Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 30, 2019, 17:10:13
Leírtam, hogy Denz és Cima ott lehet a szökésben, erre ott is voltak. Micsoda szakasz volt ez is, kár, hogy nem bíztam jobban magamban.. Azt kell, hogy mondjam: Giro minden évben olyan izgalmakat kínál, amikre a Tour de France csak elvétve képes.  :'(

Fantasztikus volt, Démare pedig egy világi balfasz, nem mentek semmit, végén dolgoztak, amikor nem kellett volna. Meg is érdemli a francia, hogy elbukja a ponttrikót.

Tényleg írtad, az komoly odds lehetett mármint a Cima win, gondolom 80-100x körül. Én a szökést gondoltam, hogy révbe érhet, csak nem így ahogy történt.
Nagyon jó a Giro mindig, izgalmas, kiszámíthatatlan, változatos és egy úgynevezett "szimpla" szakasz mint a mai is hoz gyakran olyat, hogy évek múlva sem felejted el. Ezért (is) szeretem a Girót.


Ki mit mond holnapra? Lesz érdemi változás a dobogós helyeken?

Magam részéről nincsenek nagy elvárásaim szombatra, eddig is kiváló verseny volt, sok izgalommal. Carapaz érinthetetlennek tűnik, de eddig még nem volt gyengébb napja. Roglic mintha kicsit éledt volna, López veszélyes lehet a top5-re. Astana biztosan próbálkozni fog egy hosszú támadással, nekik nincs mit veszteni. Landa fegyelmezettnek tűnt, szerintem nem hagyják őt menni a dobogóért, minden megtesz majd Unzué a rózsaszín megtartásáért. Nibali nekem nagy kérdőjel, mert ezzel így csak harmadik hely lenne, azért a szlovén képes őt verni időfutamon 25-30 másodperccel minimum (még ilyen állapotban is). Remélem még valami meglepetésre készül a Cápa a hosszú lejtmenetben, talán az lesz az utolsó esélye.

Szerintem Nibali nekimegy az utolsó előtti hegynek, sőt, már az az előtti hosszú, mondhatni véget nem érő lejtőn megpróbál majd elszakadni Carapaztól. Aztán vagy sikerül vagy nem.
Én azt gondolom a lejtőn nem kizárt hogy sikerül, de emelkedőn nem tartom valószínűnek hogy el tud menni Carapaztól, majdhogynem ki lehet mondani hogy jobb formában van az ecuadori + Landa hatalmas segítség lehet számára holnap is.
Amúgy meg nem zárnám ki holnap sem a szökést, bár lehet unalmasan hangzik, de folyamatosan bejön  :)
Azt nem tudom a menők mennyire engedik majd végigmenni a szökést, de az a helyzet, hogy eddig is párszor azt gondolta az ember hogy majd mennek a jóváírás miatt és nem engednek el senkit aztán nem úgy lett.
Szinte kizárom hogy pl. Ciccone és Masnada ne próbálja meg megint. Más kérdés hogy hagyják-e nekik, meg végig tudják-e vinni, de a becsvágy nyilván hajtja őket. Cicconét nem hinném hogy visszafogná az hogy megnyerte három napja a királyetapot, azóta csak pihen és nyilván készül még egy dobásra.
Ami a GC ridereket illeti, én nem várok nagy csodát, konkrétan ha nem lesz esés, defekt és hasonlók akkor szerintem Nibali nem tud hozni Carapazon, Roglic kaphat újabb másodperceket, akár 1-2 percet is, Landa végig segíteni fog Carapaznak, így igazából ha nincs szökés akkor a végén Lopez betámadhat és el is fogják engedni valószínűleg a többiek akik egymással lesznek elfoglalva. Nyilván nem percekre, csak annyira hogy a szakaszt pont megnyerhesse, már ha elég erős lesz hozzá.




Ha ezt így folytatja az Astana, ebből is parádés szakasz lehet. Nehogy López utolsó nap megfordítsa.  ;D

Kolumbiainak meg mázlija is van, mert Landa menni fog, mert neki is fontos a dobogó, Roglic meg Nibali, ha nem bírja, akkor végük. Komoly lehet.

Lopez kiosztott par fulest annak a hulyenek, mondjuk nem tudom miert kell a korlat mellett futni az emelkedon ugy, hogy jonnek melletted a versenyzok 30 centire...

Azert az a melo amit a Movistar mutatott ezen a Giron.. Carapaz rozsaszinben vezet Landanak, hogy meglegyen neki a 3. hely, ez sokat elmond a csapategysegrol.. :)

Hatalmas szakasz volt, Lopezt nagyon sajnálom, kijutott neki a jóból ezen a Girón  :-\
Ma az történt amire számítottam nagyjából, Ciccone tényleg megpróbálta újra és kis híján megcsinálta, úgy láttam a végén bezárták így nagyon messziről, hátrányos helyzetből tudta csak megindítani a sprintet.
Bilbao meg megcsinálta a szakaszgyőzelmet grat neki:-)
Carapaz nagyon erős, ismét bizonyította, ha nem csinál nagy gikszert, nem esik el stb. holnap akkor megnyeri a Girót.

Megkezdődött a Tour de Hongrie, most nézem pont M4-en a prológot. Egész jó kerékpárosok is eljöttek, több olasz akik pár napja még a Girón mentek.
Valaki tervez kinézni valamelyik szakaszra? Mondjuk Dobogókőre? Ode kimennék szívesen, csak messze van nekem.
Viszont pénteken két szakaszt is rendeznek, délutánira tervezem hogy kimegyek, a cél Hszoboszlón lesz, nagyon közel nekem.

#774 június 11, 2019, 18:12:19, Pozzato
Gondolkoztam egy velencei szakaszon, de inkább a gyarmati etap lesz belőle, illetve Kékestető szombaton. Utóbbit még nem mondanám 100%-ra, de eléggé nagy rá az esély.
Mezőny szerintem is eléggé ütős ahhoz képest, hol tartott pár éve a "felhozatal".
Giovanni Visconti, Jan Barta, Manuel Belletti, Francesco Gavazzi, Wouter Wippert, Dusan Rajovic, Marco Frapporti, José Herrada, Luis Ángel Maté, Zak Dempster,  Francesco Manuel Bongiorno, Simone Velasco, Edoardo Zardini, Eugenio Alafaci, Krists Neilands  és Sondre Holst Enger.
Ahogyan számoltam:
- három GT szakaszgyőztes a mezőnyben: Visconti, Gavazzi és Belletti
- egy Top15-ös Vueltás: Herrada
- egy Vuelta hegyitrikó harmadik helyezett: Luis Ángel Maté
- egy tehetséges egynapos menő: Velasco
- egykori top10-es időfutamos, aki volt dobogón Tour de France időfutamon: Barta

Autogramm szempontjából szerintem Visconti kiemelkedik (talán még Barta és Herrada), jövő szempontjából Rajovic, Neilands és a magyarok.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 11, 2019, 17:52:16
Gondolkoztam egy velencei szakaszon, de inkább a gyarmati etap lesz belőle, illetve Kékestető szombaton. Utóbbit még nem mondanám 100%-ra, de eléggé nagy rá az esély.
Mezőny szerintem is eléggé ütős ahhoz képest, hol tartott pár éve a "felhozatal".
Giovanni Visconti, Jan Barta, Manuel Belletti, Francesco Gavazzi, Wouter Wippert, Dusan Rajovic, Marco Frapporti, José Herrada, Luis Ángel Maté, Zak Dempster,  Francesco Manuel Bongiorno, Simone Velasco, Edoardo Zardini, Eugenio Alafaci, Krists Neilands  és Sondre Holst Enger.
Ahogyan számoltam:
- három GT szakaszgyőztes a mezőnyben: Visconti, Gavazzi és Belletti
- egy Top15-ös Vueltás: Herrada
- egy Vuelta hegyitrikó harmadik helyezett: Luis Ángel Maté
- egy tehetséges egynapos menő: Velasco
- egykori top10-es időfutamos, aki volt dobogón Tour de France időfutamon: Barta

Autogramm szempontjából szerintem Visconti kiemelkedik (talán még Barta és Herrada), jövő szempontjából Rajovic, Neilands és a magyarok.

Visconti azért nem kis név tényleg, azt mondod támadjam be egy autogrammért Szoboszlón? :) Nem tudom erre mennyi esély van reálisan, mennyire megközelíthetőek itt a versenyzők a szakasz után.

Én azt mondom Firga, hogy próbáld be, érdemes. Persze nem rögtön miután beért a célba, de jó eséllyel még ott lesznek egy kis ideig, akkor simán vállalhat közös képet vagy autogrammot.  :ok:  Mondjuk egy Kékesen lehet én sem mennék oda hozzá, mert olyan emelkedő után elküldene a francba  ;D

Jövőhét második felében Szlovéniába látogat a mezőny, kissé esős, de fülledt idő lesz. Aki gondolkodik egy kisebb túrán és rajong a kerékpársportért, az összekötheti a kettőt:
Tour of Slovenia mezőnye eddig: Mark Cavendish, Fabio Aru, Pascal Ackermann, Michael Schwartzmann, Esteban Chaves, Luka Mezgec, Tadej Pogacar, Giacomo Nizzolo és Mark Renshaw. Bahrein egyelőre nem hirdetett keretet, tőlük szerintem Mohoric lehet a legnagyobb név. Ezen az ötnapos lesz Davide Rebellin utolsó versenye. Nagyon durva az a faszi. Emlékszem, mikor elkezdtem nézni a bringát, ő már aktívan tekert, sok esetben dominált is az egynaposokon. Idén 47 éves, élő legenda.

World Tour: Pinot nyerni akar!

Thibaut Pinot nem viccel, meg akarja nyerni a Critérium du Dauphinét! Olvasd tovább


En is neztem a szoboszloi befutot de sajnos hetfon lesz egy eleg nehez vizsgam, igy eselytelen...

Más: Froome eleg komolyat esett ma es lehet, hogy a medenceje tort el, akkor pedig nem nagyon lesz ebbol a kozeljovoben biciklizes... Nem tudom amugy, csak nekem tunik ugy, hogy tul sokat borul mostanaban Froome? Lehet csak azert mert nem reg kovetem komolyabban a bringasokat, de mostanaban egesz sokszor hallottam felole es nem pont jo hireket..