Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egy nappalin át vezetett a kerékpárverseny útja

Kaliforniában egyedi pályavezetést találtak ki a résztvevõknek. Tovább


Nem hittem volna, hogy eljön ez a nap, hogy a brit parlament leveszi a kezét a legendáiról.

Úgy hisszük, hogy ezt az erős kortikoszteroidot Bradley Wiggins Tour de France-revaló felkészítéséhez használták, ahogy valószínűleg más, őt segítő kerékpárosoknál is alkalmazták.

Brailsford és a Sky óriási támogatásnak örvendett a szigetországban, erről már írtam tavaly is, illetve arról is, hogy csak idő kérdése a bukások. Már akkor látszódtak a jelek, de most már egyre közeleg számukra a vége. Voltak emberek, akik okosan dobbantottak (Viviani), de pár tagot még így is sajnálok (Kwiatkowski, Bernal, Halvorsen, Sivakov és Rosa).

Nem elég Froome még mindig levegőben lógó doppingügye, most még jön ez is.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 05, 2018, 19:40:58
Nem hittem volna, hogy eljön ez a nap, hogy a brit parlament leveszi a kezét a legendáiról.
Ebből is jól lehet látni a hatalmas különbséget, ami van - például - az Egyesült Királyság és Magyarország között!

Idézetet írta: csabax Dátum március 05, 2018, 19:47:40
Ebből is jól lehet látni a hatalmas különbséget, ami van - például - az Egyesült Királyság és Magyarország között!

Megmondom őszintén, hogy engem is nagyon meglepett a dolog. Ugye ott felépítettek egy kiválóan működő kerékpáros rendszert a 90-es években. Boardmanék voltak az alap, rámentek kezdetben a pályabringára, majd az országútira is. Mára ott tartanak, hogy mindkét szakágban évek óta tartó dominanciájuk van, világ legerősebb csapata az övék (Sky) és szinte garantált az 5-6 aranyuk az olimpiákon. Ezt viszont egyik pillanatról a másikra lerombolhatják.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 05, 2018, 20:09:45
Megmondom őszintén, hogy engem is nagyon meglepett a dolog. Ugye ott felépítettek egy kiválóan működő kerékpáros rendszert a 90-es években. Boardmanék voltak az alap, rámentek kezdetben a pályabringára, majd az országútira is. Mára ott tartanak, hogy mindkét szakágban évek óta tartó dominanciájuk van, világ legerősebb csapata az övék (Sky) és szinte garantált az 5-6 aranyuk az olimpiákon. Ezt viszont egyik pillanatról a másikra lerombolhatják.
Szerintem viszont nem kellene meglepődni!
Mostanra már kezdenek rájönni a britek is, hogy az az úgynevezett "kiváló" kerékpáros rendszer nem is annyira TISZTA, mint ahogyan azt egyesek láttatni vagy látni szeretnének, s ezért a további doppingos botrányok mérséklése (elkerülése?) érdekében döntöttek úgy, ahogy döntöttek.

És hogy példaként ne doppingról, hanem a Magyarországon is viszonylag jól értelmezhető korrupcióról legyen a párhuzam:
Nyilvánvaló, hogy az Egyesült Királyságban és Magyarországon is van korrupció - akárcsak bárhol máshol is ebben a világban -, ám egyáltalán NEM MINDEGY a korrupció MÉRTÉKE! Hiszen nagyon nem mindegy, hogy 100 forintból csak 15-20 forintot lopnak el vagy 100 forintból 75-80 forintot lopnak el.

Így van ez a doppinggal is: néhol a 100-ból 15-20 eset is sok, máshol pedig a 100-ból 75-80 esetnél is azt mondják, hogy "kiváló"!

Nyomják a cuccot persze, ez egyértelmű volt, az tényleg fura, hogy Wigginst így "felnyomták".


MÁS:

Néztem hétvégén a Strade Bianche-t, hatalmas verseny volt ez, ilyen körülmények között kerózni több, mint 5 órát nem kis teljesítmény volt :D

Jobb lett volna, ha elmarad az eső és láthatjuk a szép fehér murvát, de így is klasszikus volt. Benoot hatalmasat ment, de nekem Bardet volt a meglepetés. Ha ő így megy a pavékon a TDF-en, akkor érdemes lesz rá figyelni összetettben is. Amúgy olyan jó lenne, ha ez a szakasz bekerülne a Giróra is.

Wigginsre visszatérve, olyan ez szitu, mintha itthon Puskást állítanák pellengérre.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 05, 2018, 21:17:06
Wigginsre visszatérve, olyan ez szitu, mintha itthon Puskást állítanák pellengérre.
Szerintem egyáltalán nem olyan!

Idézetet írta: csabax Dátum március 05, 2018, 21:23:41
Szerintem egyáltalán nem olyan!

Wiggins volt az ország első Tour de France győztese, ötszörös olimpiai bajnok, nyolcszoros világbajnok és világcsúcstartó. Kevés nagyobb sportoló létezik nála az országban, pláne az élők sorában. Emellett lovaggá is ütötték.

"Meg kell érteni, zsíroskenyérrel ez nem megy".
(Sipos János, az Eurosport szakkomenntátora)

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 05, 2018, 21:33:08
Wiggins volt az ország első Tour de France győztese, ötszörös olimpiai bajnok, nyolcszoros világbajnok és világcsúcstartó. Kevés nagyobb sportoló létezik nála az országban, pláne az élők sorában.
Emellett lovaggá is ütötték.
ráférne egy szőrtelenítés ;D
:beerchug:

Engem ebben az egész dopping témában az zavar legjobban, amikor évekkel később vesznek elő valakit, és elkezdik baszogatni. Ha ott és akkor nem bukik meg valaki, akkor évekkel később ne kezdjük már elvenni a címeit.

Egyrészről teljesen igazad van, másrészről viszont ezt csak így lehet. Olyan összefonódások vannak a szövetség és a versenyzők között, hogy egyszerűen nem érdeke senkinek, hogy egy Froome, Contador vagy bárki más megbukjon. Lance is éveken át védve volt, mivel komoly marketingértékkel bírt, miatta nőtt az amcsiknál a sportág iránti népszerűség, új szponzorok jöttek be. Most hasonló volt az eset a Skynál is. Jöttek arab befektetők, akik meglátták benne a pénz. Azonban, ha jön egy új brigád (lásd angol parlament vagy UCI-nál), akkor az esetleg hozhat változást. Azért is voltak ennyire előtérben a britek, mert McQuaid után Cookson volt az elnök, ergo szabad útjuk volt a dopping felé Wigginséknek. Mondjuk most nem is Lappartient miatt van probléma, bár ő is próbál keresztbe tenni, de szerintem legbelül tudja, hogy Froome kiesése óriási veszteség lenne a sportágnak pénzügyi szempontból.

Kicsit olyan a kerékpársport is, mint a politika. Az aktuális vezetés felépíti a maga kis szennyesét, aztán a következő hatalmon lévő csoport, ha úgy tartja az érdeke, akkor kiteregeti azokat. Az is igaz, hogy vannak ilyen kamu lebukások, hogy azért bemutassuk, működik a szervezet (Ulissi eltiltása, ugyanezért Froome még mindig nem kapott semmit). Magyarán, minél több haverod van a felsőbb körökben, annál később buksz le. Anno EPO-nak vagy vérdoppingnak hívták a dolgokat, most ez a TUE. Nekem senki ne mondja, hogy valaki asztmásan nyer TdF-et. Vagy, hogy a Skynál a fél csapat ettől szenved. Oké, vannak olyan klubok, mint a UnitedHealthcare, akiknél asszem több cukorbeteg is teker(t), de az más dolog.

#418 március 07, 2018, 13:39:53, csabax
Idézetet írta: Pozzato Dátum március 07, 2018, 10:58:05
Egyrészről teljesen igazad van, másrészről viszont ezt csak így lehet. Olyan összefonódások vannak a szövetség és a versenyzők között, hogy egyszerűen nem érdeke senkinek, hogy egy Froome, Contador vagy bárki más megbukjon. Lance is éveken át védve volt, mivel komoly marketingértékkel bírt, miatta nőtt az amcsiknál a sportág iránti népszerűség, új szponzorok jöttek be. Most hasonló volt az eset a Skynál is. Jöttek arab befektetők, akik meglátták benne a pénz. Azonban, ha jön egy új brigád (lásd angol parlament vagy UCI-nál), akkor az esetleg hozhat változást. Azért is voltak ennyire előtérben a britek, mert McQuaid után Cookson volt az elnök, ergo szabad útjuk volt a dopping felé Wigginséknek. Mondjuk most nem is Lappartient miatt van probléma, bár ő is próbál keresztbe tenni, de szerintem legbelül tudja, hogy Froome kiesése óriási veszteség lenne a sportágnak pénzügyi szempontból.

Kicsit olyan a kerékpársport is, mint a politika. Az aktuális vezetés felépíti a maga kis szennyesét, aztán a következő hatalmon lévő csoport, ha úgy tartja az érdeke, akkor kiteregeti azokat. Az is igaz, hogy vannak ilyen kamu lebukások, hogy azért bemutassuk, működik a szervezet (Ulissi eltiltása, ugyanezért Froome még mindig nem kapott semmit). Magyarán, minél több haverod van a felsőbb körökben, annál később buksz le. Anno EPO-nak vagy vérdoppingnak hívták a dolgokat, most ez a TUE. Nekem senki ne mondja, hogy valaki asztmásan nyer TdF-et. Vagy, hogy a Skynál a fél csapat ettől szenved. Oké, vannak olyan klubok, mint a UnitedHealthcare, akiknél asszem több cukorbeteg is teker(t), de az más dolog.
Teljesen egyetértek a szavaiddal!
Én sem a kerékpársport ellen szólok, amikor leírom a véleményemet, hiszen már régóta nagyon kedvelem a kerékpársportot, szurkolok is a bringásoknak, ám a kedvelés ellenére és mindentől függetlenül olykor azért még lehet nem annyira kedvező véleményem is erről a kerékpársportról. Szerintem jobb és kényelmesebb elkönyvelni a kerékpársportot olyannak, amilyen, hogy ott gyakran vannak doppingesetek is, és ezzel együtt a megfelelő helyen kezelni ezt a sportágat.

Szerintem jobb azzal a tudattal nézni Girót, TdF-et, Vueltát és/vagy bármilyen egyéb másik kerékpáros versenyt, hogy az a "sportoló" fogja megnyerni és/vagy azok a "sportolók" végeznek majd az élen, akiknek jó haverjaik és ismerőseik vannak az "illetékes" helyeken, és így ők nem most, hanem majd csak később - évek múlva - fognak lebukni a doppinggal.

Az addig okés és egyértelmű, hogy "kenyér és cirkusz" kell a népnek, s a nézők elsősorban az úgynevezett élsportolókra kíváncsiak, plusz markeing, nézettség és egyéb szempontok miatt - úgymond a sportág kedvéért - átmenenetileg NEM ÁRT szemet hunyni bizonyos doppinggyanús eseteknél. Ám szerintem sokkal kényelmesebb ezek mellett még annak is tudatában lenni, hogy egy asztmás betegségben szenvedő valaki, akinek a szervezete három hét alatt olyan nagy igénybevételnek (erőfeszítésnek) van kitéve, hogy a pár pihenőnaptól eltekintve minden áldott nap többszáz kilométert kerékpározni kénytelen asztmás betegen, és 3 hét alatt összesen 3000-4000 km-t teljesít bringázva, végül simán és könnyedén nyeri meg a Tour de France kerékpáros körversenyt!

Plusz ráadásul nem csak ő szenved asztmás betegségben, hanem - mint te is írod, idézlek: "a Skynál a fél csapat ettől szenved" - a segítői közül is sokan asztmás betegek!

Szerintem ezen teljesítmények tudatában érdemes észben tartani azt az egyáltalán nem elhanyagolható tényt, hogy egy VALÓSAN asztmás betegnek még gyalogosan is hatalmas erőfeszítést jelent mindössze egyetlen egy darab emelkedőt megmászni, nemhogy három héten keresztül minden áldott nap hatalmas igénybevételnek tegye ki a szervezetét!

Nem érdemes önbecsapás módszerével ámítani saját magát az embernek, amikor arra is lehetősége van, hogy reálisan szemlélje az eseményeket!
:beerchug:

Az én meglátásom az, hogy a kerékpársport valahol a 90-es években indult meg a lejtőn. Sajnos nem volt szerencsém a 80-as évekhez, pedig az tekinthető az utolsó aranykornak a sportágban. Akkor még nem voltak a semmiből mesterségesen felépített versenyzők (Indurain, Armstrong, Froome). Attól félek, hogy mi történik, ha egyre többen rájönnek majd, hogy ebben a sportágnak mennyi pénz is rejlik valójában? Akkor még több Froome és Armstrong lehet, szinte "gépek" csatáját láthatjuk majd. Már most is megmutatkoznak a jelek, hogy a wattmérő és társai nem voltak túl jó ötletek.

Gyakorlatilag alig vannak támadások egy nehezebb emelkedőn, lemegy úgy egy GT, hogy nincs egy komolyabb megrogyás, mert a wattmérőnek hála még Dumoulin is tud nagy körversenyt nyerni. Ahogyan a politika és a marketing, úgy ezek a dolgok sem viszik előre a sportágat.

Nem véletlen az sem, hogy nincs szétosztva megfelelően a befolyt bevétel a tv-s közvetítések után sem. Nagy része az ASO-nak jut, pedig Oleg Tinkov már erre is próbált valamit javasolni, hogy az olyan kezdeményezések, mint az ő Tinkoffja, ne menjenek csődbe. Mert rengeteg kerékpárszerető milliomos/milliárdos van, de mégsem éri meg nekik befektetni.

Az egész kerékpársportnak egy hatalmas megújulás kéne, kezdve a vezetéssel, versenynaptárral, utána a szakaszokkal, csapatokkal stb.

Semmi szükség nincsen például 180-200 km-es sík etapokra, ahol 90%-ban a Quick-Step-Katusha-Lotto Soudal vezet, majd a végén egy sprint lesz és hót unalmas az egész. Inkább úgy kéne, mint a Tour Down Underen, hogy 80-100 km, talán egy szökés is hazaér, de ha mégse, akkor gyorsan jöhet a hajrá. Rövid dombos etapok kellenek, sok támadással, wattmérő nélkül. És még lehetne folytatni az ötletelést, de felesleges, mert itt sem lesz változás jó ideig.

Jelen helyzetben a kerékpársport egy mély lejtőn van és csak az a kérdés, hogy megtudnak-e állni. Ha nem, akkor jönnek az újabb botrányok, jönnek az újabb Dumoulinek (Felkészül: Lennard Kamna, Tao Geoghegan Hart).