Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Holnap indul a Tour Down Under körverseny Ausztráliából. Pozzatto nem néztél tippeket? Nekem ezen ragadt meg a szemem: Gerrans - Geraint Thomas 1,45-ért az ausztrál. Bár ez is elég kezdetleges tipp, nem nagyon néztem utána. Ha van valami ötleted ne tartsd magadba :)

Tegnap este kezdtem el nézni, csak a vizsgák miatt nem volt sok időm rá, de ma átfutottam a dolgokat. Érdekes verseny lesz az biztos.
Pár infó az idei Tour down underről:
A versenyszervezők kicsit átvariálták az izgalom végett a szakaszokat, és az első négy etapra tettek egy kis emelkedőt (vagy hegyi befutót), az utolsó 20 km-en belülre. Így szinte egyik szakaszon se várható az a klasszikus sprintbefutó szerintem. Ez kicsit megváltoztatja majd az erőviszonyokat. Greipel-Kittel csatának kéne lennie a sprinteknél(Greipel egyik kedvenc versenye), de hát így ezt passzolom. Úgy gondolom, szakaszgyőztesekre ilyen év eleji versenyeken felesleges még fogadni.
A meleg is érdekesen alakíthatja majd a verseny állását. Kíváncsi vagyok, hogyan befolyásolja majd a +30 fok az etapokat.
Akik favoritok:
Ahogy te is említetted Gerrans jó (tippeddel is egyetértek maximálisan). Megnyerte az ausztrál bajnokságot, és jó formában volt. Jól is mozgott, ezzel semmi gond nem volt. Úgy gondolom a verseny fő esélyese. Esélyesek közé sorolom Evanst, mert szépen le volt fogyva az ausztrál bajnokságra és úgy nézett ki fizikálisan rendben is van már most. Portéra én még nem tennék. Neki a március-május közötti időszak a csúcsformája...Legalábbis szerintem.
Akitől még eredményeket várok az Gasparotto (kifejezetten feküdhet neki ez a verseny), Omega duója (Bakelants-Alaphilippe, utóbbi nagyon tehetséges fiatal francia versenyző), illetve Diego Ulissi. Akikre még érdemes figyelni az az ausztrál ok új Robbie Mcewen-je Caleb Ewan. Hatalmas tehetség a srác, és szerintem idén végre be fog törni a nagyok közé is pár verseny alkalmával. A másik ilyen Dennis lehet. Hazai pálya motiválhatja, és ő is eléggé fiatal. Matej Mohoricra az ifi vb győztesre még érdemes figyelni, mert csak 19 éves és rögtön bedobták a mélyvízbe.
Na és akkor a tippjeim összetettre:
-Cipolla tippje, nekem is adott. Simán jó lehet. Gerrans ilyen terepeken erőből megoldja.
-Bakelants-Ellisonde  1.50-ért. Belga sokat fejlődött tavaly, és nem azért jött az Omegába, hogy csak sokadik ember legyen. Ellisonde megrekedt egy szinten úgy gondolom. Tehetséges versenyző de ennyi. Néha van egy két szebb eredménye mikor nem koncentrál a mezőny, de ennyi.
Holnap hajnali etapra:


- Rojas-Alaphilippe  1.55-ért. Leírtam, hogy a francia tehetséges, de a csapatban vannak nála jobbak egy ilyen sprintél, ráadásul Rojas ilyen terepen gyorsabb nála.
- Matthews-Goss  1.40-ért. Ez Matthews szakasza. Ilyen etapokat imádja, míg Gossnak hiába nagyobb a végsebessége, egy iyen etapon ő ezt nem tudja kihasználni, és lehet a második, vagy harmadik csoporttal érkezik be.
- Gavazzi-Gasparotto  2.75. Ez csak minimális összeggel. Megérzés. Miért sprintelne Gavazzi? Gasparotto a vezér, rá van tervezve a verseny, és ilyen etapokon tud előnyt szerezni a többiekkel szemben. Van benne érték.

Köszi! Goss - Matthewst is néztem, akkor ebben is megerősítettél, úgyhogy ezzel a kettővel indulok harcba holnapra szerintem. Amúgy Caleb Ewan milyen típusú versenyző? Greipellel van együtt, de én is gyanítom, hogy Greipel nem fogja kibírni a dombot. Ewan mennyire számít klasszikus sprinternek?

Idézetet írta: Cipolla Dátum január 20, 2014, 20:36:57
Köszi! Goss - Matthewst is néztem, akkor ebben is megerősítettél, úgyhogy ezzel a kettővel indulok harcba holnapra szerintem. Amúgy Caleb Ewan milyen típusú versenyző? Greipellel van együtt, de én is gyanítom, hogy Greipel nem fogja kibírni a dombot. Ewan mennyire számít klasszikus sprinternek?
Ewan nem teljesen klasszikus sprinter, bár tény, hogy sík terepen a leggyorsabb. Bírja a kisebb emelkedőket meg dombokat (nyert is ilyen egynaposokat), én olyan mcewen-freire gomez közötti sprinternek tartom. Egy kicsi abból egy kicsi ebből. Iszonyatosan gyors, és nagyon jól helyezkedik, és van hogy vonat sem kell neki, és lazán veri a mezőnyt. A kérdés, hogy a felnőttek mezőnyében mennyire állja meg a helyét, és hogy viseli majd az átálást a PT és az eddigi versenyei között(eléggé nagy lépés lesz neki). Mert itt más lesz a tempó, de neki ezt bírnia kéne. Abszolút korosztálya előtt jár.
Azt mondom Mcewen óta nem volt ekkora sprinter tehetsége az ausztráloknak. Ami még előnye, hogy el tud menni szökésekkel is, és ott pedig a hajrában simán otthagyja őket.
Palio del Recioto 2013 vince Caleb Ewan


Idézetet írta: Pozzato Dátum január 20, 2014, 20:28:40
Holnap hajnali etapra:


- Rojas-Alaphilippe  1.55-ért. Leírtam, hogy a francia tehetséges, de a csapatban vannak nála jobbak egy ilyen sprintél, ráadásul Rojas ilyen terepen gyorsabb nála.
- Matthews-Goss  1.40-ért. Ez Matthews szakasza. Ilyen etapokat imádja, míg Gossnak hiába nagyobb a végsebessége, egy iyen etapon ő ezt nem tudja kihasználni, és lehet a második, vagy harmadik csoporttal érkezik be.
- Gavazzi-Gasparotto  2.75. Ez csak minimális összeggel. Megérzés. Miért sprintelne Gavazzi? Gasparotto a vezér, rá van tervezve a verseny, és ilyen etapokon tud előnyt szerezni a többiekkel szemben. Van benne érték.
Felemás etap volt. Kíváncsi leszek a holnapin mit alkotnak a fiúk. Látszik, hogy még tényleg első pro tour verseny idén. Gerrans továbbra is formában, és azért vannak meglepetések. Schleck jól bírta, ahogy Gesink is.

5 részes cikksorozat Pantani tönkretételéről, és haláláról (meggyilkolásáról?)
http://hosszabbitas.hu/kerekpar/pantanirol-i-resz
Alul lehet továbbugrani a következő részre.


Nekem a legnagyobb kedvencem volt (Mario Cipollini mellett), és mindig is "tudtam" hogy nincs rendben valami sem a Giroról való kizárásával, sem a halálával.

Egészséges táplálkozás a versenyek közben

www.youtube.com/watch?v=8OhUJywiSUE


"Ha nem tudod hol a helyed a világban, óriásinak tűnő problémáid éppen mekkorák, vagy ha tudod, hogy rettentő nagyok, akkor most nyomj egy play gombot."
www.youtube.com/watch?v=PWCDEAYn8rQ#t=228

Kevés videónál esik le az állam, de Brumottinak kijár a tisztelet...

www.youtube.com/watch?v=BM0oQIRIyrs

World Tour: Amstel Gold Race

Megkezdõdnek az Ardenneki egynaposok, így a pavés versenyeket felváltják a dombosabbak, ahol újra összecsaphat Alejandro Valverde és Philippe Gilbert, hiszen eddig õk és az egykori világbajnok Michal Kwiatkowski tudhatja maga mögött a legjobb tavaszi teljesítményt. Tovább ITT!

Tipp: Michal Kwiatkowski elsõ tízben végez @ 1.90

#206 április 22, 2017, 11:58:44, Pozzato
Hihetetlen, nem is igazán térek magamhoz. Pont pár napja nyert szakaszt Trentinói kör utódján, néztem vele az interjút és pont azt mondtam, hogy így 37 évesen is mennyire vidám ember, egy üde színfoltja volt a mezőnynek. Mindig viccelődött, és most megkapta élete nagy lehetőséget, Fabio Aru kiesésével, ő lehetett volna a kapitány az Astanánál. Pont azt írtam még a chaten is, mikor kérdezte firga, hogy kire fogadjon, hogy Scarponi top10 tuti.

Nyugodj békében Michele Scarponi  :'(


Élete utolsó győzelme
https://www.youtube.com/watch?v=dZWIrOxFDb8



Azt bírtam benne, hogy mindig teátrális interjúkat adott, gesztikulált, játszott az arcával.


Idézetet írta: Pozzato Dátum április 22, 2017, 11:54:53
Hihetetlen, nem is igazán térek magamhoz. Pont pár napja nyert szakaszt Trentinói kör utódján, néztem vele az interjút és pont azt mondtam, hogy így 37 évesen is mennyire vidám ember, egy üde színfoltja volt a mezőnynek. Mindig viccelődött, és most megkapta élete nagy lehetőséget, Fabio Aru kiesésével, ő lehetett volna a kapitány az Astanánál. Pont azt írtam még a chaten is, mikor kérdezte firga, hogy kire fogadjon, hogy Scarponi top10 tuti.

Nyugodj békében Michele Scarponi  :'(


Élete utolsó győzelme
https://www.youtube.com/watch?v=dZWIrOxFDb8



Azt bírtam benne, hogy mindig teátrális interjúkat adott, gesztikulált, játszott az arcával.

Teljesen ledöbbentem  :-\ :'( :'( :'( Én csak ma reggel olvastam a hírt és nem akartam elhinni. Nagyon kedveltem őt, pont ez jutott eszembe hogy még itt beszéltük pár napja, hogy top10-be jó lehet vagy hogy ha jó odds akkor meg kell tenni, hogy szakaszt nyer.
Az egyik legszimpatikusabb versenyző és legszínesebb egyéniség volt, nagyon sajnálom.

Giro d'Italia 15. szakasz: Stelvio.  Az időjárás pont bringázásra alkalmas.  ;D   Holnap Giro előzetes.  :ok: