Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#1260 március 02, 2021, 20:04:24, csacsi1899
Egy - azt hiszem lengyel - szurkoló beugrott a motoros elé, aki nyomott egy satu féket, és Richie Porte, és Froome beleütközött. Froome bicója megsérült, nem tudott ráülni, a kocsija nagyon hátul volt, és elkezdett futni felfelé. Később kapott egy semleges bicót a Mavic motorostól, de az ugye nem neki volt beállítva, így mikor a kocsija utólérte újra cserélni kellett. Sokat kapott, de végül a győztessel azonos időt adott neki a zsűri utólag.

Ott voltam ezen a szakaszon előben a hegyen, csak lejjebb. (Meg is van a teljes eurosportos szakasz videon, rajta is vagyok, ahogy lengetem a magyar zászlót. ncoreon is fent volt, ha érdekel a vége) Mi nem tudtuk mi történt, csak mellettünk nézték a lakókocsiban a közvetítést, és szaladtak ki hogy Froome bukott, és fut felfelé a hegyre. :) Ott néztük meg a végét. Aztán amikor egy pár órás lefelé túrázás, és pár órás vezetés után hazaértünk a szállásra, benyomtam a tévét, hogy megnézem mi történt. De más program lett estére, mert épp akkor hajtott bele Nizzában a tömegbe a merénylő, a nemzeti ünnepen. :(

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum március 02, 2021, 20:02:21
Egy - azt hiszem lengyel - szurkoló beugrott a motoros elé, aki nyomott egy satu féket, és Richie Porte, és Froome beleütközött. Froome bicója megsérült, nem tudott ráülni, a kocsija nagyon hátul volt, és elkezdett futni felfelé. Később kapott egy semleges bicót a Mavic motorostól, de az ugye nem neki volt beállítva, így mikor a kocsija utólérte újra cserélni kellett. Sokat kapott, de végül a győztessel azonos időt adott neki a zsűri utólag.

Ott voltam ezen a szakaszon előben a hegyen, csak lejjebb. (Meg is van a teljes eurosportos szakasz videon, rajta is vagyok, ahogy lengetem a magyar zászlót. ncoreon is fent volt, ha érdekel a vége) Mi nem tudtuk mi történt, csak mellettünk nézték a lakókocsiban a közvetítést, és szaladtak ki hogy Froome bukott, és fut felfelé a hegyre. :) Ott néztük meg a végét. Aztán amikor egy pár órás lefelé túrázás, és pár órás vezetés után hazaértünk a szállásra, benyomtam a tévét, hogy megnézem mi történt. De más program lett estére, mert épp akkor hajtott bele Nizzában a tömegbe a merénylő, a nemzeti ünnepen. :(
Meg is van, elérhető. Megnézem újból a szakaszt.   :ok:



Idézetet írta: Latzka Dátum március 09, 2021, 20:29:25
http://velo.hu/bemutattak-a-2021-es-magyar-korverseny-utvonalat.html

Kékestetőt bevállalom idén is, ha lesz verseny.
Foci Eb-re, Kézi final fourra nem hiszem hogy kell majd menni... :(

Ha úgy adódik, lehet össze lehet hozni egy mini fórumtalálkozót.  :ok:

Stefan Bissegger eredményei World Tour időfutamokon:
BinckBank Tour: 3. helyezés
UAE Tour: 2. helyezés
Paris-Nice: 1. helyezés

Érdemes majd rá is figyelni, 178 centiméter, 78 kilogramm, mint egy energiabomba. Nem is feltétlenül csak a TT-ken, hanem macskaköveken (idén arra is készült), plusz szembe- vagy oldalszeles hajrák esetében.

Eltaktikázta Mathieu van der Poel a mai hajrát, előbb indít, simán nyer.
https://www.youtube.com/watch?v=QomkR1jzkdA

A tökéletes felvezetés, ahogyan mindenre jó pillanatban reagáltak a QS-nél, zseniális.
https://www.youtube.com/watch?v=XASBvNLI9bU

Hírek:
- Idei Amstel Gold Race teljesen más lesz, körpályán rendezik, ahol 10+ kör vár a versenyzőkre. Nézők nem lesznek, "steril" környezetben csapnak össze a versenyzők.
- A Párizs - Nizza befutója valószínűleg nem Nizzában lesz a helyi járványszabályok miatt. B-terv létezik, szóval valószínűlg lesz szakasz.
- Ma hivatalosan is bűnösnek találták a Sky/Ineos egykori csapatorvosát. Teljesítménynövelőket szerzett be versenyzőknek, mindezt úgy, hogy akkor a Sky-ban Brailsford volt a csapatvezető, tudnia kellett a dolgokról. Brailsford ugyanakkor azt mondta: csapatom teljesen tiszta volt (2011-től történtek ezek), nem is tudtam ezekről az eseményekről. Továbbá annyit mondott még, hogy az orvos valószínűleg önállóan rendelte be az anyagokat, nekik ehhez semmi közük. Brit parlamenti képviselők felszólították Brailsfordot, hogy mondjon le az Ineos vezetői posztjáról (másik "rendelőt", Suttont már korábban eltávolították, ő Sky alkalmazott volt, illetve brit kerékpáros szövetség vezetője), de az Ineos tagad mindent.

Véleményem: Elvileg a cuccokat 2011-től rendelték Freemanék, míg a Sky 2010-ben alakult. Chris Froome 2011-ig egy senki volt (top30-ban sem volt GT-n), majd rögtön abban az évben Vueltát nyert (vagyis második volt). A Sky-nál 2011-től indultak be a dolgot, utána jöttek sorra a nagy eredmények. Mindenki döntse el maga, hogy Freeman csak saját magának szerezte be a cuccokat, vagy adott belőle a versenyzőinek is. Olyanoknak, akik előtte nem tudtak hegyre menni, majd 2011-től zsinórban nyerték a GT-ket.

Ma az éven először megnézem telibe a szakaszt. De melyiket válasszam? Mindkettőn hegyi befutó lesz. ???

Elvileg mind a kettőt megnézheted, ugyanis 3 körül lesz vége a Párizs-Nizzának, utána rögtön jön a Tirreno, aminek 4-re. Karakterisztika és mezőny erőssége alapján, ha az egyiket végig akarod nézni teljes egészében, akkor szerintem Tirreno: Pogacar, Alaphilippe, Almeida, Bernal, Thomas, Fuglsang, Landa, Higuita, Quintana, Bardet, Nibali. Wout van Aert pedig elvileg hegyi edzőtáborral készült a Tirrenóra és nyerni akar...

Ezt egyszerűen nem hiszem el. 3,2 km-rel a vége előtt megraktam Gino Mädert 3.00 oddson. Szépen otthagyta a vége előtt 5 km-rel Powlesst és beállt a 40 mp körüli előny. Aztán Kruijswijk meghúzta a "sort" a csoport lefeleződött. 20 mp azért még mindig volt, Schachmann és Roglic is támadott, de még 150 méterrel a vége előtt is volt vagy 6 mp előnye. Hát igen, ha Roglic akarja, akkor megcsinálja. :bash:

Roglic tamadasanal jelentosen megcsappant az elonye, de utana maradt a tavolsag, s abszolut nem volt benne, hogy a svajcit beeri barki is. Nem vagyok kerekpar fan, de Mader helyebe nem lettem volna az utolso metereken.

Az utolso 10 km-t neztem, de pillanatig nem volt benne, hogy a szokevenyek ne ernenek haza.

Ilyen szorzo mellett ajandeknak tunt a tipp, kar, hogy elment.

Fuglsang: van Aert számára sok lesz ez az emelkedő, nem fogja bírni.

Fuglsang végig a belga kerekén jött, majd a célba is mögötte érkezett be.  ;D