Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Lehet, hogy elmarad a Roubaix...  :'(
https://www.cyclingnews.com/news/paris-roubaix-in-doubt-as-region-braces-for-new-coronavirus-restrictions/

Az Amstel Gold Race törölve, de a spanyol helyzet sem rózsás...

"PEÁK Barnabás (Mitchelton-Scott) is the 1st rider from Hungary participating in Liège-Bastogne-Liège"

:atv: :ok:

Hülyeség - Alaphilippe a neved!

Nagy pancser volt, megérdemelte  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 04, 2020, 17:14:20
Nagy pancser volt, megérdemelte  ;D
Ekkora hülyét...
Naná, hogy megérdemelte! 
;D ;D ;D ;D ;D

#1160 október 04, 2020, 17:39:56, Pozzato
Találtam is már videót róla, futhat ma egy nagyot a médiában. Monumentumon ekkora hibát szerintem még nem igazán láttam, kisebb versenyeken már volt azért.

Sajnos törölték a videót, de majd érkezik biztos HD felbontásban, ami szép még, hogy végül csak 5. lett a hajrában, mert a zsűri visszaminősítette őt.  ;D ;D

Szabálytalan manőverek miatt rangsorolták vissza őt. Valószínűleg ezt a videót már nem törlik, Alaphilippe egy pillanatra lerombolta azt, amit elmúlt héten felépített.
https://www.youtube.com/watch?v=G9juEMBTWZQ

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 04, 2020, 17:57:07
Szabálytalan manőverek miatt rangsorolták vissza őt. Valószínűleg ezt a videót már nem törlik, Alaphilippe egy pillanatra lerombolta azt, amit elmúlt héten felépített.
Egy ekkora hatalmas balf@szság után legalább már mondhat olyan baromságot is, hogy megzavarta őt Matej Mohoric érkezése.  ;D

Idézetet írta: csabax Dátum október 04, 2020, 18:07:51
Egy ekkora hatalmas balf@szság után legalább már mondhat olyan baromságot is, hogy megzavarta őt Matej Mohoric érkezése.  ;D
Ha Hirschi nem rondít bele, hármas szlovén dobogó...  ::)

Aki esőben biciklizik, az bringÁZIK?

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 04, 2020, 17:57:07
Szabálytalan manőverek miatt rangsorolták vissza őt. Valószínűleg ezt a videót már nem törlik, Alaphilippe egy pillanatra lerombolta azt, amit elmúlt héten felépített.
https://www.youtube.com/watch?v=G9juEMBTWZQ

Jogos a büntetés, de felső kameranézetből talán kicsit menthető a francia. Onnan úgy tűnt, hogy volt ebben egy apró nem szándékos, rossz mozdulat is. De lehet csak beleképzelem :)

Idézetet írta: Latzka Dátum október 04, 2020, 18:53:03
Jogos a büntetés, de felső kameranézetből talán kicsit menthető a francia. Onnan úgy tűnt, hogy volt ebben egy apró nem szándékos, rossz mozdulat is. De lehet csak beleképzelem :)
Szerintem a szándékosság egyértelmű a hajránál, közvetlenül a manőver előtt nézett Hirschi irányába (vagyis konkrétan rá), majd jött is a kormány balra húzása. Két ilyen hibát egy hajrában, kedvel(t)em őt, mert nagy küzdő, de a világbajnoki trikó nem jogosít fel ilyen viselkedésre.

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 04, 2020, 18:57:21
Szerintem a szándékosság egyértelmű a hajránál, közvetlenül a manőver előtt nézett Hirschi irányába (vagyis konkrétan rá), majd jött is a kormány balra húzása. Két ilyen hibát egy hajrában, kedvel(t)em őt, mert nagy küzdő, de a világbajnoki trikó nem jogosít fel ilyen viselkedésre.

Most néztem meg este mi volt, hát nem örülök, főleg hogy volt egy extrém kombiba Hirschi win nekem :) Ilyen az élet, elnézve ezt a hajrát nagy eséllyel Hirschi ezt megnyeri ha nincs ez a manőver Alaphilippe-től.
Elég alattomos volt, hátranézett egy pillanatra, látta jön Hirschi és mindjárt indítana és egyértelműen rálegyezett elég durván a svájcira, jó hogy bukás nem lett ebből.

Bora
Lehet ez amolyan vitaindító is, de az is lehet, hogy szimplán egyedül leszek a véleményemmel a csapatról. Nem tudom hová tenni őket. Ez a World Tour csapat a NetApp kezdeményezésből nőtte ki magát, talán még emlékeztek, első nagy sikerük a Vuelta top10 volt és a szakaszgyőzelem Leopold König révén. Ralph Denk csapatvezető ambíciózus tervekkel vágott neki a projektnek, szépen építette a csapatot, okosan válogatta meg, kiket igazolnak le: König mellett olyanok érkeztek hozzájuk kezdetben, mint Jan Barta vagy Sam Bennett. A Borával 2015-ben kötöttek szerződést, aztán jöttek a furcsaságok. Az a Shane Archbold, aki Bennett felvezetője volt szinte pályafutásuk kezdete óta, őt 1,5 évre elküldték a csapattól, majd visszahozták (miért?). Közben elkezdtek bevásárolni, tavaly például három top sprinterük volt, majd a legjobbtól váltak meg (Sam Bennett). Az is furcsa volt, hogy Formolo szintén távozott, de annyira erős volt a csapat, hogy nem tűnt nagy érvágásnak.

Jött az idei év, ahol nagyon jól kezdtek. Párizs-Nizza összetett siker, majd jött a kényszerszünet. Közvetlen utána is jók voltak, majd valahogy szétesett ez a csapat. Sagan felkészülése nem sikerült jól, mondták, hogy majd a Tour de France, illetve Buchmann esetében is elmondták, nincs nagy gond, rendben lesz a francia körversenyre. Alig edzett, pihentették őt, de elvitték, hátha bírja. Nem tudom, hogy ez így mennyire profi hozzáállás, ahogyan azt sem, miért erőltettek egy olyan versenyzőt, aki láthatólag nem volt jó állapotban (Dauphiné).

Ha ez nem lenne elég, akkor Sagan mellé mindössze egyetlen embert adtak, volt egy free rider még, illetve Buchmann mellett 4 segítő. Egy ad hoc jelleggel összeállított csapat, amely a síkon nem tudott mit kezdeni a Quick Steppel, Sagan önmagához képest jól ment, de ez is kevés volt. Hegyekben szökésekkel próbálkoztak, de az mindent elmondott róluk, mikor Martínez megrajzolta a két borást, de legalább Kamna szakaszt nyert. Amilyen potenciál volt abban a csapatban, látva az eredményeket, nagyon karcsú. Sagan számára többször is rosszul készítették elő a hajrákat - ez annak is betudható, hogy nem volt klasszikus segítője Oss-on kívül -, olykor túldolgozták magukat, nem maradt senkijük a végére.

Az nem volt rossz döntés, hogy Ackermann végül a Vueltán indult (több sprint), de mikor megláttam Sagant a Giro keretben, kissé értetlenül álltam az egész előtt. Minek Sagan, ha most nyomott le egy TdF-et? Folyamatosan 110%-ot hozott, de ez is kevés volt, majd elviszik a Girora, miért? Nem túl logikus, vigyék, de akkor miért nem adnak mellé 2-3 segítőt, hogy legyen esélye a trikóra? Miért nem tettek fel mindent egy lapra, kockáztatnak, és Majka mellé elvisznek 7 segítőt? Minek Benedetti vagy Bodnar a keretbe? El kellett volna vinni egy Michael Schwarzmannt, aki tud segíteni síkon és kisebb emelkedőkön és még 6 embert hegyi részekre.

Elvitték Sagant, így viszont nem maradt emberük a Flandriára és a Roubaix-ra, ahol top3 eséllyel indultak volna. Ehelyett, talán behúznak egy szakaszt Sagan révén. Megérte? Miközben a Flandriára összeállíthattak volna egy Sagan - Drucker - Bodnar - Burghardt - Gatto - Oss - Schillinger fémjelezte csapatot. Ez végre normális segítői sor, de nem, nem kell ez a Borának.  ;D

Ehelyett Sagant elpocsékolják a Girón, közben olyan bakikat elkövetnek, minthogy Fabbro olyan tempót megy, amit a csapattársak, sőt még a vezér, Majka sem bír az Etnán. Fabbro kezei széttárva, hogy most akkor mi lesz? Majka kiborított, mert akkora tempót ment az olasz. Vagy azt kellett volna, hogy hagyják menni, akkor a végén valószínűleg top3 (ahogyan a lottós belga versenyző), vagy visszafogják rögtön, hogy hosszabb ideig vezessen.

A stáb pedig rendben van, ott van az edzőzseni Dan Lorang, aki Ironmanekre készíti fel a versenyzőket (Jan Frodeno az egyik triatlonistája, aki többször nyert vb-t, plusz olimpiát is), szóval elvileg a felkészüléssel nem lehetne gond. Sprintereknek ott van a rutinos Radochla segítőnek. Mindezek ellenére a felvezetések egyaránt nem mennek a Borának manapság, Ackermann se Selig zsenije miatt nyert a Tirrenón két szakaszt.

Ha ez nem lenne elég, akkor elengedték Majkát, helyére hozták Keldermant, illetve jött Nils Politt. Sagan megunta volna a pavékat? Politt luxus lenne segítőnek. A csapat nagyon erős, de pont azokat a versenyzőket engedik el, akik a leginkább éhesek a sikerre és legjobban küzdenek (Bennett, Majka és Formolo).

Ez az Alaphilippe tényleg úgy idióta, ahogyan van. Majdnem ismét "megcsinálta" a néhány nappal ezelőttit.