de azért hatalmas sprinter az tény.

Jó döntés volt tőle, hogy eligazolt...
_______________

http://www.hatharom.hu/article/766c09-az-uci-is-megfosztotta-armstrongot-tour-cimeitol

:cya:

Mi a vélemenyetek az Armstrong témáról?
Nekem kicsit fura az egész ügy.Nem védem lancet csak olyan fura hogy mindenkinek most jutott eszébe a dolog...hamiltontól kezdve mindenkinek.Annak ellenére hogy nagy valószínűség bünős annak ellenére ez így kicsit fura lebonyolítása.